BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 20:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 18:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Czy może być 1 właściciel pojazdu a na ubezpieczeniu będą dwie osoby?
Chodzi mi o to że chciałbym wziąć kogoś kto ma zniżki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 18:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 435
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133519
zeby byl jeden wlasciciel to nie da rady musisz miec wspolwlasciciela ktory musi byc wbity w dowodzie rejestracyjnym i dopiero wtedy mozesz na tej osobie znizkach smigac :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 19:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Czy jeśłi teraz uto mm n siebie to mogę "dołożyć" współwłaściciela?

Na czym polega to że nie może tak być? Że w dowodzie nie byłoby tej osoby co na ubezpieczeniu. Przecież oni tego nie sprawdzają.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 19:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 435
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133519
musisz w USkarbowym zlozyc wniosek o "darowizne" a potem zajsc z tym do wydzialu komunikacji i wtedy od reki ta osobe ci wbija w dowod jako wspolwlasciciel;] no wlasnie w ubezpieczalni patrza bo jak moga dac np ojca znizki na samochod ktory nie jest jego.. musi poprostu miec jakis udzial z tym samochodem zebys dostal jego znizki

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 20:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Spytałem bo właśnie jak raz kupowałem to brali tylko te informacje które im podałem przez internet.
Nie musiałem skanować dowodu czy coś.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 20:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Nic nie musisz, tylko kwestia ubezpieczyciela, w warcie i compensie bez problemu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 21:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Tomek napisał(a):
Nic nie musisz, tylko kwestia ubezpieczyciela, w warcie i compensie bez problemu.


Ale co bez problemu?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 21:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
No ubezpieczysz z kimś kogo nie ma w dowodzie.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 21:30 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
szymon111 napisał(a):
Na czym polega to że nie może tak być? Że w dowodzie nie byłoby tej osoby co na ubezpieczeniu. Przecież oni tego nie sprawdzają.


Może jeśli dzwonisz do directów to nie sprawdzają ale rozmowy są nagrywane i akceptując umowę potwierdzasz, że we wniosku o ubezpieczenie zawarte jest Twoje prawdziwe oświadczenie odnośnie pojazdu, właściciela itp. Do momentu szkody to nie wyjdzie ale jeśli będziesz miał szkodę i poproszą o dowód rejestracyjny to w najlepszym przypadku będziesz obciążony różnicą w składce a widziałem też, że niektóre TU żądały w takim wypadku 2 lub 3 krotności różnicy ( taki był zapis na wniosku, że jeśli dane są nieprawdziwe to zgadasz się na taką dopłatę).

Tomek napisał(a):
Nic nie musisz, tylko kwestia ubezpieczyciela, w warcie i compensie bez problemu.


Tak to robią agenci magicy. Aktualnie pracuję w jednej z firm, które wymieniłeś i nie wiem skąd takie informacje. Praktyka taka jest nieuczciwa i żaden szanujący się agent nie wystawi takiego ubezpieczenia. Byłem świadkiem jak kobieta zrobiła wielką awanturę bo jej agent od lat wystawiał polisę tylko na nią a w dowodzie miała jeszcze syna, który niestety przez ten cały czas nie nabył zniżek ( klient chce tanio to robią tanio).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 21:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
jawa85 napisał(a):
Tak to robią agenci magicy. Aktualnie pracuję w jednej z firm, które wymieniłeś i nie wiem skąd takie informacje. Praktyka taka jest nieuczciwa i żaden szanujący się agent nie wystawi takiego ubezpieczenia. Byłem świadkiem jak kobieta zrobiła wielką awanturę bo jej agent od lat wystawiał polisę tylko na nią a w dowodzie miała jeszcze syna, który niestety przez ten cały czas nie nabył zniżek ( klient chce tanio to robią tanio).


Czyli mówisz że powinienem robić awanturę? Zastanawia mnie jak to jest z ważnością takiej polisy bo generalnie to nie tajemnica że TU i brokerzy robią mega wały typu fikcyjne albo nieważne ubezpieczenia itp.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 21:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Tomek napisał(a):
Czyli mówisz że powinienem robić awanturę?


Wiesz takie rozwiązanie bywa też "proklienckie" z wiadomych względów. Uczciwy agent liczy tak jak powinno być a inny żeby zabrać klienta nie wpisze w dowód "młodego" i już jest tanio. W tym momencie jeśli wpiszesz na ubezpieczeniu osobę której nie ma w dowodzie to sprawa wyjdzie przy weryfikacji w UFG bo tam pod każdym peselem są auta zarejestrowane na daną osobę.

Tomek napisał(a):
Zastanawia mnie jak to jest z ważnością takiej polisy


Dlaczego ma być nieważna. OC jest dla osób trzecich i nie może być tak, że ktoś będzie poszkodowany przez takie wypisanie ubezpieczenia przez agenta albo zatajenie prawdy.

Tomek napisał(a):
to nie tajemnica że TU i brokerzy robią mega wały typu fikcyjne albo nieważne ubezpieczenia itp.


Rozwiń trochę tą myśl, w jakim celu pisane są nieważne/fikcyjne ubezpieczenia i co rozumiesz pod wyrażeniem "nieważne/fikcyjne ubezpieczenie". To, że przestępczość ubezpieczeniowa kwitnie to nie jest tajemnicą ale raczej TU same pod sobą dołków nie kopią bo musieliby przyjmować składkę od siebie i wypłacać sobie odszkodowanie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 22:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
jawa85 napisał(a):
Rozwiń trochę tą myśl, w jakim celu pisane są nieważne/fikcyjne ubezpieczenia i co rozumiesz pod wyrażeniem "nieważne/fikcyjne ubezpieczenie". To, że przestępczość ubezpieczeniowa kwitnie to nie jest tajemnicą ale raczej TU same pod sobą dołków nie kopią bo musieliby przyjmować składkę od siebie i wypłacać sobie odszkodowanie


Przykłady z własnego podwórka - wypisana polisa, kwit jest, kasa wzięta w polisa nie figuruje i nigdy nie figurowała w systemie TU. Albo ostatni przykład kolegi - zawarta umowa przez telefon, przysłany kwit ale kolega zapomniał opłacić. Teraz wg. TU polisa nie istnieje a system działa tak że ubezpieczenie jest od momentu zawarcia umowy przez tel. ale nie ma go jak się go nie opłaci, czyli jak się opłaci to obowiązuje do momentu opłacenia i dalej a jak się nie opłaci to nie obowiązywało i nie obowiązuje. Paradoks Schrödingera w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Ustawa swoje, TU swoje ale teraz nie można oczywiście ubezpieczyć ze wsteczną datą a wuj jeden wie jak to wygląda ze strony UFG na przykład. Generalnie to doskonale pokazuje że obowiązkowy podatek OC i tym samym jego obowiązkowa ciągłość to jest jedna wielka bzdura i wyciąganie kasy od ludzi za nic.


jawa85 napisał(a):
Dlaczego ma być nieważna. OC jest dla osób trzecich i nie może być tak, że ktoś będzie poszkodowany przez takie wypisanie ubezpieczenia przez agenta albo zatajenie prawdy.


To jest w ogóle dobra opcja w takim razie, regres nie przysługuje a co najwyżej rekalkulacja składki. No i zawsze można się upierać że to agent dał ciała. Mnie to najbardziej ciekawi co by było jakby samemu sobie polise drukować ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciel pojazdu a ubezpieczenie.
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 16:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Tomek napisał(a):
Przykłady z własnego podwórka - wypisana polisa, kwit jest, kasa wzięta w polisa nie figuruje i nigdy nie figurowała w systemie TU


Niestety trafiają się pseudo agenci oszuści, którzy wydają nic nie warte papiery klientowi przyjmują kasę i biorą dla siebie. Każda polisa jest drukiem ścisłego zarachowania więc nie może być sytuacji, że agent się nie rozlicza z TU z przydzielonych polis. Jeśli jakiś nr polisy nie jest sprzedany dłuższy czas to TU od razu monituje co się dzieje z tym drukiem. Agenci oszuści wciskają ludziom jakieś karteczki tłumacząc, że to ubezpieczenie a tak na prawdę jest to zwykły papier. Kiedyś przerabiałem podobny przykład, kobieta dostała taki zwykły kartonik nie będący drukiem ścisłego zarachowania (ona była przekonana, że to OC) od agenta i zapłaciła za to kasę. Po dwóch latach dostała karę z UFG za brak OC i się okazało, że agent przez dwa lata brał pieniądze i się z nich nie rozliczał bo prawdziwych polis nie wydawał tylko jakieś swoje świstki więc nikt go w tej sprawie nie monitował. Jest to patologia ale zdarzają się tacy agenci. W moim mieście był taki jeden słynny pan który już ma ponoć kilka zarzutów prokuratorskich i wszystkie firmy po kolei rozwiązywały z nim umowę.
Jeżeli jednak dostałeś polisę i nie ma jej w systemie TU to może być to po prostu błąd ludzki osoby która wprowadza informacje do systemu. Wtedy jak pójdziesz z polisą to na pewno sprawę wyjaśnisz, choćby dlatego że agent który ją sprzedał będzie miał potwierdzenie rozliczenia się z oryginału w TU.

Tomek napisał(a):
Albo ostatni przykład kolegi - zawarta umowa przez telefon, przysłany kwit ale kolega zapomniał opłacić. Teraz wg. TU polisa nie istnieje a system działa tak że ubezpieczenie jest od momentu zawarcia umowy przez tel. ale nie ma go jak się go nie opłaci, czyli jak się opłaci to obowiązuje do momentu opłacenia i dalej a jak się nie opłaci to nie obowiązywało i nie obowiązuje


Do tej sytuacji ciężko mi się odnieść ponieważ nigdy nie zagłębiałem się w procedurę działania directów i wysyłania polis drogą elektroniczną czy listową bez podpisu bo tak to mniej więcej działa.
W normalnym TU stacjonarnym jeśli kupujesz polisę OC i będzie ustalona płatność przelewem to taka polisa nie wygasa jeśli nie zapłacisz składki. TU wysyła wtedy monity do klienta z wezwaniami do zapłaty a w ostateczności sprzedaje dług i sprawa może zakończyć się w sądzie.

Tomek napisał(a):
Ustawa swoje, TU swoje ale teraz nie można oczywiście ubezpieczyć ze wsteczną datą a wuj jeden wie jak to wygląda ze strony UFG na przykład


Nigdy nie można było ubezpieczać z datą wsteczną bo jest to antydatowanie druków ścisłego zarachowania. Obowiązkowe OC ubezpiecza się cofając okres ubezpieczenia ponieważ taki obowiązek nakłada ustawa. Polisa która się skończyła i nie została wypowiedziana oraz jest opłacona w całości wznawia się automatycznie i nie spotkałem się z inną praktyką ze strony TU. Jeśli polisa wznowi w wyniku braku wypowiedzenia to nie dostaniesz kary z UFG ponieważ w systemie ta polisa jest i TU ponosi za Ciebie odpowiedzialność tylko Ty nie posiadasz druku fizycznie.

Tomek napisał(a):
Generalnie to doskonale pokazuje że obowiązkowy podatek OC i tym samym jego obowiązkowa ciągłość to jest jedna wielka bzdura i wyciąganie kasy od ludzi za nic.


Tak jak pisałem wyżej jeśli Twoja polisa nie zostałaby wypowiedziana i była opłacona w całości to nawet po końcu okresu ubezpieczenia TU ponosi za Twoje szkody odpowiedzialność. Jest tylko kilka przypadków o których mówi ustawa kiedy nie działa klauzula prolongacyjna czyli automatyczne wznowienia od dnia następnego po końcu okresu ubezpieczenia.

czy jest to obowiązkowy podatek... dla niektórych pewnie tak jednak mało osób zdaję sobie sprawę z tego, że gdyby nie ten obowiązkowy podatek to za swoje szkody płaciliby z własnej kieszeni. A szkody z OC to nie tylko porysowany zderzak i drobna stłuczka ale także odszkodowania w setkach tysięcy w przypadku szkód na osobie.
Zresztą nie chciałbyś chyba być poszkodowanym, który musi prosić się sprawcy o odszkodowania bo tak by to właśnie wyglądało bez OC. Powiesz, że można sprawę oddać do sądu ale jak działają sądy każdy wie a to że wyrok orzeczony jest na Twoją korzyść nie oznacza, że kiedykolwiek zobaczysz pieniądze.

Tomek napisał(a):
To jest w ogóle dobra opcja w takim razie, regres nie przysługuje a co najwyżej rekalkulacja składki. No i zawsze można się upierać że to agent dał ciała. Mnie to najbardziej ciekawi co by było jakby samemu sobie polise drukować ;)


Tak jak pisałem w poście wyżej Ty podpisując wniosek oświadczasz, że podałeś prawdziwe dane. Regresu nie będzie ale może się skończyć zapłaceniem kilkukrotnej kwoty różnicy w przypadku zatajenia takich danych przed TU. Swoją drogą żeby wszystko było zgodne ze sztuką agent ma obowiązek widzieć dowód rejestracyjny i w pewnym sensie też odpowiada za to co wypisuje na polisie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL