BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 5 czerwca 2024, 15:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
fosa, ze szperką 40% jest inna rozmowa, zawsze ciągną oba koła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:21 
Staram się mieć pełny zbiornik /dobry docisk tyłu/ , łopata i rękawice zawsze w bagażniku. O oponach nawet nie

wspominam . Resztę zrobi DSC a kilka zim przeżyłem w Norwegii i było ok. :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
jiGsaw napisał(a):
wandii napisał(a):
damianRC napisał(a):
Choć na zimę przeważnie wrzucam trochę ładunku do bagażnika...

Trzeba tylną oś na zimę dociążyć i od razu inaczej się jeździ i przede wszystkim rusza.


A co to polonez jest?


A to fizyka działa tylko w przypadku polonezów?
Słyszałeś kiedyś, że dociążona oś ma większą przyczepność?
Skalaj się kiedyś i rusz ostro fwd i zobaczysz jak jest z przyczepnością kiedy odciążasz przód.
A jak przypadkiem kiedyś wpadniesz w poślizg zawstydzając jakieś f10 to depnij hamulec i opowiedz co się dzieje z tyłem kiedy jest odciążony podczas hamowania (tylko nie na tych zimówkach co masz teraz bo pewnie na nich Ci się w poślizg wpaść w zimę nie uda :wstyd: )

sirek daruj sobie pełen zbiornik przecież to nie polonez i Ci to nie potrzebne :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Jechałem z kolegą do Olsztyna 200km (100 km w jedną stronę od nas ) drogi zasypane opady śniegu w ogóle masakra i po tej trasie kolega mówi cyt. "ja bym swoim mondeo tak nie jechał extra się prowadzi top bmw " . nic dodać nic ująć :] :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:26 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
jiGsaw napisał(a):
No ale zamiast sypać gruz z budowy do bagażnika kupiłem nowe zimówki...

+1

Przy RWD zimówka <5.5mm to już śmietnik. Miałem takie same wrażenia jak autor tematu na starych zimówkach z bieżnikiem ~5mm. Nie szło ruszyć prosto spod świateł, a pod górkę to już wogóle dramat. Pojechalem przerazony na wulkanizacje zalozyc nowe opony. Na nowiutkich, markowych zimówkach auto rusza i jedzie prosto, wyjezdzanie z parkingow to zaden problem, podjezdzanie pod strome gorki tez daje rade, byle nie ruszac od zera ;) Oczywiscie cudow nie ma i przy mocniejszym dodaniu gazu nawet automat sadzi boki jak sie masz wiec trzeba zachowac rozsadek, to nie przod naped ze pokreci przodem jadac na wprost, tylko od razu stawia dupsko boczurem. Nie mam szpery, nie mam kontroli trakcji, nie woze worka kartofli czy plyty chodnikowej, wystarczy dobry kapec i znika 90% problemow z trakcja. Kapcioch 195/65 R15 + automat.

p.s
pelen bak 80l odczuwalnie pomaga ale na rezerwie tez jedzie ok ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Zapomniałem dodać , że raz się zakopałem ale to tylko dla tego że pod śniegiem nie było widać wykopanego rowu i moja bunia po prostu osiadła na laurach :rotfl: :rotfl: bardziej na progach :rotfl: :rotfl:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
wandii napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
wandii napisał(a):
damianRC napisał(a):
Choć na zimę przeważnie wrzucam trochę ładunku do bagażnika...

Trzeba tylną oś na zimę dociążyć i od razu inaczej się jeździ i przede wszystkim rusza.


A co to polonez jest?

A to fizyka działa tylko w przypadku polonezów?
Słyszałeś kiedyś, że dociążona oś ma większą przyczepność?
Skalaj się kiedyś i rusz ostro fwd i zobaczysz jak jest z przyczepnością kiedy odciążasz przód.
A jak przypadkiem kiedyś wpadniesz w poślizg zawstydzając jakieś f10 to depnij hamulec i opowiedz co się dzieje z tyłem kiedy jest odciążony podczas hamowania (tylko nie na tych zimówkach co masz teraz bo pewnie na nich Ci się w poślizg wpaść w zimę nie uda :wstyd: )


Dzięki za oświecenie tą błogosławioną wiedzą. :wstyd: Tylko zobacz wyważenie poloneza i BMW. Szkoda mi auta na takie zabawy... nie narzekam i tyle. FWD mnie irytuje zimą na zakrętach jak dodam gazu.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Ostatnio edytowano 31 marca 2013, 22:34 przez jiGsaw, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46 320ci
Kod silnika: M52B20
Lekka du.a i zaden kapec nie pomoze,gdy staniesz pod gorke albo na lodzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Najlepiej mieć w garażu zestaw łańcuchów i podczas srogiej zimy zabierać go ze sobą. Polecam ten sposób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
waskii napisał(a):
Najlepiej mieć w garażu zestaw łańcuchów i podczas srogiej zimy zabierać go ze sobą. Polecam ten sposób.

W górach to może zdaje egzamin ale w miastach zazwyczaj asfalt jest czarny i trzeba by te łańcuchy zaraz ściągać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:40 
W poprzednich sezonach trochę narzekalem, problemy z wjazdem z zaspy, ruszaniem, ciężko się parkowalo, woziłem łopatę do pomocy. W tym roku zmiana opon i po problemach, całkowicie inna jazda, byłem zdziwiony aż tak dużą różnicą. Przy wymianie opon powiedzieli żeby pompować trochę niższe ciśnienie niż w tabelce i też czuć różnicę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:40 
wandii napisał(a):

sirek daruj sobie pełen zbiornik przecież to nie polonez i Ci to nie potrzebne :rotfl:


Sobie nie muszę nic darować a swoje wiem. :cwaniak:

Daruj sobie raczej ty ten komentarz . :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
wandii napisał(a):
waskii napisał(a):
Najlepiej mieć w garażu zestaw łańcuchów i podczas srogiej zimy zabierać go ze sobą. Polecam ten sposób.

W górach to może zdaje egzamin ale w miastach zazwyczaj asfalt jest czarny i trzeba by te łańcuchy zaraz ściągać

W tą zime u mnie po każdych opadach śniegu asfalt był bielutki i służby drogowe nic z tył nie robiły. No, a na trase w ciężkich warunkach to podstawa. Nawet w tym roku miałem okazje kręcić sie na południu w takich warunach, że żadna ośka bez łańcuchów nie dawała rady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:53 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
No i po paru wypowiedziach wniosek jest ten sam co już napisałem: dobre opony to podstawa :cisza:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Jeśli ktoś po górach nie jeździł,to nie wie co daje ładunek w bagażniku w rwd :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 23:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 520
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
To ja wam opiszę swoją historię, może was urzeknie :rotfl:

Jadę sobie w godzinach porannych po wiochach za Rzeszowem, gdzie zaczynają się już trochę wyższe górki. Drogi mocno zaśnieżone, naglę muszę się zatrzymać, bo w poprzek drogi stoi wóz strażacki, a uprzejmy strażak informuje mnie o objeździe, bo dalej auto wpadło pod pług :/ No to odbijam w lewo i sunę objazdem. Jadę wąską, ośnieżoną drogą jakiś kilometr, dwa, a tam korek :zdziwko: Okazało się, że jakiś cymbał wyjeżdżając pod górkę zatrzymał się i już dalej nie pojechał, więc wszystkie samochody za nim musiały cofać na sam dół :mur: Większość zrezygnowała z postoju i postanowiła wrócić do skrzyżowania gdzie stał wóz strażacki. Więc wszyscy się pchają, droga wąziutka, kobieta zawadziła mi o lewe lusterko, normalnie załamka! Już się we mnie gotowało... W końcu towarzystwo się porozjeżdżało i na polu bitwy zostałem już tylko ja, VW Transporter 4x4 i Vectra B. Pytam gościa z Vectry czy atakuje górkę? A on, że pewnie wyjedzie bez problemu. No to przecież nie mogę być gorszy :cwaniak: (O Transporterze 4x4 nawet nie wspominam, bo dla niego problem stanowił jedynie korek przed wzniesieniem). Jest tam ze 200m jazdy pod górę, rozpędu niema jak nabrać, bo wzniesienie zaczyna się zaraz za ciasnym zakrętem, więc ASC OFF i od razu za zakrętem z "jedynki" ogień mniej-więcej na pół gazu, zmiana na 2, koła buksują non-stop, a tu jeszcze w zakręt trzeba wejść przed szczytem... Wtedy już straciłem impet, ale mimo to wyczołgałem się na tą górkę, podczas gdy większość aut pojechała szukać drugiego objazdu :cwaniak:

_________________
Oddam w dobre ręce wtryskiwacze do M52TU i nową, fabrycznie zapakowaną cewkę zapłonową marki Delphi, do silnika N52. Info na priv.


Ostatnio edytowano 31 marca 2013, 23:23 przez Zakov328, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 23:11 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Hymm... a ja właśnie przypomniałem sobie jak w Bukowinie zjechałem na dolny parking za pensjonatem. Rano patrze przez okno a Outlander nie może podlecieć do góry, oczywiście napęd 4x4. Wyszliśmy z kumplem on wsiadł do ML-a, nowe opony, ruszył i pojechał pod górę. Ja wsiadłem w E39 520 touring, z włączonym ASC w połowie górki stanąłem. Wyłączyłem ASC i wdrapałem się na górę (łatwo nie było). Opony Dunlopy Winter Sport. Reszta gości nie wyjechała :rotfl:
Zdjęcie na dowód, już na górze ;)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 23:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 520
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
Kamil_ napisał(a):
Opony Dunlopy Winter Sport. Reszta gości nie wyjechała :rotfl:


Coś w tym jest, bo ja też na Winter Sport'ach :hyhy:

_________________
Oddam w dobre ręce wtryskiwacze do M52TU i nową, fabrycznie zapakowaną cewkę zapłonową marki Delphi, do silnika N52. Info na priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 23:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 101
Lokalizacja: Kalisz
poprzednią zimę przejeździłem E36 na słabych zimówkach 15", w tym roku "dorobiłem się" E46 i nowych zimówek 17" - zupełnie inna jazda, auto prowadzi się dużo pewniej, a wątpię żeby buda miała tu większe znaczenie. obciążanie tyłu też daje bardzo dobre efekty, zwłaszcza, jak trzeba gdzieś pod górkę śmignąć.

_________________
Audi: '95 A4 2.6q -> '98 A4 1.8Tq -> '97 S8 D2 manual -> BMW '99 E46 320d -> '95 E36 320i -> '00 E46 330d -> ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 23:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Bo jak ktoś jeździć nie umie to będzie miał 6x6 na kolcach nie wyjedzie :D jestem kierowcą Terenowym od 7 lat (zawodowym ) większość to góry i warunki ekstremalne. widziałem już wielu młodych(młodych stażem ) kierowców jeden na łysych pod górkę wyjedzie drugi na 4 łańcuchach nie :) a auta takie same. dobra opona to fakt ale doświadczenia nic nie zastąpi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL