BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 23:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 29 sierpnia 2009, 16:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: SzymonkĂłw
Witam !
Kupiłem nie dawno sterownik zamka centralnego model BX40. I nie wiem jak go podłączyc do mojego bmw e36 318is z 1993 roku. Byłbym bardzo wdzieczny gdyby ktoś mi napisał krok po kroku co mam zrobic. Oto link do schematu mojego sterownika http://www.bowi.com.pl/instrukcje/BX40.pdf


Ostatnio edytowano 29 sierpnia 2009, 20:23 przez bialyzx, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2009, 16:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Juchnowiec
Sprawdź jakie masz siłowniki centralnego - sterownik jest przystosowany do wszystkich możliwości. W zależności od potrzeby należny odpowiedni podpiąć do niego zasilania - wg schematu. Wrzuć zdjęcia sterownika to napiszę więcej.

_________________
Sprzedam wszystkie czĂŞÂści do e30 coupe 2.0

pw lub 503 999 235


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2009, 17:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: SzymonkĂłw
no ale przeciesz na schemacie masz wszystko co potrzeba. fotki sterownika
http://www.allegro.pl/item716278503_ste ... _bx40.html
wiem ze trzeba sie podpiac do centralki a ona znajduje sie za schowkiem, a ja chce zeby wszysko działało wraz z domykaniem szyb. pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2009, 09:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
bialyzx, wedlug mnie powinienes to podlaczyc tak [wszystko powinno dzialac]:

po pierwsze zaczynasz od "konfiguracji centralki" aby pracowala w trybie "sterowanie plusem" tzn do przewodów: zółty i żółto-czarny podlaczasz staly plus, przewody pomarańczowy i pomarańczowo-czarny odcinasz i izolujesz, zeby sie nigdzie nie dotykaly. Po tym zabiegu impuls "otworz" pojawia sie na przewodzie biało-czarny, a impuls "zamknij" na przewodzie bialym. Teraz kierunkowskazy: z jednego przewodu "brązowego" misisz zrobic dwa do ich koncowek dolutowac diody prostownicze [ktore wytrzymuja ok 7A] i wpinasz sie w przewody od kierunkowskazow lewa i prawa strona.
Oto zdjecie niestety w paint :P [wazne zebys wiedzial co i jak]

http://img141.imageshack.us/i/kierunki.jpg/

a tutaj masz foto jak podłączyc sie do oryginalnej centralki BMW [diody prostownicze sa dla zabezpieczenia obu centralek przed uszkodzeniem]

http://img42.imageshack.us/i/centralny.jpg/

Tutaj masz temat na ktorym ja sie wzorowalem

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21449

prosze innych kolegow o sprawdzenie poprawnosci tego schematu podlaczenia i naniesienie ewentualnych poprawek

pozdrawiam i zycze powodzenia

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 17 listopada 2009, 17:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 830
Lokalizacja: Kluczbork
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Sory że odświeżam temat ale mam pewne pytanie,
Simoniak napisał(a):
Po tym zabiegu impuls "otworz" pojawia sie na przewodzie biało-czarny, a impuls "zamknij" na przewodzie bialym.

Czyli gdzie podłaczyć biało - czarny ?
A gdzie biały?
E34 '91 m50b20
Będe wdzięczny za pomoc :)

_________________
Pozdrawiam Mateusz.

Check my 5er; viewtopic.php?f=6&t=80673 :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 17 listopada 2009, 18:51 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
CobraKlb, nie wiem jak jest dokladnie w 5er,ale znalazlem na forum wypowiedz kolegi eagle:
"centralny sterowany + do 1994 przewody w pinach 17(zamknij) i 4(otworz) w zoltym zlaczu 26pinowym w centralce sterujacej ktora znajduje sie za schowkiem pasazera nad glosnikiem. natomiast 1995 i w gore pin 24 (zamknij) i 25 (otworz) w bialym"
to bylo to 3er e36, ale sadze ze bedzie identycznie, jednak zalecam zrobic tak: miernik do reki, ustawic na mierzenie napiecia stalego - DC [20V wystarczy], czerwony przewod miernika do pinu 17"zamknij", a czarny do masy. w tym momencie prosisz kogos by zamknal drzwi [kluczykiem, a nie mechanicznie :P ] i sprawdzasz, czy pojawilo sie napiecie, jesli tak to tam wpinasz przewod "bialy". podobnie robisz z pinem 4 "otworz" jest podczas otwierania drzwi pojawi sie napiecie to tam dajesz przewod "bialo-czarny". tylko pamietaj, ze tego koloru przewody wpinasz tylko i wylacznie jesli masz identyczna centralke co kolega bialyzx, bo rozne centralki moga miec rozne kolory przewodow
pozdrawiam i zycze powodzenia

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 17 listopada 2009, 19:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 830
Lokalizacja: Kluczbork
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Kostka pinów znajdująca się za schowkiem jest tak jak mówisz w e36..
a gdzie taka kość znajduje się w e34?
I takie drobne pytanko, jak odgadnąć który pin to "4" a ktory to "24" (podaje nr dla przykladu)

_________________
Pozdrawiam Mateusz.

Check my 5er; viewtopic.php?f=6&t=80673 :D

Obrazek


Ostatnio edytowano 17 listopada 2009, 19:29 przez CobraKlb, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 17 listopada 2009, 19:27 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
CobraKlb, kolego no co za roznica pin czy przewod skoro ten przewod wchodzi w ten pin ?? :zdziwko:
tutaj masz temat nawet ze zdjeciami

viewtopic.php?t=21449

wszystko jak na tacy
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 17 listopada 2009, 19:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 830
Lokalizacja: Kluczbork
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Simoniak napisał(a):
CobraKlb, kolego no co za roznica pin czy przewod skoro ten przewod wchodzi w ten pin ?? :zdziwko:
tutaj masz temat nawet ze zdjeciami

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21449

wszystko jak na tacy
pozdrawiam

Tak Tylko to instrukja od e36..
Sory za moją niewiedze, ale przyznaje że z elektryki jestem du**..
Ale wkońcu kto pyta nie błądzi..

_________________
Pozdrawiam Mateusz.

Check my 5er; viewtopic.php?f=6&t=80673 :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 17 listopada 2009, 19:43 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
CobraKlb, jak juz wczesniej pisalem tez nie wiem dokladnie jak to jest e34, ale podalem Ci dobra metode tzn miernik do reki i sprawdzasz. znajdziesz tak zarowno impusy "zamknij", "otworz", "kierunkowskazy lewe" i "kierunkowskazy prawe" a nr pinow powinny byc na tej kostce napisane, jesli nie to tak jak wyzej miernik do reki i do dziela. dobrze, ze pytasz i probujesz samemu cos zrobic :super:
pozdrawiam i zycze powodzenia

ps. na elktrodzie znalazelm, ze w e34 przewod "zamknij" to pin nr 24 a "otworz" to pin nr 16 w zoltej kostce

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny
PostNapisane: 18 listopada 2009, 16:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 830
Lokalizacja: Kluczbork
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
A więc tak, Dzisiaj się wziołem za rozbierania tapicerki, pełen nadzieji że wszystko pójdzie gładko postanowiłem zrobić fotolerację i wrzucić ją na neta aby inni nie mieli problemow takich jak ja..
A więc do rzeczy, zaczołem od znelezienia masy oraz plusa, oczywiście chwila moment wszystko popadłancze tak jak nakazuje instrukcja sterownika.
Następnie kolej na kierunki, Wszystko podłaczone ładnie się sprawuje..
Teraz Tylko sprawdzić gdzie jest "zamknij" a gdzie "otwórz".... I tu zaczeły się schody, zaczołem od kości żółtej, następnie zaraz za nią biała czarna itd.. aż przeszukalem wszystkie następnie przyszedłem przeszukalem forum i postanowilem po kolorach dojść nadal lipa.. a że niemam nikogo do pomocy to się troche nalatalem..
I tak moja praca się skonczyła.. Bez pomysłóm i na pełnej kurw**.
Ma ktoś jakieś pomysły ?

_________________
Pozdrawiam Mateusz.

Check my 5er; viewtopic.php?f=6&t=80673 :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL