BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Jak odkleić boczki. i jak je obkleić nowym materiałem
PostNapisane: 27 lipca 2009, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 84
Lokalizacja: Nie powiem
Moje BMW: E38
Kod silnika: M60B40
Witam ma może ktoś fotorelacje jakąś z obklejania tych środkowych boczków ?? Jak oderwać je od podstawy ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 20:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 194
Lokalizacja: Rytro
Homik napisał(a):
Witam ma może ktoś fotorelacje jakąś z obklejania tych środkowych boczków ??
A które to są?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: proste :)
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
Witam!

Cała operacja jest dość prosta. Sam to robiłem. Efekt moim zdaniem jest ok. Po pierwsze musisz zdjąć całe boczki drzwi..czyli całą tapicerkę z nich. Musisz najpierw odkręcić ten kołek u góry od zamka, który wystaje, później zdejmujesz ramkę od klamki poprostu ją zsuwając a następnmie pod wewnętrzną rączką masz dwie zaślepki plastikowe. Zdejmij je a poźniej torksem odkręcasz dwie sruby trzymające cały boczek. Teraz kolejny etap. Boczek trzyma się na spinkach które przytwierdzają go do drzwi. Musisz delikatnie go oderwać, tak, byś nie połamał zatrzasków, bo później tapickera bedzie nieprzyjemnie trzeszczeć. Uważaja także na przewody głośników w tapicerce. Po jej zdjęciu odepnij poprostu wtyczkę która tam się znajduje byś mógł swobodnie go zdjąc. Tapicerka ta z materiału trzyma się na drugim, mniejszym, plastikowym elemencie, który plastikowymi nitami przymocowany jest do tej dużej. Ja nity poprostu zerwałem śrubokrętem i cały plastyk z tym materiałem miałm jak na dłoni. Teraz zrywasz stary materiał i szyścisz ten element. Ja robilem to szczotką drucianą ponieważ przylegała do niego gąbka ze starego materiału. Pamiętaj aby kupić materiał także na gąbce. Nie za grubej (jaki dokładnie nie wiem ale chyba 2 mm, tapicerem nie jestem:)). Ok masz wyczyszczony element. Teraz przyłóż materiał by odmierzyć mniej więcej ile będziesz potrzebował. zrób sobie solidny zapas. Teraz najlepiej klejem tapicer posmaruj materiał i ten wyczyszczony plastik do którego go przykleisz. Odczekaj tak ok 10 min i przyłóż. Pamiętaj by dokładnie go naciągnąc a co najważniejsze przykleic w miejscach "najgłębszych" a później odpowiednio naciągnąć na bokach by wszystko ładnie i estetycznie wyglądało. Na koniec wycinasz dziurę na klamkę. podjklejsza boczki itd.
Teraz trzeba go przytwierdzic do dużego elemnyu. Ja zrobiłem to na którtke wkrętu i jest ok. Ale mogłem podkleic go także sikaflexem. Nie pomyslalem, ale nie chce mi sie demontować tego ponownie, Jak jakiesz pytania a mogę pomóc, to pisz. Pozdrawiam aaa i pochwal się efektem.

_________________
Niemca siĂŞ nie gazuje...to Niemcy gazowali...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2009, 10:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 84
Lokalizacja: Nie powiem
Moje BMW: E38
Kod silnika: M60B40
Ok dzięki kolego [glow=orange]piwko[/glow] dla ciebie :D


Jak zabiorę się do roboty to zrobię fotorelacje pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL