BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 11:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 29 lipca 2012, 22:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 114
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: E34
Kod silnika: M30b35 Turbo
Witam

mam cztery pytania ale jakże mnie dręczące ; p

więc:

1.Czy dało by rade by zamiast takiego denerwującego dźwięku przy otworzeniu drzwi i nie wyłączeniu świateł był (ciągły) dźwięk gongu ?
Jeżeli da się tak zrobić napisze mi ktoś jakąś instrukcje mniej więcej jak ?

2.Chciałbym zrobić tak by podczas otwierania drzwi również gong wydawał z siebie ciągle sygnał i moja prośba czy poda mi ktoś instrukcje jak to zrobić ? Chciałbym aby to współgrało z czujnikiem w słupku drzwi (każdych drzwi oczywiście) ? (nie wiem czy dobrze myślę)

Mam nadzieje że moje pytania zarazem z prośbami są dość ścisłe i pewnie do zrealizowania więc proszę kogoś ogarniętego o pomoc w zrobieniu czegoś takiego ; p

Proszę o Wypowiedzi i pozdrawiam ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 26 sierpnia 2012, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: e34
Witam, ja mam e34 z 1989 roku. Tam nie było w ogóle gongu. Denerwowało mnie to, bo kilka razy zostawiłem autko na światłach. Kupiłem więc gong na Allegro od nowszej wersji. I zrobiłem to sam bimbandełko. W gongach jest możliwość wybrania(podłączenia) z trzech źródeł. Ja wybrałem przerywany. Mój syn już też wpadł na pomysł by zrobić gong gdy któreś z drzwi będą otwarte. Ale ten temat pociągnę na wiosnę. Nie wiem jak jest w Pana, Twoim BMW, bo niektóre mają ten piszczek w liczniku(zegarach). Trzeba by sprawdzić. Ale i tak jest możliwość podłączenia innego gongu. I zrobić to tak jak ja. Tylko trudno to tak opisać. Ale pracy nie jest zbyt wiele. Wystarczy ze 2 metry przewodu, przekaźnik 12v, lutownica i troszkę dobrych chęci!!! W razie czego podaję numer telefonu 507605353. Pozdrawiam, Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, 14:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
Z tego co mi wiadomo to e 36 ma ten ''piszczek '' w zegarach i nie sposob go usunac ,,a gong w e36 sluzyl pod BC

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, 23:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: e34
Nie trzeba usuwać. Można odłączyć i tyle. Prawdą jest, że gong służył tak jak Pan pisze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go adoptować do innych powiadomień. On przecież ma trzy niezależne dźwięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 2 września 2012, 20:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
mako142 napisał(a):
adoptować do innych powiadomień


Tak wiem ,sam adoptowalem go pod inna funkcje zegarow , i w przyszlosci zaadaptowany zostanie pod krancowki w drzwiach , celem powiadomienia o niedomknietych drzwiach,

mako142 napisał(a):
jak Pan


poprostu Daro i wystarczy :ok:

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 3 września 2012, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: e34
Czy powiadomienie będzie tylko dźwiękowe, czy też może jakiś sygnalizator wizualny. Pytam, ponieważ zastanawiam się nad jakąś diodą czy czymś innym. Może pomożesz i coś podpowiesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 4 września 2012, 21:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
Nie . zadnej wizualizacji ani diody. Poprostu glos gongu przy niedomknietych drzwiach , to raczej wystarczy bo sluchac go wyraznie

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 5 września 2012, 17:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
assane, Jak byś mógł to opisz jak zrobiłeś dźwięk niedomkniętych drzwi.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 7 września 2012, 11:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Napiszcie coś więcej bo i ja jestem zainteresowany tym dźwiękiem niedomkniętych furtek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 12 września 2012, 22:04 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 114
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: E34
Kod silnika: M30b35 Turbo
juz piszę oczywiscie nie obeszlo by sie bez pomocy timiego ktoremu serdecznie za to dziekuje ; )

potrzebujesz :

- 3 diody prostownicze
- trochę kabla (okolo 2m)
- lutownice
- troche checi i opcjonalnie piwko ; p

sposob zrobienia :

moduł ZV (trzeba rozebrac schowek oraz zdjac modul absu aby sie do niego dostac) :

Kabel drzwi kierowcy: Brązowy z szarym paskiem w żółte kreski pin:4
Kabel drzwi pasażera: Brązowy z niebieskim paskiem w żółte kreski pin:2(Białej wtyczki)
Kabel tylnych drzwi i bagażnika: Brązowy z czarym paskiem Pin 2 czarnej wtyczki

(od kazdego z wymienionych kabli trzeba poscic osobny)

potem laczymy je z diodami prostowniczymi w taki sposob jak na rysunku :

(schemat poprawiony przeze mnie gdyz timi sie troszke pomylil przez co spalilem gong ale mialem 6 zapasowych w razie awarii;P)

Obrazek

przeciagasz 1 kabelek ktory powstaje z tych 3 na strone kierowcy i podlaczasz do gongu do dzwieku ktory ci odpowiada ; p (na gongu sa oznaczenia t1, t2, t3, t4, t5 zalezne od gongu sa wersje bogatsze i bardziej ubogie podlaczasz pod ktore chcesz kazde ma inny dzwiek do przetestowania wedlug wlasnego gustu ; ))

przyklad na gongu ubogim w dzwieki:

Obrazek

i tyle ... nic prostszego ; ) oczywiscie z podziekowaniami dla timiego za instrukcje ; P wszystko dziala jak nalezy ..

dodam ze ja osobiscie dalem sobie pomiedzy diody a gong jeszcze przelacznik jak myje auto w srodku mam otwarte drzwi wiec sobie ten dzwiek wylaczam przelacznikiem ; ) zamontowalem go tam gdzie zazwyczaj sa przyciski asc pdc podgrzewanych foteli ; ) dla zainteresowanych moge zrobic foto jak to wyglada ; p

niedlugo bd rozbierac polke moze zrobie poradnik dla zainteresowanych w zrob to sam ; P niby glupota a cieszy xd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 15 września 2012, 15:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Fajny patent, pytanie tylko jakie to muszą być diody, tzn. chodzi mi o wartości. Reszta pinów jest niewykorzystana (chodzi o te z plusem i minusem)?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 15 września 2012, 21:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: e34
Witam, zastanawia mnie po co te diody(wiem po co żeby instalacja nie dostała plusa). Tylko po co komplikować. Przecież z wyłącznika drzwi i tak wychodzi minus. W ogóle wszystko w BMW jest sterowanie minusikiem. Poza tym trzeba było zastosować przekaźnik i wtedy nie trzeba przełączników i utrudnień przy myciu. Ale w sumie połączenia sensowne. Poza tym w obwodzie proponowałbym dać bezpiecznik tzw radiowy. Jak zabezpieczać to zabezpieczać. Pozdrawiam!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 16 września 2012, 15:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 114
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: E34
Kod silnika: M30b35 Turbo
mako142 napisał(a):
Witam, zastanawia mnie po co te diody(wiem po co żeby instalacja nie dostała plusa). Tylko po co komplikować. Przecież z wyłącznika drzwi i tak wychodzi minus. W ogóle wszystko w BMW jest sterowanie minusikiem. Poza tym trzeba było zastosować przekaźnik i wtedy nie trzeba przełączników i utrudnień przy myciu. Ale w sumie połączenia sensowne. Poza tym w obwodzie proponowałbym dać bezpiecznik tzw radiowy. Jak zabezpieczać to zabezpieczać. Pozdrawiam!!!!!


diody musza przy tym byc wiem bo probowalem bez diod i zle sie to skonczylo ; p czemu przelacznik bo ja chce ten dzwiek miec wychodzac z auta a nie tylko na zaplonie co by bylo zwiazane wlasnie z przekaznikiem kazdy robi jak uwaza dla siebie za sluszne .. bezpiecznik ? mozna dac ale dla mnie zbedne ...

mr18 napisał(a):
Fajny patent, pytanie tylko jakie to muszą być diody, tzn. chodzi mi o wartości. Reszta pinów jest niewykorzystana (chodzi o te z plusem i minusem)?


jezeli masz obc to te piny plus z minusem sa podlaczone jak nie masz obc to oczywiscie musisz plus oraz minus pociagnac ; ) co do diod juz nie pamietam jakie zastosowalem ... ale chyba model 1N1418 a wartosci niestety ci nie podam .. niedlugo bd rozbierac to napisze ; p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Gong pod przełącznik świateł oraz jako czujnik drzwi ?
PostNapisane: 16 września 2012, 16:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Dzięki za odpowiedź. Po napisaniu posta znalazłem filmik, który jest zamieszczony w twoim temacie w dziale zrób to sam. Bo przecież jak coś może działać bez zasilania:):) :wstyd: Diody prostownicze już mam (metalowe z gwintem), jak podłącze to też napisze co i jak zamontować w compakcie, bo tam jest inne rozwiązanie z OBC (ma swój gong/piszczyk) w środku. Wg. mojego schematu z 1997 roku, muszę się podłączyć pod zieloną kostkę centralnego zamka (jamb switch), kolory i numery pinów, które podałeś się niezmieniają. Nie wiem tylko jak z bagażnikiem, bo chyba nie ma od tego pinu, no chyba ze trzeba się podłączyć pod lampkę oświetleniową kufra.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL