BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 13:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 5 października 2010, 20:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 316 E46
Kod silnika: M43
Witam i pozdrawiam wszystkich.
Piszę w nadziei znalezienia pomocy lub rady, bo najbardziej uznany w moim rejonie spec od gazu już nie może mi pomóc.
Posiadam BMW E46 316 i silnik M43
W aucie mam założoną instalację gazową zbudowaną z:
- sterownika STAG 4
- reduktora ZAVOLI
- wtryskiwaczy MAGIC JET
Zaraz po założeniu instalacji wszystko było w porządku, ale po przejechaniu ok 7 tyś km auto zaczęło mieć następujące objawy:
W czasie jazdy gdy auto przełączy się już na gaz silnik pracuje na wolnych obrotach normalnie lecz kiedy chce ruszyć z miejsca auto nie ma siły, dławi się potrafi zgasnąć nawet przy delikatnym ruszaniu (przegazówka na luzie tez jest utrudniona. Problem znika po osiągnięciu przez silnik optymalnej temp.
Radzę sobie z tym tak, że aby ruszyć ze skrzyżowania przełączam na benzynę i ruszam bez problemu, a gdy silnik osiągnie przynajmniej 2500 obrotów wtedy ręcznie włączam gaz i dalej przyspiesza na gazie normalnie. Kilka razy przez te zasłabnięcia omal nie skasowano mi bryki bo samochód gasł na skrzyżowaniu. Dodatkowo gdy zostawię pracujący silnik na kilka minut na wolnych obrotach na gazie to zapala się CHECK.(dodatkowe koszty za kasowanie błędów).
Teraz mam już przejechane na gazie ok 14000 km i jestem po 5 regulacjach na stacji, która montowała instalację i poprawy nie ma, wręcz przeciwnie, bo w ostatnim czasie doszła nierówna praca i obniżone obroty na biegu jałowym w czasie pracy na gazie. Lubie swoje auto i nie myślałem, że będę zmuszony się go pozbyć przez instalację gazową.
Monter ciągle wymyśla nowe nastawy i regulacje ale nic one nie dają. Zamiast cieszyć się jazdą ja jeżdżę na regulacje( każdy wyjazd to 100 km do przejechania a moja prace trudno z tym pogodzić) Ręce opadają bo już nie wiem co może być przyczyną a sytuacja się jeszcze pogarsza bo po podpięciu do komputera diagnostycznego pokazuje błąd czujnika położenia wałka rozrządu i regulację lambda. Czujnik wymieniłem na nowy i do póki pracuje na benzynie nie ma błędów a po przełączeniu na gaz znowu czujnik i lambda i tak w kółko.
Po tym wszystkim prośba o pomoc, radę. Co może być przyczyną tych problemów?
Co dalej robić? Czy jedynym wyjściem jest pozbycie się samochodu za grosze bo z wadliwa instalacją?
Raz jeszcze prośba o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 5 października 2010, 21:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
może będziesz musiał pojechać raz a do porządnego gazownika nawet jak się okaże, że to daleko bardzo
skąd jesteś?
coś nie halo z tą instalacją, różne mogą być przyczyny, może po prostu źle to facet założył
na pewno masz gwarancję więc domagaj się by gość to zrobił bo jak nie jeździ samochód na lpg to powinien oddać kasę i zdemontować instalację

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 5 października 2010, 21:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 125
Moje BMW: 540i SMOK
Kod silnika: M62TUB44
piter8101 napisał(a):
na gazie to zapala się CHECK.(dodatkowe koszty za kasowanie błędów).
Nie chcesz mi chyba napisać że gaziarz który Ci to instalował bierze za wykasowanie błedu, tym bardziej że instalka jest raczej na gwarancji?!
Dawaj na forum adres tych partaczy niech ludzie się dowiedzą. W profilu jest opcja LOKALIZACJA. Skąd jesteś? Jak z Wawki to dam Ci adres


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 6 października 2010, 09:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 316 E46
Kod silnika: M43
ppatryk napisał(a):
może będziesz musiał pojechać raz a do porządnego gazownika nawet jak się okaże, że to daleko bardzo
skąd jesteś?
coś nie halo z tą instalacją, różne mogą być przyczyny, może po prostu źle to facet założył
na pewno masz gwarancję więc domagaj się by gość to zrobił bo jak nie jeździ samochód na lpg to powinien oddać kasę i zdemontować instalację


Rozważałem taką opcję, ale pojadę do kogoś innego dopiero po wygaśnięciu gwarancji, bo na razie będę go męczył, żeby coś z tym zrobił bo przecież wziął za to kasę.
Ja jestem z Hrubieszowa, to małe miasto w Lubelskim leżące przy granicy wschodniej.
Monter, który zakładał mi instalację jest chwalony w moim rejonie, ale teraz dochodzę do wniosku, że do aut bardziej zaawansowanych technicznie trzeba kogoś lepszego.
Facet oczywiście stara się mi pomóc, ale powoli nabieram przekonania, że chyba nie ma już pomysłów na przyczynę tej usterki. Dzisiaj umówiłem się na kolejna wizytę i powiedział coś, że trzeba będzie coś powymieniać w instalacji, i musi mieć auto na 2 dni, żeby sprawdzić go na zimnym silniku i zobaczyć te zasłabnięcia osobiście oraz z podpiętym kompem, żeby móc wyłapać ewentualne nieprawidłowości elektroniczne. Cóż zobaczymy co z tego wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 6 października 2010, 09:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 316 E46
Kod silnika: M43
AdamWZ napisał(a):
piter8101 napisał(a):
na gazie to zapala się CHECK.(dodatkowe koszty za kasowanie błędów).
Nie chcesz mi chyba napisać że gaziarz który Ci to instalował bierze za wykasowanie błedu, tym bardziej że instalka jest raczej na gwarancji?!
Dawaj na forum adres tych partaczy niech ludzie się dowiedzą. W profilu jest opcja LOKALIZACJA. Skąd jesteś? Jak z Wawki to dam Ci adres

Nie nie wzięli kasy ode mnie za kasowanie błędów, i przyznali, że to od gazu i od razu dokonali regulacji.
za kasowanie płaciłem w mojej mieścinie gdy usterka zaczęła się pojawiać na początku i nie wiedząc co się dzieje pojechałem na kompa.
Ode mnie do najbliższego serwisu gazowego jest 100 km w obydwie strony i nie było by problemu, żeby pojechać, ale na miejscu tez schodzi 2-3 godziny a czasu trochę brakuje bo muszę rezerwować cały dzień.
Chyba trzeba będzie przesiąść się na DIESLA.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 6 października 2010, 13:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
ewidentna wina instalacji LPG i monterów.
Jeżeli źle dobrali instalację do modelu silnika to resztę życia będą regulować a ty do nich jeździć.
Jeśli wychodzą błędy, typu czujnik wałka i lambda, to na benzynie też byś to czół.
A skoro jest to tylko na LPG to tak jak napisałem: źle dobrana instalka lub nieprawidłowe podpięcie elektroniki sterującej LPG do sterowania oryginalnego.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 6 października 2010, 17:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 316 E46
Kod silnika: M43
Tylko dziwi mnie to, że przez kilka tyś. km od założenia było naprawdę wszystko dobrze, a dopiero później zaczęło klękać. Przy złej instalacji i błędzie montażu pewnie od razu byłoby coś nie tak. No cóż poczekam jeszcze na rezultat jego jutrzejszych działań. Samochód już odstawiony do warsztatu. Ma zostać u niego na noc i dzień, żeby go pobadać na zimnym i rozgrzanym, no i w czasie jazdy ma przez kompa podpatrzeć parametry pracy instalki . Zobaczę co z tego wyjdzie i napiszę na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 6 października 2010, 17:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 316 E46
Kod silnika: M43
Na początku myślałem, że może coś nie tak z benzyną, bo ona potrafi się lepiej zaadoptować i nie od razu dać objawy (tak było u brata tez 316 E46-walnięta odma zrzucała winę na sondę) ale przecież mam nowe:
- przepływomierz (oryginał BOSCH)
- czujnik położenia wałka rozrządu VEMO ponoć dobry
- świece zapłonowe NGK identyczne z oryginalnymi
- przewody zapłonowe NGK
- przewód odmy i zawór odmy(oryginał BMW)
- filtra powietrza już nie wspomnę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 6 października 2010, 18:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
w Hrubieszowie montowałeś instalkę ?? czy może w Zamościu??

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 6 października 2010, 18:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
piter8101 napisał(a):
- czujnik położenia wałka rozrządu VEMO ponoć dobry


Tu tkwi Twój problem.
Podmień czujnik, chociażby na uzywke, byle oryginalną i powinno pomóc.
Ja też mam w piwnicy nowy zamiennik czujnika wałka bo tylko tam się nadaje i działa najlepiej :)

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 7 października 2010, 19:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 316 E46
Kod silnika: M43
Gaz założyli mi w Zamościu. A z tym czujnikiem to spróbuję, jeszcze oryginał.
Na początku nie chciałem oryginalnego bo one często się psuły w BMW i chciałem innego.
Kumpel ma BMW e39 520i i założył tam gdzie ja i tez zaczęło mu wyrzucać ten sam czujnik. Dopiero sie dowiedziałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 11 października 2010, 21:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 316 E46
Kod silnika: M43
No i odebrałem auto z warsztatu. Wymieniono mi listwę oraz wtryskiwacze gazowe z MAGIC JETÓW na VAL TEC. Na razie o dziwo wspomniane przeze mnie wcześniej objawy zniknęły. Gaziarz powiedział, żeby po około 1000 km przyjechać jeszcze na regulację. Zobaczymy jak będą się sprawowały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 12 października 2010, 10:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
piter8101 napisał(a):
No i odebrałem auto z warsztatu. Wymieniono mi listwę oraz wtryskiwacze gazowe z MAGIC JETÓW na VAL TEC.

:wstyd: :wstyd: :wstyd:

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 13 października 2010, 04:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46
Kod silnika: MT Nie wiem
piter8101 napisał(a):
No i odebrałem auto z warsztatu. Wymieniono mi listwę oraz wtryskiwacze gazowe z MAGIC JETÓW na VAL TEC. Na razie o dziwo wspomniane przeze mnie wcześniej objawy zniknęły. Gaziarz powiedział, żeby po około 1000 km przyjechać jeszcze na regulację. Zobaczymy jak będą się sprawowały.

A tak krytykują valteki ze to "badziewie " :) sam mam valteki i jestem zadowolony i w przyszłosci tez bede zakładal valteki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po przełączeniu na gaz brak siły
PostNapisane: 13 października 2010, 10:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
następny hahaha :przestraszony:

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL