BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 23:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 4 lipca 2012, 15:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 107
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M43
Witam. Mam ze swoją E36 coupe taki problem: Na nierównościach strasznie dzwonią mi osłony tarczo-bębnów z tyłu auta. Jest to dźwięk jakby „latających monet” w tylnych kołach. Na forum wyczytałem, że żeby je zdjąć trzeba się sporo namęczyć… Pisze tego posta ponieważ chciałbym dowiedzieć się czy można te osłony jakoś podokręcać nie rozbierając tych tarczo-bębnów itd. Chodzi o to: Czy jest tam dostęp (do śrub trzymających osłony) zdejmując same koła ?


Witam. Wie ktoś może co mogło się stać z moim centralnym zamkiem ? Wygląda to tak: Zamykając z pilota drzwi od strony pasażera nie są ryglowane (objawia się to tym, że za pierwszym razem gdy zamykam auto odskakują wszystkie rygle. Za drugim razem zamyka wszystko oprócz drzwi pasażera. A gdy chcę otworzyć auto z pilota to za pierwszym razem otwiera i zaraz znowu zamyka .Za drugim razem otwiera, ale drzwi pasażera pozostają nienaruszone. Gdy zamykam auto z kluczyka jest tak samo. Inna sprawa jak zamykam auto z kluczyka od strony pasażera (wtedy zamyka wszystkie drzwi) Ale nie mogę już nic z tej strony otworzyć z kluczyka. Przekręcając kluczyk w tych drzwiach czuje opór i nie da się go przekręcić w pozycje otwórz.

Sprawdzałem już wiązkę kabli w bagażniku i jest cała tak samo wiązka w drzwiach też cała. Sprawdzałem tez centralkę centralnego za schowkiem i żadna wtyczka nie jest wypięta, a jest ich 3. Dziwna sprawa to też to, że na te drzwi nie reaguje alarm jak je się otworzy. Natomiast na drzwiach od strony kierowcy działa normalnie.

Dodam, że auto to bmw E36 coupe rok 92. Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 4 lipca 2012, 16:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 750i
Kod silnika: m70b50
Czy twoje autko nie było przekładane z anglika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 4 lipca 2012, 16:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 435
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133519
co do centralki to mialem ostatnio te same obiawy i wyszlo ze rygiel do zamykania byl troszke pod skosem tak ze opieral sie o boczek i zamykajac nie dal rady sie schowac... moze masz to samo bo czasami zdarzy sie łokciem go przygiac:)

a co do oslon to nie mozesz ich zdemontowac bo inaczej szczek od recznego w bebnie nie umocujesz...jedynie to mozesz je powyginac tak aby nie brzeczalo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 4 lipca 2012, 17:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Obrazek

jak narazie ostrzezenie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL