BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 05:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 15:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Dzisiejszy czas na Torze Poznań 1:54.506
Jestem zadowolony jak samochód się prowadzi. Jest bajka. Przy tym zawieszeniu i stabilizatorach samochód w żadnym wypadku nie jest podsterowny. Jeśli ma stracić któraś z osi przyczepność, to pierwsza będzie tylna oś.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 19:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1683
Teraz będziesz stałym gościem na TP. :D
Gratuluję czasu !

_________________
I always tell the truth, even when i lie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 20:18 
Super czas! Jednak masa auta i zawias dużo daje! Gratulacje! :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 01:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Przy montażu sprężyn od HR miałem mały problem, nie chciały się zmieścić w mocowanie z łożyskiem. Jak to Polak, delikatnie je na krańcach w miejscach gdzie nie pracują przyszlifowałem i łożysko weszło idealni. Tyle, że coś twarde się wydają i do tego tył coś nisko siedzi. Napisałem do sprzedawcy - wyszło, że sprężyny są do innego modelu.
Oczywiście producent który przysłał złe sprężyny nie poczuwa się do winy, winny jestem ja bo zamontowałem to co mi przysłali heh.
Wymówka producenta - w instrukcjach była informacja, że jak nie pasuje nie mam montować. Nie było nic po polsku, więc nie czytałem tego.
Niemcy dymają nas jak na wojnie, nie dość, że przysłali złe, kupę pracy kosztowało mnie ich zamontowanie i przystosowanie do wymiarów i zabezpieczenie antykorozyjne w miejscu gdzie je profilowałem, to jeszcze teraz mam montować kolejne i mało tego kupić je w promocyjnej jak na to co się stało cenie -25%....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 07:53 
Ciekawe zagranie ze strony niemcowni, niektorzy moi znajomi (w typ np: Hipek) jak dostali jakies g*wno z niemcowni to przyjeli reklamacje od razu i kase oddali.

Chyba miales pecha ;(


Góra
  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 09:16 
l0lek napisał(a):
Wymówka producenta - w instrukcjach była informacja, że jak nie pasuje nie mam montować. Nie było nic po polsku, więc nie czytałem tego.
Niemcy dymają nas jak na wojnie, nie dość, że przysłali złe, kupę pracy kosztowało mnie ich zamontowanie i przystosowanie do wymiarów i zabezpieczenie antykorozyjne w miejscu gdzie je profilowałem, to jeszcze teraz mam montować kolejne i mało tego kupić je w promocyjnej jak na to co się stało cenie -25%....


To nie Niemcy Cie dymaja, sam jestes sobie winien, to normalne, ze nikt nie chce przyjac reklamacji z powrotem, jak juz cos zaczales przerabiac, szlifowac. Niemcowi w Niemczech to samo by zrobili, bo to normalna procedura. Niedoczytales w ogole instrukcji, jak cos nie pasowalo, nawet nie sprawdziles po numerach czesci, zrobiles po swojemu "naprawde gwarancyjna", to sie nie moglo inaczej skonczyc. Gdyby po montazu w trakcie eksploatacji peklo, ewidentnie ich wina, a tak to nic dziwnego, z reszta, kazda lub prawie kazda inna Firma w Polsce zrobilaby tak samo.

Niestety, firmy takie sa, zwlaszcza, ze jednostkowy klient nic dla nich nie znaczy. No nic, nie ma tego zlego, na dobre nie wyszlo, drugi raz takiego faila nie popelnisz ;)

mocno gratuluje czasu. 1:54 to juz nie przelewki. A co jeszcze fajniejsze, z tego co widzialem, poprawiles swoj czas o prawie 6s!!!! To strasznie duzo. Ogromne gratulacje :ok: :ok: :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 09:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Fryderyk napisał(a):
to normalne, ze nikt nie chce przyjac reklamacji z powrotem, jak juz cos zaczales przerabiac, szlifowac.

Dokładnie. Każdy w UE ma prawo zwrotu produktu w ciągu 14 dni, ale w stanie w jakim się go otrzymało, czyt. bez oznak użytkowania. Wtedy sprawe załatwiono by zapewne od ręki.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 12:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Przednie sprężyny w e38 miałem również HR najpierw -35mm później -50mm. Numery wtedy się zgadzały, a górę przy mocowaniu również musiałem szlifować bo się nie chciała zmieścić...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 16:13 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 44
Posty: 3680
Lokalizacja: RFN/Warszawa/Świnoujście
Moje BMW: E38
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=2819
l0lek napisał(a):
Jak to Polak, delikatnie je na krańcach w miejscach gdzie nie pracują przyszlifowałem i łożysko weszło idealni.


A nie mogles tego odrazu wyslac do sprzedawcy i wymienic na prawidlowy zestaw lub zwrot pieniedzy? Nikt nawet w u nas w kraju nie przyjmnie czegos co juz jest przerobione :/

l0lek napisał(a):
Niemcy dymają nas jak na wojnie


Uspokuj sie ..Wsiadaj do eRki i zrob rundke ;)

Gratuluje czasu :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 27 sierpnia 2014, 22:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Sam siebie wydymales.

Boogie mial duzo racji, rwd nie ma wad fwd, ktore sa w awd. O podsterownosci glownie wywazenie decyduje.

Na idealnej suchej rownej nawierzchni rwd jest szybsze od awd, w innych przypadkach awd jest gora.

Auto super za ta cene, ale duzo straci na wartosci podejrzewam za pare lat. Az mi dales do myslenia z tym golfem, no ale to niestety pokazuje przykra prawde na temat kierunku w jakim idzie bmw, a raczej gdzie sie stacza. Niech sobie podglosnia lepiej ryk silnika z glosnika...

Sama budowa auta, konstrukcja napedu i prowadzenie to troche za malo by tyle doplacic do bmw, kiedys bylo inaczej...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, 08:05 
l0lek, a czy w perspektywie pojawienia sie golfa R400 nie zalujesz kupienia zwyklej Rki?
R400 wyglada przekot... inny tez zawias hamulce... i pewnie lajtowo program na 450 kucy... szatan... ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, 08:07 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
hmmm patrząc na łątwość z jaka sie prowadzi ta golfina to nie wiem czy na suchym rwd jest lepsze a nawet jeżeli to kierowca w rwd będzie musiał być sporo lepszy żeby dorównac golfikowi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, 12:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Czarodziejka69 napisał(a):
l0lek, a czy w perspektywie pojawienia sie golfa R400 nie zalujesz kupienia zwyklej Rki?
R400 wyglada przekot... inny tez zawias hamulce... i pewnie lajtowo program na 450 kucy... szatan... ;)


Nie widzialem jeszcze nigdzie informacji potwierdzonych przez producenta odnośnie r400, czy faktycznie będzie, jaka będzie jego konfiguracja, jaki silnik tam będzie, jaka będzie jego cena i bardzo ważna rzecz w jakim nakładzie wyjdzie. Żeby sie nie okazało że będzie w limitowanej edycji 400 samochodów, to wtedy będzie to najdroższy golf w historii.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, 12:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
R400 jak wyjdzie to będzie przekot kwestia ceny i dostępności.
Mimo wszystko "zwykła" R-ka też jest rewelacyjnym autem co widać po czasach z Poznania gratuluje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, 19:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Owszem, z golfem R400 może być tak jak wcześniej z fokusem RS500, limitowana edycja, a ta kosztuje. Na 500 szt w Polsce do zamówienia RS500 było 10 szt.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 29 sierpnia 2014, 20:11 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
widziałem dzisiaj takiego Golfa R w identycznym kolorze i jest przekot :D teraz Ci się nie dziwię, że wziąłeś Vw zamiast Bmw-sam bym tak samo zrobił :super:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 29 sierpnia 2014, 21:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Tu mały bonus :P http://sdstc.pl/golf-objezdza-ferrari-458-vt313089.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 7 września 2014, 02:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Przetestowaliśmy seryjnego 7R vs mojego z boxem. 0-200 mój 3-4 długości z przodu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 29 września 2014, 20:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 495
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F11 '16
świetna ta R'ka! :hyhy:

_________________
Obrazek
Moja F11 :) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159308


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 1 października 2014, 17:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1407
Lokalizacja: POZnań*
Moje BMW: e28 520i| e38 740i
Kod silnika: m20b20 |m60b40
l0lek nie kręciłeś sie w niedziele po przeźmierowie w godzinach ok 14tej ? :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL