BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 21:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 00:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47
deejeys napisał(a):
Ja mam 2 szt magnat x press 10 ( czyli 25cm ) i ogólnie po wrzuceniu płytki z neta z jakimiś kawałkami do testowania suba to myślałem że mi klapę wyrwie :rotfl: :rotfl: :rotfl:

fajny temat to 25 cm re audio :) No i ciekaw jestem czy sub w skrzyni zamkniętej nie był by lepszym rozwiązaniem do szczelnego bagażnika bmw. Mocny głośnik w BR potrafi stworzyć niezłe ciśnienie... :D

To sposób zabudowy robi ciśnienie...
Gdybyś miał Band-pass i duży talerz, to odkręcałoby Ci zderzak ;)
Suby generują ciśnienie w kolejności (od najmniejszego) Free Air -> Closed -> BR -> BP.
BP jest jak żółw ale z konkretnym pierdnięciem. Jeśli chcesz uzyskać maksymalnie wierne brzmienie to bajbezpieczniejsza jest skrzynia Closed.
Każda może być dopasowana do upodobań, ale to się wiąże z wieloma rzeczami np. piecami, filtrami, resztą komponentów i przede wszystkim strojeniem, bo tak jak każdą możesz dopasować, tak każdą możesz źle ustawić i będzie kupa, a nie brzmienie...
Każdy na początku chce pierdnięcia, bo to robi wrażenie. Zmęczenie wykopem i bardziej subtelne wymagania przychodzą dopiero z ilością przesłuchanej muzyki w aucie...
Jeśli już masz takie klocki, to albo stroisz sam (to potrafi trwać godzinami - > tygodniami), albo oddajesz komuś kto ma analizator pasma i wystroi Ci tak jak powinno być, choć wcale nie oznacza to, że będzie tak, jak chcesz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 00:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 251
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E46 xi
Kod silnika: M54B30 :)
do tych moreli i u dimensona mam w bagażniku Monacora Predator 12" 500 Rms w skrzyni zamknietej napędzanego Monacorem 1502 500 rmsu na mostku ale ogolnie mowa o morelach i u dimensonie czy bedzie to grac :D i wlasnie nie wiedzialem czy na mostek czy nie ale dam normalnie na 2 kanały :) drzwi sie zrobi :0 juz zaczałem przerabiac odrazu wyskoczyły tak jak mowicie tylne głosniki z połki plus worek na narty i scianka zostala tylko ta od strony bagaznika jak trzeba bedzie to sie otworzy i bedzie sama szmatka :) wyciszenie profesjonalnymi matami oczywiście :)
jednostka sterujaca jest Pioneer deh p 7000ub z wyjściem na 3 wzmacniacze takze bedzie dobrze wysterowane

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 10:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
heveliusz napisał(a):
Jeśli chcesz uzyskać maksymalnie wierne brzmienie to bajbezpieczniejsza jest skrzynia Closed.


Dokładnie, dokładnie.

heveliusz napisał(a):
Każdy na początku chce pierdnięcia, bo to robi wrażenie. Zmęczenie wykopem i bardziej subtelne wymagania przychodzą dopiero z ilością przesłuchanej muzyki w aucie...


Kurcze jeszcze raz to napisze - Dokładnie, dokładnie. Ogólnie jak bym teraz wrócił do serii to chyba nie potrafił bym jeździć... :rotfl: A co najgorsze - apetyt rośnie cały czas - byłem bardzo zadowolony z obecnego CA, ale ostatnio znowu mam ochotę coś zmienić... :rotfl:

Sam już wiem, że następny zestaw to będzie jakaś ciekawa 10/12 calówka w closed, doszedłem dokładnie do tych samych wniosków jakiś czas temu (apropo closed )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 10:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47
jokeymiras napisał(a):
do tych moreli i u dimensona mam w bagażniku Monacora Predator 12" 500 Rms w skrzyni zamknietej napędzanego Monacorem 1502 500 rmsu na mostku ale ogolnie mowa o morelach i u dimensonie czy bedzie to grac :D i wlasnie nie wiedzialem czy na mostek czy nie ale dam normalnie na 2 kanały :) drzwi sie zrobi :0 juz zaczałem przerabiac odrazu wyskoczyły tak jak mowicie tylne głosniki z połki plus worek na narty i scianka zostala tylko ta od strony bagaznika jak trzeba bedzie to sie otworzy i bedzie sama szmatka :) wyciszenie profesjonalnymi matami oczywiście :)
jednostka sterujaca jest Pioneer deh p 7000ub z wyjściem na 3 wzmacniacze takze bedzie dobrze wysterowane

Jeśli masz tam Monacora do suba, to dawaj Jr. w mostek. Mocy nigdy za wiele... Będą szybsze i precyzyjniejsze, tylko bardzo uważaj przy strojeniu, bo te głośniki są dość wrażliwe na przestery i może się to skończyć spaleniem cewek. Więc nie odkręcaj go na max w żadnym wypadku... U siebie mam troszkę mocniejszy piec, bo RM-V41 na przód i odkręcony bez mostka na 1/3 a głośniki i tak nie dają rady...


Ps. ten predator to chyba niezłe zamieszanie robi i jeśli miałeś go przy seryjnych głośnikach, to po przesiadce na Morele będziesz czuł się jak po przejściu z taniego burdelu do salonu masażu tajskiego z dodatkami ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 11:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
heveliusz Ty to masz porównania :D Bądź co bądź czysta prawda :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 11:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 251
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E46 xi
Kod silnika: M54B30 :)
hehe no porównanie dałeś chłopie dobre :D
to co ładowac na mostek i skrecic tak do połowy mocy wzmaka :) zobaczymy co to bedzie robic ale dopiero jutro bo duzo roboty w e46 z zamontowaniem głośniki w drzwi żeby wyglądało seryjnie :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 12:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47
Nie ma reguły... Rozkręć radio do wysokiego poziomu (Twoje ma całkiem wysoki voltarz na wyjściu, więc będzie potrafiło mocno przesterować głośniki) i wtedy rozkręcaj wzmak, aż pojawią się zniekształcenia (zaczynaj od 0 i w górę). Jak się pojawią, to wtedy skręć troszeczkę.
Będziesz miał wtedy ustawiony poziom wyjściowy mocy na wzmaku i na radiu.
Jak to zrobisz, to skręć radiem do głośności z jaką normalnie słuchasz i wtedy dopiero zaczynaj się bawić filtrami itd. żeby ustawić wszystko tak, jak lubisz...
Ja Ci podpowiem, że tnę przód przy 60hz górnoprzepustowym, żeby nie męczyć głośników za bardzo. Suba mam ustawionego na ok 80hz (żeby się pasma zazębiały) a jego siłę dopasowuję wyjściem w radiu dla poziomu z którym normalnie słucham, bo niestety mój potrafi się trochę wybijać, więc muszę go ukrócić ;)
Żadnych korekcji czasowych itp nie używam, bo chwilowo nie mam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 00:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
heveliusz, to jak wkońcu kolega ma podpiąć wzmaka, "bo po co w mostek", czy bo szybciej i precyzyjniej :suchy:

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 00:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 251
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E46 xi
Kod silnika: M54B30 :)
:D chłopaki dojdźcie do ładu :P
raz na mostek drugi raz nie :P

na razie dużo roboty z drzwiami wsadzenie 16 nie jest wcale takie proste .. a i wyciszyć te drzwi to rzecz nie łatwa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 07:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
jokeymiras nie przesadzajmy wygłuszenie akurat nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu. To już więcej trzeba się namęczyć i narobić by upchnąć 16 nastki :P Trochę pracy i cierpliwości a później będziesz zachwycony dźwiękiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 09:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47
lupanet napisał(a):
heveliusz, to jak wkońcu kolega ma podpiąć wzmaka, "bo po co w mostek", czy bo szybciej i precyzyjniej :suchy:


Albo nie doczytałem, albo nie było dopisane, że kolega ma już pełny bagażnik bassu ;)
W takim przypadku nie ma po co zostawiać wolnych kanałów.
Ja myślałem o przyszłościowym (albo natychmiastowym) dodawaniu suba, stąd sugestia o nie robieniu mostka.
Mocy nigdy dość, ale używanej z wyczuciem i głową, bo skończy się to smrodem z cewek...
Także przepraszam za zamieszanie i w przypadku, gdy są wolne kanały, a mamy inny wzmak na suba, należy spiąć je w mostek.
W drugą stronę, czyli spięcie w mostek, a potem przejście na system 2+1, spowoduje pogorszenie brzmienia na głośnikach przednich, więc nie ma sensu się przyzwyczajać, jeśli jest to tylko tymczasowo, bo potem można się zawieść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 23:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
heveliusz napisał(a):
przejście na system 2+1, spowoduje pogorszenie brzmienia na głośnikach przednich, więc nie ma sensu się przyzwyczajać,
o tym też nie pomyślałem ;)

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 17 listopada 2011, 19:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 545
Lokalizacja: Sieradz / Heerhugoward
Moje BMW: E91 330i
Kod silnika: N52B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123373

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=156112 e91
Jak najlepiej odmierzyc dziure do wyciecia na głosnik ? tak zeby głosnik był w odpowiednim miejscu ? w e46 sedan po lifcie
Mam orginalne granie czyli 4 głosniki dwa w przednich drzwiach i dwa w tylnej półce i jest to straszna kicha ;/
Przymierzam sie własnie do Tych Morel tempo 6 i do wzmaka http://allegro.pl/zestaw-morel-tempo-6- ... 21304.html ale sam nie wiem chciałbym miec w miare mocne pierdnięcie z takiego zestawu a z tego co czytam to ludzie piszą ze te morele są delikatne moze jeszce jaki zestaw by ktos podsunał? http://allegro.pl/dls-r6a-hi-end-warsza ... 923.html???
narazie wchodzi tylko zestaw 2 głosników i wzmak oczywiscie wygłuszenie drzwi nie chce suba (chodzi o miejsce w bagazniku)
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 9 grudnia 2011, 17:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 171
Lokalizacja: Ch-ów
Moje BMW: E46 Cabrio
Witam , właśnie kupiłem zestaw głośników Morel tempo 6 i zastanawiam się nad dobraniem do nich wzmacniacza . Dodam że do wzmacniacza chcę jeszcze podpiąć mały sub . jaki wzmacniacz polecacie ? na ile kanałów ? w miarę przyzwoitej cenie ;p

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 9 grudnia 2011, 21:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ja bym szukał coś z cztero-kanałówek, będziesz tym napędzał przód więc ważną sprawą jest to żeby miał dobrą jakość dźwięku. Ile na wydanie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 12:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 171
Lokalizacja: Ch-ów
Moje BMW: E46 Cabrio
Myślę że w granicach 400-500 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 12:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
DaNgErQ napisał(a):
Myślę że w granicach 400-500 zł

Myślę, że w tych granicach finansowych to napędzisz jedynie sam przód, jak już...

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 14:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 171
Lokalizacja: Ch-ów
Moje BMW: E46 Cabrio
W ostateczności może być używka , co do suba to jest to ori H&K i nie posiada on zawrotnej mocy .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 15:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
W takich pieniążkach pozostaje Ci tylko i wyłącznie używka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]CarAudio, morel tempo 6, sub
PostNapisane: 10 grudnia 2011, 16:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 171
Lokalizacja: Ch-ów
Moje BMW: E46 Cabrio
Sprzedawca głośników zaproponował mi http://allegro.pl/hifonics-crunch-gts-2 ... 58563.html

A taki focal ? http://allegro.pl/wzmaciacz-focal-solid ... 70814.html

A Wy co proponujecie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL