BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 15:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Jakiego rozmiaru głośniki i jakie?
PostNapisane: 26 września 2008, 09:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: Pruszcz Gd
Moje BMW: E60
Witam koledzy :)
Mam prośbę.. chce wymienić same głośniki w mojej BMce :):P

Nie chce nic zmieniać przerabiać itd po prostu chce wymienić same głosniki

I interesują mnie rozmiary głośników..
Jaki rozmiar w przednie drzwi, tylnie, i jakie do tylnej półki...?
I jakie to mają być głośniki? Żeby był dobry BAS i dobry dzwięk.
I żeby cenowo nie były drogie...

Maam BMW E39 525TDS z 07.1996


Ostatnio edytowano 29 września 2008, 08:55 przez Quali1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2008, 17:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 8214
Lokalizacja: Wiocha Choroń k. Częstochowy :)
Moje BMW: ....................
Kod silnika: ....................
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... lit=wodzu6
Jeżeli chcesz mieć dobry Bas, a chcesz do tego celu wykorzystać seryjne miejsca na głośniki to powiem tak.........nie masz na to szans :kwasny:

_________________
"Ludzi na drogach nie zabijają szybkie samochody tylko słabi kierowcy" /K. Hołowczyc/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2008, 08:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: Pruszcz Gd
Moje BMW: E60
nie musi byc to dobry bas... tylko zeby lepiej graly niz seryjne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, 15:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Moje BMW: e91 318i ed
Kod silnika: N43
wodzu6 napisał(a):
Jeżeli chcesz mieć dobry Bas, a chcesz do tego celu wykorzystać seryjne miejsca na głośniki to powiem tak.........nie masz na to szans :kwasny:

To swoja droga, ale kolega nie dostal odpowiedzi na swoje pytania.
Dzwiek jest do dupy bo podobno jednostka sterujaca jest do d....
Tez chcialbym znac rozmiary i parametry seryjnych glosnikow w e39.
Jesli ktos zna odp. bez wahania prosze ;)

_________________
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2008, 17:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 157
Lokalizacja: Opole
Z tego co mi wiadomo do e39 wchodza w drzwi i tylna polke glosniki o srednicy 13cm takze ciezko bedzie z takiej srednicy wydobyc jakis dobry bass. Ja u siebie zmienilem radio i jest potezna roznica. Takze polecam taki manewr :) bez zmiany beznadziejnej jednostki niewiele sie poprawi. A po zmienie seryjne glosniki dostaly skrzydelek i zaczely grac calkiem przyzwoicie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2008, 17:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Sosnowiec
Przód i tył są 13. Tak jak już koledzy napisali z takiego rozmiaru nie wyciśniesz nic magicznego ;) Moim skromnym zdaniem, wymiana seryjnego radia na jakieś kolorowe badziewie w e39, mija się z celem, a wymiana głośników wcale nie jest konieczna, gdyż ich potencjał faktyczny jest większy niż się wydaje. Byli tacy, którzy próbowali "wnętrzności" z radia powiedzmy typu pioneer, zmontować do radia seryjnego, ale zazwyczaj kończyło się to niepowodzeniem :/ Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem, byłoby wpięcie się przed końcówkami mocy, w nadziei, że sygnał oryginalnego radia podawany do końcówek, nie jest juz zwalony w przedwzmacniaczu :rotfl: Ogólnie e39, jest samochodem bardzo trudnym do nagłośnienia, np z tego powodu, że gdy włożysz do bagażnika skrzynię, mając na celu zwiększenie basu, to najprędzej usłyszysz tylną rejestrację :rotfl: Z tym, też można sobie poradzić, co wiąże się z ograniczeniem ilości miejsc w samochodzie do 4 ale to już zupełnie inna historia :) Mam nadzieję, że pomogłem chociaż w niewielkim stopniu :oczami: Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2008, 22:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Jeżeli nie zmienisz radia to nie ma sensu zmieniać głośników. Tym bardziej na 13tki.
W podobnej cenie jak 13tki kupisz 16tki.
Między 13tkami a 16tkami będzie przepaść zarówno natężenia dźwięku jak i możliwości wydobycia basu.
Do tego dystanse. A żeby był bas - musi być i pudło.
Tak więc musisz wmontować je tak żeby tył membrany miał wolną przestrzeń do komory drzwi.
No i wygłuszenie drzwi matami.

Można i tak że wstawisz albo zostawisz w drzwiach 13tki a z tyłu coś większego.
Mam touringa i nie wiem jak jest z tyłem w E39 ale w np E34 wstawiłem na środku półki 20cm niskotonowy i to już fajnie grało.

Ja do E39 wstawiłem Alpinę 9880r i na oryginalnych głośnikach już da się tego słuchać do tego kolor wyświetlacza radia jest prawie identyczny jak w BMW.

Wszystko zależy jak bardzo chcesz ingerować w auto, ile masz na to kasy i jakich zmian oczekujesz.

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2009, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 91
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E60
Kod silnika: N54b30A
mam podobny pomysł jak kolega u mnie cena nie gra roli wpadłem na taki pomysł choć nie znam się na sprzęcie car audio wymienić 4 głośniki te w drzwiach i tylne plus wstawić do bagażnika skrzynie basowa kupił bym takie głośniki http://www.allegro.pl/item534227910_alp ... ienia.html skrzynie basowa np taka http://www.allegro.pl/item534167180_jbl ... od_ss.html i do tego wszystkiego jakiś dobry wzmacniacz żeby to wszystko dobrze pociągnoł i tu moje pytanie czy to wszystko by dało dobry efekt o to chodzi ze bym nie chciał zmieniać orgi radia słyszałem ze da się ori radio przerobić żeby miało wyjście na wzmacniacz tylko czy to radio będzie dawać dobry dźwięk poprostu jestem zdania ze jak wstawie jakieś radio zwykle to popsuje cale wnętrze tego auta chyba ze znacie takie radia które by ładnie wyglądało czekam na rady w tej sprawie i jak ktoś się zna to może by jakiś wzmacniacz doradził do tych głośników najlepiej alpiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 13:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: SlÂąsk
Witam jestem tu nowy :) i mogę się coś wypowiedzieć na ten temat bo właśnie jestem w trakcie zakładania audio do mojej E39 a wiec sprawa wygląd tak mam seryjne radio na kasety <załamka> i naprawdę nie jest to żadna rewelacja więc postanowiłem zdemontować seryjne radio a w jego miejsce wsadzić Alpine CDA - 9856 (najbardziej boli utrata oryginalnego wyglądu deski) po wymianie tego już jest wielka różnica ale to jeszcze nie jest to... ;) z racji tego że BMW jak i zarówno Mercedesy są bardzo niewygodne do robienia Audio postanowiłem wymieć seryjne głośniki. Na przód poszły Hertz DSK 130 w drzwi 13-stki + tweetery i dokładnie to samo poszło na tył auta :)) Nie powiem jestem mile zaskoczony tym co usłyszałem... 92dB + pełno zakresowe zwrotnice w połączeniu z tym modelem radia naprawdę grają bardzo dobrze wielki + dla Hertza. Kwestia bassu i tu jest właśnie problem jeśli chcesz mieć dobry bass w samochodzie to najlepiej wstawić skrzynkę do bagażnika + wzmacniacz 2 kanałowy i położyć jedno oparcie siedzenia (konieczność) w BMW siedzenia tylne są bardzo dobrze spasowane i w przeciwnym razie większość bassu będzie tłumiona i zamiast rozkoszować się czystym brzmieniem niskiego tonu to będzie drgała rejestracja i inne elementy bagażnika a wiadomo nie chodzi tu o to żeby ludzie na zew cieszyli się Twoim audio tylko Ty sam... :) Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 13:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: SlÂąsk
Misjonarz

i jak ktoś się zna to może by jakiś wzmacniacz doradził do tych głośników najlepiej alpiny[/quote]


Co do wzmacniacza to wszystko zależy od tego jaką $ dysponujesz Osobiście polecał bym Wzmacniacz Alpine MRD-F345 z serii V12 (ktoś kto chodź trochę się na tym zna to wszystko jasne)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 17:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 506
Lokalizacja: śląsk (Dąbrowa Górn)
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
ja mam tez zamiar wymienic glosniczki w swojej Bunii e34 sedan i wlasnie myslalem nad hertzami dsk 130,najpierw pod seryjnym radiam alepotem je zmienie na Alpine z pomaranczowym podswietleniem :))

_________________
BardzoMądryWybór ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 00:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: SlÂąsk
Ehhh ja niestety nie mam możliwości zmiany koloru podświetlania w swoim Alpine ale śmiało mogę polecić te głośniki jeśli mają współpracować z tym radiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 08:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 91
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E60
Kod silnika: N54b30A
widzę ze ten wzmacniacz se radzi i jest w zakresie kasy która mogę wydać tylko najbardziej mnie to martwi ze mówisz ze z tej skrzyni co w bagażniku będzie to dźwięk stłumiony i blachy będą strzelać i rejestracja to czy w ogóle jest sens wkładać ta skrzynie ? może ktos ma jakaś skrzynie bagażniku i mógł by się wypowiedzieć na ten temat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 12:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: SlÂąsk
Jak już pisałem wzmacniacz jest I Klasa naprawdę :) a co do skrzynki basowej w bagażniku to w każdym warsztacie gdzie montują Car-Audio powiedzą Ci to samo co ja napisałem w poście wiem z doświadczenia byłem nie jednym i w każdym usłyszałem to samo :((


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2009, 19:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 506
Lokalizacja: śląsk (Dąbrowa Górn)
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
OLO_LA napisał(a):
Ehhh ja niestety nie mam możliwości zmiany koloru podświetlania w swoim Alpine ale śmiało mogę polecić te głośniki jeśli mają współpracować z tym radiem



mowisz ze to bedzie dobry komplecik,a co myslisz o magnatach??

np http://allegro.pl/item531716207_magnat_ ... _w_wa.html

maja wieksze pasmo przenoszenie nizej schodza....

a czy do mojej E34 na tyl zmiescily by sie 16 bez zadnych przerobek??

_________________
BardzoMądryWybór ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2009, 08:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: SlÂąsk
O Magnatach mogę powiedzieć tyle... nie polecam tego nikomu naprawdę ten sprzęt to czysta porażka i naprawdę nie pchaj się w cokolwiek z napisem Magnat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL