BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 11:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Sedan. Jak zdemontować kilka elementów wnętrza?
PostNapisane: 4 maja 2011, 16:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Witam, tak jak w temacie. Potrzebowałbym bym porade jak zdemontować wnętrze w E46 sedanie. A dokładniej takie elementy jak:

1. Prawy słupek przy szybie (ten z airbag)
2. Lewy słupek przy drzwiach kierowcy (ten element co przechodzą przez niego pasy)
3. Listwy ozdobne na desce. (przy drzwiach demontaż jest prosty, jednak niewiem jak się zabrac do tych listew przy desce)
4. Tylnią półkę z głośnikami.

Prosiłbym bardzo by ktoś siedzący w temacie pomógł i wyjaśnił :) będzie mi to bardzo pomocne :ok:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sedan. Jak zdemontować kilka elementów wnętrza?
PostNapisane: 4 maja 2011, 16:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
ad.3 te listwy z tego co wiem zaczyna sie od tej najbardziej na prawo, na pierwszym łączeniu jest bodajże spinka i trzeba czymś delikatnie podważyć (podobnie jak te na drzwiach), potem pójdzie jak ulał. Ta przy kierownicy ma duże zapinki i trzeba naprawde mocno, ale równocześnie (aby nie złamać listwy) ciągnąć do siebie.


Ad.4 też czekam aż ktoś to opisze :niepewny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sedan. Jak zdemontować kilka elementów wnętrza?
PostNapisane: 5 maja 2011, 13:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Ad. 3 to właśnie wyczytałem jak kolega który oklejał carbonem sciągał przez podważanie linijką i bez problemu zdemontowałem :)

problem największy jest w pozostałymi :zalamany: tym bardziej z półka tylnią :) jak ktoś ją zamontował to zdemtować też się da, tylko jak :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sedan. Jak zdemontować kilka elementów wnętrza?
PostNapisane: 5 maja 2011, 17:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
1. Prawy słupek przy szybie (ten z airbag) - > wyciągnij ten "pasek" w słupku z napisem airbag, podważając go delikatnie. pod tym są 3 śruby na torxa . Sam słupek ściągaj od góry bo z dołu jest zaczep który trzeba wyjąc do góry

2. Lewy słupek przy drzwiach kierowcy (ten element co przechodzą przez niego pasy) -> ściągnij listwę progowa z przodu i z tyłu. ściągnij uszczelkę drzwiw tym miejscu, i pociągnij do siebie. Na dole są klipsy "choinki" od razu kup sobie nowe, na bank starych nie uda się jeszcze raz założyć.

3. Listwy ozdobne na desce. (przy drzwiach demontaż jest prosty, jednak niewiem jak się zabrac do tych listew przy desce) - było, nawet ze zdjęciami ;) podważasz najdłuższa przy schowku. Środkowa przy radiu jest przykręcona, dopiero po zdemontowaniu najdłuższej zdejmiesz. Ta przy przełączniku świateł, normalnie podważasz - schodzi

4. Tylnią półkę z głośnikami. - to zależy w jakiej wersji masz kanapę? musisz położyć/zdemontować oparcie kanapy. Polka jest na klipsach wiec delikatnie i z głową a ją ściągniesz.

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sedan. Jak zdemontować kilka elementów wnętrza?
PostNapisane: 5 maja 2011, 18:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
ironman, :padam: :piwo: dziękówa :) czyli tam większego problemu niebędzie, jedyne co to ze slupkiem koło pasów :)

tylna kanapa składana, czyli będzie ulatwiony dostęp :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL