BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 22:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 20 lipca 2009, 19:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Lokalizacja: warminsko-mazurskie
Moje BMW: 320i; 328i; 530d
tak jak w temacie komputer pokazuje -37 stopni czytalem ze najprawdopodobniej mam odciety czujnik szukalem i nie wiem gdzie on jest doszedlem do dwoch kabli jeden od halogenow (bo sprawdzilem) a drugi nie wiem od czego? sa tam dwa kable brazowo-pomaranczowy i brazowo-bialy czy mozliwe ze to wlasnie kable od czujnika? chcialem sprawdzic czy jest na nich jakis prad za pomoca malej zarowki laczac z masa ale sie nie zapalila. szukalem czujnika w nadkolu, przy tarczach, na zderzaku nie moglem tego znalezc pomozcie
Obrazek


drugi problem to taki po funkcji "check" wyskakuja trzy razy komunikaty betriebsanleitung sprawdzilem oznacza to aby spojrzec do ksiazki serwisowej i tyle jak to sprawdzic o co mu chodzi?



trzeci problem to taki ze od kupna pala mi sie kontrolki zuzytych okladzin hamulcowych podczas zmiany klockow okazalo sie ze nie ma wlozonych czujnikow! klocki nowe a kontrolka dalej sie pali czy wystarczy tylko wlozyc jakies czujniki ile ich jest zmienialem klocki z przodu nie wiem czy sa czujniki z tylu? z przodu w nadkolu mam dwa wejscia co to za wejscia bialy i czary?
Obrazek
ze strony pasazera zas jedno
Obrazek
czy wystarczy wlozyc tylko z przodu czy sa tez czujniki z tylu


po czwarte to to za funkcja na komputerze "code"

z gory dziekuje za pomoc i sory jesli cos zrobilem nie tak na forum. piszcie bo jestem nowy to poprawie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, 15:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 158
Lokalizacja: WLKP
To o czym mówisz jest to Zewnętrzny czujnik temperatury tu masz link
http://www.autoczesci.autosowa.pl/index ... 1&ar=41058

Byc może komys przeszkadzał i wywalil go lub tez moze twój samochod miał malutka stłuczke. U mnie ten czujnik znajduje sie w nawiewie zderzaka przedniego z prawej strony

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2009, 21:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 15
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska
Co do czujnika temperatury zewnętrznej to pokazuje taką temperaturę gdy czujnik jest odłączony lub uszkodzony, więc może faktycznie go nie ma. Masz e36 wiec sprawdź tak jak mówił Bambu z prawej strony,a ze zdjęć widać ze sprawdzasz z lewej. Ja mam z lewej ale mam inny model.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2009, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 68
Lokalizacja: WLKPolska
Moje BMW: E39 530dA
jarzyn napisał(a):
po czwarte to to za funkcja na komputerze "code"


Ta funkcja jest aktywna tylko w pozycji 1 lub 2 kluczyka. Ustawiasz sobie kod
jaki chcesz, cofasz kluczyk na pozycje "0" i przy następnym przekręceniu kluczyka,
pyta się Ciebie o kod, jak go nie wpiszesz, to nie odpalisz samochodu (takie małe zabezpieczenie :) )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 22 września 2010, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 104
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: e36 teraz e38
Kod silnika: M50B20 M52B28
Garaż: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 5211_n.jpg
Mam problem z czujnikiem temperatury. Pakazuje -37 szukałem i doszedłem że go nie ma. Nie ma tych dolotów powietrza. Wiec znalazłem taki czujnik razem z tym dolotem. Znalazłem też kable brązowo-biały i brązowo-pomarańczowy. Prawdopodobnie to te bo w tym samym miejscu co inni pisali. Mój czujnik jest jakiś dziwny... Mianowicie inaczej wygląda ale skoro był w tym dolocie to musi być to. Jest taki płaski i ma kable zielono-żółty i zielono-brązowy. Podpinałem je w oba kierunki i nic... Czujnik jest chyba oryginalny bo jest znam BMW i Made In Germany. Można go spalić a może jest popsuty? W tych kabelkach co znalazłem nie ma napięcia podłączyłem żarówkę i nic.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek
ocen moją Beczkę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 23 września 2010, 15:42 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
ten czujniczek co znalazłeś kolego to jest czujnik do podgrzewanych spryskiwaczy. ten z tymi zielonymi kabelkami. jak jest jakaś tam -- temp to wtedy załącza podgrzewanie sprysków. Kable od czujnika temp. są brązowo-pomarańczowe i brązowo-szare. a ten czujnik działa na innej zasadzie niż ten do wskaźnika temp w OBC.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 28 października 2010, 22:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: ÂŁukĂłw
Witam.. Podepnę sie pod temat bo mam Podobny problem - Mianowicie chodzi o czujnik temperatury zewnetrznej , też wskazuje mi temperature minus 37 czasem jednak rosnie do minus 32 zazwyczaj po dlugiej jezdzie tak okolo 2 godz. czytalem na ten temat i myslalem ze to czujnik nawalil wiec kupilem nowy zamiennik ale nowy dzialający i nic nadal to samo nawet gorzej bo teraz caly czas jest minus 37 wiec go odpiełem i sprawdzilem czy jest napiecie na przewodach okazalo sie ze niema ani na jednym ani na drugim. Pomocy bo sam juz nie wiem co moze byc..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 31 października 2010, 09:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
O ile dobrze pamiętam to tam napięcia nie ma. musisz sprawdzić miernikiem czy w jednym masz przejście do masy a w drugim czy masz połączenie z OBC bo może być tak że jeden kabel nie ma masy a drugi jest gdzieś przerwany.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 31 października 2010, 20:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: ÂŁukĂłw
Ok. dzieki za podpowiedz - a jeszcze jedno te przewody są podłączone w skrzynce bezpieczników.? czy lecą gdzies dalej , bo jak do skrzynki to wymienie całe przewody. Ponieważ rozkreciłem wiązkę przewodów i doszedłem do skrzynki bezpieczników -chciałem dalej ale trzeba rozkrecic skrzynke ( cztery wkręty imbusy )a tam dostęp kiepski wiec dałem narazie spokój. ale teraz chyba sie wezme za to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 1 listopada 2010, 18:20 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
one tylko wchodzą w skrzynkę i przelatują do wiązki która idzie do lamp, klaksonu itp. Czujnik temp nie ma bezpiecznika.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem czujnik temperatury; komunikat; kontrolka
PostNapisane: 5 listopada 2010, 11:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 398
Mierząc na wtyczce czujnika temperatury na przewodzie brązowo-pomarańczowym powinna być masa, a na brązowo szarym (brązowo-białym) plus 12V na włączonym zapłonie. Najlepiej sprawdzać miernikiem cyfrowym, bo nie jest to plus prądowy, ale napięciowy (żarówka nie zaświeci). Jeżeli plusa nie będzie to przy komputerze sprawdź wtyczkę X1070, pin 12. Tam powinien być. Pamiętaj też, że od momentu podpięcia czujnika do momentu wskazania prawidłowej temperatury mija około godziny!

_________________
.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL