BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] glośniki - wymiana oryginałow
PostNapisane: 14 września 2007, 20:05 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
witam!
przymierzam sie do wymiany oryginalnych glosnikow. chodzi o 13cm midbassy i tweeterki.co polecacie? :) myslalem nad zastapieniem 13cm 16-tkami ale nie chce rzezbic plastikow z dystansami...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 22:02 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
przy okazji czy ktos wie moze kupujac zestaw 2 drozny odseparowany jak go podlaczyc?w e34 nie ma zwrotnicy a mimo wszytsko mamy i midbass i sopran. a moze kupic zestaw w ktorym jest zwrotnica?czy poprostu kupic taki odseparowany zestawik i wymienic glosniki i tweetery bez wstawiania zwrotnicy jak to ma miejsce w orygianle?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 22:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Najlepiej jak kupisz zestawik z zwrotnica to juz bedzie wszystko zestrojone na cacy, i nie bedzie ryzyka ze spalisz gwizdek jak podlaczysz pod jeden przewod, co do firmy to polecam Infinity albo jakis urzywany albo powystawowy referencyjny sprzecik zalezy w co celujesz, bo jesli chcesz uzyskac naprawde dobry dzwiek to bez wzmacniacza sie nie obejdzie. A co do przerobki 13>16 to ktos na tym forum pisal ze jak u siebie przeprowadzal taka operacje to podobno wystarczylo wypalic lutownica nowe otwory i 16 wskoczyla w fabryczne miejsce ale nie pamietam w jakim aucie, najlepiej jak pomierzysz jak to wyglada u Ciebie

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 22:54 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Santino napisał(a):
A co do przerobki 13>16 to ktos na tym forum pisal ze jak u siebie przeprowadzal taka operacje to podobno wystarczylo wypalic lutownica nowe otwory i 16 wskoczyla w fabryczne miejsce ale nie pamietam w jakim aucie, najlepiej jak pomierzysz jak to wyglada u Ciebie


to mam obcykane.bez rzezby sie nie obejdzie niestety :/

czemu ma sie spalic tweeter?w oryginale jest i chodzi mi poprostu chodzi o wymiane sprzetu na nowy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 23:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Kornelio napisał(a):
czemu ma sie spalic tweeter?w oryginale jest i chodzi mi poprostu chodzi o wymiane sprzetu na nowy...

Nie wiem jak to jest rozwiazane w orginale z tym gwizdkiem, ale widzilem w innym topicu ze zakupiles Sobie Pionka (moc koncowki juz konkretna), i z opinii ktore czytalem i slyszalem to gwizdki odtwarzaja okreslony zakres dzwieku wiadomo wysokie tony tak wiec jesli nie bedzie jakiego filtra-zwrotnicy to moga sie spalic jesli dostana czestotliwosc ktorej nie potrafia odtwozyc przy wyzszej mocy

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 09:59 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
to jest proste. jak kupujesz zestaw ze zwrotnicą to podpinasz ją pod kable do głośnika 13 cm i od niej ciągniesz kable do midbasu i tweetera. jesli zestaw z kondensatorem to midbas podpinasz tak jak w oryginale a tweeter do kondensatora i do kabli oryginalnych w desce gdzie był tweeter. jeśli ma to działać pod radiem to 2 rozwiązanie będzie mniej kłopotliwe i chyba nawet lepsze. jesli pod wzmacniaczem to rozwiązanie numer 1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 10:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
Santino napisał(a):
Nie wiem jak to jest rozwiazane w orginale z tym gwizdkiem, ale widzilem w innym topicu ze zakupiles Sobie Pionka (moc koncowki juz konkretna), i z opinii ktore czytalem i slyszalem to gwizdki odtwarzaja okreslony zakres dzwieku wiadomo wysokie tony tak wiec jesli nie bedzie jakiego filtra-zwrotnicy to moga sie spalic jesli dostana czestotliwosc ktorej nie potrafia odtwozyc przy wyzszej mocy


to jest tak że zestawy 2 drożne czy na zwrotnicy czy na kondensatorze mają odcięte pasmo dla wysoko tonowego głośnika najczęściej w okolicy 4k Hz bez tego cięcia tweeter będzie grał też bassem i sie spali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 10:59 
misssiaq6 napisał(a):
to jest tak że zestawy 2 drożne czy na zwrotnicy czy na kondensatorze mają odcięte pasmo dla wysoko tonowego głośnika najczęściej w okolicy 4k Hz bez tego cięcia tweeter będzie grał też bassem i sie spali.


ameryki nie odkryłeś. wszyscy tutaj wiemy chyba do czego służy zwrotnica....
chodzi o to gdzie jest fabryczna? ja jak odłączyłem tył prawy, to z przodu też coś zniknęło... a z radia wychodzą na 4 głośniki, więc gdzieś się to rodzielać musi. przecież fabrycznie tweeter nie gra na basu...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 12:43 
To teraz ja :D
Kornelio, jak te 13cm ma iść w przód to odradzam midbass bo z przednich seryjnych paneli za grosz nie wyciśniesz bassu! Trzebaby było je wyciszać izolować i ogólnie dłubać tam z 2 dni. Lepiej wsadzić tam coś średnio-wysokotonowego. No chyba że myślisz o tylnej półce bo w sumie to nie wiem gdzie je planujesz wstawić. Ja u siebie mam 2 zestawy rozłączne czyli 4xgłośnik jednodrożny i 4x tweeter. Zwrotnice mam wbudowane na kablach od tweeterów ale to jest najwyższa półka Pioneera CS którą ciężko dostać u nas w polsce. Może podobne rozwiązanie jest zastosowane w serii E34 i dlatego nie widzisz zwrotnicy ale szczerze mówiąc nie sądze. Pewnie jest gdzieś schowana. Jeśli chcesz mieć osobno tweeter to musisz założyć kondenstaor lub zwrotnicę bo tweeter się spali na 99%.
Co do marki głośnika to musisz zdecydować ile chcesz wydać. Od taniego boschmana za 10 zł aż po rainbowa za 900 zł sztuka


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 14:34 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
yeahman napisał(a):
Jeśli chcesz mieć osobno tweeter to musisz założyć kondenstaor lub zwrotnicę bo tweeter się spali na 99%.


powtorze 3 raz.w e34 sa fabryczne tweetery.

chce zastapic oryginalne glosniki z przodu pod nogami i tweetery.bassu z nich nie chce wyciagac bo od tego pod piecykiem bedzie pracowac skrzyneczka w bagazniku.

PYTANIE
jak slusznie spytal czarny z radia wychodza 4 kable: 2 x przod i 2 x tyl.to jest jasne.ale gdzies przod sie rozgalezia i pytanie gdzie.bo skoro sie rozgalezia tzn ze gdzies jest ukryta zwrotnica prawda?przed zakupem glosnikow poprostu chce miec rozpracowana oryginalna instalacje audio co i jak.bo co mi po zwrotnicy ktora podepne pod kabelek idacy do glosnika 13cm skoro tam idzie wydzielony juz sygnal niskich tonow?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 16:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
to jest po prostu rozdzielony kabel. nie ma żadnej zwrotnicy, żadnego kondensatora na nim. głośnik wysoko tonowy ma wbudowany kondensator. po jego odkręceniu widać go. jest przyklejony silikonem do magnesu chyba nawet ma kolor czerwony jeśli dobrze pamiętam. ot cała tajemnica...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 17:15 
no dobra, to OT zrobię... w jaki sposób kondensator eliminuje niskie i średnie tony? Z tego co wiem, to kondensator służy do przechowywania ładunku elektrycznego...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 17:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
no nie wiem tego akurat. nazywa się to kondensator do głośników wysokotonowych. bawiłem się tym kondensatorem z głośnika NOKIA z BMW i pdpiołem do niego 13cm głośnik i nie dawał już basu. a jak to działa to nie mam pojęcia. właśnie trzymam go w ręku i jest na nim napisane - 3,3 uF W3 - a co to oznacza to już trzeba się udać do magika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 17:49 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
dobra madrale.to co jak zrobic?

JA mam plan taki ze kupie zestaw ze zwrotnicami. zwrotnice podepne do przewodow od glosnika przy nogach i puszcze kabelek do gory do wysokotonowki.jak myslicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 19:45 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
A więc tak.
W BMW nie ma oryginalnie zwrotnic. W modelach E34 i E32 jeżeli już była taka konieczność to dokładana była do systemu nagłaśniającego końcówka mocy, w której zwrotnica już się znajdowała :osobno na niskie tony, osobno na średnie i osobno na wysokie.
Co do Twojego pytania Kornelio:
misssiaq6, dobrze napisał, że jest to po prostu rozdzielony kabel, czyli aby grały dwa głośniki na lewym przodzie z jednego wyjścia to w instalacji radiowej jest zrobiona zwykła złączka i gdzieś w pobliżu kostki do radia.
Kondesator jest nie tylko podzespołem utrzymującym ładunek elektryczny ale i filtrem. Nie bez powodu dla pozbycia się świstów w głośnikach wygenerowanych przez pracujący alternator zakładało się właśnie kondesator.....to tak dla łatwiejszego zrozumienia :]

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 19:46 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja tak miałem ale podpięty zestaw był pod wzmacniacz. jak masz podpinać pod radio to łatwiej będzie zestaw z kondensatorem założyć. ciężko jest przecisnąć kabel od tweetera na dół(przerabiałem to miesiąc temu) ale wszystko się da. a jak kupisz zestaw z kondensatorem to żaden problem z podpinaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 08:01 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
zeby nie komplikowac sprawy i zeby mialo to rece i nogi wybor padl na odseparowany zestawik magnata ze zwrotnicami...dzis zamawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 13:21 
Kornelio napisał(a):
zeby nie komplikowac sprawy i zeby mialo to rece i nogi wybor padl na odseparowany zestawik magnata ze zwrotnicami...dzis zamawiam


Kornelio mnie uświadomił (i zaraził), ze też muszę wymienić głośniki z przodu...
no i wspólnie doszliśmy, że to będą jednak magnaty :hurra:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 15:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
a co zadecydowało o magnacie? firma jest znana że jakoś/cena jest na dobrym poziomie. ale to było dawno...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 16:15 
bo to jednak jeden z relatywnie tańszych zestawów ze zwrotnicą... a chodzi o to, by nie tylko tweeter się nie spalił, ale także, by dół nie grał wysokich tonów... no i są w porównaniu do innych porównywalnych mocne, efektywne i zakres F...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL