BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 26 listopada 2016, 21:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Witam. Mam pytanie odnośnie montażu HK. Jestem osobą zieloną w tym temacie i zastanawiam się czy w garażu przy piwie uda mi się to zrobić. Jest to trudna operacja? Dużo z tym roboty? Czy może lepiej oddać do fachowca? Pacjent to kabriolet.

Drugie pytanko. Nie kupiłem jeszcze HK i byłbym wdzięczny gdyby ktoś wypisał mi co taki zestaw musi zawierać. Chcę kupić od razu gotowy komplet do zamontowania. A nie szukać w zakamarkach internetu brakujących pierdół. Z tego co wyczytałem to musi być Harman wyjęty z coupe/cabrio bo czymś się różni.

Interesują mnie konkretne odpowiedzi na moje pytania a nie dyskusje o HK. Dobrze wiem, że w dzisiejszych czasach za te pieniądze idzie złożyć coś lepszego itp. :cenzura:

Pozdrawiam! :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 27 listopada 2016, 00:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
temat niejednokrotnie omawiany użyj szukajki a sporo się dowiesz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 27 listopada 2016, 10:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
No właśnie nie dowiedziałem się nic o samodzielnym montażu i co dokładnie wchodzi w skład HK.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 1 grudnia 2016, 23:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
w kilku zdaniach - ja u siebie demontowałem HK ponieważ delikatnie mówiąc nie spełniał moich oczekiwań. Wypruwałem wszystko ponieważ miałem chętnego za dobrą monetę, masa pracy jeśli chce się odzyskać bez szwanku wszystkie wiązki, klipsy, zaczepy itd. Montaż od podstaw takiego systemu w aucie tylko pod warunkiem że masz dawcę obok i wszystko po kolei przenosisz. Zakup używki na allegro itp. w mojej opinii będzie na 99% niekompletny i piekielnie drogi. Efekt będzie odwrotnie proporcjonalny do efektu jaki uzyskasz. HK gra bardzo mega nędznie !
Moja rada - kup dobre radio 1-DIN, jakiegoś wzmaka, zamontuj odpowiednie adaptery z MDF-u w drzwiach, dobry dwudrożny zestaw głośnikowy 16cm i jakiś delikatny subwoofer. Jeśli masz sterowanie z kierownicy to interfejs za 100zł bez problemu zepnie markowe radio ze sterowaniem z kiery.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 2 grudnia 2016, 08:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
irakleo, mega nedznie to gra podstawa w e36/e39, wiec nie wypisuj glupot ze HK w e46 jest mega nedzna. mozna zrobic lepsze granie ale wszystko zalezy ile kto tego uzywa. Ja robie rocznie 5-7k i nie wyobrazam sobie prucia calego HK.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 2 grudnia 2016, 08:19 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
ja bym się w H/K nie bawił, za podobne pieniadze i mniejszym pruciem wnętrza można wsadzić coś lepszego aftermarketowego

albo radio 1DIN, albo z fabrycznego wyprowadzić RCA, dokupić wzmak 4 kanałowy, 2 kanały dać na przód, drugie dwa zmostkować na suba w bagażniku. Głośniki 165 odseparowane w przednie głośniki, są teraz na allegro gotowe panele z mdf. Pozbuwasz sie tym zabiegiem osadzenia głośnika w tapicerce, a w drzwiach solidnie. Do tego wygłuszyć przednie drzwi i masz super granie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 2 grudnia 2016, 23:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kolega wyżej dobrze prawi tylko dołożyłbym wygluszenie drzwi co jest tutaj podstawą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 12:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Moje BMW: e 46
Kod silnika: M54
Jakby ktoś potrzebował posiadam HK na sprzedaż jeszcze całe w aucie. Jak coś to priv. Nie gra tak źle jak się pisze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 14:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
a co dokładnie wchodzi w skład ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 17:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Moje BMW: e 46
Kod silnika: M54
Napisz na priv jest wszystko :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 18:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
kszyhu napisał(a):
irakleo, mega nedznie to gra podstawa w e36/e39, wiec nie wypisuj glupot ze HK w e46 jest mega nedzna.


nędza to delikatnie powiedziane - w dalszym ciągu głośniki drzwiowe z papierowymi membranami są zamocowane do tapicerki a nie na sztywno do drzwi, zestaw uzupełnia jakiś pseudo subwoofer i prymitywny wzmacniacz....wszystko jeszcze zaprojektowane w latach 90-tych. Tak jak wcześniej wspomniałem - miałem w swojej E46 Cabrio i byłem tak zdegustowany tym "ekstrasem" że po kilku miesiącach użytkowania wyprułem go z korzeniami i zamontowałem Pioneera jako jednostkę sterująca, wzmacniacz Alpine, subwoofer Kickera w miejscu podłokietnika no i obowiązkowo na adapterach z MDF-u zamontowałem dwudrożny zestaw głośników DLS + wytłumienie drzwi. W porównaniu do HK jest przepaść !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 21:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Potwierdzam przedmowcow.
Dobre glosniki, lepsze w miejscu starych zrobia lepszą robotę niz hk. Jedyny + to sub który fajnie jest zamontowany w tylnej półce. Nie zajmuje miejsca w bagazniku. Innych zalet brak.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 21:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
To że w cenie HK można zrobić lepsze granie to wiemy od dawien dawna ;) ale dużo ludzi się upiera przy tym systemie który tak naprawdę gra średnio :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 22:20 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
gra srednio i do tego to juz stary system stare przetworniki kilkunastoletnie , stare wzmacniacze
mam harmana w 330 i oprocz tego mam w domu ale to inna bajka...

hk na allegro ceni sie za te klamki wzorki itp.
sub harmana to dwa owalne glosniki papierowe w plastikowej obudowie pod tylna pulka.

samemu sklepiesz lepszy z desek w komorce...

jakbym mial robic razjeszcze to bym zostawil klamki i maskownice hk a pod spodem dal przynajmniej hertz . pelno w sprzedazy przetwornic komponentow i wiedzy tyle ze zlozys system 2 drozny jak ta lala...

w sklad zestawu w e46 coupe wchodza

glosmiki przednie drzwiowe sredni nisko tonowe

glosniki w klamkach gwizdki skladaja sie z 2 przetwornikow

2 male sredniaki w tylnych boczkach

2 glosniki w tylnej polce

i sub pod nia.

no i to wszystko napedzaja 2 wzmacniacze

to moim zdaniem bardziej zestaw soround niz dobre stereo

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 4 grudnia 2016, 22:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
irakleo napisał(a):
Montaż od podstaw takiego systemu w aucie tylko pod warunkiem że masz dawcę obok i wszystko po kolei przenosisz. Zakup używki na allegro itp. w mojej opinii będzie na 99% niekompletny i piekielnie drogi.

Zakładałem koledze takiego harmana którego kupił właśnie z allegro nie wiem co w tym takiego trudnego?
Głośniki montowane w oryginalne miejsca, wzmacniacz do stelaża zmieniarki, suby do półki, wszytko jest już przygotowane nic nie trzeba kombinować więc gdzie problem. Ja dodatkowo wiązkę robiłem sam bo nie było, ale jakby ktoś miał gotowca z wiązką to tym bardziej operacja banalnie prosta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 5 grudnia 2016, 00:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
z montażem nie ma problemu tak jak i z montażem dobrych 16-nastek z wygłuszeniem :)

Co kto lubi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 5 grudnia 2016, 11:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 593
Lokalizacja: Warszawa
No to jaki zestaw polecali byście do E46 coupe jak nie HK? Sam miałem u siebie montować Harmana ale z tego co przeczytałem w tym wątku chyba lepiej się w to nie pchać :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 5 grudnia 2016, 15:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
PaTrYk009 napisał(a):
No to jaki zestaw polecali byście do E46 coupe jak nie HK? Sam miałem u siebie montować Harmana ale z tego co przeczytałem w tym wątku chyba lepiej się w to nie pchać :P

wierz mi nie warto ! kasy wpompujesz w HK mega a efekt katastrofa !
poleciłbym bym Tobie jakieś 1-DIN z multikolorem żeby dopasować kolor podświetlania. 2-DIN nawet nie próbuj ! Nie wejdzie....no chyba że coś podobnego do Alpine iLX-007 (krótki tył radia). Dobrze żeby jednostka sterująca posiadała jakieś filtry dolno i góro przepustowe...mi się to bardzo przydaje. Głośników, wzmacniaczy i subwooferów masz pod dostatkiem, ważne żeby nie montować głośników w drzwiach do tapicerki tak jak to zrobiła fabryka....to straszna popelina. Adaptery z MDF-u kupisz na allegro....zabawy trochę będzie z ich właściwym montażem (tak żeby nie kolidowały z tapicerką drzwi) oraz z wycinaniem otworów w drzwiach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 5 grudnia 2016, 16:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
irakleo napisał(a):
nędza to delikatnie powiedziane - w dalszym ciągu głośniki drzwiowe z papierowymi membranami są zamocowane do tapicerki a nie na sztywno do drzwi, zestaw uzupełnia jakiś pseudo subwoofer i prymitywny wzmacniacz....wszystko jeszcze zaprojektowane w latach 90-tych

Obstawiam, że gdyby poprawić bolączki o których mówisz też by się sporo poprawiło. Czyli wygłuszenie, adaptery MDF, ewentualnie mocniejszy wzmacniacz.

Problem z HK jest taki, że sprzedający go przeceniają. Ot to jego najmocniejsza wada. Gdybym nie posiadał w aucie HK to logicznym jest, że wolałbym złożyć samemu coś pokroju zestawu odseparowanego na 16'tkach, napędzanego fajnym dwu kanałowym wzmacniaczem. Ale niestety HK już dostałem z autem i prucie tego jest totalnie bez sensu.
Zastanawiam się jak HK gra katastrofalnie to jak ocenione by było podstawowe granie w e36, gdzie głośniki są w nogach i zasilane jest to radiem 4x15w?

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Montaż Harman Kardona. Co wchodzi skład HK?
PostNapisane: 5 grudnia 2016, 17:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
jednostka sterująca w HK jest bardzo przeciętna i niezwykle awaryjna (mam na mysli radio 2DIN, głośniki przednie przykręcone są do tapicerki a zaraz za membraną jest blacha - to nie może dobrze zagrać ! Wzmacniacz i subwoofer to podobna historia....ale nie ma się co dziwić skoro ten sprzęt projektowano kilkanaście lat temu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL