BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 15:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 17:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: waw
extremme99
Cytuj:
Czy takie rzeczy jak - nabicie klimy, uzupełnienie płynu chłodzącego - zostaną uznane bo wynika to z wymiany tych elementów? Czy co do tego będę musiał się odwoływać? Bo zapomniałem zapytać...


oczywiscie, ze beda w kosztorysie. dojdzie jeszcze naprawa na ramie - jak wpisal tą podłużnice to na 100% ;)

bede strzelał - ale na ich kosztorysie zaniżonym mogą ci na poczatek dać jakies 7-8 koła. zobaczymy w srode - bede pod internetem.
kase oczywiscie weź, a jak bedzie ich kosztorys to skuzi11 policzy jak ma dostęp do audatexu i wyjdzie sadze z 15 koła hahhha albo i wiecej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 18:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
rabiola1 , no powiem szczerze że 15 tyś brzmi zadowalająco ;) .

Więc czekamy na to co powiedzą w środę. I od razu wezmę od nich szczegółową kalkulację albo powiem żeby przesłali faksem.

Panowie interesuje mnie jeszcze jedna rzecz.

Jakieś 7 miesięcy temu koleś lekko wjechał mi w tył. Pęk lekko zderzak i uszkodziły się 3 czujniki parkowania a także lekko pokrzywiła tylna belka. Wszystko zakwalifikowali do wymiany.

Wycenili mi to na 2300zł . Poprosiłem o przesłanie kalkulacji i tam okazało się że za jeden czujnik policzyli 30zł - uznali tylko 2, też nie wiem czemu. Nie chciałem się zbytnio kłócić ale napisałem odwołanie. Napisałem je sam więc wiadomo amatora na maksa. Napisałem że tyle i tyle wychodzi w bmw ale mnie olali bo powiedzieli że wszystkie te części podlegają amortyzacji. Kasę przelewali ponad miesiąc - chyba robili mi na złość. Pieniądze dostałem na konto, nic nie podpisywałem. Nic z tyłu nie robiłem bo osobiście mi to nie przeszkadzało i tego tak nie widać. Moje pytanie z czystej ciekawości - czy po takim czasie można jeszcze coś z tym zrobić? Np. że dopiero postanowiłem zrobić zderzak itd i okazało się że za mało mi wypłacili bo oryginalne części droższe itd.

Posiadam wszystkie faksy które im wysyłałem, kosztorys itp itd. Czy po takim czasie już nic im zrobić nie można? - pytam bo chciałbym wiedzieć na przyszłość :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 19:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: waw
kosztorys niech ci przesla na maila - w pdf, albo skan - mi tak wysłali, bedzie z tego z 5-6 kartek, faxem bedzie niewyraznie.
co do starej szkody to nic ci nie podpowiem, chyba że skuzi11.
z kasa sie nie spieszą dopiero po 30 dniach od zdarzenia liczą im się odsetki ustawowe. wiec dlaczego maja wczesniej wpacać? to są złodzieje i z kanowania żyją.

kase od nich odzyskać jest ciężko - kombinują jak koń pod górkę. z mojego doswiadczenia - olewają wszystko, aż sprawa pójdzie do sądu. tak jak pisałem możesz na resztę kasy czekać długo - ja czekałem na ostatnią wpłatę prawie 3 lata.

jak liczylbym na to, że wypłacą ci od razu jakies 5-7 tys zł w na poczatek później po odwołaniach i negatywnej odpowiedzi zrobiłbym wycene rzeczoznawcy - wysłałbym tą opinie i miał nadzieje, że jeszcze coś tam dorzucą - jakies 5 tys tak, żeby wyszlo 11-12 tys w sumie, a potem na deser zrobiłbym im sprawe w sadzie (jezeli wycena niezaleznego rzeczoznawcy byłaby np 15-18 tys zł). gorzej jak nic nie beda chcieli dorzucić wtedy od razu do sądu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 19:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
Hmm ciekawi mnie jeszcze sprawa tych odwołań... skoro zawsze są odrzucane to po co je robić... ? Tak musi być?

Nie można od razu wziąć niezależnego rzeczoznawce po pierwszym odwołaniu, lub tego co za 10% poprowadzi od razu sprawę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 19:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: waw
ja robilem wszystko sam, byłem zielony, wiec na poczatku się odwoływałem :D
ale nawet na chłopski rozum, musisz udowodnic przed sadem, że dawałes szansce TU na poprawe, a on uparcie kręcił i probował cie oszukac, a sad sie zapyta dlaczego oszukać, a ty na to że żaden warsztat za tą kase auta nie chciał robić i niezależny rzeczoznawca wycenił szkode razy 3!!!
chodzi o to, żeby zwrócili te 450 zeta za rzeczoznawce - nie wiem ile teraz kosztuje.

jest z tym troche roboty i nerwów, może warto wziasc kogos kto sie tym zajmie, poszukaj. moze skuzzi11 ma jakiegos kumpla w tym rejonie :rotfl:
niech wydrze od nich z 15 tys zeta to te 2 tys jego prowizji to pikus, może wiecej wydrze czekamy na kalkulacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2009, 09:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
trochę byłem zarobiony, ale wracamy do tematu. Sprawa jest jasne :)
Według mojej kalkulacji koszt naprawy o jaki możesz walczyć w sądzie to jakieś 17tys zł.
Szkody całkowitej nie ma bo wartość bazowa według Info-Ekspert to 25 400,00zł.

Wycena jest robiona trochę po omacku bo nie znam dokładnych danych twojej buni i wyposażenia :) dlatego tylko wartość bazowa. Od niech oblicza się korekty za przebiegi, datę rejestracji itp no i plusy za wyposażenie dodatkowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że zdjęcia się wkleją, bo ich dodawanie nie jest moja mocna stroną :)


Ostatnio edytowano 7 kwietnia 2009, 10:07 przez skuzi111, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2009, 10:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
No udało się :)

Jedna strona nie wiem czemu została wyróżniona, ale i dobrze bo to strona z podsumowaniem :)

Tak to wygląda po mojemu. Jeżeli byłaby to kalkulacja z serwisu to różniłaby się stawką za roboczogodzinę pewnie 120zł, ja dałem 70 mech-blach /80 lakiernik (średnie stawki) no i serwis nie dałby amortyzacji na te części, które były niepełnowartościowe. Naprawa w ASO wyniosłaby ok. 20tys zł co i tak jest dalekie od szkody całkowitej :)

Co do starej szkody to nadal masz prawo ubiegać się dopłaty lub przedstawić faktury za naprawę. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym roszczenia tego typu przedawniają się po 3 latach, a odsetki się należą i lepszych nie dostaniesz w żadnym banku.

Teraz czekam z niecierpliwością na kalkulację HDI !!!

Może zrobimy zakłady ??? Kto zgadnie kwotę HDI???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2009, 11:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
skuzi111, wielkie dzięki :zdrowko:

Teraz przynajmniej wiem na czym stoję :) Czyli o taką kwotę w razie czego mogę się spokojnie ubiegać? Powiedz mi dokładnie jak to jest z tymi odwołaniami? Skoro i tak nie będzie szkody całkowitej to może od razu brać własnego rzeczoznawce i zacząć ostro?

Nie wiem czy to ma na to jakiś wpływ ale w wycenie napisałeś "kurs przeliczeń euro; 4,74zł" ?

I w jednym reflektorze napisałeś -50% a cena jest taka sama jak za ten bez amortyzacji.
Kondensator - chodzi o chłodnicę klimy?

Na prawdę wielkie dzięki, a wartość samochodu przed wypadkiem będzie chyba większa. Bmw posiada maksymalne wyposażenie oprócz ksenonów, elektr. siedzeń i dużej navi. Mam małą navi , skórę, podgrzewane fotele , 6 poduch , wstawki chrom itd.

Wycena z hdi ma być na jutro. Ja nie wiem czemu ale stawiam że będzie to 8 tyś zł :zdegustowany:

skuzi111
, nie znasz kogoś dobrego w moim rejonie (warmińsko-mazurskie) kto poprowadził by moją sprawę?


Cytuj:
Co do starej szkody to nadal masz prawo ubiegać się dopłaty lub przedstawić faktury za naprawę. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym roszczenia tego typu przedawniają się po 3 latach, a odsetki się należą i lepszych nie dostaniesz w żadnym banku.


Więc może jak wezmę ziomka który zajmie się moją sprawą to od razu się o to zapytam. A nóż coś z tego wyjdzie - bo tyłu i tak nie będę robił a oskubali mnie minimalnie o 50% tego co mi się należy. Za czujnik 30zł to śmiech. Nawet na allegro takich nie ma.

-------------------------------------------------

Panowie jeszcze pytanie... Jutro do nich jadę jak otrzymam telefon. Mówię że kasę chce na konto. Będę musiał coś pokwitować, jeżeli na konto? I kiedy powiedzieć że chce szczegółową kalkulację? Jak pieniądze wpłyną na konto czy od razu jak u nich będę ? Czy może faksem? Czy jak :) ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2009, 19:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
Nie sugeruj się tym kursem euro, dotyczy on tylko części, których ceny nie ma w Auadtexie i wtedy przeliczana jest z rynku niemieckiego - wtedy przy cenie części na kalkulacji jest litera U. Ale u ciebie nie ma tych części i nie zwracaj uwagi na ten kurs.

Co do amortyzacji to na liście części jest tylko zaznaczone, na które części zastosowano potrącenia, a wartość potrąceń jest sumowana i odejmowana dopiero na podsumowaniu kalkulacji. W twoim przypadku to suma -899,54zł (amortyzacja od trzech elementów)

Kondensator to chłodnica klimatyzacji :)

Ta wartość, która jest na wycenia to tak jak pisałem to bazowa. Jeśli masz wyposażenie ponad standard to i wartość będzie większa.

Jeżeli nie rozliczą ci na zamiennikach to też stawiam na kwotę 7-8tys zł. A jeśli pojadą po częściach czekoladopodobnych to wyjdzie może 5tys.

Niestety, ale nie mam nikogo kto mógłby ci pomóc na twoim terenie :( poszukaj, może się ktoś trafi

Co do przelewu na konto to może wystarczy, że podasz im numer, ale mogą też poprosić o formę pisemną, to skrobnij im od ręki jedno zdanie i po ptokach. A o kosztory poproś może wydadzą ci od reki, a jak nie to napisz kolejne zdanie, że prosisz o wydanie kalkulacji i odbierzesz ją osobiście, może być też faksem ... jak wolisz. Jak będą upierdliwi to mogą cię skasować 50gr za stronę ksero - mają do tego prawo, ale ty w zamian możesz być upierdliwy i poprosić o fakturę :) Ja zawsze tak robię i kserują bez kasy, bo nikomu się nie chce faktury wystawiać :)

A miałem jeszcze spytać co z tymi silniczkami od reflektorów ????? Bo w opisie ich nie ma, a zawsze to jakieś parę złotych?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2009, 19:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
Nie sugeruj się tym kursem euro, dotyczy on tylko części, których ceny nie ma w Auadtexie i wtedy przeliczana jest z rynku niemieckiego - wtedy przy cenie części na kalkulacji jest litera U. Ale u ciebie nie ma tych części i nie zwracaj uwagi na ten kurs.

Co do amortyzacji to na liście części jest tylko zaznaczone, na które części zastosowano potrącenia, a wartość potrąceń jest sumowana i odejmowana dopiero na podsumowaniu kalkulacji. W twoim przypadku to suma -899,54zł (amortyzacja od trzech elementów)

Kondensator to chłodnica klimatyzacji :)

Ta wartość, która jest na wycenia to tak jak pisałem to bazowa. Jeśli masz wyposażenie ponad standard to i wartość będzie większa.

Jeżeli nie rozliczą ci na zamiennikach to też stawiam na kwotę 7-8tys zł. A jeśli pojadą po częściach czekoladopodobnych to wyjdzie może 5tys.

Niestety, ale nie mam nikogo kto mógłby ci pomóc na twoim terenie :( poszukaj, może się ktoś trafi

Co do przelewu na konto to może wystarczy, że podasz im numer, ale mogą też poprosić o formę pisemną, to skrobnij im od ręki jedno zdanie i po ptokach. A o kosztory poproś może wydadzą ci od reki, a jak nie to napisz kolejne zdanie, że prosisz o wydanie kalkulacji i odbierzesz ją osobiście, może być też faksem ... jak wolisz. Jak będą upierdliwi to mogą cię skasować 50gr za stronę ksero - mają do tego prawo, ale ty w zamian możesz być upierdliwy i poprosić o fakturę :) Ja zawsze tak robię i kserują bez kasy, bo nikomu się nie chce faktury wystawiać :)

A miałem jeszcze spytać co z tymi silniczkami od reflektorów ????? Bo w opisie ich nie ma, a zawsze to jakieś parę złotych?

A co do starej szkody to też wyciągnij od ubezpieczyciela kosztorys i wrzuć na forum to ci powiem co skroili :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2009, 22:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
Cytuj:
W twoim przypadku to suma -899,54zł (amortyzacja od trzech elementów)


Ok rozumiem. A reszta cen części jest taka sama jak w aso? Chyba nie , a i tak taka duża kwota. Nieźle.

Cytuj:
Ta wartość, która jest na wycenia to tak jak pisałem to bazowa. Jeśli masz wyposażenie ponad standard to i wartość będzie większa.


Wartość jest ponad standard. Więc to chyba lepiej? Nie będzie szkody całkowitej.

Cytuj:
Niestety, ale nie mam nikogo kto mógłby ci pomóc na twoim terenie :( poszukaj, może się ktoś trafi


Nawet nie wiesz jak żałuje że to nie możesz być Ty :zalamany: Bo na prawdę widzę że ogarniasz temat bardzo dobrze. Szkoda.

Cytuj:
A miałem jeszcze spytać co z tymi silniczkami od reflektorów


Właśnie straszna lipa :/ było tego tak dużo że zapomniałem o tym... Może to uwzględnić jak coś mój rzeczoznawca?

Aha i odnośnie tego odwołania - piszę jak wpadnie kasa na konto? Tzn jak ocenisz mój kosztorys? Pomożecie jak coś? Dobra gadam i gadam , skuzi rabiola wam już powinien być procent od mojej sprawy :)

---------------------------------------------------------

Panowie wklejam zdjęcia mojej starej sprawy. Szok -60% amortyzacji. A że ja taki zielony to nic z tym nie robiłem.

Oceńcie i powiedzcie co o tym myślicie. Mam tam 2 swoje odwołania z datami które wysyłałem im faksem. Były strasznie amatorskie dlatego mnie olali. Miał też ze mną skontaktować się kierownik - który też mnie olał.

Obrazek
Obrazek

Galeria


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2009, 08:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
słusznie zauważyłeś - amortyzacja 60%, ale dodatkowo czujniki parkowania wpisane potocznie mówiąc "z ręki". Kalkulacja robiona w głupawym Eurotaxie i pewnie nie było w nim czujników fabrycznych (bo to taki wspaniały i profesjonalny system kalkulacyjny :hyhy: ) i dlatego cena z sufitu - świadczy o tym "*" i litera "F" przy cenie części.

A co do silniczków to nic nie pękaj tylko zgłaszaj ponowne oględziny!!!! Bo później nie uznają i będzie wtopa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2009, 10:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
skuzi111 - to na maksa mnie orżnęli że tak ładnie powiem :D Można jeszcze coś zrobić z tą starą sprawą?

Ile są warte silniczki regulacji? A kij może zaraz zgłoszę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2009, 11:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
Jeden silniczek kosztuje 199zł netto + 22% Vat = jakieś 240zł. nawet jak cię oszukają na 50% amortyzacji to dostaniesz 120,zł za sztukę - piechotą nie chodzi

a co do czujników PDC to na dziś jeden kosztuje 307,13zl netto :) A w jakiej firmie miałeś ta starą szkodę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2009, 11:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
Panowie no jaja ! 6100zł :znudzony: . Co i jak mam robić teraz?

Koleś powiedział że mam im przywieść skan dowodu rejestracyjnego - oczywiście powiedział że mi o tym mówili, czego nie zrobili.

Panowie mam czekać jak coś na kasę i dopiero odwołanie? Mogę już szukać jakiegoś rzeczoznawcy albo go od razu wziąć? Czy to może być ktoś z hestii? Czy może ktoś z po za firm ubezpieczeniowych. Skuzi - możesz wiesz którzy liczą w tym programie co Ty?

Znalazłem kogoś takiego (prawnik) : http://www.fides.olsztyn.pl/main.php?fid=97&pg=9&id_lang=0&width=

Widzę że współpracują z dekrą i pzm. Może być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2009, 17:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
xtrextreme99 napisał(a):
Panowie mam czekać jak coś na kasę

A zlozyles juz deklaracje lub nr konta, ze chcesz rozliczenie gotowkowe?
Jezeli nie to ja bym sie nie zastanawial i wstawil samochod do ASO, pelnomocnictwo i niech oni walcza.
Kiedys pytalem w serwisie BMW, powiedzieli, ze jezeli naprawa idzie z OC, to nie ma roznicy czy w aso czy w szopie robisz, stan samochodu ma byc przywrocony do stanu przed wypadkiem i tyle. Chyba, ze wprowadzili mnie w blad...

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2009, 21:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
No to panowie z HDI poszli po bandzie, czuję tu smród zamienników

Przede wszystkim trzeba zachować spokój i działać z głową!

O tym, że masz dostarczyć kopię dowodu to barany mają obowiązek USTAWOWY poinformować cię na piśmie w terminie 7 dni od zgłoszenia szkody, ale oni mają prawo w dupie :( bo żadnej kary za to nie ma

Kasę niech przelewają, a ty przede wszystkim odbierz od nich kosztorys, bo na razie nie wiemy od czego się odwoływać i jakie kroki podjąć.

Czy ta kwota, którą ci podali to równiutkie 6100zł czy z jakąś końcówką????? Równiuteńkie 6100zł to raczej wskazuje na szkodę całkowitą, w kalkulacjach w 99% wychodzą kwoty z końcówkami.

Jeżeli policzyli na zamiennikach to trzeba brać niezależnego i niech każdą część fotografuje z logo BMW - trzeba im udowodnić, że nie miałeś zamienników tylko oryginały.

Możesz pogadać z ta firmą, nic nie ryzykujesz - dopóki nie podpiszesz umowy. Niech przedstawią ci warunki na jakich mogą się sprawą zająć - jaka prowizja? kto pokrywa koszty sądowe (wpis, biegły itp)? i kto ponosi ryzyko przegranej?

I zgłoś te silniczki na dodatkowe oględziny!!! Każdy grosz się liczy !!!

NA CHWILĘ OBECNĄ PODSTAWOWE ZADANIE TO ODEBRAĆ OD NICH KOSZTORYS!!! I NASTANIE JASNOŚĆ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2009, 22:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
Cytuj:
Kasę niech przelewają, a ty przede wszystkim odbierz od nich kosztorys, bo na razie nie wiemy od czego się odwoływać i jakie kroki podjąć.


Jutro odbiorę od nich kosztorys. Bo dzwoniłem i powiedzieli że dadzą od ręki.

Cytuj:
Czy ta kwota, którą ci podali to równiutkie 6100zł czy z jakąś końcówką????


Była jakaś końcówka z groszami ale nie pamiętam ile :)

Cytuj:
Jeżeli policzyli na zamiennikach to trzeba brać niezależnego i niech każdą część fotografuje z logo BMW - trzeba im udowodnić, że nie miałeś zamienników tylko oryginały.


Od razu? Tzn najpierw pokaże wam :) Ogólnie to popatrzyłem i kierunkowskazy mam firmy depo. Ale widzę że i tak dałeś 90zł za dwa w wycenie. I jeszcze ten pobity reflektor jest również depo. Ale to drobiazg przy pozostałych częściach. Cała reszta jest oryginalna.

Cytuj:
I zgłoś te silniczki na dodatkowe oględziny!!! Każdy grosz się liczy !!!


Jutro będę to złoże to na piśmie.

Cytuj:
NA CHWILĘ OBECNĄ PODSTAWOWE ZADANIE TO ODEBRAĆ OD NICH KOSZTORYS!!! I NASTANIE JASNOŚĆ


Przy odbieraniu kosztorysu nie wyrażać swojego nie zadowolenia z wysokości odszkodowania? Nie mówić nic związanego z tym że będzie sprawa? Czy oni się takich rzeczy nie boją i to nie ma sensu?

mongooes - niby masz rację. Ale czemu mam napchać właścicielowi ASO tyle kasy skoro to mi się należy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2009, 02:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: waw
w czwartek poznym wieczorem cos napisze, wklej ta kalkulacje. niestety jest tak jak przewidywalem, po dobroci kasy nie oddadza, napisze wiecej jak to widze i co bym zrobil .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2009, 14:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: z nienacka
Moje BMW: E46 330Ci
Obrazek
Obrazek

Szok ;). W ogóle nie wiem o co chodzi w tym kosztorysie. Gdzie nie gdzie jak by nie było cen? A reszta po prostu śmieszna , skąd takie ceny. Widzę że nie policzyli chyba również napełnienia klimy i chłodnicy. Tak samo nie ma chyba prac na ramie? :/ Niech ktoś z was rzuci mądrzejszym okiem.

Za mechanika 38,5 zł :D . Ogólnie pojechali strasznie. Skąd te ceny :zdziwko:

Panowie czekam na waszą pomoc. Co i jak dalej robić?

Nic nie podpisywałem. Wziąłem kosztorys , dałem ksero dowodu i powiedziałem że kasa na konto.



GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL