BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 20:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] alarm fabryczny sie nie włącza
PostNapisane: 23 lipca 2010, 13:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e 36 94 rok 1,6i
Witam Was wszystkich. Na początku chciałbym powiedzieć że jestem tutaj nowym użytkownikiem i za wszelkie błędy i pomyłki (jeżeli jakieś będą) z mojej strony przepraszam. Co do tematu to widziałem podobne ale były już dość stare i niejasne więc postanowiłem założyć nowy temat. Będę pisał jak noob, czyli dosłownie prostymi słowami żebym mógł dokładnie opisać problem, także za to również przepraszam.

A więc do rzeczy.
Jestem posiadaczem bmw e36 z 94 roku w sedanie z silnikiem 1,6i 102km. Mam "mały" problem z alarmem fabrycznym. Alarm włączam z pilota, od razu w tym centralny zamek zamyka wszystkie drzwi,automatycznie zamykają się przednie szyby). Co jakiś czas (różnie to bywa np. 30 sec lub np po 2 h) alarm ten sam się włącza i "wyje" (migają kierunkowskazy,światła długie,klakson w równych odstępach czasu "trąbi"). Nie wiem co zrobić żeby to wyeliminować....
Oczytałem się już dużo o tym, ale jak na razie wymieniłem bateryjki od pilota(ponieważ nie były wymieniane na 100 % z dobre 7 lat), bo czytałem że komuś to pomogło lecz to nie jest to.

Więc proszę Was drodzy forumowicze i koledzy o pomoc, co mam zrobić aby poradzić sobie z tym problemem.
Słyszałem już różne opcje, np wilgotność w środku, akumulator ale z tym jest wszystko ok, szyby,drzwi zamykają się do końca,klapa chyba też bo jest normalny odgłos zatrzaśnięcia, radio jest wyłączane więc co dalej? znacie sie na tym dobrze, więc proszę o rady i pomoc :)
od czego mam jeszcze zacząć co sprawdzić co zbadać?


słyszałem o czymś takim jak czujnik krańcowy, proszę wyjaśnijcie mi o co chodzi, jak je sprawdzić, gdzie się znajdują i ile ich jest(jak można proszę o zdjęcia) i co mam z nimi zrobić, aby "naprawić"

hmm co jeszcze może być przyczyną tego włączania się alarmu i co mogę spróbować zrobić aby to wyeliminować, bo powiem szczerze że najchętniej to bym go wywalił, lecz w moim mieście (przemyśl) nikt z elektryków się tego nie chce podjąć, a niektórzy twierdzą że jak to zrobią to cała elektronika (centralny zamek, elektryczne szyby itp) nie będą działać....

Sądzę że trafie opisałem mój problem co pomoże Wam mi pomóc :), czekam na Wasze odpowiedzi, w razie czego podam również swój nr gg 4760727


Ostatnio edytowano 26 lipca 2010, 18:45 przez Sigmaxp1989, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 23 lipca 2010, 18:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Jako że sam jestem tutaj nowy to może podłącze się do kolegi zamiast tworzyć nowy temat.

Dostałem właśnie w "spadku" po ojcu E36 - 318i 1.8i silnik "m40" cokolwiek to znaczy - rocznik '93.

Póki co postanowiłem wymienić to co musze czyli padło na tarcze i klocki od hamulców i tłumik. Reszta, o dziwo (mój ojciec przestał zajmować się tym autkiem od kiedy dostał nową zabawkę...) jest bez zarzutu. Problemem jest tylko elektryka.

Centralny zamek ostatnio działa jak chce - muszę po kilka razy zamykać żeby się sam nie otworzył, w dodatku czasem po otwarciu wlew paliwa jest wciąż zamknęty. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym że alarm co jakiś czas "tyka". Pisząc "tyka" mam na myśli tykanie jak od zegarka które usłyszeć może jedynie kierowca bo jest dość ciche. Może coś poradzicie? A może opłaca się wymienić cały zamek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 23 lipca 2010, 23:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e 36 94 rok 1,6i
pomoze ktos?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 25 lipca 2010, 16:23 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Sigmaxp1989, krancowka to czujnik, ktory sprawdza czy np drzwi sa zamkniete, wiec tam ich szukaj [przy drzwiach]. co do tego jak je sprawdzic to [bez rozkrecania itp] otworz drzwi [po kolei nie wszystkie naraz] powinno zapalic sie oswietlenie wnetrza, a jak zamkniesz to powinno zgasnac. no i tak robisz ze wszystkimi drzwiami, lacznie z klapa bagaznika. ja jednak stawiam na czujnik zamkniecia maski, czesto opisywany przypadek. to rowniez krancowka, ale troche inaczej musisz ja sprawdzic [wymotowac, miernik w reke i do dziela]. jesli to nie bedzie rzadna z tych rzeczy to bedziemy myslec dalej.
a tak poza tym bylo juz o tym na forum i dlatego nikt nie chcial (p)odpowiedziedz.

Jake, co do twojego problemu rowniez byl opisywany na forum i to dosc obszernie. problemem zapewne sa przekazniki w sterowniku centralnego zamka. poszukaj, a na pewno znajdziesz

pozdrawiam i powodzenia

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 25 lipca 2010, 18:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e 36 94 rok 1,6i
dzieki za odp popatrze na to jutro i sprawdze wiem widzialem co bylo itp ale niektorzy co tam pisali opisywali troche to inaczej i to bylo dawno wolalem umiescic nowy temat, takze jutro dam odp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 25 lipca 2010, 23:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e 36 94 rok 1,6i
sprawdzalem, wszystkie czujniki w drzwiach sa ok, lecz jak otwieram klape bagaznika to nie zapala sie swiatlo w srodku auta, tylko w bagazniku, hmm czy tak ma byc, czy jednak powinno sie rowniez i w srodku zapalic? kto jest w tej kwesti pewny i udzieli mi odpowiedzi na to pytanie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 26 lipca 2010, 12:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Sigmaxp1989, yyy pewny nie jestem, ale jest okey. poszukaj tego czujnika pod maska on na 90% bedzie uszkodzony, luzny itp i daje sygnal, ze maska jest otwarta i uruchamia alarm. Tak on wyglada

http://img09.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1077486706

a tutaj pomoc w lokalizacji

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... w=previous

pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 26 lipca 2010, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e 36 94 rok 1,6i
u mnie wyglada to troche inaczej ale to na pewno to bo ma styk z maska i jest podlaczone do kostki z alarmem wiec to odlacze i sprawdze, wiec posiedze troche w domu popatrze czy bedzie wyc ;d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 26 lipca 2010, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e 36 94 rok 1,6i
a jeszcze jedno pytanie, zamykając kluczykiem auto(centralny zamyka wszystkie drzwi i bagaznik) to wtedy alarm mi sie ani nie uzbraja ani nie aktywuje, jasniej mowiac zamykajac kluczykiem to nie mam problemu z wyciem alarmu kiedy mu sie podoba -- to normlane? czy zas jakas usterka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 26 lipca 2010, 15:37 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Sigmaxp1989, niestety nie wiem na 100%, ale w BMW chyba tak jest, ze jak zamkniesz przez kluczyk, a nie pilot to nie wlaczysz alarmu, a jedynie zamkniesz auto i to raczej nie jest usterka, ale na 100% to musza sie wypowiedziec koledzy z fabrycznym alarmem.
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 26 lipca 2010, 16:16 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Sigmaxp1989, popraw temat, nie piszemy z capslockiem.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 ALARM FABRYCZNY SAM SIE WłANCZA
PostNapisane: 26 lipca 2010, 16:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
ja mogę napisac w kwestii ortografii. włącza. nie włancza...


Ostatnio edytowano 27 lipca 2010, 09:41 przez bierute, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 alarm fabryczny sie nie włącza
PostNapisane: 26 lipca 2010, 18:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e 36 94 rok 1,6i
ok poprawione wiec czekamy na wypowiedzi kolegów z alarmem fabrycznym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] alarm fabryczny sie nie włącza
PostNapisane: 17 marca 2012, 16:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 105
Lokalizacja: Bydgoszcz, Pionki
Moje BMW: E36 320i Aut. Tourin
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119581
Podepnę sie pod temat bo nie chce zakładać takiego samego. Wczoraj jak samochód stał pod blokiem sam załączył się alarm, uznałem że przypadek, ale dzisiaj po zamknięciu z pilota samochodu alarm zaczyna "wyć" po chwili. Raz dzieje się to po 15 minutach, raz po minucie. Sprawdziłem wszystkie krańcówki - są OK. Przeczytałem sporo na ten temat na forum ale nie znalazłem pomocnej informacji. Co by można było jeszcze sprawdzić. Jak nie poradzę sobie sam to oczywiście oddam samochód do elektryka ale muszę jakoś go zamykać tak żeby nie wył.
Zamknięcie z kluczyka również uzbraja alarm i po chwili samochód też wyje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL