BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 12:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 16:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja zmieniłem zestaw ze zwrotnica na inny ale z kondensatorem. jestem zadowolony. w poprzednim zestawie który miałem głośnik średnio tonowy była to 13 grała lepiej gdy nie była podpięta pod zwrotnice. miała lepszy bass i grała bardziej naturalnie... może w innych zestawach nie ma tego efektu bo akurat mi się to nie podobało. a zwrotnica do midbassu tnie też od dołu czy tylko górę? może to zależy od zestawu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 17:24 
misssiaq6 napisał(a):
a zwrotnica do midbassu tnie też od dołu czy tylko górę? może to zależy od zestawu?


zależy od zestawu, bo są zwrotnice są 2. i 3. drożne...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 18:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
mam na myśli 2 drożną. a jeśli chodziło by o 3 drożną to o największy głośnik...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 21:34 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
cos tam zanabyłem drogą kupna :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 21:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 517
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Moje BMW: e46 330CI
Kod silnika: M54 B30
Kornelio napisał(a):
chce zastapic oryginalne glosniki z przodu pod nogami i tweetery.bassu z nich nie chce wyciagac bo od tego pod piecykiem bedzie pracowac skrzyneczka w bagazniku.

:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: jak to nie chcesz wyciągać z nich basu??? bas musi być na głośnikach a subwoofer służy do podbicia basu na głośnikach(stwarza takie wrażenie) a nie dudnienia jakby ktoś nie wiedział.chodzi o to że całość dobrze wyregulowana musi stwarzać scenę muzyczną jak najbardziej wiarygodną i przyjemną w słuchaniu,nie da się tego osiągnąć taką metodą jak planujesz.13centymetrowe głośniki w e34 to wielkie nieporozumienie.Ja u siebie przerobilem na 16,5(pod separowany zwrotnicą zestaw dwudrożny JBLa midbass+tweeter) a oto zdjęcia(przynajmiej kilka bo nie fotografowałem wszystkiego):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

z przodem zeszło się dwa dni,po jednym na stronę,nie ukrywam że to duzo roboty,ale efekt w porównaniu z serią jest porażający.tył też jest przerobiony(jak ktoś będzie chciał to wrzucę foty)całość pod wzmacniaczem.Pozdrawiam ;)

_________________
BMW\\\Będziesz Mógł Wyprzedzać

Obrazek

Moje 330CI - viewtopic.php?t=51439

Moje K6 - viewtopic.php?f=60&t=73717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 21:42 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
wyglada to bardzo kiepsko :zalamany: no i u mnie pod oslona glosnika po stronie psazera jest ukryty jakis komp od czegos...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, 21:53 
ROMSI napisał(a):
bas musi być na głośnikach a subwoofer służy do podbicia basu na głośnikach


nie mogę się z tym zgodzić. dobrze ustawiona skrzynia zamknięta daje Ci piękny i czysty dźwięk. w koncepcji Kornelia 13-tki mają pełnić rolę midbassu. do tego tweetery i wszystkie dźwięki są.

ROMSI napisał(a):
.13centymetrowe głośniki w e34 to wielkie nieporozumienie


cóż, moim zdaniem nieporozumienie, to rzeźbienie i wywalanie maskownic na pół samochodu o rozmiarach niewiadomo jakich... BMW to samochód, a nie sala koncertowa. powinien wyglądać ładnie, schludnie, a nie straszyć plastikiem.

no ale coż, każdy ma inną wizję, jedni dbają o estetykę, drudzy są audiofilami...
gusta i guściki... ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 07:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 517
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Moje BMW: e46 330CI
Kod silnika: M54 B30
Czarny_simr napisał(a):
nie mogę się z tym zgodzić. dobrze ustawiona skrzynia zamknięta daje Ci piękny i czysty dźwięk

żeby w e34 usłyszeć głęboki bas to sama skrzynia a do tego zamknięta nie wystarczy,wiem wszystko z doświadczenia bo troche tego już przetestowałem.Piękny i czysty bas jak napisałeś będzie ale po otwarciu kufra :) chyba że zainwestujesz spore pieniądze w konkretny głośnik i konkretny wzmak.
Czarny_simr napisał(a):
BMW to samochód, a nie sala koncertowa. powinien wyglądać ładnie, schludnie, a nie straszyć plastikiem.

każdy chciałby mieć salę koncertową w swoim bmw :rotfl: a co do plastikowych maskownic to oryginalne też są z plastiku :) i wątpie żeby komuś maskownica od głośnika umieszczonego w tunelu psuła harmonię wnętrza.
Czarny_simr napisał(a):
no ale coż, każdy ma inną wizję, jedni dbają o estetykę, drudzy są audiofilami...

jestem i jednym i drugim :) i nadal twierdzę że 13cm z przodu nie zagra jak należy nie ma się co oszukiwać

_________________
BMW\\\Będziesz Mógł Wyprzedzać

Obrazek

Moje 330CI - viewtopic.php?t=51439

Moje K6 - viewtopic.php?f=60&t=73717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 07:23 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
ROMSI napisał(a):
Piękny i czysty bas jak napisałeś będzie ale po otwarciu kufra


tak sie składa ze mnie to nie tyczy - śmigam Touringiem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 08:39 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Ja w swojej e34 miałem oryginalnie 10 głośników nokii, wzmacniacz Loewe, dołożyłem kenwooda kvt-627 tubę aktywną i to naprawdę cacy grało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 08:41 
ROMSI napisał(a):
każdy chciałby mieć salę koncertową w swoim bmw


no to jestem dziwny jakiś, skoro traktuje to jako zabawę, a czysty, niekoniecznie głośny dźwięk mnie zadowala.

ROMSI napisał(a):
a co do plastikowych maskownic to oryginalne też są z plastiku


ale nie rażą kolorem, ani plastikowatością. poza tym, są schowane pod nogami.

ROMSI napisał(a):
nadal twierdzę że 13cm z przodu nie zagra jak należy nie ma się co oszukiwać


bo nie zagra... ale montując 130stki oczekujemy nie tylko dźwięku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 11:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 517
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Moje BMW: e46 330CI
Kod silnika: M54 B30
Widzisz Czarny ja opieram się w swej wypowiedzi doświadczeniem i porównaniem jak było na seryjnych głośnikach a jak jest na nowych zrobionych w nowej technologii dobrej klasy głośnikach,zamontowanych jak trzeba czyli sztywno z dobrym wytłumieniem,zapewniam cie że nawet nie ma co porównywać bo różnica jest kolosalna.powiedz mi jak może zagrać głośnik(już nie biorę pod uwagę że ma średnicę 13cm),który jest przymocowany do plastikowego panela a panel przymocowany do reszty na zatrzaski,owszem nadaje się ale do słuchania radia maryja lub jedynki polskiego radia,na oryginalnym odtwarzaczu kasetowym z bmw e34:rotfl: :rotfl: :rotfl: są ludzie którzy potrzebują czegoś więcej.Po zamontowaniu samych głośników bez suba niektórzy nie dowierzali że go nie ma w bagażniku :) sam sprzęt wyniósł mnie ponad 4tys.nie licząc roboty,której jeszcze sporo zostało(zabydowa bagażnika) i wiem że to NIC w porównaniu co niektórzy ludzie mają pomontowane w autach.
Czarny_simr napisał(a):
ale montując 130stki oczekujemy nie tylko dźwięku

:zdziwko: :zdziwko: to czego jeszcze oczekujemy??łaskotania w stopy od basu?? :)

_________________
BMW\\\Będziesz Mógł Wyprzedzać

Obrazek

Moje 330CI - viewtopic.php?t=51439

Moje K6 - viewtopic.php?f=60&t=73717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 14:18 
ROMSI napisał(a):
sam sprzęt wyniósł mnie ponad 4tys.


masz odpowiedź. nie każdego stać by tyle wrzucać kasy w to i nie każdy widzi radochę, że tyle kasy wyda, mimo, że mógłby się ostatecznie jakoś wypruć i tyle dać.

to jest 1. wzgląd. a 2, to to, że to nie ma sensu przepłacać za głośniki, których znaczna część potencjału nie będzie wykorzystana ze wzgledu na braku wzmaczniacza.

i wreszczie 3. brak rzeźby, żadnych dystansów i tyle.

ROMSI napisał(a):
Widzisz Czarny ja opieram się w swej wypowiedzi doświadczeniem


przecież wcale nie mówie, że nie masz racji, czy tak nie jest, ale czego innego Ty oczekujesz od zestawu audio, co innego ja. :ok:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 15:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja stawiam się za ROMSI ale uważam że wszyscy macie racje. nie każdy oczekuje niewiadomo czego od audio. ale z doświadczenia wiem że z przodu powinien być bass również bo założenie samego suba zrobi więcej zamieszania niż pożytku. przynajmniej słychać to podczas słuchania muzyki a nie napierdzielania technami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 15:10 
misssiaq6 napisał(a):
założenie samego suba zrobi więcej zamieszania niż pożytku.


hmmm... a dlaczego tak?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 15:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
w technach jest takie zamieszanie że tego nie słychać. ale jak nie ma basu z przodu to dźwięk od przodu wali po uszach a z tyłu bassem. moim skromnym zdaniem ten efekt jest do bani. z przodu też musi być trochę basu. i głośniki 16cm się dobrze do tego nadają. pod warunkiem że są poprawnie założone. poza tym w układzie mało basu z przodu a dużo z tyłu daje ten efekt że subwoofer musi grać mocniej co powoduje że wszystko się trzęsie a w aucie a basu i tak nie ma tam gdzie ma być. można sobie samemu zobaczyć. zmniejszyć bass na max na głośnikach z przodu i zobaczyć jaka jest różnica jak basu z przodu jest mniej a jak jest go więcej ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 15:30 
misssiaq6 napisał(a):
ale jak nie ma basu z przodu to dźwięk od przodu wali po uszach a z tyłu bassem.


w przypadku bass reflexu, to się zgodzę.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 15:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
no na bass reflexie jest faktycznie dużo bardziej to odczuwalne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 15:56 
...dlatego ja mam skrzynię zamkniętą :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 16:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja zatkałem bass reflex u siebie. a teraz będę miał zabudowę. tez zamkniętą :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL