BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2924 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 147  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 11 listopada 2011, 23:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
E46 320D + CHIP - skrzynia 5/manual
miasto - jazda dynamiczna ok 8,5l (grzanie foteli,podgrzewanie szyby) -lato ok 7,2l bez klimy
trasa- 100km/h 6,3l
autostrada- 160km/h 7,5l
bardzo dynamiczna jazda po mieście ok 14l :hyhy:

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 12 listopada 2011, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 36
Lokalizacja: Jastrzębie
Moje BMW: E34 520i
Kod silnika: M20B20
E34 520i M20B20 + stara instalka LPG

ok 16 litrów na 100 km , jazda na poziomie średnio dynamicznym . Moje pierwsze auto :rotfl:

Dynamiczna trasa 100 km , z czego 2/3 na ekspresówce w tym większość w granicach 150 - 170 , spalanie wyszło jakieś 24 l xD

_________________
Zdrowe karmy dla psów i kotów , karmy lecznicze i hipoalergiczne
http://sklepzkarmami.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 13 listopada 2011, 11:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1235
Lokalizacja: śląsk
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
moja e46 330ci średnio pali mi 9L przy dynamicznej jezdzie i na dość któtkich trasach
a jak wybieram sie do Krakowa (30% trasy to przejazdy przez miasta) to 8-8.5L

_________________
...work in progres, stay tuned for final look...

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103307

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 13 listopada 2011, 11:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2040
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact
Kod silnika: N42B18
Wczoraj po zatankowaniu do pełna compacta 1.8 jechałem wieczorem z kina 40 km, srednie spalanie 6,1

PS benzyna 4,42

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 13 listopada 2011, 15:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
lisek_92 napisał(a):
Ja od tygodnia jestem w posiadaniu tez 320d i spalanie po mieście (same korki) 9,5l-10l. A w trasie w sumie ok. 300km
to na komputerze pokazało 6,1l


Da się na spokojnie zejść do 4.5 litra, ale tego raczej nie można nazwać jazdą :)
Musisz mieć ciężką nogę, albo jeszcze nie ogarnąłeś autka. Swoją zrobiłem 50 tys. i nie spaliła mi nigdy powyżej 7.5 litra.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 14 listopada 2011, 14:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 320d
Moje E46 - 2002r. - automat:
Miasto - ok. 11 litrów
Trasa - ok. 6 - 7 litrów. (Warszawa - Tomaszów Mazowiecki).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 14 listopada 2011, 22:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 701
Lokalizacja: Świdnik
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
StreetFire7 napisał(a):
lisek_92 napisał(a):
Ja od tygodnia jestem w posiadaniu tez 320d i spalanie po mieście (same korki) 9,5l-10l. A w trasie w sumie ok. 300km
to na komputerze pokazało 6,1l


Da się na spokojnie zejść do 4.5 litra, ale tego raczej nie można nazwać jazdą :)
Musisz mieć ciężką nogę, albo jeszcze nie ogarnąłeś autka. Swoją zrobiłem 50 tys. i nie spaliła mi nigdy powyżej 7.5 litra.


no mój dotychczasowy rekord to trasa 200km i spalanie 5,3l. A ostatnio zrobiłem ok 150km po samym mieście to spalanie na kompie pokazało 7,3l. To spalanie 9,5l-10l to było same korki ( u nas na lubelszczyźnie robią trasę S17 i jazda w godzinach porannych to max 20km/h, porażka straszna :/ )

_________________
e46 325Ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133028
poprzednie auta:
e46 320d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104425
e36 318i http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96024
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 16 listopada 2011, 23:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 165
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Moje BMW: E39 530i 2001
Kod silnika: m54b30
piotrek200411 napisał(a):
E46 320D + CHIP - skrzynia 5/manual
miasto - jazda dynamiczna ok 8,5l (grzanie foteli,podgrzewanie szyby) -lato ok 7,2l bez klimy
trasa- 100km/h 6,3l
autostrada- 160km/h 7,5l
bardzo dynamiczna jazda po mieście ok 14l :hyhy:


14l potrafi ci to spalić ^^ kurde no słyszałem, że potrafią ludzie 11~ osiągnąć ale 14 :P
dobry chip musi tam siedzieć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 17 listopada 2011, 20:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
Przy mega odpierdzielaniu 15l/100km potrafi spalić :)

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 21 listopada 2011, 11:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 133
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: [F06]640XD
Kod silnika: N57
Damianrotfl napisał(a):
moja e46 330ci średnio pali mi 9L przy dynamicznej jezdzie i na dość któtkich trasach
a jak wybieram sie do Krakowa (30% trasy to przejazdy przez miasta) to 8-8.5L


Chlopie nie pisz bzdur bo przez takich jak Ty przez rok myslalem, ze cos z moim autem jest nie tak!!

Jakie 9l przy krotkich trasach i dynamicznej jezdzie?? Chyba ze dynamiczna jazda to toczenie sie na tempomacie 70km/h i nie stajesz na swiatlach/w korku.

Mialem 330 i palila 16-18l przy krotkich trasach w miescie (ok 5km) i przy dynamicznej jezdzie, choc nie problem bylo przekroczyc 20/100.

Teraz mam E90 330D i na tych samych krotkich trasach pali ok 10-13l w zaleznosci od korkow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 21 listopada 2011, 18:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 174
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 320D Touring 03'
gregor_wroc napisał(a):
Damianrotfl napisał(a):
moja e46 330ci średnio pali mi 9L przy dynamicznej jezdzie i na dość któtkich trasach
a jak wybieram sie do Krakowa (30% trasy to przejazdy przez miasta) to 8-8.5L


Chlopie nie pisz bzdur bo przez takich jak Ty przez rok myslalem, ze cos z moim autem jest nie tak!!

Jakie 9l przy krotkich trasach i dynamicznej jezdzie?? Chyba ze dynamiczna jazda to toczenie sie na tempomacie 70km/h i nie stajesz na swiatlach/w korku.

Mialem 330 i palila 16-18l przy krotkich trasach w miescie (ok 5km) i przy dynamicznej jezdzie, choc nie problem bylo przekroczyc 20/100.

Teraz mam E90 330D i na tych samych krotkich trasach pali ok 10-13l w zaleznosci od korkow.


staaary :) nie przejmuj się, też tak miałem po kupnie swojej buni. myślałem, że 6 km, które mam do pracy w średnim korku w warszawie to "jazda po mieście" i wyniki porównywałem do podobnych wpisów - okazało się później jak bardzo się myliłem :)

są trzy głowne typy ludzi na forum
- mający ten wątek w dupie /tacy w ogóle tu nie wchodzą albo wchodzą się pośmiać/
- konkretni :) badają spalanie przez tysiące kilometrów - postują w 90% prawdziwe średnie wyniki ale nie ma co porównywać jednego spalonego baku - no chyba, że coś konkretnie padło i spalanie masz in plus 40%
- typ dicho zajebicho - pali im 7,6 - ale dwa razy dali buta w drodze do biedronki to napiszą, że 6-7
generalnie przez trzeci typ uważam ten wątek za stracony i wchodzę czasem się pośmiać z wpisów typu 4,5l w trasie

spalanie to 20% matematyki i 80% warunków na drodze - jadąc z gdańska za TIRem potrafie zejść do 4 L na odcinku 10 km /potem dostaję kurwicy i lece dalej :)/

_________________
moje BiEmdoubleU
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=85713


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 21 listopada 2011, 20:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 133
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: [F06]640XD
Kod silnika: N57
Hehehe Southparketeer masz rację :)

Co do spalania 330: w mieście (Wrocław) w mega korkach (lub innym równie zakorkowanym mieście) zejście poniżej 15l jest NIEMOŻLIWE!
Jeśli jest trochę luźniej na drodze, lub ktoś porusza się po małej miejscowości to może zejdzie do 13l/100km

W trasie jadąc jak emeryt możliwe jest zejście do ok 8-9l ale nie po to kupuje się takie auto :P

A jeśli ktoś piłuje go do odcinki, albo gaz-hamulec-gaz-hamulec to myślę, że wynik 30l nie będzie zaskoczeniem :D

E90 330D - ta sama moc ale spalanie o niebo niższe:

trasa - ok 5-7l
małe miasteczko -9-10l
korki-13l

:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 12:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
gregor_wroc napisał(a):
Co do spalania 330: w mieście (Wrocław) w mega korkach (lub innym równie zakorkowanym mieście) zejście poniżej 15l jest NIEMOŻLIWE!

potwierdzam - ja ostatnio pobiłem rekord - udało mi się zejść do 18.0 l/100 km, jeżdżąc w weekend i wieczorem bez korków :D ;)
na ogół spalanie w mieście na codzień kształtuje mi się między 20 a 23 l/100 km

gregor_wroc napisał(a):
W trasie jadąc jak emeryt możliwe jest zejście do ok 8-9l ale nie po to kupuje się takie auto :P

na dlugiej trasie (600 km), jadac spokojnie spalanie zeszlo mi do 9,5l (bez autostrady), ale na ogol w trasie ponizej 10,5 ciezko jest zejsc

Southparketeer napisał(a):
- typ dicho zajebicho - pali im 7,6 - ale dwa razy dali buta w drodze do biedronki to napiszą, że 6-7
generalnie przez trzeci typ uważam ten wątek za stracony i wchodzę czasem się pośmiać z wpisów typu 4,5l w trasie

hehehe rozwalilo mnie :D fakt faktem, też mnie dziwi jak ktoś napisze realną liczbę spalania, a inni na niego zaraz naskoczą...
...a może po prostu z rzeczywiście z dystrybutora im wychodzi takie spalanie jak wypisują, bo spuszczają w lesie z TIRa oszczędności po nocach? :D

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 13:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 133
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: [F06]640XD
Kod silnika: N57
blademccoy, no to cie zaskocze, na wakacjach (zanim zjechali sie studenci)mialem 16l :hyhy:
Tylko, caly czas musialem patrzyc sie na ekonomizer... To byla mordega, nie jazda :/

Co do trasy, jadac spokojnie najmniej mialem 8l, stymze to byla rowniez jazda na bicie rekordu ( w spalaniu oczywiscie :D ).
Normalnie - jak piszesz okolo 10l.


PS. Nie wiem tylko po co ludzie pisza "mam silnik 5,4 - pali mi w miescie 7l, jak go katuje, to 9...
Pozniej ktos to przeczyta, kupi auto i bedzie gnilo pod drzewem bo nie bedzie za co zatankowac...... Lub jak moj kumpel - ma E32 750i,
tankuje za 50 zl, zrobi 3 rundy po osiedlu w weekend zeby sie wszystkim pokazac, a pozniej w tygodniu pn-pt grzecznie dogina do tramwaju :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 13:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
gregor_wroc napisał(a):
blademccoy, no to cie zaskocze, na wakacjach (zanim zjechali sie studenci)mialem 16l :hyhy:

hehe dokładnie... studenty z wioch się pozjeżdżają i korkują miasto! ;)

gregor_wroc napisał(a):
Co do trasy, jadac spokojnie najmniej mialem 8l, stymze to byla rowniez jazda na bicie rekordu ( w spalaniu oczywiscie :D ).

ja pamiętam jak w 323 biłem rekord, to udało mi się zejść do 7.8 - ciągnąłem auto na 5tce do 120 km/h, wrzucałem luz i toczyłem się aż zwolniła do 80km/h, znowu piątka i przyspieszałem - tylko w ten sposób udało mi się zejść poniżej 8l... przy zapiętej cały czas piątce spalanie było około 9l - w 330 Ci nawet nie licze na to ze zejde ponizej 10 litrow w trasie ;)

poza tym mam w automacie, to mozna wziac poprawke na manual ze w miescie spalilby ze 2 litry mniej, a w trasie z litr mniej

gregor_wroc napisał(a):
Lub jak moj kumpel - ma E32 750i,
tankuje za 50 zl, zrobi 3 rundy po osiedlu w weekend zeby sie wszystkim pokazac, a pozniej w tygodniu pn-pt grzecznie dogina do tramwaju :D

hehe nie wiem czy nie mamy przypadkiem wspólnych znajomych :D kiedyś miał może czerwoną E36 320i i później volvo V40 na 1.9 turbo? ;)

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 13:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 122
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB28
gregor_wroc napisał(a):
Damianrotfl napisał(a):
moja e46 330ci średnio pali mi 9L przy dynamicznej jezdzie i na dość któtkich trasach
a jak wybieram sie do Krakowa (30% trasy to przejazdy przez miasta) to 8-8.5L


Chlopie nie pisz bzdur bo przez takich jak Ty przez rok myslalem, ze cos z moim autem jest nie tak!!

Jakie 9l przy krotkich trasach i dynamicznej jezdzie?? Chyba ze dynamiczna jazda to toczenie sie na tempomacie 70km/h i nie stajesz na swiatlach/w korku.

Mialem 330 i palila 16-18l przy krotkich trasach w miescie (ok 5km) i przy dynamicznej jezdzie, choc nie problem bylo przekroczyc 20/100.

Teraz mam E90 330D i na tych samych krotkich trasach pali ok 10-13l w zaleznosci od korkow.


Dokładnie mieszkający w miasteczku jak raz się zakorkuje jedno skrzyżowanie to myśli, że to spalanie już jest jak w Warszawie w korkach. Prawda taka, że miasto miastu nie równe! Ba jeśli chodzi o książkowe spalanie w mieście (tu mamy określoną liczbę startów i zatrzymań. Jazda po stolicy to dużo bardziej nieekonomiczne spalanie niż takie książkowe miasto.
W dodatku od momentu - remontu w WWa wszystkiego na raz, co się da, metra, obwodnicy, S8 pierdyliona uliczek bez opamietania i planu spalanie idzie jeszcze bardziej w górę.
Mam 2.8 i z tego co piszą koledzy jednak 3.0 pali więcej, bo ja po Warszawie mam spalanie w okolicy 14, teraz zimą pewnie podskoczy. Nie jeżdżę jak emeryt, ale wydaje mi się, że 20 czy 23 jak tu było wspomniane to już bym musiał cisnąć non stop po oporach.
O 2.8 krążą mity i legendy, że pali mniej niż 2litry a jeździ jakby były 4, niestety to nie do końca tak :), ale fakt warto dopłacić i mieć te 2.8 niż męczyć się z mniejszym silnikiem, który pali jednak te 2 litry mniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 14:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 133
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: [F06]640XD
Kod silnika: N57
blademccoy napisał(a):
gregor_wroc napisał(a):
blademccoy, no to cie zaskocze, na wakacjach (zanim zjechali sie studenci)mialem 16l :hyhy:

hehe dokładnie... studenty z wioch się pozjeżdżają i korkują miasto! ;)

gregor_wroc napisał(a):
Co do trasy, jadac spokojnie najmniej mialem 8l, stymze to byla rowniez jazda na bicie rekordu ( w spalaniu oczywiscie :D ).

ja pamiętam jak w 323 biłem rekord, to udało mi się zejść do 7.8 - ciągnąłem auto na 5tce do 120 km/h, wrzucałem luz i toczyłem się aż zwolniła do 80km/h, znowu piątka i przyspieszałem - tylko w ten sposób udało mi się zejść poniżej 8l... przy zapiętej cały czas piątce spalanie było około 9l - w 330 Ci nawet nie licze na to ze zejde ponizej 10 litrow w trasie ;)

poza tym mam w automacie, to mozna wziac poprawke na manual ze w miescie spalilby ze 2 litry mniej, a w trasie z litr mniej

gregor_wroc napisał(a):
Lub jak moj kumpel - ma E32 750i,
tankuje za 50 zl, zrobi 3 rundy po osiedlu w weekend zeby sie wszystkim pokazac, a pozniej w tygodniu pn-pt grzecznie dogina do tramwaju :D

hehe nie wiem czy nie mamy przypadkiem wspólnych znajomych :D kiedyś miał może czerwoną E36 320i i później volvo V40 na 1.9 turbo? ;)



Ja tez mialem 330 w automacie, po prostu na trasie najlepiej stosowac eco-driving - szybko rozbujac sie do 90-100km/h, wrzucic tempomat i jak najdluzej na nim jechac :) wtedy da rade zejsc do 8-9l. Jednak w Polsce jazda dluzej niz kilka km ze stalaa predkoscia jest niemozliwa, ciagle jakis rajdowiec w Uno wyskakuje, traktor albo jest 'czerwona fala' :)


blademccoy napisał(a):
hehe nie wiem czy nie mamy przypadkiem wspólnych znajomych :D kiedyś miał może czerwoną E36 320i i później volvo V40 na 1.9 turbo? ;)


Nie wiem jakie mial wczesniej auta, mieszka na ND, a jego fura czesto rdzewieje kolo rogowskiej :P chyba ze juz ja sprzedal :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 14:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
Kawasaki napisał(a):
Mam 2.8 i z tego co piszą koledzy jednak 3.0 pali więcej, bo ja po Warszawie mam spalanie w okolicy 14, teraz zimą pewnie podskoczy. Nie jeżdżę jak emeryt, ale wydaje mi się, że 20 czy 23 jak tu było wspomniane to już bym musiał cisnąć non stop po oporach.

wszystko tak na prawdę zależy od wielu czynników, wśród których znajdują się:
- styl jazdy kierowcy
- typ jazdy trasa/miasto
- w przypadku miasta jak jest bardzo zakorkowane
- odcinki na ktorych sie jezdzi - w moim przypadku jade odcinek 2-5km i auto pozniej stoi i sie chlodzi, dopiero po 3-4 kilometrach wskazowka temperatury wody stanie w pionie, więc auto na większości trasy jest niedogrzane
- olej w silniku - im gęstszy tym większe spalanie, ja np mam Shell Helix Ultra 10W60 który na postoju jest gęsty jak smarki z nosa
- obciążenie - tutaj mam na myśli ile osób jest zapakowanych w aucie, a zarazem samą konstrukcję auta - np cabrio jest dodatkowo wzmocnione od spodu, a miękki dach z materiału wcale nie jest taki lekki jak by się mogło wydawać
- skrzynia biegów - manual zawsze spali z 10% mniej niż automat
- no i fakt czy ktoś zwalnia przed dziurami czy przez nie przelatuje - ja wolę wyhamować do zera i powoli się przez nierówności przetoczyć...

fakt faktem, jak ktoś wyjeżdża spod domu i dojedzie do korków po kilku minutach, auto zdąży się już nagrzać, ja np jak tylko wyjeżdżam spod domu, to od razu trafiam w korek i tylko się zatrzymuję i jadę...

ktoś kiedyś w tym temacie napisał że ma X6 4.4 litra i udało mu się pobić rekord bo zszedł do 17 litrów na 100km, na co zaraz wszyscy go wyśmiali... fakt faktem, większość osób z tego forum na X6 może sobie popatrzeć w katalogu bo nawet go nie stać na takie auto, więc co może wiedzieć o spalaniu tego auta skoro nigdy nim nie jeździł? a patrząc po spalaniach rzędu 5-6 litrów w trasie przy 3 litrowym silniku... no to sorry, ale motocykl pali więcej :P

ogólnie przykre jest tylko to że ludzie czują się 'fajniejsi' kiedy piszą jak to im pali mniej i myślą sobie 'ooo przebije kowalskiego, napisze mniej, poruszę wszystkich innych!' bo teraz taki nowak który chce sobie kupić beemke pomyśli sobie 'o kurde! to pali mniej niż mój obecny fiat srajczęsto!', kupi tą beemkę i jak podjedzie pierwszy raz pod dystrybutor to bardzo się zdziwi...

kilka beemek miałem, kilkoma jeździłem i z własnego doświadczenia wiem że w mieście takim jak Wrocław poniżej 14-15 litrów przy 6 cylindrach nie jest łatwo zejść - w święta bożego narodzenia kiedy ulice były puste miałem w E46 323Ci 13,4l/100km, E30 320i średnio brało minimum 14-16 litrów po mieście, E36 325i bierze około 16-18 litrów w mieście. E46 330Ci cabrio w automacie ciężko zejść poniżej 20 litrów, zazwyczaj jak jeżdżę tylko w godzinach szczytu to spalanie wynosi około 22 litrów... Jedyne auto które spaliło mi po mieście mniej niż 10 litrów to E36 Compact 316i, i to spaliło w okolicy 9,8 litra...

gregor_wroc napisał(a):
Nie wiem jakie mial wczesniej auta, mieszka na ND, a jego fura czesto rdzewieje kolo rogowskiej :P chyba ze juz ja sprzedal :)

hehe to ten kumpel akurat nie jest z ND ;) ...ale znam jednego z ND, który ma też E32 z jakimś większym silnikiem (nie wiem jakim), w LPG - ten z kolei często stoi pod warsztatem ;)

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 14:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 133
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: [F06]640XD
Kod silnika: N57
Dobrze mowi :)

Jesli ktos przyjedzie do Wroclawia swoja 330/530 i zejdzie ponizej 18l w godzinach szczytu (w korkach)albo udowodni mi, ze cisnac go do odciecia i katujac go mozna miec spalanie ponizej 18l, to lece po krate wodki do najblizszego monopolu :)

Dla porownania - wczesniej mialem E39 520i (manual) - 14l w miescie i ok 7l trasa, E36 318is (manual) - 12l miasto, w trasie nim nie jezdzilem :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ile Wam Pali ?
PostNapisane: 22 listopada 2011, 15:50 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Panowie nie będę się kłócił, fakt faktem miasto miastu nie równe ale u mnie w e46 323 maxymalne spalanie wynosiło 13 l/100km, a teraz 328 nigdy nie spaliła więcej niż 15l/100km (a lpg pali mi średnio 12-15 l/100km max). I nie pisze tu bajek, też często stoje w korkach, praktycznie całe lato jeżdżone na klimie i nie jeżdże jak przysłowiowy emeryt!

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2924 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 147  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL