BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 19:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32]730i m30b30 dusi sie i przerywa na niskich obrotach lpg
PostNapisane: 20 lipca 2010, 16:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Moje BMW: E32 730
Kod silnika: m30b30
Witam
Męczę się z tym już miesiąc i jestem już głupi. Silnik m30b30 Kupiłem ja na gazie 2 gen i stożku :zabawa: zaczęła przerywać i były problemy z obrotami. Wymieniłem przewody sentech, świece ngk, kopułkę bremi, palec cewke bosch i dalej to samo. Olej mobila i filtry nowe. Mam stary aparat zapłonowy z podciśnienie które było zaślepione. Wiec podciśnienie zrobiłem i chyba dobrze. zlikwidowałem stożek i założyłem normalny oryginalny filtr. Byłem na regulacji gazu. Jak na zimnym odpale to troche faluje i jak mocniej wcisnę gaz to go jakby przydławia. Jak się nagrzeje to nie faluje ale dalej dławi tylko do 2 tyś obr. Na razie chodzi tylko na gazie ponieważ mam do wymiany pompe paliwa ale na benzynie dobrze chodziła. Powyżej 2 tyś obr jest idealnie. Wkręca się pięknie i do końca. nic nie szarpi i przerywa. Ale często sie zawiesi na 1100obr i wystarczy że musnę gaz i schodzi na 750obr spalanie mam w normie. Ustawiałem zapłon i przepływke i nic nie dało. Luzy zaworowe też ok. Ciśnienie na garach po 12,13bar wiec bardzo fajne. Silniczek krokowy czyściłem. Sonde zmieniłem i działa. Parownik czyściłem ale jest trochę za mały. Pisze na nim 140hp i sądze że troche za słaby ale wcześniej jeździł na nim na stożku i było super. Wszystkie węże ciśnieniowe są ok. Przepustnice też przeczyściłem ale nie tykałem czujnika położenia przepustnicy. Czy to może byś jakiś czujnik? Aha katalizatora nie ma. Proszę o jakieś rady bo już szału dostaje z tym autem. Na kompie byłem i nic ciekawego nie wykazało.

_________________
Obrazek
Moja 7er :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=81602&start=60


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw 730i m30b30 dusi sie i przerywa na niskich obrotach lpg
PostNapisane: 21 lipca 2010, 22:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Moim zdaniem wszystko kręci się w okół reduktora/parownika, sądząc po Twojej wypowiedzi jest to reduktor Tomasetto Alaska (AT07) ten reduktor napewno nie wydoła , jedynie jak jest świeżo po montażu da się z niego coś wycisnąć.
Z reguły po 20 tyś km nadaje się, co najmniej, do regeneracji. ;)

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw 730i m30b30 dusi sie i przerywa na niskich obrotach lpg
PostNapisane: 22 lipca 2010, 21:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Moje BMW: E32 730
Kod silnika: m30b30
Znaczy się reduktor AG musiałbym spisać numer bo nie wiem jaki. Wcześniej na tym parowniku jeździł bez problemu. Jutro sprawdzę jeszcze sonde. Dziś zdarzyło się coś dziwnego. Odpiąłem czujnik położenia przepustnicy i wskoczył na 1200obr. Czyli ok bo wtedy przechodzi w tryb awaryjny. Ale dalej przerywał wiec wpiąłem i sie przejechałem. Autko nie do poznania. Ani sie nie dusiło ani przerywało i mało wiecej mocy. Już szczęśliwy w nagrodę dla mojej 7er dla chciałem jechać na myjnie ale po 5 km na skrzyżowaniu autko zaczęło sie mulić dusić, chodziło na 500obr i jak dodałem gazu zgasło. Odpaliłem i wkręciło się ponad 2 tyś i jak sie uspokoił to ledwo ruszyłem i po 100m strzelił. Spadła tylko guma antywybuchowa wiec do domu jakoś dojechałem. Parę godzin puźniej odpaliłem i chodziło jak dawniej. Czyli wciąż sie dusi. Czy to czujnik czy krokówka bo na zimnym silniku faluje. Wydaje mi sie że że nie działa jak powinna. Jak odpale na rano to przez pare sek. chodzi łądnie nie przerywa ale delikatnie faluje.

_________________
Obrazek
Moja 7er :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=81602&start=60


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32]730i m30b30 dusi sie i przerywa na niskich obrotach lpg
PostNapisane: 29 lipca 2010, 19:54 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 13
Posty: 1238
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E32 E39
Kod silnika: M30B30 M52B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=100
a jak masz na benzynie? ja mam to samo po rozgrzaniu motorka tylko że na benzynce :mur:

edit:

sorry, nie doczytałem.

_________________
Obrazek
523iA in progress
Moja była 7er ;(
5er Automatyczna Bieda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32]730i m30b30 dusi sie i przerywa na niskich obrotach lpg
PostNapisane: 1 sierpnia 2010, 18:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Moje BMW: E32 730
Kod silnika: m30b30
Problem rozwiązany. Założyłem nowy reduktor i jest spoko. Dzięki kolego za pomoc :ok:

_________________
Obrazek
Moja 7er :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=81602&start=60


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32]730i m30b30 dusi sie i przerywa na niskich obrotach lpg
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, 21:12 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
AG to właśnie Tomasetto ;)
Polecam się na przyszłość :P

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL