BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 15:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 318i 143KM - opinie o silniku N42B20
PostNapisane: 1 lutego 2010, 19:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Witam,
Jak w temacie - czy moglibyście opowiedzieć o swoich opiniach dot. tej jednostki? Pojutrze jadę oglądać wstępnie po oględzinach znajomego potencjalnie kolejne autko z taką właśnie jednostką. Dodam, że jeżdżę raczej tylko po mieście, rzadko robię trasy, szukam benzyny, nie jakoś kosmicznie oszczędnej. Nie musi być to 6 garów choć znam brzmienie i pracę tych silników..... Ważną uwagą jest to, że aktualnie mam 140 konnego IS`a w e36 i jego moc mi w zupełności starcza tak więc nie do końca oczekuję opinii w stylu "328i lepiej się zbiera" ;) tylko może jakiś doświadczeń z tym silniczkiem :) Dzięki i pozdrawiam!


Ostatnio edytowano 1 lutego 2010, 21:39 przez Depson, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143KM - opinie o silniku N43B20
PostNapisane: 1 lutego 2010, 20:40 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Oznaczenie tego silnika to N42B20, osiagi przyzwoite 9,3 sek do 100 km/h a przy tym nie duze spalanie jak na 2 litrowy r4, trasa 5,5 przy 120/h w miescie w korkach max 9 l.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143KM - opinie o silniku N43B20
PostNapisane: 1 lutego 2010, 21:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Dzięki :) Widzę, że masz punkt odniesienia do 320d jak to się ma do tego? Jeździłem trochę 320d a 318i tym po lifcie jeszcze nie... Wiadomo, że to diesel i ciężko jest porównać ale może jakoś odnieść? Mam jeszcze jedno pytanie, masz jakieś źródło, może jakiś link itd do dokładniejszej specyfiki tego silnika? Nie mogę po kodzie odszukać w googlach, mając takie autko może coś masz ;) Chodzi mi o jakiś opis dot tego czy jest tam vanos itd..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL