BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 15:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 4 marca 2019, 16:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 232
Moje BMW: 525i TAPCZAN
Witam,
mam problem i potrzebuje pomocy

Mam auto ze swiatlami dynamic xenon ktore idzie na zyletki.
Chce do swojej przelozyc tą opcje.

a wiec przełozylem lampy i moduł LMA z dawcy do mojej E60 i nie działą :/

Swiatla świecą ale nie działa poziomowanie oraz skręcanie. Na włączniku mruga zielona dioda.

Dodam ze w moim aucie był xenon lecz nie skrętny.

Co jeszcze musze zrobić ??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 4 marca 2019, 18:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Moje BMW: 320i
Kod silnika: b48b20 @ 305/415
Zakodować to w module świateł (zakładając, że sprzętowo nic nie brakuje). Znajdź jak się nazywa moduł, potem jak się nazywają odpowiednie funkcje, zmień im parametry, zakoduj, wyłącz auto i powinno działać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 4 marca 2019, 19:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 232
Moje BMW: 525i TAPCZAN
Dzieki, kodowałem, okazało sie ze musze podlaczyc dodatkowo sterownik skrętu a w moim aucie nie mam wyjscia na ten sterownik i bede chyba musial przekladac calą wiązke :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 4 marca 2019, 23:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
Moje BMW: 330Cd
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167461
Nie napisałeś nic konkretnego, który rok twojego auta oraz dawcy jaki LM był jaki wsadziłeś... Generlanie po 2005 r role AHL ( ten od skrętu ) obejmuje LM. Wnioskuje ze masz auto starsze jak i dawca. Zapodaj nowszy LM z wbudowanym AHL i zakoduj najlepiej po VO, z nowsza datą. Ewentualnie doposazalem w sam AHL i dopisz do vin co trzeba.

_________________
http://bimmer-revival.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 5 marca 2019, 15:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 232
Moje BMW: 525i TAPCZAN
Dzieki za pomoc. zgadza sie, dawca jak i biorca przed liftem.

Nie pozostaje mi nic innego jak przekladac wiązke bo w przypadku jesli przeloze LM z wbudowanym AHL to tez nie bedzie dzialac bo po lifcie moduly skretu sa tez w lampach.

Dzieki

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 6 marca 2019, 11:12 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
dav3 napisał(a):
Dzieki za pomoc. zgadza sie, dawca jak i biorca przed liftem.

Nie pozostaje mi nic innego jak przekladac wiązke bo w przypadku jesli przeloze LM z wbudowanym AHL to tez nie bedzie dzialac bo po lifcie moduly skretu sa tez w lampach.

Dzieki

Zawsze moduły skrętu są w lampach. Moduły te nazywają się SMC

Po prostu do bodaj 03/05r stosowany był moduł ALC pod schowkiem pasażera. Po tym roku pojawił się moduł LM AHL, który ma wszystko w sobie.
Użycie takiego modułu w Twoim przypadku będzie znacznie wygodniejsze, bo nie musisz dokładać wiązki.
Jedynie przerobić Twoją wiązkę(a więc wykorzystać przewody do silniczków poziomowania), żeby uzyskać komunikację z modułami SMC.
Wtedy po kodowaniu LM, a następnie modułów SMC, powinno zacząć wszystko działać jak należy

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 12 grudnia 2023, 20:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Witam wszystkich. Jestem nowy na grupie. Również mam ten sam problem co kolega wyżej. Zmieniłem lampy xenon na xenon dynamic wraz z modułem Lm2 AHL (mój stary to LM LWR) lampy założone moduł zakodowany i vin zmieniony( żadnych błędów w inpie)zielona dioda również nie mruga. Lecz nie dziala poziomowanie oraz skręt. W tej mniejszej wtyczce przy lampach w mojej instalacji są 4 piny w gnieździe do lampy 3 piny. Czy ktoś pomoże jak to podłączyć (przerobić żeby hulało? Wszystkie fora odczytane i za bardzo nie mogę znaleść więcej info. Z gory wielkie dzieki!;) pacjent BMW e60 2005 rok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Doposazenie w światła dynamic xenon HELP
PostNapisane: 14 grudnia 2023, 14:19 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Należy porównać schematy dla xenonu/zwykłych lamp oraz lamp skrętnych i przepiąć to w odpiedni sposób.
3 z 4. przewodów wykorzystujesz do każdej lampy. Czwarty po prostu pozostaje wolny.
Z tego co pamiętam, to jeden z przewodów od lampy podłączasz do masy(gruby brązowy przy module lub np. oczko na karoserii).
Jeden z tej trójki to plus, który z obu lamp łączysz razem i podłączasz do jednego z pinów w module.
Pozostałe(po jednym przewodzie na lampę) podłączasz osobno w inne miejsca modułu. To LIN, komunikacja z modułami w lampie.

Które to piny nie pamiętam. Na android jest dostępna aplikacja AWDS, która zawiera wszystkie potrzebne schematy

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL