BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 czerwca 2024, 14:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330(c)i czy 330d??
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 09:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: KrakĂłw
Witam, przewaliłem troche forum ale nic nie znalazłem. Mam pytanie do Was, proszę o podpowiedź co wybrać?? A mianowicie na przeznaczenie mam koło 35-40tys i szukam 330 tylko jakiej? Nie wiem czy brać diesla czy benzyne? Jazda głównie po mieście i będzie duzo driftu :hyhy: Z tego co wyczytalem to niby lepiej diesla brać na miasto bo ekonomiczniejszy ale jak sie diesel sprawuje w drifcie no i czy jest bardzo awaryjny ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 09:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Jak to nic nie znalazłeś? O jednym i drugim jest encyklopedia.
Jeśli mowa o coupe to w tej cenie tylko benzyna. O dieslu zresztą i tak zapomnij, nie jest to auto do piskania gumek pod dyskoteką. W dodatku trzeba mieć zawsze pare tyś w zanadrzu na drobne usterki silnika ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 09:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: KrakĂłw
Czyli jeśli mam zamiar driftować i się bawić to zapomnieć o dieslu ?

Ale znow w tej cenie 330Ci nie jakaś padake znaleźć to będzie chyba problem..? A jak z 328 ? duża różnica?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 11:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4671
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 3288888888
W tych pieniadzach to ladnego diesla nie kupisz, jedynie benyke jakos wychaczysz :] ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 14:18 
misiek1234 napisał(a):
będzie duzo driftu


330 nie ma szpery i na pewno nie jest tak łatwo ją ogarnąć.
Jeżeli tak jak piszesz, że chcesz dużo driftować to może dobrym rozwiązaniem będzie np e46d + e30 ?
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 16
Lokalizacja: 3city
Moje BMW: 318CI
Kod silnika: M43TUB19
Panowie też zastanawiam sie nad 330 Ci albo 330 cd > obecnie od roku mam 318Ci i jak pojeździłem ostatnio 320d to wrażenia z jazdy w porównaniu do benzyny marne niby moc podobna ale benzyna lepiej reaguje na dotkniecie gazu wkreca sie na obroty itp;d> diesel krótkie przełożenia silnik ciagnie tylko na turbinie no i ten klekot... bez urazy oczywiście, ale wrażenie miedzy 2 litrowym dieslem a benzyna jak dla mnie + dla tej drugiej opcji. Pyatanie moje jest takie czy miedzy 3-litrówkami jest taka sama przepaść w radości z jazdy ?? bo chętnie zastanowił bym sie nad 3 litrowym dieslem duz dobrych opinii czytałem, ogladałem testy niestety nie jeździłem - benzyny sie troche boje ze wzgledu na spalanie 15 w ruchu miejskim to przepaść (3city) > jakie wasze zdanie o 330CD kto jeździł testował ???? pzdr :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2009, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: PoznaĂą
jest przepaść i to duża...jeździłem 330d 204KM a obecnie mam 330Ci cabrio,nie ma wogóle co porównywać na korzyść benzyny oczywiście,jeśli chodzi o dzwięk silnika to jeszcze bardziej odrębna historia...jeżeli chodzi o spalanie to jezdzac tylko po mieście to maksymalnie ile mi spaliła to 16litrów,ale non stop drift,przy spokojej jezdzie pali ok11-12litrów pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2009, 22:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 267
Lokalizacja: Torun
Moje BMW: 640xd
Kod silnika: N57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=36780
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121414
wyadje mi sie ze kto co lubi, fakt porownywanie dzwieku benzyny i diesla nie ma sensu bo jest oczywiste ze benznka brzmi lepiej, a powiem Ci ze jezdzilem 330Ci i bardziej do gustu przypadl mi diesel i dlatego go wybralem :D no i spalanie... komputerowo 7,3 realne pewnie troche wyzsze ale to nie to co 11-12 :D a ja jednak nie zaluje gazu ;p wiec musialbys sie przejechac i tym i tym i zdecydowac ja polecam diesla :D

_________________
ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2009, 22:42 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Szydra87 napisał(a):
jest przepaść i to duża...jeździłem 330d 204KM a obecnie mam 330Ci cabrio,nie ma wogóle co porównywać na korzyść benzyny oczywiście,jeśli chodzi o dzwięk silnika to jeszcze bardziej odrębna historia...jeżeli chodzi o spalanie to jezdzac tylko po mieście to maksymalnie ile mi spaliła to 16litrów,ale non stop drift,przy spokojej jezdzie pali ok11-12litrów pb

16 l po miescie i w drift :27:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2009, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
W tej kasie to o zadbanym dieslu raczej może być ciężko, choć o bene też nie jest powiedziane że bedzie łatwo, zresztą nie napisałeś o jaki rocznik chodzi. Secundo wbrew pozorom nowoczesne diesle to nie są auta typowo do miasta ze wzgledu na filtr cząstek stałych który przy częstym ruszaniu spod świateł sie zasyfia a koszt jego wymiany jest kosmiczny. Trzeba czasem wylecieć w trase żeby go "przedmuchać"

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 16
Lokalizacja: 3city
Moje BMW: 318CI
Kod silnika: M43TUB19
Dzięki panowie za pomoc! To bedzie najlepsze rozwiazanie pojeździć jednym i drugim i wybrać tę opcję która lepiej bedzie odpowiadała. Spalanie w granicach 11-12 do przyjęcia:)), a który lepszy nie warto dyskutować jak to sie mowi zależy jak komu leży-ale byle BMW !!! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL