BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 04:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 26 listopada 2009, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ChorzĂłw
Witajcie.
Podsuncie ciekawą ofertę, z podsumowaniem.cena do 35 tyś zł.
Rocznie robię ok 30 tyś km < daleko do pracy ok 60 km > myślałem o 320d albo benzynka do zagazowania co polecacie? dzięki i pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno e46 diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 26 listopada 2009, 21:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Cześć.

Jeśli chodzi o diesla. Pamiętaj, że ciężko znaleść dobrze utrzymaną Beti w dieselku. Wez pod uwagę także to, że części do diesla są 2 albo nawet i więcej razy droższe. Dużo egzemplarzy z diesla też dość głośno chodzi ale taki już jest urok diesla. Krótkie podsumowanie, jak znajdziesz dobrego diesla albo będzie miał możliwość zakupu z pewnych rąk to możesz nad tym pomyśleć

Co do benzyny. Jest to raczej lepsza opcja. Dobrą sekwencję założysz za 2000 zł. - jeśli chodzi o silnik np. 1.8. Większy silnik to już przedział 2500-2800 zł. W przypadku zakładania sekwencji, nie śpiesz się. Zrób rozeznanie, popytaj się. Pamiętaj, że nieumiejętnie założony gaz nie będzie Ci chodził tak jak należy dlatego nie oddawaj samochód do pierwszego lepszego mechanika. Silnika 1.8 w sumie nie musisz nawet gazować ponieważ jak sam piszesz jezdzisz dużo na trasie gdzie przy ekonomicznej jezdzie osiągniesz nawet 6,5L / 100 km. Sam mam, E46, 1.8 w benzynie i zdecydowałem się wrzucić instalację. Średnie spalanie wychodzi mi nie więcej niż 10L

Pamiętaj, najważniejsze by samochód miał ładny lakier, był zadbany, technicznie nie pozostawiał do życzenia. Osobiście polecam benzynę, po jakimś okresie zdecydujesz czy zostawiasz samą benzynę czy zakładasz instalację. Za pieniądze, które masz przeznaczone powinieneś kupić full wypas, 6-7 letni. Powodzenia w zakupie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno e46 diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 26 listopada 2009, 22:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
derylldg, tak jak wyżej :hyhy:
i nie słuchaj tekstów typu BMW nie lubi gazu itp :wstyd: a na pewno coś takiego się tu pojawi :spi:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno e46 diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 26 listopada 2009, 22:17 
Binta dobrze napisał.

Najlepiej przejedź się dieslem i benzyną (dobrymi egzemplarzami) i wtedy zobaczysz czym Ci się lepiej jeździ....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kupno e46 diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 26 listopada 2009, 22:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
SCHNITZER napisał(a):
derylldg, tak jak wyżej :hyhy:
i nie słuchaj tekstów typu BMW nie lubi gazu itp :wstyd: a na pewno coś takiego się tu pojawi :spi:

BMW nie lubi gazu jak założymy u jakiegoś laika co się nie zna :P i tak oto połowa doszła do takiego wniosku z tego względu, że byli skąpi i chcieli najtańszą instalkę lub z lenistwa bo odprowadzili samochód do pierwszego lepszego zakładu, a druga połowa papuguje to co usłyszała ;) nie ma nic złego w oszczędzaniu jeżdząc na lpg tylko trzeba zainwestować te kasę na poczatek w dobra i sprawdzoną firmę ;)
tak więc ja polecał bym Ci większy silnik i montaż sekwencji gazowej :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno e46 diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 06:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 100
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E46/E87/E90
Kod silnika: M47N
Wg mnie jak chcesz benzynke zagazować to minimum 2,5L bo 2,0 jest słabawa do tej budy..a najlepiej 328:) i ładnie zagazować dobrą instalacja...miałem taka e36 w benzynce bo nie lubie gazu i latało sie super:) tylko drogo;/ bo benzynki paliła ok 13-14L, teraz przerzuciłem sie na diesla i nie wiem czy dobrze zrobiłem, 2,0 150ps, lata sie fajnie klekocze jak to diesel:D ale np wyprzedzanie przy sprawnym silniku (turbo, wtryski) jest naprawde bajka.....:) noi tanio...:) jak kto woli:) benzynka to benzynka bezobsługowy silnik....a diesel jak to diesel koszt utrzymania jak cos walnie duuuuuuzo wiekszy...wybór należy do Ciebie:) tak jak napisał kolega wcześniej trzeba sie przejechać i jednym i drugim...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 08:15 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
nie kupuj diesla ... bo z warsztatu nie wyjedziesz :rotfl:

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 08:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jak niektórzy coś napiszą....

Średnie spalania LPG 10l ? Kto i po co to pisze... 6.5l w trasie to sie moze uzyska przy kams ekonomicznej jeździe. My jechaliśmy E36 cabrio (cięższy) w trasie automatem w trasie automat pali mniej) po dziadkowemu i wyszło jak nic prawie 8l Benzyny. Mały silnik w trasie przy ostrzejszej jeździe spali więcej.

10l gazu to może spali jadąc autostradą po dziadkowemu.

Części do diesla droższe? Precyzujcie odpowiedzi, bo nie każdy jest specem. Klocki, tarcze, wahacze, uklad kierowniczy, filtr powietrza, oleje, żarówki... droższe w dieslu???? W dieslu są droższe części silnikowe, musisz dbać o filtr paliwa, wymieniać świece żarowe - ale nie co 10tys km :)

2.0 za mała do LPG? Miałem 2.0 i to E34 kombi. Strasznie słabe auto, dlatego bez problemu woziłem 2 tony na haku.

Koledzy jak ktoś pyta o auto, to nie opowiadajmy naszych rekordów ekonomi, tylko średnie NORMALNE wartości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 10:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
KotSylwester napisał(a):
Jak niektórzy coś napiszą....

Średnie spalania LPG 10l ? Kto i po co to pisze... 6.5l w trasie to sie moze uzyska przy kams ekonomicznej jeździe. My jechaliśmy E36 cabrio (cięższy) w trasie automatem w trasie automat pali mniej) po dziadkowemu i wyszło jak nic prawie 8l Benzyny. Mały silnik w trasie przy ostrzejszej jeździe spali więcej.

10l gazu to może spali jadąc autostradą po dziadkowemu.

Hmm, znaczy się, że takie spalanie jak Twoje musi być dla wszystkich odpowiednikiem spalania ? :zakrecony: Powiem Ci tak, miałem kilka BMW I mogę się z Tobą założyć, że na trasie zejdę do 6,5L benzyny i 8,5L gazu na sekwencji. Rzecz jasna, jazda ekonomiczna (100-110 km/h). Nie wiem czy taką jazdę zaliczyć do "dziadkowej" jak to określasz ale ja taką określam jako dość dynamiczną i przede wszystkim bezpieczną

Części do diesla droższe? Precyzujcie odpowiedzi, bo nie każdy jest specem. Klocki, tarcze, wahacze, uklad kierowniczy, filtr powietrza, oleje, żarówki... droższe w dieslu???? W dieslu są droższe części silnikowe, musisz dbać o filtr paliwa, wymieniać świece żarowe - ale nie co 10tys km :)

Co do tego tekstu. Myślę, że chodzi przede wszystkim o części droższe za które naprawdę się płaci sporo i dużo więcej niż za części w benzynie, a nie filtr powietrza czy żarówki... Normalną sprawą jest fakt, że w jednym kilka rzeczy jest droższych, a w drugim to samo jest tańsze i na odwrót ale reasumując dużo droższy pod względem utrzymania jest diesel. Jak dobrze trafisz przy zakupie to będziesz bardzo zadowolony ale jak zle to już będzie gorzej :przestraszony:

2.0 za mała do LPG? Miałem 2.0 i to E34 kombi. Strasznie słabe auto, dlatego bez problemu woziłem 2 tony na haku.

Ja mam 1.8 z z sekwencją i mi wystarcza. Wiadomo, chciałbym "polatać" 2.8 ale nie płacze z powodu tego, że mam 1.8 :hurra:

Koledzy jak ktoś pyta o auto, to nie opowiadajmy naszych rekordów ekonomi, tylko średnie NORMALNE wartości.


Średnie, normalne spalanie silnika 1.6, 1.8 będzie w granicach, trasa - 7L, miasto 10-11L. Jak ktoś będzie na trasie "latał" po 180-190 km/h, a w mieście przeciągał każdy bieg jak debil to i 11 / 18 odpowiednio spali


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 11:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 15
Lokalizacja: nad Odrą
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TUB19
Diesel czy benzyna? Koleś z warsztatu, mówi że dzieki dieslom żyje ;) ale tak na poważnie to nie jest problem z wybraniem silnika, tylko problemem jest kupno DOBREGO NIEWYŻYŁOWANEGO egzemplarza. Osobiście odradzam Ci kupno auta w Polsce. Są tu same "igły"- Jedno auto zrobione z trzech. To samo tyczy się Niemiec- tu pewnie znajdzie się wielu obrońców aut z rodzimego kraju- owszem bmw są zadbane, świecą się jak psu jaja, tyle tylko, że potrafią mieć pół miliona kilometrów naśmigane. Ja za swoim egzemplarzem zjeżdziłem Reich, a kupiłem w Belgii, z tego co tam zauważyłem nikt nie dba o auto w sensie wizualnym- wymiociny na siedzeniach, upierd... auta w środku, kredki świecowe na podsufitce, walające się pety itd. :rotfl: Jednak silniki nie są doje... małe kilometraże, WSZYSTKIE papiery, ale TO WSZYSTKIE, sprawdzasz sobie historię auta w ASO, itd. Jedyne co mnie denerwowalo to, to że większość BMW to diesle :rotfl: , a to z racji tego że ludki z krajów Beneluxu to straszne żyły :rotfl: Aha i nie ma co się spinać, że za auto w Belgii dasz tyle ile byś dał w Polszy za młodsze (wyżej pisałem o tym dlaczego). Lepiej nawet wźiąć po lekkiej stłuczce, niz po zakupie w kraju zacząć wizyty od mechaników. Szkłem du.. nie utrzesz.Podam Ci link do miejsca gdzie swoje kupiłem. I NAPRAWDE nie lęknijcie się patrząc na niektore "rozbite" "igiełki" :rotfl: Także jechać do Belgii, NIE ZWRACAC TAM UWAGI NA MASY PRZEPOCONYCH POLSKICH HANDLARZY, którzy kupują ćwiartki (niekoniecznie wódkę) a potem opychają je m.in. na giełdzie w Lubinie... :rotfl:
http://www.debels.com/

_________________
Włożyć instalację LPG do BMW, to tak jaby się obrzezać ...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 82
Lokalizacja: WN
Moje BMW: E46 320Ci
Kod silnika: M54B22
rasiu1985 napisał(a):
Kod:
http://www.debels.com/

Cos nie bangla ta strona :/

Edit: zwracam honor, to cos u mnie był problem

_________________
wysoki

Moja Beatka: E46 320Ci M54B22 (04/2002)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 19:41 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
E46 tylko benzynka proponuje 330 jeśli lpg to tylko LR Omegas (koszt około 4500zł)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 20:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Silnik o którym piszesz (3.0) super sprawa ale na taki ezgemplarz trzeba szykować już większą gotówkę. Kolega jednak ma przeznaczone 35 tyś. jak sam pisze także może sobie na niego pozwolić :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 20:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
ja mam diesla i mechanik ode mnie nie zarobił nawet 5 zł a jezdze 2 lata, pisanie że diesel sie psuje jest po prostu debilne. szkoda nawet komentowac

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 20:20 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
no to 328 M52TU + ten sam LPG ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 20:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
darcyn napisał(a):
ja mam diesla i mechanik ode mnie nie zarobił nawet 5 zł
no na mnie mechanik zarobił a to dlatego że nie znam się na mechanice i sam przy aucie nie robię, do tej pory zrobiłem parę rzeczy w zawieszeniu, hamulce i pompę hamulcową :hyhy: ale te rzeczy są również w wersjach benzynowych prawda? :niepewny: :P

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 20:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 15
Lokalizacja: nad Odrą
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TUB19
Do kolegi z czerwonego zagłębia:
Nigdzie osobiście nie stwierdziłem, że diesel psuje się częściej od benzyniaka... A' prpops "debilzmu"- to rozmowa chu..a z butem. ;) pozdro

_________________
Włożyć instalację LPG do BMW, to tak jaby się obrzezać ...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 20:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
darcyn napisał(a):
pisanie że diesel sie psuje jest po prostu debilne. szkoda nawet komentowac


Pisanie że się psuje bo tobie się nie popsuł jest debilne.... Poczytaj forum, poczytaj prasę motoryzacyjną. Popdpowiem że są nawet serwisy tylko od pomp od diesli. Ile razy czytałeś na forum że pały komuś wtryski od benzyny? Ile razy czytałeś że dwumas w benzynce sie rozleciał?



Podobne są głosy że skrzynie automatyczne się psują, szkoda że jest tak dużo tematów o ich awariach a brak tematów o awariach skrzyń manualnych - a jak są to chodzi w 99,99% o sprzeglo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 21:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
pracuje 5 lat w aso i wiecej przyjezdza benzynek niż diesli. wyjdzcie na dwór troche a nie tylko komp i czytanie

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kupno: diesel czy benzyna+lpg ?
PostNapisane: 27 listopada 2009, 21:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
darcyn napisał(a):
ja mam diesla i mechanik ode mnie nie zarobił nawet 5 zł a jezdze 2 lata, pisanie że diesel sie psuje jest po prostu debilne. szkoda nawet komentowac


Słuchaj kolego. Chodzi o statystykę, a nie pojedyńczy egzemplarz. Dobrze trafiłeś i z tego się ciesz :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL