BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 02:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 07:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: E36 323 C
Kod silnika: M52B25
mroova81 napisał(a):
Być może wprowadzą to pod inną marką. Może będzie to mini-mini, lub mikro-mini.

Jeśli idzie o mini to właśnie poszerzyli ofertę o mini czterodrzwiowe i dali nawet napęd na 4 koła. Nie sądzę, aby dalej rozszerzali ofertę pod tą marką, bo mini to legenda jednomodelowa, najwyżej w kilku wariantach. Jeśli nie wejdą z FWD w kompaktach stracą duży kawałek tortu, który pozwoli utrzymać w przyszłości bardziej niszowe projekty. Kto się nie rozwija ten kończy jak FSO.

_________________
Tyłem, ale do przodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 07:38 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Jeżeli ma to być sposób BMW na robienie kapuchy, żeby mieć ją na rozwój "normalnych" modeli, to jestem za. Ale jeżeli jest to przymiarka, by całkiem przeflancować się na fwd, to... [biiiiip].

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 08:12 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
BMWCoupe napisał(a):
A odnośnie tematu to uważam że to całkiem niezły pomysł.


Wstyd. To już lepiej zrobić błąd ortograficzny... niż logiczny.

maaaad napisał(a):
Ale jeżeli jest to przymiarka, by całkiem przeflancować się na fwd, to... [biiiiip].

To nic innego.

krasio napisał(a):
Jeśli nie wejdą z FWD w kompaktach stracą duży kawałek tortu

Nie prawda, od kilkunastu lat robią fajne compacty z RWD i idzie im to dobrze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 09:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
PIEPRZYCIE JAK POTŁUCZENI. WEDŁUG WIELKICH MĘDRCÓW TEGO FORUM NIE MA RÓŻNICY W JEŹDZIE FWD I RWD (ALBO I WRĘCZ FWD >> RWD) WIĘC ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEM O CO CHODZI. BĘDZIE TANIEJ, PRZESTRONNIEJ, PRZYJEMNIEJ, A I SAMA JAZDA NIE BĘDZIE SPRAWIAŁA KŁOPOTÓW!

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 11:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
I może jeszcze w dieslu bo ma wielki niutonometr.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 15:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
Kyokushin napisał(a):
I może jeszcze w dieslu bo ma wielki niutonometr.

Odczepić się od DIESLA ! :zabawa:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 15:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1220
Już niedługo się skończy naśmiewanie z dizla, taką mam nadzieje :P
Bmw f10 dwa silniki dizel 3.0d i benzin 3.0-wszystko na plus dla diesla.

_________________
LPG sprawdza sie jedynie w butlach turystycznych,zapalniczkach i junkersach
ON do ciągników siodłowych i dużych maszyn rolniczych
A PB tankują pozerzy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 15:35 
Myślałem, że na tym forum nie pisze się z Caps lock'iem :niepewny:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 15:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
http://www.autokrata.pl/artykul/czy-bmw ... naped-8250
Dowody:
Obrazek

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 16:17 
Kyokushin Ty za to jesteś niesamowicie "logicznym" człowiekiem, dziwne że nie pracujesz w, i nie decydujesz o losach spółki BMW skoro to przedstawiciele BMW zdecydowali się na taki nielogiczny krok jak wprowadzenie do gamy samochodu fwd. :rotfl: Ja też wolę rwd ale bez przesady. Lamentujecie co najmniej tak jak gdyby samochody z napędem na tylną oś przestały istnieć. Jak ktoś będzie miał ochotę kupuje BMW z fwd nikt Was do tego przecież nie zmusza?!

Generalnie w związku z faktem iż jesteś modem proszę Cie abyś po przeczytaniu tego postu zlikwidował moje konto na BMW-sport.

Byłem tu zarejestrowany dość krótko, ale wystarczająco aby zauważyć kilka właściwości:
- cała masa sfrustrowanych użytkowników leczących kompleksy docinkami innym lub teoretyzowaniem i opluwaniem modeli na które z jakichś względów ( nie wnikam jakich ) nie mogą sobie pozwolić
- równi i równiejsi tzn. im mam wyższą liczbę postów tym jestem większym cwaniakiem, więcej mi wolno i generalnie wszystko wiem najlepiej traktując innych nonszalancko oraz doginając regulamin do swoich potrzeb
- pojawiająca się na forum kobieta z samochodem sprawia że jej "galeria" staje się niemal tablicą ogłoszeń matrymonialnych a cała masa użytkowników jak gdyby tylko mogła to po zalaniu klawiatury wylizała by jej felgi ( nic tu nie mam do użytkowniczki którą podałem za przykład - raczej współczuje jej że nie została doceniona i oceniona jako fanka marki która prezentuje samochód a chyba o to chodzi w dziale galeria)
- docinki o statusie materialnym oraz o tym kto w jaki sposób owy status zdobył...- żenada

Żeby nie urazić wszystkich bo na pewno są tu ludzie myślący, współczuje tym o których myślałem pisząc wyżej. Ale z drugiej strony gdzieś trzeba wylać żale oraz odreagować niepowodzenia.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 16:35 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 992
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
Haha ten filmik jest meeega dobry :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 16:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Najs.

Wracając do tematu, to czemu w nim najgłośniej krzyczą Ci, którzy wyśmiewali serię 1 od początku jej istnienia i gardzili nią, a czasem także 3er kompakt czy chociażby R4?

Jeśli BMW zadecyduje, że 7er będzie miało FWD, to tak się stanie i żadne śmieszne petycje tego nie zmienią. Zdecydowana większość z Was ma auta używane, więc nawet jak wyjdą BMW FWD, to i tak ich nie kupicie z salonu. Dlaczego więc koncern ma się Wami przejmować? BMW utrzymuje się z ludzi, którzy przychodzą do salonu i kupują nowe auta, a nie z fanatyków posiadających auta z drugiej ręki.

Ogarnijcie się i przestańcie zrzędzić, bo postępu nie zatrzymacie.

Nie mam nic przeciw FWD w serii 1. R3 to głupi pomysł, ale to zweryfikuje rynek.
Jak R3 i FWD będzie naprawdę kijowe, to umrze równie szybko jak inne pomysły innych producentów.
Jeśli jednak się przyjmie, to zapewne kupować to będzie zupełnie inna grupa ludzi, niż obecnie. Wam natomiast zostaną F10 i wszystko co stworzono wcześniej lub zmiana marki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 16:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
BMWCoupe napisał(a):
Generalnie w związku z faktem iż jesteś modem proszę Cie abyś po przeczytaniu tego postu zlikwidował moje konto na BMW-sport.

Jak sobie życzysz :)

ULLISSES napisał(a):
Wracając do tematu, to czemu w nim najgłośniej krzyczą Ci, którzy wyśmiewali serię 1 od początku jej istnienia i gardzili nią, a czasem także 3er kompakt czy chociażby R4?


Ja krzyczę najgłośniej i nigdy nie gardziłem ani compactem, ani R4, ani Serią 1.
Compacta mam i uważam że to bardzo fajne nieduże autko z RWD, dzięki którem daje radość z jazdy.

ULLISSES napisał(a):
Ogarnijcie się i przestańcie zrzędzić, bo postępu nie zatrzymacie.

FWD to nie postęp a downgrade służący obtanieniu produkcji kosztem spadku jakości produktu.

Do R3 nic nie mam - jak zrobią R3 200KM to być może sam kiedyś to będę miał. Jak dadzą silnik elektryczny też.
Ale jedno pozostanie niezmienne, jakby przedni napęd był lepszy, to chodzili byśmy na rękach.

Filmik gdzie baba nie umie wyłączyć asc - tendencyjny. W FWD było by dokładnie to samo, bo nie problem jest w napędzie ale umiejętności korzystania z urządzenia. Pani nie umiała.

A to że 80% nie wie jaki ma napęd oznacza tylko jedno.
Duży plus na korzyść RWD. Dlaczegóż? Poniewóż, jeżeli by ktoś miał z tym jakieś problemy, zaraz by wszędzie trąbiono że to wina RWD, że poślizgowe etc.
BMW czy MB to nie fiat ani polonez (gdzie rwd budziło śmierć w oczach, w aucie który był klockiem tak naprawdę) i RWD zimą ma takie same zdolności do zakopywania się jak FWD, natomiast jeżeli chodzi o samą jazdę, to jest ona moim zdaniem łatwiejsza.

4x4 to dopiero inna rozmowa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:14 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 992
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
Cytuj:
RWD zimą ma takie same zdolności do zakopywania się jak FWD, natomiast jeżeli chodzi o samą jazdę, to jest ona moim zdaniem łatwiejsza.


Moim skromnym zdaniem również.
Jeszcze ani razu nie miałem problemów z parkowaniem,wjeżdżaniem pod górkę w śniegu w BMW.
Podstawa to dobra opona,a jak RWD nie będzie chciało wyjechać to wystarczy trochę tył dociążyć i wyjazd bezproblemowy,gorzej ma FWD bo przodu już sobie nie dociążymy :)
Poza tym z poślizgu o wiele łatwiej wyjść RWD niż FWD.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1220
Zgadza się, że RWD, łatwiej wyprowadzić z poślizgu.
Ale FWD zdecydowanie trudniej w ten poślizg wprowadzić.

_________________
LPG sprawdza sie jedynie w butlach turystycznych,zapalniczkach i junkersach
ON do ciągników siodłowych i dużych maszyn rolniczych
A PB tankują pozerzy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Kyokushin napisał(a):
FWD to nie postęp a downgrade służący obtanieniu produkcji kosztem spadku jakości produktu.

Do R3 nic nie mam - jak zrobią R3 200KM to być może sam kiedyś to będę miał. Jak dadzą silnik elektryczny też.
Ale jedno pozostanie niezmienne, jakby przedni napęd był lepszy, to chodzili byśmy na rękach.


Masz racje, ale RWD ma sens od klasy sredniej w gore, w mniejszych modelach traci poprostu sens i nie widze celu w pakowaniu takiego rodzaju napedu dla samej zasady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
JarekTrucker napisał(a):
Poza tym z poślizgu o wiele łatwiej wyjść RWD niż FWD.


Bez różnicy. Jedyna różnica to sposób wyjścia z poślizgu. Choć zgodzę się z tym że BMW łatwiej i pewniej się prowadzi niż jakieś renot leguana czy vw gulf.

Septua napisał(a):
Ale FWD zdecydowanie trudniej w ten poślizg wprowadzić.


Również bez związku. Podobnie jak pod/nadsterowność zależy od całej konstrukcji auta a nie tylko napędzanej osi.



Robienie BMW z FWD to takie trochę kastrowanie świętości i znaku rozpoznawczego. Ale z ekonomią ciężko walczyć :/ Dobrze że póki co przymusu kupowania nie ma (choć to już niedługo).

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie chodzi o zasadę, ale dzięki temu że silnik jest wzdłuż, napęd z tyłu, to auto ma określone ładne proporcje (długa maska, koło blisko zderzaka, koło-drzwi - duża przerwa)

Jeździłem autkami segmentu C i compactem się po prostu 'fajnie jeździ'
Bardzo wdzięczne i przyjemne w prowadzeniu autko. Tego nie miał ani astron ani golfer. Compact ma 'to coś', seria 1 też.
Rozmawiałem z posiadaczem mercedesa, tego kompaktowego C (poprzednik clc) - on też ma RWD i podobne spostrzeżenia jak po jeździe compactem czy 1.

MB ma kompakta RWD, to czemu BMW ma robić z siebie dziwkę, wystarczy że audi robi coupe fwd :wstyd: .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Kyokushin napisał(a):
Nie chodzi o zasadę, ale dzięki temu że silnik jest wzdłuż, napęd z tyłu, to auto ma określone ładne proporcje (długa maska, koło blisko zderzaka, koło-drzwi - duża przerwa)


Racja, jednak design to jedno, a w segmencie C tak naprawde duzo znaczenie dla klientow ma funkcjonalnosc, czyli pierdoly jak przestronnosc wnetrza czy glebokosc bagaznika.

Kyokushin napisał(a):
Jeździłem autkami segmentu C i compactem się po prostu 'fajnie jeździ'
Bardzo wdzięczne i przyjemne w prowadzeniu autko. Tego nie miał ani astron ani golfer. Compact ma 'to coś', seria 1 też.
Rozmawiałem z posiadaczem mercedesa, tego kompaktowego C (poprzednik clc) - on też ma RWD i podobne spostrzeżenia jak po jeździe compactem czy 1.


Dobrze, ale CL203, o ktorym myslisz to nie jest prawdziwy samochod klasy C, to poprostu samochod klasy D przyciety do wymiarow zblizonych do segmentu kompaktow (podobnie zreszta bylo z E36 czy E46 compact). Co prawda 1er tez w jakims stopniu jest zagubiony pomiedzy segmentami, bazuje przeciez na platformie E9x. Podejrzewam, ze glownym powodem takich dzialan ze strony BMW jest chec rozlozenia kosztow platformy wykorzystywanej dla Mini, pomiedzy jeszcze wieksza iloscia modeli.

Nie jestem przeciwnikiem RWD w klasie C, ale dla mnie tego typu naped ma sens jedynie w samochodach takich jak 1er Coupe/Cabrio, bardziej bezkompromisowych niz hatchback.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Napęd Fwd i 3 Cylindry w Bmw już niebawem....
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Vermilion napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
FWD to nie postęp a downgrade służący obtanieniu produkcji kosztem spadku jakości produktu.

Do R3 nic nie mam - jak zrobią R3 200KM to być może sam kiedyś to będę miał. Jak dadzą silnik elektryczny też.
Ale jedno pozostanie niezmienne, jakby przedni napęd był lepszy, to chodzili byśmy na rękach.


Masz racje, ale RWD ma sens od klasy sredniej w gore, w mniejszych modelach traci poprostu sens i nie widze celu w pakowaniu takiego rodzaju napedu dla samej zasady.


Nie zgadzam się. Klasyczny układ z silnikiem umieszczonym wzdłużnie oraz tylnym napędem ma zawsze sens. Tak zbudowany samochód ma szansę na odpowiedni rozkład masy między przednią a tylną oś, zachowanie w większości przypadków podstawowej funkcji kół przednich (reagowanie na ruchy kierownicą), neutralne prowadzenie, komfort, możliwość montowania silników o bardzo dużej mocy, a także znacznie łatwiejszą eksploatację (wystarczy wspomnieć choćby o wymianie sprzęgła czy innych pracach przy skrzyni biegów w autach przednionapędowych czy Audi z przednionapędowymi skrzyniami - czyli wszystkimi modelami poza Q7 :D i R8 ; lub o wymianie półosi napędowych; przegubów).


Również nie mogę zrozumieć skąd od lat lansowany pogląd o nieprzewidywalności samochód neutralnych w prowadzeniu dzięki swojej zgodnej ze sztuką budowie (wszystkie tylnonapędowe BMW i MB). Jeżeli samochody o rozkładzie masy między przednią a tylną osią zbliżonym do ideału są trudne w prowadzeniu to co mają powiedzieć kierowcy aut z przednim (decydującym o tym gdzie jedziemy) napędzie z rozkładem masy rzędu 70 do 30 ?

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL