BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 04:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Galerie do działu „Projekty zmodyfikowanych BMW - łap szpadyl definiszyn” są przenoszone wg. opinii i zdania moderatorów oraz administratorów forum.

Celem działu jest pokazanie ciekawych projektów BMW na tym forum, których modyfikacje przeprowadzone są na wysokim poziomie i skupiają się głównie na stronie mechanicznej i przy okazji „niestandardowych” zmianach stylistycznych.

Głównym kryterium oceny jest poziom modyfikacji BMW jak np. kompresor, turbo, upgrade-y zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, ciekawsze SWAPy itp.
BMW przygotowane do sportu, amatorskich wyścigów i weekendowych zabaw



Userzy nie mają możliwości zakładania galerii w tym dziale, galerie są tu przenoszone przez moderatorów i administratorów forum.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 31 października 2014, 17:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Siema :) W końcu miałem trochę czasu posiedzieć przy padle więc zabawy ciąg dalszy :D
Z dzisiejszych nowości... Zmiana obciążenie mapy paliwa z czujnika położenia przepustnicy na przepływomierz, sondy lamba odpięte i nie widzę na razie efektów ubocznych więc chyba na stałe. Jak pewnie każdy wie fabryczny komputer dąży do afr 14.7 na niskim obciążeniu silnika czy jak to tam nazwać, po odpięciu sond jakby kogoś interesowało jest 14-14.2 co oznacza, że w końcu mam sondę szerokopasmową skoro to wiem :D Miało być lc1 ale skończyli produkować więc jest nowsze i lepsze a na pewno droższe lc2, oczywiście podłączona pod ecumastera. Na WOT za bardzo nie sprawdzałem bo lc2 wkręciłem w miejsce seryjnej sondy więc przy pałowaniu miałaby za ciepło ale coś w okolicach 12.5-13 no jakby nie było to tu nie ma co poprawiać ;)
Jako, że mocy ecumasterem temu silnikowi w tym setupie nie dodam więc pobawiłem się w ecotunera :rotfl: WOT jako tako zostawiłem w spokoju ale na niskim obciążeniu od dziś afr na poziomie 15.5-16:1 zamiast podręcznikowego 14.7 :D Na pewno in plus jeśli chodzi o spalanie ale ciekawe czy zauważalnie :) Jutro trochę trasy przede mną więc zobaczymy...
Co dalej? Coming soon, może nawet zdjęcia będą :hyhy:

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 12:23 
poniewaz Jakis nadgorliwy moderator usunal OT z tematu o wykresach, to napisze tu, co chcialem napisac :P

slusznie DJ strzelil 15%, generalnie ogolna zasada mowi o 10-18% strat dla RWD. Wiec w sumie dj nie zrobil jakiegos mega bledu .

Pozwolilem sobie policzyc moimi 2. metodami, jedna i druga pokazala straty na poziomie 18,2 i 18,8%, przyjmiemy 18,5%.

Zatem, jezeli masz 137hp, to wychodzi 168hp, czyli 170 koni, czyli +20 koni przyrost :) Gratulacje! Do tego piekna charakterystyka przy wysokich obrotach :ok: szkoda, ze troche malo to ciekawe jest dla panewek i gory silnika, ale skoro i tak na testy przeznaczony silnik, to czemu nie :D

Dane do obliczen bralem na szybko z netu - jaka masz mase z kierowca?

Czy mozesz Taki test zrobic, na biegu, na ktorym hamowales, jechac z jednostajna predkoscia, np. 100km/h i sprawdzic, ile wtedy jest mocy na kolach? Zeby prosta linia wyszla, mozesz cos takiego zmierzyc?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 13:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Czarny, hah... wyskoczył mi ten temat w nowych postach i faktycznie ktoś skasował co tam napisałem.


Coraz więcej ludzi dmucha, i bardzo fajnie. Dmuchniete 2.8 na te 300 będzie fajnie robić robotę ! Powodzenia :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 14:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Ten sam yntelygent skasował moje pytanie, czy modyfikacje będą w N/A. Teraz się domyślam, że będziesz dmuchał. :) Myślę, że 300 ps to lajtowo, nawet na seryjnych bebechach da się pojeździć. Aczkolwiek koszty i ryzyko/trwałość duże, a osiągi będą niewiadomą. Jak już dmuchać to chyba lepiej porządnie co by mieć pewność, że pojeździsz, a byle pierwsza lepsza mka Cię nie objedzie. ;)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 14:36 
jiGsaw napisał(a):
Ten sam yntelygent skasował moje pytanie


Nie skasowal, przeniosl OT do kosza i bardzo dobrze zrobil, potem temat z wykresami ma 3 wykresy i milion nic nie wnoszacych postow ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 14:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Okej, może to dlatego, że jest jakieś nudne E46 320Ci, a o projekecie z 2.8 już słychać od dawna, ale nic się nie dzieje...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 14:53 
jiGsaw napisał(a):
jakieś nudne E46 320Ci



aaaa tak, zapomnialem, ze kazde 320 sie kreci do 7k i ma super przebieg mocy w gornej partii obrotow, nuda, flaki z olejem, bleeee dawac tu 328i :cisza:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 17:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Nie no fajnie, ale jednak miały być grube mody w 2.8, a tymczasem jakieś zbędne zainteresowanie się ciągnie od dawna wokół dwóch litrów. :cisza: Także popieram, dawać dwa osiem. :cisza:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 17:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Myślę, ze jak dmuchnie dobrze to 328i to ///M3 e46 może mieć problem :) Turbo ma lepszy przebieg mocy... :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 21:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Czarny, Nie no 18% to wydaje mi się za dużo. Spróbuję sprawdzić ze stałą prędkością, ciekawe co wyjdzie. Masa z kierowcą chyba 1480kg ale to na oko bo nie ważyłem, ja 70kg.
deejeys, No zobaczymy jak to będzie jechało. Wszystkie graty już mam ale pracę rusza dopiero w styczniu i to tez z "doskoku" bo to dupowóz więc nie ma mowy o dłuższych przestojach. Samo 2.8 to raczej luty/marzec, tyle dobrego, że jak już przyjdzie do swapa to ogarnie się w jeden dzień ;)
jiGsaw, Co do kosztów, awaryjności i porządności... Koszta kwestia indywidualna ale na pewno dużo taniej niż przykładowy swap na s54 :) Awaryjność? Zaczyna się gdy chcemy więcej i więcej, jak zrobię te 300KM i będę sobie spokojnie bądź mniej spokojnie śmigał na co dzień to nie będzie żadnych problemów.
A co do porządności i co może mnie pojechać... No kaman :rotfl: Tu nie chodzi o parcie na osiągi, to jest zabawa to jest nauka i to wszystko ;)

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 22:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
te 2.8 turbo to na bazie Twojego byłego z e36 czy m52TU?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 23:15 
ADAMO M. napisał(a):
Czarny, Nie no 18% to wydaje mi się za dużo. Spróbuję sprawdzić ze stałą prędkością, ciekawe co wyjdzie.



Aaaa no wlasnie, najlepiej jakby zmierzyc, potem mozna dalej liczyc i sprawdzac.... mowisz, ze sie wydaje.... no coz, mi sie wydaje, ze za rok bedzie snieg na swieta :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 17 grudnia 2014, 14:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Tempomat na 4300rpm i wyszło takie coś http://i.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/qjcGVrW.png tu akurat pomiar trwał 20 pare sekund, jak zaznaczam różne obszary z tego pomiaru do wygenerowania wykresu to waha się od 9 do 12HP, 3700rpm 5-7hp, 3000rpm okolice 4hp.
Berbel007 napisał(a):
te 2.8 turbo to na bazie Twojego byłego z e36 czy m52TU?

M52TU

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 17 grudnia 2014, 15:39 
OK, wszystko jasne, czyli wyliczenia o Jakis 1% smialo mozna zdjac, wiec gdzies 17% strat, czyli wychodzilo by na to, ze przyrost 15-17 koni :ok: wciaz bardzo ladnie mysle, plus minus jeszcze blad, ktorego nie chce mi sie liczyc, dane i tak bralem z netu, najpierw trzeba by od ich wiarygodnosci zaczac ;) w kazdym razie, nie jest zle!

najlepiej rzecz jasna, byloby przed jakimikolwiek modami zrobic po prostu pomiar taka metoda, wtedy czarno na bialym bez zadnej magii widac efekty, no ale na przyszlosc przed modami pewnie juz tak bedziesz robil :super: jeszcze raz gratki i dzieki za dane ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 29 stycznia 2015, 17:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Ostatnio testowałem, co się dzieje po wyjęciu filtra powietrza, zawsze mnie to interesowało :rotfl: Z filtrem afr na wot w okolicach 12.8-12.9, po wyjęciu okolice 13.5-13.6. Wg mnie spora różnica, tyle, że ja mam rułę ze zderzaka więc mocna dmucha, mierzyłem na 3 biegu, na czwartym pewnie byłoby jeszcze ciekawiej :) Po szybkim dostrojeniu przybyło 5-6whp :D

Zmierzyłem też ile zajmuje mi zmiana biegu ;)
Krótkie objaśnienie. Idąc od dołu, zielona linia to ciśnienie w ssącym, różowa afr i to co nas interesuje niebieska czyli obroty silnika. Biegi zmieniałem z gazem w podłodze aby było idealnie widać moment wysprzęglenia gdy obroty gwałtownie rosną i zasprzęglenia gdy przestają rosnąć, przy tej zmianie jakby sprzęgło delikatnie się poślizgnęło przez to jest łagodny pagórek, normalnie na logach jest ostry czubek przy zmianach ;)
Znacznik nr1 to 1774.1s ale jak widać dopiero chwilkę później obroty wzrastają, dokładnie przy 1774.15 ale tego już nie da się wyszczególnić, przestają rosnąć idealnie na 1774.4s czyli znacznik nr2. No i jest 250ms, to najlepszy czas ale nawet powtarzalny, rzadko kiedy jest powyżej 300ms. Nie wiem, czy szybko czy wolno ale z shortem i usunięciem tego głupiego zaworku da się pewnie szybciej ;)
Obrazek

Wymieniłem też chłodnicę na nową nissens bo stara trochę popuszczała, łaczniki stabilizatora mayle hd i jeszcze czekają tuleje wahacza tylnego ale ściągacz mi się zerwał więc jeszcze poczekają :rotfl: Walczę też z zapiekającym się tylnym lewym zaciskiem po tym jak przedwczoraj przywitał mnie swąd spalenizny gdy wysiadłem z samochodu i kłęby dymu z klocka, niby ogarnięte ale troszkę jeszcze się nagrzewa...

Turbodoładowanie niestety troszkę się przeciąga bo raz, że brak czasu :zdegustowany: a dwa jak na pierwszy projekt chyba poniosło mnie z jego skomplikowaniem ale powinno udać się zmieścić wszystko pod maską więc kolejny up już z wrażeniami z jazdy z nadciśnieniem, choć w pierwszej fazie to będzie dobrze jak przegonię 330i :rotfl:

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 28 kwietnia 2015, 19:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Witam, zdjęcie trochę nieaktualne bo pierwszy kolektor wydechowy już ukończony jutro może wrzucę foto.. Jeszcze drugi do ogarnięcia, dp, zasilanie, spływy i 320ci twin turbo w końcu będzie gotowe. Z pewnych względów wydech chwilowo zostanie seryjny :) A no i oczywiście strojenie ale to już pikuś :)
Obrazek

Coś więcej na temat setupu, seryjne niedotykane m52tub20, seryjny wydech (może wytnie się jakiś tłumik :rotfl: ) i co najważniejsze 2x td04-13t o wydajności 400+. Zmieścić to wszystko to masakra... Ale da się, nawet bez usuwania klimatyzacji :) Na razie będę chciał pojeździć troszkę z jakimś lajtowym 0.4bar aby się nacieszyć... Ile będzie? Pewnie okolice 220-230KM i gdy już się naciesze zacznie się zabawa bo pomysłów mam wiele :)
Tak wiem da się prościej i wcale nie gorzej ale taki miałem kaprys na TT :)

_________________
adamomotorsport.pl


Ostatnio edytowano 28 kwietnia 2015, 19:57 przez ADAMO M., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 28 kwietnia 2015, 19:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
świetnie :super:
czekam na testy i kreski :cwaniak:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 28 kwietnia 2015, 19:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
ADAMO M., to poleciałeś...
Dla zabawy ok, bo sensu większego ta zabawa nie ma...

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 28 kwietnia 2015, 20:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
rorafalki, Dzięki :) Testów z pewnością nie zabraknie z kreskami może być gorzej bo cały czas coś będzie się działo to zbankrutowałbym na hamowni ale jakieś "kreseczki" z hamowni w det3 będą.
Pawel!, Co wg Ciebie miałoby sens? Pytam poważnie :)

A jakiegoś szanownego moderatora proszę o zmianę nazwy tematu na ADAMO M. -->> E46 320Ci Twin Turbo
Z góry dzięki :)

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ADAMO M. -->> E46 320Ci - Panorama Gór Świętokrzyskich:)
PostNapisane: 28 kwietnia 2015, 20:48 
ADAMO M., :padam: :padam: :padam:

ADAMO M. napisał(a):
Pawel!, Co wg Ciebie miałoby sens? Pytam poważnie


bardzo fajnie działasz, masz więcej pomysłów z tego co widzę i na pewno efekt na końcu będzie imponujący :D

ADAMO M. napisał(a):
A jakiegoś szanownego moderatora proszę o zmianę nazwy tematu na ADAMO M. -->> E46 320Ci Twin Turbo


idąc drogą obraną przez BMW, powinieneś mieć oznaczenie hmmmm 325i albo 327i :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL