BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 16:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 10 listopada 2010, 15:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 27
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Garaż: moja byla:)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=102740
Wiem ze wiekszosc z was napisze "temat byl nie raz" itd. Ale mam pewien problem a wyglada on tak:
Posiadam Bmw e36 coupe 93r. wedlug wszystkich powinna byc pod schowkiem pasazera biala kostka nad glosnikiem a u mnie jej brak;] wyglada to tak http://img263.imageshack.us/i/10112010072.jpg/ w zielonej sa wolne piny 24 i25 ale po podlaczeniu bialych kabli bo to chyba one za to odpowiadaja http://img522.imageshack.us/i/10112010073.jpg/ kable czerwony biale i fioletowy sa z bezpiecznikami. Czy ma ktos jakis pomysl jak to podlaczyc?? bo ja juz :cenzura: nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 11 listopada 2010, 18:30 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
wojtek-igi, wpinasz sie w zolta kostke piny 4 i 17. co to tego ktore kableki [tzn jakie kolory] musisz tam [4 i 17] wpiac to nie wiem, bo potrzebny byl by schemat od tej centralki [tej dodatkowe z drugiego zdjecia]. jesli takiego nie masz to wez miernik i sprawdz na ktorym przewodzie pojawia sie "+12V" w momencie klikniecia "zamknij", a na ktorym podczas "otworz". naprawde wszystko to bylo opisane na tym forum i nietylko.
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 15 listopada 2010, 14:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 27
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Garaż: moja byla:)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=102740
no niestety nie dziala :45: centralka po podlaczeniu do pradu i klikaniem pilotem chodzi bo slychac jakies pstrykanie ale sie nie otwiera ani zamyka :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 15 listopada 2010, 21:00 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
wojtek-igi, a sprawdziles kolego, na ktorych przewodach pojawiaja sie impulsy "zamknij" i "otworz" i czy sa to "+"!!

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 6 marca 2011, 20:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
witam. mam ten sam problem co poprzednik. mam E36 z 94r. i u mnie pin 4 i 17 jest wolny. próbowałem się podłączać pod kable które rzekomo otwierają i zamykają czyli pin 1 i ten pod nim... ale dalej nic... Proszę o wyrozumiałość i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże... Sterownik mam od stig.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 6 marca 2011, 20:36 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
panowie podpinacie sie pod piny 4 i 17 [zolta kostka auta do '94] lub piny 24 i 25 w fioletowej [o ile dobrze pamitam to taki kolor, w autach po '94] najczesciej nie ma tych pinow [przewodow] o trzeba je samemu dolozyc, w tym celu wypinacie dana wtyczke i wysuwacie ja z tego mocowania. odszukujecie odpowiednie piny i dokladacie przewody. podlaczacie sterownik i wszystko powinno dzialac
tak dla pewnosci chodzi nam o ten modul i [w tym wypadku] wtyczke nr 2. koloru fioletowego
Obrazek
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 7 marca 2011, 13:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
Ok. Spróbuje to jeszcze raz zrobić na weekendzie i dam znać czy działa czy nie :) jak coś to jeszcze będę pisał :) jak narazie dzięki:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 11 marca 2011, 22:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
witam. Próbowałem się podpiąć pod te piny i moduł chodzi ale nie zamyka ani nie otwiera. Mam żółta kostkę czyli 4 i 17. Nie wiem możne złe kabelki daje także wrzucam instrukcje i proszę zęby ktoś pomógł i w miarę jasno wytłumaczył gdzie ma iść jaki kabelek i z czym go łączyć. Oprócz oczywiście czerwonego i czarnego bo te jak łączyć to wiem :)
http://img856.imageshack.us/i/str2l.jpg
http://img171.imageshack.us/i/str3og.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 12 marca 2011, 10:43 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
pawelek4322, potrzebujesz sterowanie "+" wiec musisz wykorzystac schemat nr.2 tzn przewody pomaranczowy i pomaranczowo-czarny odcinasz lub izolujesz bo i tak ich nie bedziesz potrzebowal. Nastepnie do przwodow: zolty i zolto-czarny podpinasz staly "+" tzn 12V. Po tych zabiegach masz sygnal "zamknij" na przewodzie bialym, a sygnal "otworz" na przewodzie bialo-czarnym i tymi przewodami wpinasz sie w piny 4 i 17 [skoro masz zolta wtyczke czyli auto przed '94]. Mam nadzieje, ze reszte przewodow jak podlaczyc to wiesz. Teraz powinno wszystko smigac. Jesli nie bedzie chcialo zamykac lub nie bedzie zamykac klapki wlewu paliwa to sygnal "zamknij" musisz podac na tzw "rygiel" przewod bialo-czerowy [bialy z czerwonym paskiem]
w razie klopotow pisz
pozdrawiam i zycze powodzenia
aa bo bym zapomnial ta zworke JP1 zostaw wlozona, zeby czas sygnalu wynosil 0,5 sek bo jest to zamek elektryczny.
edit:
rozumiem, ze masz ten sterownik w swoim BMW:
Obrazek

jesli tak to wypinasz zolta wtyczke, rozbierasz ja [powinna sie wysunac w bok i Twoim oczom ukaze sie taki widok:
Obrazek

teraz liczysz nr pinow i odnajdujesz piny o nr 4 i 17 jesli sa puste to dokladasz nowe piny/przewody [widac go na powyzszym zdjeciu obok wtyczki]. Skladasz wszystko spowrotem, podpinasz pod sterownik, przeowdy bialy i bialo-czarny z "nowej" centralki podajesz na dolozone piny 4 i 17. podlaczasz zasilanie i wszysktko powinno smigac

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 12 marca 2011, 14:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
Dziękuje kolego naprawdę za wytłumaczenie tego :super: :) działa :hurra: teraz jeszcze z kierunkami się bawię bo tylko lewa mi mruga a prawa nie chce ale to dojdę myślę:) Mam pytanie a moduł dosuwania szyb tez możne wiesz jak podłączyć tez do e36 coupe ?? Bo tez mam instrukcje a dla mnie to nie jasno tam napisane a nie chce ciąć specjalnie kabli:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 12 marca 2011, 15:09 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
pawelek4322, jasne, ze wiem :P co do kierunkowskazow to znajdziesz je "w nogach" po stronie kierowcy po lewej stronie taka duza czarna wtyczka chyba 30pin, ktores z pierwszych pinow to sa wlanie kierunki [lewa i prawa strona] bodajze kolory niebiesko jakies :D , co do opcji komfort [domykanie szyb itp] to musisz sygnal "domykanie szyb" z Twojej centralki podac [najlepiej przez diody prostownicze] na dwa piny jednosczenie tzn na pin "zamknij" i "rygiel" wtedy domkna Ci sie szyby i szyberdach
pozdrawiam
edit: oczywiscie jesli ten sygnal "domykanie szyb" to tez "+12V" bo jesli niee to dodatkowo musisz zastosowac przekaznik

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 13 marca 2011, 12:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
mam jeszcze jedno pytanie bo podłączyłem kierunkowskazy i nie świecą mi nie wiem dlaczego. Wiec wpadłem na pomysł ze podepnę się pod włącznik od świateł awaryjnych no ale świeci mi tylko lewa strona prawa nie... Wiesz co może być przyczyna??? Szukałem nawet pod kierownica żeby prawy podłączyć tylko ale nie świeci tez wiec może gdzieś indziej można podłączyć tak żeby prawa strona jeszcze świeciła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 13 marca 2011, 13:44 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
pawelek4322, rozumiem, ze podlaczasz zgodnie ze schematem tzn przez diode prostownicza. Pierwsze sprawdz czy kierunki dzialaja normalnie tzn jak wlaczysz manetka lub przyciskiem od awaryjnych jesli tak, to pozniej sprawdz miernikiem czy na przewodzie z "nowej centralki" odpowiedzialnym za prawe kierunki [albo na obu brazowych przewodach] pojawia sie "+12V" podczas zamykania/otwierania centralki/samochodu. Byc moze przepalily Ci sie bezpieczniki wewnatrz centralki.
pozdrawiam
ps. rozumiem ze otwieranie, zamykanie i domykanie szyb i szyberdachu juz dziala??

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 13 marca 2011, 15:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
pobawię się jeszcze z tymi kierunkami w takim razie, a możesz jaśniej z ta dioda prostownicza co to ma byc??
aha mam jeszcze pytanie odnośnie białego i niebieskiego kabla z tego sterownika czy muszę je gdzieś wpinać jak mi śmiga wszytko?? to są jakieś wyłączniki drzwiowe.
domykaniem szyb się jeszcze nie bawiłem bo już wczoraj mi brakło czasu:) będę próbował w piątek bo przez cały tydzień nie mam jak tylko na weekendzie:) także w piątek pewnie wrzucę ta instrukcje co mam do domykania to mi podpowiesz :)
ps.Załóż własny warsztat i rób takie rzeczy bo się marnujesz. Naprawdę masz pojecie o tym. Wielki szacun:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 14 marca 2011, 18:59 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
pawelek4322, mam parace i nie narzekam, a na wlasny warsztat brak kasy i przedewszystkim checi :P moze kiedys :ok: Co do tych "wlacznikow drzwiowych" [bialy i niebieski] to juz zalezy od Ciebie czy chcesz czy nie. One sa po to, ze gdybys czasem przypadkiem otworzyl samochod z pilota [np schowal pilot do kieszeni i wcisnal sie przycisk] to gdy centralka w ciagu ilus tam sekund nie dostanie informacji o otwarciu drzwi [wlasnie z tych wlacznikow drzwiowych tzw krancowek] to samochod sam sie zamknie, takie zabezpieczenie. Co to tych diod prostowniczych to kup w jakims elektroniku [pownny byc naprawde w kazdym, nawet najgorszym :D ] diody prostownicze np. 1N4007 i podepnij je tak jak na tym zdjeciu [rys.2 podpiecie syrenki i kierunkowskazow]
Obrazek

a jesli chodzi o domykanie to musialbys mi wyslac cala instrukcje od tej centralki, albo przynajmniej powiedziec czy na tym "domykanie szyb" jest "+" czy "-"
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 18 marca 2011, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
witam. wrzucam ta instrukcje do modułu szyb. Dzieki za pomoc z góry:) :ok:
http://img38.imageshack.us/i/modol1.jpg
http://img30.imageshack.us/i/modol2001.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 20 marca 2011, 11:04 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
pawelek4322, widze, ze chyba kupiles dodatkowo caly modul domykania szyb i na 99% niepotrzebnie :| gdyz w sterowniku od centralnego zamka masz sygnal, ktory Ci jest potrzebny by podlaczyc domykanie. Chodzi o sterownik ze zdjecia powyzej w moim poscie i przewod zielono-czarny [o ktorym pisalem wczesniej]. Co do podlaczenia tego przewodu [zielono-czarny] to musialbys mi wylac opis od tego przewodu, chodzi czy pojawia sie na nim "+12V" czy "masa". Pozniej Ci wszystko dokladnie opisze
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 20 marca 2011, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M3
OK:) czyli ten sterownik będzie nie potrzebny?? bo tam na instrukcji tego wcześniejszego modułu pisze ze ten kabel podłączamy do modułu sterowania szyb dlatego go zamówiłem... Czyli niepotrzebnie ??? Co do tego przewodu czy jest + czy masa postaram się wysłać za dwa tygodnie w piątek bo teraz pilnie wyjeżdżam i mnie nie będzie.:)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 21 marca 2011, 16:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
pawelek4322, tak jest niepotrzebny, bo Ty masz juz oryginalny modul komfortu [domykania szyb itp] i to do niego sie podlaczymy :hyhy:
czekam na informacje
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 23 marca 2011, 11:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 398
pawelek4322 napisał(a):
bo tam na instrukcji tego wcześniejszego modułu pisze ze ten kabel podłączamy do modułu sterowania szyb
To tyczy się starszych aut bez modułu komfortu.

Sterownik, który posiadasz wysyła sygnał masowy, który jest najbardziej powszechny w samochodach. W E36 potrzebny jest sygnał plusowy, więc będziesz musiał zamontować przekaźnik, który zamieni Ci sygnał masy na sygnał plusowy i ten sygnał plusowy podepnij pod przewód biało-czerwony. Wszystko powinno się zamknąć*. Otwieranie i zamykanie już opanowałeś. Piny 7 i 14, na nie podać plus i gotowe. Rygiel zamka jest na tym samym przewodzie biało-czerwonym, który odpowiada za domykanie. Czujniki drzwiowe (podłączaj przez diody prostownicze do przewodu białego z centralki) to przewody: brązowo-niebieski w żółte kropki - drzwi kierowcy, brązowo-szary w żółte kropki - drzwi pasażera, a w sedanie brązowo-biały - tylne drzwi. Wszystkie znajdziesz przy module komfortu. Kierunkowskazy pod lewą nogą kierowcy; przewody niebiesko-zielony i niebiesko-brązowy. Przy włączniku awaryjnych masz tylko jeden z nich, bo jest on tam potrzebny tylko dlatego, żeby włącznik mrugał razem z kierunkowskazami. Na schemacie masz podane, że brązowy i różowy wychodzą z jednego pinu centralki. Można je podłączyć tylko i wyłącznie przez diody prostownicze! W innym wypadku syrenka będzie ćwierkała przy każdorazowym włączaniu kierunkowskazów lub zawsze będą świeciły obie strony niezależnie od tego czy włączysz prawy czy lewy kierunkowskaz. Chyba tyle z podstawowych spraw :)

*- w niektórych wersjach E36 szyberdach nie współpracował z modułem komfortu i tym samym się nie domykał.

_________________
.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL