BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] Navi CCC na Android
PostNapisane: 6 września 2017, 21:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 33
Posty: 2
Moje BMW: 530d e60
Kod silnika: M57D30TU
Witam.
Chodząc po internecie na stronce amerykańskiej znalazłem navi z androidem na podmianę w miejsce CCC. Wygląda jak nawigacja NTB , nie trzeba nic rzeźbić wystarczy stara wyciągnąć i wsadzić nowy ekran.
Navi CCC jak sami wiecie to tragedia i XX wiek, lecz podmiana na CiC to zbyt duży koszt patrząc na to ze CiC lata swietności ma już za sobą.
Tak to wygląda
https://pl.aliexpress.com/item/Ouchuangbo-android-4-4-car-stereo-radio-multimedia-fit-for-E60-E61-E63-E64-M5-2003/32803681536.html?spm=a2g17.10010108.1000014.2.3fda74d36nLHYS&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.80878.000000000000000&pvid=b187ef5f-2865-4db3-99a1-40fe1bc1223b&tpp=1
Z wad dostrzegam ze to made in china oraz ze idrive nie obługuje tego, ale z zalet ekran HD, internet, multimedia czyli to czego brakuje CCC.
Ciekawe jak wygląda sprawa z odtwarzaczem czy działa bez zarzutu..
Na naszym rodzimym polskim rynku nie widziałem takiej ''zabawki'' wiec trochę obawy sa jak z reklamacja itd itp.

Co sadzicie o takim czymś ? Moze ktoś przerabiał temat i może pomoc, a może w PL tez to jest a ja nie potrafię znaleźć.. liczę na pomoc kolegów po fachu
P.S. to mój 1 post wiec proszę o wyrozumiałość :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e90 Navi CCC na Android
PostNapisane: 6 września 2017, 22:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
wygląda bardzo ciekawie , sam rozważałem coś nowocześniejszego niż ccc - ciekawe czy obsługuje fabryczną instalację głośnomówiącą ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e90 Navi CCC na Android
PostNapisane: 6 września 2017, 22:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 33
Posty: 2
Moje BMW: 530d e60
Kod silnika: M57D30TU
///david napisał(a):
wygląda bardzo ciekawie , sam rozważałem coś nowocześniejszego niż ccc - ciekawe czy obsługuje fabryczną instalację głośnomówiącą ?

Jest plug&play wiec powinno ale moge się mylić.. Jezeli te cale dynaviny ktore montowalo sie w radio fabryczne obslugiwaly głosnomówiace to ten tez powinien bo to praktycznie to samo tylko lepiej obudowane i bez inwazyjne nie trzeba rzezbic..
I pytanie czy bez idrive da sie to obsługiwac bo jadac autem niewiem czy wygodnie bedzie dotykowo to obługiwac.. :niepewny:

Edit:
Zaniedługo bedzie to w ofercie NaviPremium wiec sie dowiemy wszystkiego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e90 Navi CCC na Android
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 18:40 
Witam!

Odgrzeję kotleta :) Czy ktoś miał styczność z NAVIFLY/AVIN pod BMW e90? Sprzęt na androidzie więc możliwości są jak najbardziej duże. Moje pytanie tyczy się głównie spasowania itd. Wizualnie przynajmniej dla mnie jest o niebooo lepiej niż kurnik.



Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bmw e90 Navi CCC na Android
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 20:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Ja mam w X5. Bierz TYLKO wersję 2GB i 8 rdzeni (6 minimum). Inne wersje zamulają :(. Nie wypowiem się co do spasowania ale na zdjęciach w e90-tkach wygląda super. Auto odmłodzone o jakieś 10 lat.
Bardzo dobrze wszystko działa. Jak odpalasz auto to praktycznie bez opóźnień uruchamia się oryginalny komputer, dopiero po kilku sekundach (ok. 8s) Android.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e90 Navi CCC na Android
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 21:05 
Bauer napisał(a):
Nie wypowiem się co do spasowania ale na zdjęciach w e90-tkach wygląda super. Auto odmłodzone o jakieś 10 lat.

Dokładnie, bardzo fajnie i schludnie to wygląda i tak jak piszesz odmładza też troszkę wnętrze.
Widziałem, że są wersje nawet z kamerami cofania itd. Mi zależy na dobrej navi, zestawie głośnomówiącym i graniu z USB.
Bauer, kto Ci to zakładał? Wiem, że jest firma w wawie cenią to na 2999 zł, ale z tego co widzę to można to dostać za połowę tej ceny z tym, że montaż we własnym zakresie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bmw e90 Navi CCC na Android
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 22:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Sam zakładałem. Kupiłem na Aliexpress. Wyszło mi ok. 1400 zł, doszło cło 300 zł. Finalnie 1700 zł. Jakby puścić zwykłą pocztą to pewnie taniej wyjdzie ale wolałem DHL'em.
Montaż zajął mi ok. 4-5h ale ja wszystko owijałem izolacją materiałową, żeby wszystko było na tip top, jestem trochę pedantem. Jak ktoś wcześniej nie rozbierał elementów deski to lepiej oddać komuś, bo łatwo coś połamać :). Nie podłączałem jeszcze kamery cofania :). Generalnie to jest rewelacja z tą kamera, bo są nawet linie dynamiczne jak w oryginale!!! Ja u siebie mam wersję CCC, a tutaj u kolegi jest pod CIC:
https://www.youtube.com/watch?v=hl9-CPpqxx8&


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e90 Navi CCC na Android
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 22:39 
Bauer napisał(a):
Sam zakładałem. Kupiłem na Aliexpress.

Mam podobny plan :)
https://pl.aliexpress.com/item/Android- ... a20eed8-13

Generalnie na filmikach widać, że bardzo fajnie to działa.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL