BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 18:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 30 listopada 2010, 00:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 263
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d, E34 525i
fsokarol ja tez kiedys chcialam 2,0 ale dzieki chlopakom z forum zdecydowalam na 2,5 i jestem chol... bardzo zadowolona :) bierz 525, nie pozalujesz, masz moje slowo :)
Moja jest bez gazu, nie pali duzo
Bardzo sie ciesze ze przed zakupem usiadlam do kompa i poprosilam o pomoc w wyborze silnika... gdyby nie forum, to pewnei bym kupila 2,0 i caly czas myslala ze 2,5 to pewnie wielkiii smok :hyhy:

jeszcze raz-bierz 525 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: Chrzanów
nie ma nic ciekawego w ogłoszeniach. Gdzie do cholery są te 525?! przecież to najpopularniejsza wersja :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 13:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Jak chcesz ładną E34 525, to zostaje mobile.de i autoscout24.de (lub .be itd).

Ewentualnie druga opcja to bierzesz proste auto ze znośnymi blachami po dobrej cenie i remontujesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 13:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Przemoo napisał(a):
PS. nie jeden byci tu napisal ze za ta kase to E39 szukaj xD


Ja był bym jednym z nich ;) Z silnikiem 2.0 na pewno w tych pieniądzach można kupić e39. Trzeba jednak dobrze poszukać żeby nie kupić "trupa" ale to w sumie przy każdym samochodzie jest taka reguła. Ostatnio jeden z forumowiczów (madonkamil jak się nie mylę) miał podobny temat w dziale "giełda-samochody-kupię" tylko, że on szukał e39 i miał właśnie przeznaczone na nie podobne pieniądze. Po opłatach i lekkim dopieszczeniu wyszło go właśnie coś koło 12 tyś. jak się nie mylę. Oto link do jego galerii

viewtopic.php?f=6&t=86611

Moim zdaniem 520i, e39 z początku produkcji można spokojnie kupić za 12 tyś. , zaznaczając, że nie będzie to "trup", a samochód naprawdę niczego sobie do ewentualnie niewielkiego doinwestowania, co zresztą jest praktycznie zabiegiem przy każdym zakupionym samochodzie :ok:

fsokarol, życzę powodzenia odnośnie zakupu, a tym czasem lepiej skup się na tym co chcesz kupić, a nie już myślisz nad jakimiś owiewiakmi, blendami itp. :ok:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 11:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: Chrzanów
z importem jest pewien problem, mianowicie słaba złotówka. Będę musiał na razie szukać w PL, chyba, że stosunek złotówki do euro będzie korzystniejszy. Co do e39 to chciałem je na początku, ale boję się kosztów serwisowania. A poza tym, e34 wydaje mi się nieco bardziej rasowe :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 11:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
fsokarol napisał(a):
Co do e39 to chciałem je na początku, ale boję się kosztów serwisowania


Wiesz, sprawa wygląda tak, że jak kupisz "trupa" to przy każdym modelu serwis będzie Cię kosztował. Ja miałem e39, które wcale nie było świetne (miało swoje mankamenty jak na samochód z 96 roku ale ogólnie było okey) i zaraz po zakupie musiałem zmienić akumulator (była za mały), wymieniłem podstawowe rzeczy, które wymienia się po zakupie i tyle

To jest Twój wybór ale ja dysponując taką gotówką szukał bym e39. Samochód młodszy, ładniejszy, wygodniejszy z lepszym wyposażeniem. Tak jak pisałem, 520i kupisz w tej cenie i przy odrobinie szczęścia w poszukiwaniach może to się okazać naprawdę udany zakup :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 21:47 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
binta napisał(a):
fsokarol napisał(a):
Co do e39 to chciałem je na początku, ale boję się kosztów serwisowania


Wiesz, sprawa wygląda tak, że jak kupisz "trupa" to przy każdym modelu serwis będzie Cię kosztował. Ja miałem e39, które wcale nie było świetne (miało swoje mankamenty jak na samochód z 96 roku ale ogólnie było okey) i zaraz po zakupie musiałem zmienić akumulator (była za mały), wymieniłem podstawowe rzeczy, które wymienia się po zakupie i tyle

To jest Twój wybór ale ja dysponując taką gotówką szukał bym e39. Samochód młodszy, ładniejszy, wygodniejszy z lepszym wyposażeniem. Tak jak pisałem, 520i kupisz w tej cenie i przy odrobinie szczęścia w poszukiwaniach może to się okazać naprawdę udany zakup :)


Dokładnie!!! Popieram... Tak jak kolega binta napisał, szukałem E39 z niewielkim budżetem. Uważam że troszkę cierpliwości no i poszukiwań i ładne E39 się znajdzie. Auto wymagało dopieszczenia, ale były to małe bzdety i tak naprawdę bez tych poprawek autko było by bardzo zadowalające. Za ładne E34, nie dał bym na dzień dzisiejszy więcej niż 6000 zł. (nie mówię tu o rodzynkach i egzemplarzach kolekcjonerskich)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 22:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 21
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: e34 525i Touring
Kod silnika: m50b25
Wrzucę swoje dwa grosze..
Otóż od pewnego czasu poszukuję kombiaczka e34 w przyzwoitym stanie. Biorę pod uwagę silnik m50b25 oraz V8. Warunek konieczny - manual. Budżet oscyluje wokół 12tyś. Jeszcze do niedawna byłem przekonany, że w tej cenie znajdę coś przyzwoitego - oględziny kilku "perełek" szybko zweryfikowały takową tezę. Zakup za podobną kwotę zadbanej e39 to chyba szukanie przysłowiowej igły w stogu siana, notabene przywrócenie do stanu "używalności" jest znacznie bardziej kosztowne aniżeli taka operacja u starszej siostry.
Zaintrygowała mnie ta oto czarnula: http://otomoto.pl/bmw-525-C16563182.html . Dzwoniłem do właściciela, który szybko wyjaśnił, iż auto otrzymał w rozliczeniu za droższe auto i posiada je dosyć krótko. Przyznam, że takie oświadczenie zniechęca do oględzin ale może warto? Może ktoś z Was oglądał je na żywo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 23:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
z fotek bardzo ładna, kolorystyka wnętrza również fajna. Nic innego prócz wizyty, oględzin i probnej jazdy nie wskórasz. Przebieg 300 tys swiadczy dobrze jesli bedzie autentyczny, bo te samochody bez problemu przejezdzaja 2 razy tyle jesli ktos o nie dba, a wiekszosc handlarzy kupuje z przebiegiem 500 tys i cofa na 190. Silnik nie jest przypucowany wiec spokojnie zobaczysz czy cos z niego nie cieknie

Z fotek bardzo mi sie podoba i jesli szukalbym e34 w kombiaku jechalbym ogladac. Na miejscu wszystko moze sie okazac, a moze facet ma faktycznie w niezlym stanie samochod, a wystawil za kwote za jaka chodza inne przecietniaki.
Spytaj z ciekawosci z jakiego samochodu sie zamienil, jesli mial cos nieciekawego i ktos oddal mu ladne e34 za to, to nabralbym podejrzen. Fura jest na starszych blachach, mozliwe ze ktos przez kilka ladnych lat tym jezdzil, a mozliwe tez ze zmienila wlasciciela w obrebie jednego powiatu... Moze znajdzie sie ktos z warszawy ogarniety kto podjedzie i zobaczy.
Z reguly ludzie jezdzacy z takimi kołpakami z tesco to starsi ludzie ktorzy nie katuja sprzetu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 23:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
madonkamil napisał(a):
binta napisał(a):
fsokarol napisał(a):
Co do e39 to chciałem je na początku, ale boję się kosztów serwisowania


Wiesz, sprawa wygląda tak, że jak kupisz "trupa" to przy każdym modelu serwis będzie Cię kosztował. Ja miałem e39, które wcale nie było świetne (miało swoje mankamenty jak na samochód z 96 roku ale ogólnie było okey) i zaraz po zakupie musiałem zmienić akumulator (była za mały), wymieniłem podstawowe rzeczy, które wymienia się po zakupie i tyle

To jest Twój wybór ale ja dysponując taką gotówką szukał bym e39. Samochód młodszy, ładniejszy, wygodniejszy z lepszym wyposażeniem. Tak jak pisałem, 520i kupisz w tej cenie i przy odrobinie szczęścia w poszukiwaniach może to się okazać naprawdę udany zakup :)


Dokładnie!!! Popieram... Tak jak kolega binta napisał, szukałem E39 z niewielkim budżetem. Uważam że troszkę cierpliwości no i poszukiwań i ładne E39 się znajdzie. Auto wymagało dopieszczenia, ale były to małe bzdety i tak naprawdę bez tych poprawek autko było by bardzo zadowalające. Za ładne E34, nie dał bym na dzień dzisiejszy więcej niż 6000 zł. (nie mówię tu o rodzynkach i egzemplarzach kolekcjonerskich)


Za 6 kafli to ciężko dostać naprawdę ładne m50b20 z początku produkcji. Co do E34 vs E39 to za tą kasę wolałbym kupić b. ładne E34 z 2.5 z końca produkcji, niż średnie 2.0 E39 z początku.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 04:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
jiGsaw napisał(a):
Za 6 kafli to ciężko dostać naprawdę ładne m50b20 z początku produkcji. Co do E34 vs E39 to za tą kasę wolałbym kupić b. ładne E34 z 2.5 z końca produkcji, niż średnie 2.0 E39 z początku.

dobrze gada! Polac mu! :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 09:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
pawel88, po zdjęciach wygląda na bardzo ładny egzemplarz. Śliczny środek w bardzo zadbanym stanie. Jeszcze ta ilość paliwa w baku ;)

Jeśli szukasz tego modelu, na Twoim miejscu pojechał bym na oględziny, a wyjazd poprzedził telefonem do sprzedającego z konkretnymi pytaniami :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 10:06 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
A jak tam upierał bym się przy E39. Trzeba ruszyć w Polskę i spokojnie da się coś kupić. Mój kolega teraz sprzedał E39 523 z sekwencją za 109000zł. Auto miało jedną wadę: nie miło klimy :) Po za tym było u nich w rodzinie od dawna i było bardzo zadbane. Sprowadzany był z niemca i miał przebieg ok. 280tyś. Zresztą jest jeszcze tego dużo w rajchu i bez problemu nie zajechany egzemplarz z początku produkcji, da się kupić Na logikę E34 to stary samochód który często ma prawie 20 lat. Więc jak może być warty tak dużej kasy? Moim zdaniem za taką kasę to już muszą być albo rodzynki albo sprzęty nadające się pod kolekcje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 10:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
madonkamil napisał(a):
A jak tam upierał bym się przy E39. Trzeba ruszyć w Polskę i spokojnie da się coś kupić. Mój kolega teraz sprzedał E39 523 z sekwencją za 109000zł. Auto miało jedną wadę: nie miło klimy :)


Ładnie przytulł. Za tyle można już E60 z V8 nabyć ;) Kupować BMW piątkę bez klimy ? To jakiś hardkor.

Rafal525 napisał(a):
Doskonała e34 w dosłownym znaczeniu tego słowa zaczyna się od 5 tys euro i nie ważne czy jest to 88 czy 95 czy 1,8 czy 3,0. 4,0 w sześciu gangach to 10 tys euro i to też jak akurat będzie.


Bez jaj Rafał, nawet niemiec nie da 5 tyś Ojro za 20 czy w sprzyjających warunkach 16 letnie BMW z silnikiem 2.0 nie spełniające praktycznie żadnych norm emisji spalin.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 10:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
Bobby Vintage napisał(a):
Ładnie przytulł. Za tyle można już E60 z V8 nabyć Kupować BMW piątkę bez klimy ? To jakiś hardkor.

Nie przesadzaj, 530d na pewno zakupi.
jiGsaw napisał(a):
wolałbym kupić b. ładne E34 z 2.5 z końca produkcji, niż średnie 2.0 E39 z początku.

Nic dodać, nic ująć, jiG czasami masz rację. Decyzja tak czy siak należy do autora wątku...

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 10:39 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Bobby Vintage napisał(a):
Ładnie przytulł. Za tyle można już E60 z V8 nabyć ;) Kupować BMW piątkę bez klimy ? To jakiś hardkor.


Nie masz pojęcia jak ludzie marudzili :) Kto nie oglądał to na początku oczy się świeciły i wszyscy brali bez targowania.... Wsiadali do środka i nagle.... "o [cenzura] tu nie ma klimy" hehehhehehe.
Auto było naprawdę śliczne ale brak klimy w E39 jest nie akceptowalny. Ale przyjechał jakiś gościu co się coś tam więcej znał i powiedział że dla niego to nie problem. Dodał że, za parę dni autko będzie miało oryginalny klimatronic i będzie warte dużo więcej..... :przestraszony:
Jak to zrobi? Tego nie wiem, ale na pewno z "piąteczki" będzie zadowolony. A może jeszcze parę groszy zarobi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 10:45 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
madonkamil napisał(a):
Mój kolega teraz sprzedał E39 523 z sekwencją za 109000zł


Hahahahaha..... dopiero zauważyłem mój drobny błąd :) ... panowie odejmujemy jedno "zero" na końcu :)

A tu dla przykładu E39:
http://moto.allegro.pl/bmw-523i-ksiazka ... 24295.html

Ja bym to oglądał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 13:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Chyba żartujesz. Po pierwsze automat. Po drugie przebieg. Po trzecie cena za ten rzekomo zadbany model - jak by miał te parametry, co w ogłoszeniu, to cena była by lekko wyższa.

Edycja:
Dla przykładu? Aha - sorry ;]


Ostatnio edytowano 11 grudnia 2010, 15:41 przez ULLISSES, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 14:02 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
madonkamil napisał(a):
A tu dla przykładu E39:
http://moto.allegro.pl/bmw-523i-ksiazka ... 24295.html


A tu dla PRZYKŁADU - zaznaczam dla przykładu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Kupno doskonałej 520
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 15:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No widzisz... Ty byś oglądał ja bym raczej nawet nie zadzwonił. Każdy ma inne oczekiwania co do stanu auta.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL