BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 4 czerwca 2024, 22:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 12 grudnia 2012, 21:04 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 133
Moje BMW: 520i
Kod silnika: m52
Garaż: Był MRCDS w202 c250td
Jest BMW e39 520i
Przeglądając neta trafilem na ciekawy artykuł. Choć krótki, to jednak intrygujący. Ja, np, o tym nie wiedziałem, a na forum też o tym nic nie znalazłem. Dlatego ośmieliłem się założyć nowy temat.

http://moto.gadu-gadu.pl/5821067574234636689/pierwsze-elektryczne-bmw-powstalo-juz-w-nie-zgadniesz-kiedy1

Pozdrawiam!

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 12 grudnia 2012, 21:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 617
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: w sferze marzeń
Fajny artykuł, auta elektryczne są fajne, ale niepraktyczne, drogie, uciążliwe. Już dawno próbowano coś zrobić z autami elektrycznymi, jednak koncerny naftowe zwyciężyły. Teraz niby są auta elektryczne które mają przyzwoity zasięg, ale cena odstrasza (państwo powinno dopłacać tak żeby się opłacało). Nie dość, że ładowanie akumulatora trwa długo, to jeszcze same baterie są drogie, a trzeba je wymieniać co ileś tam lat. Gdzieś nawet próbowano je wypożyczać, ale nawet to nie pomogło. Więc nie widzę przyszłości aut elektrycznych, chyba, że wynajdą nowy sposób zasilania, albo lepsze baterie.
W dzisiejszym świecie takim napędem wg. mnie opłacało by się napędzać taksówki, bądź autobusy. No ale co mnie najbardziej denerwuje to to, że trąbią że elektryczne to samo dobro, chroni się środowisko. Kupujemy takie auto ładujemy ze stacji domowej, a skąd jest prąd? Z elektrowni, które w Polsce są głownie... węglowe :mur:
P.S. Fajne zegary :rotfl:
Obrazek
Pozdrawiam i czekam na ewentualne poprawki, komentarze mojej wypowiedzi ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 12 grudnia 2012, 23:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 468
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Kamil96 napisał(a):
Fajny artykuł, auta elektryczne są fajne, ale niepraktyczne, drogie, uciążliwe. Już dawno próbowano coś zrobić z autami elektrycznymi, jednak koncerny naftowe zwyciężyły.

Auta elektryczne mają mnóstwo zalet (sprawność, moment, moc, bezusterkowość i prostota budowy silników - w elektrycznym masz jeden element ruchomy, wirnik) i tylko jedną wadę - ciągle nierozwiązany problem źródła zasilania o sensownie krótkim czasie ładowania. Teraz spalinowym samochodem z pustym zbiornikiem energii w płynie podjeżdżam na tanksztelę, po kwadransie mam "naładowane" auto i mogę jechać następne kilkaset kilometrów.

Kamil96 napisał(a):
Teraz niby są auta elektryczne które mają przyzwoity zasięg, ale cena odstrasza (państwo powinno dopłacać tak żeby się opłacało). Nie dość, że ładowanie akumulatora trwa długo, to jeszcze same baterie są drogie, a trzeba je wymieniać co ileś tam lat. Gdzieś nawet próbowano je wypożyczać, ale nawet to nie pomogło. Więc nie widzę przyszłości aut elektrycznych, chyba, że wynajdą nowy sposób zasilania, albo lepsze baterie.

Wolałbym, żeby państwo nie dopłacało do niczego, bo jak przestanie dopłacać, to skończy się biznes.
Ale fakt, baterie stanowią główną przeszkodę w rozwoju "elektryków".

Kamil96 napisał(a):
W dzisiejszym świecie takim napędem wg. mnie opłacało by się napędzać taksówki, bądź autobusy. No ale co mnie najbardziej denerwuje to to, że trąbią że elektryczne to samo dobro, chroni się środowisko. Kupujemy takie auto ładujemy ze stacji domowej, a skąd jest prąd? Z elektrowni, które w Polsce są głownie... węglowe :mur:

Nie przenoś proszę sieci energetycznej Bolandy, pamiętającej nieraz wczesnego Gomułkę, na resztę świata, zwłaszcza cywilizowanego. Zamiast kopcących elektrowni węglowych stawia się atomówkę, z której powstaje rocznie jedna beczka odpadów, pieczołowicie przechowywana w solnych wyrobiskach na kilkuset metrach pod ziemią, co wobec odpadów konwencjonalnej elektrowni węglowej o porównywalnej mocy, czyli kilku tysięcy ton toksycznego śmiecia (związki siarki i metali ciężkich chociażby) składowanego luzem na hałdzie, którą rozwiewa wiatr, robi wrażenie.
No ale Czarnobyl i Fukushima, ojej.

_________________
Nie biegaj za stadem.

3.6 litra i 249 KM łącznie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 13 grudnia 2012, 10:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Kamil96 napisał(a):
Więc nie widzę przyszłości aut elektrycznych, chyba, że wynajdą nowy sposób zasilania, albo lepsze baterie.


Ale po co wyważać otwarte drzwi?
http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_FCX_Clarity

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 20 grudnia 2012, 11:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
http://www.joemonster.org/art/21888/Sam ... juz_40_lat

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 11:27 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Kamil96 napisał(a):
W dzisiejszym świecie takim napędem wg. mnie opłacało by się napędzać taksówki, bądź autobusy.

Trolejbusy i tramwaje.

Kamil96 napisał(a):
az niby są auta elektryczne które mają przyzwoity zasięg, ale cena odstrasza (państwo powinno dopłacać tak żeby się opłacało).

A może po prostu zacząć lepiej rachować i zarabiać zamiast wymagać dopłat od państwa?

Kamil96 napisał(a):
Więc nie widzę przyszłości aut elektrycznych, chyba, że wynajdą nowy sposób zasilania, albo lepsze baterie.

Fisker Karma.

Kamil96 napisał(a):
Z elektrowni, które w Polsce są głownie... węglowe

Jedynie to zdanie ma jakiś głębszy sens.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 12:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 617
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: w sferze marzeń
valdorane napisał(a):
Kamil96 napisał(a):
W dzisiejszym świecie takim napędem wg. mnie opłacało by się napędzać taksówki, bądź autobusy.

Trolejbusy i tramwaje.

Do nich jest potrzebna linia nadziemna, a nie o to mi chodziło. Coś raczej w stylu autobusa z bateriami na pokładzie. Ma określony zasięg i jeździ odpowiednią dla siebie trasą.

valdorane napisał(a):
Kamil96 napisał(a):
az niby są auta elektryczne które mają przyzwoity zasięg, ale cena odstrasza (państwo powinno dopłacać tak żeby się opłacało).

A może po prostu zacząć lepiej rachować i zarabiać zamiast wymagać dopłat od państwa?

Może i masz racje, ale jakieś ulgi do tego by się przydały, nie wiem czy jakieś są, bo w takich sprawach nie jestem na bieżąco
Nawet jeśli zarabiasz krocie, to raczej auta elektrycznego nie kupisz, lecz jakieś luksusowe, czy sportowe. Tu bardziej chodzi o opłacalność Twojej inwestycji, a nie grubość portfela

valdorane napisał(a):
Kamil96 napisał(a):
Więc nie widzę przyszłości aut elektrycznych, chyba, że wynajdą nowy sposób zasilania, albo lepsze baterie.

Fisker Karma.

To już auto hybrydowe, i tu zacytuje: "Na samym napędzie elektrycznym będziemy w stanie przejechać do 80 km, a w awaryjnych sytuacjach wesprze nas silnik benzynowy."
Poza tym mowa jest raczej o autach dla ludu. Tu już bardziej idzie pod Toyote Prius, jeśli już mamy o hybrydach pisać.

Pozdrawiam ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 12:51 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Zasada działania zupełnie inna niż w Priusie.

Kamil96 napisał(a):
Może i masz racje, ale jakieś ulgi do tego by się przydały, nie wiem czy jakieś są, bo w takich sprawach nie jestem na bieżąco

Jakie są ceny w PLN na dzień dzisiejszy samochodów elektrycznych i miesięczny koszt ich utrzymania?

Kamil96 napisał(a):
Nawet jeśli zarabiasz krocie, to raczej auta elektrycznego nie kupisz, lecz jakieś luksusowe, czy sportowe. Tu bardziej chodzi o opłacalność Twojej inwestycji, a nie grubość portfela

Takie gdybanie sobie możesz wsadzić w beczkę po śledziach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 13:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 617
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: w sferze marzeń
valdorane napisał(a):
Zasada działania zupełnie inna niż w Priusie.

Możliwe, tak czy inaczej jest to hybryda, czyli inny temat.

valdorane napisał(a):
Kamil96 napisał(a):
Może i masz racje, ale jakieś ulgi do tego by się przydały, nie wiem czy jakieś są, bo w takich sprawach nie jestem na bieżąco

Jakie są ceny w PLN na dzień dzisiejszy samochodów elektrycznych i miesięczny koszt ich utrzymania?

Koszt wymiany akumulatorów jest dość spory, a zużywają się co kilka lat. Konkretnej liczby nie znam, ale znalazłem, że w Ameryce to 12-15tys. dolarów, w Polsce pewnie nie mniej.
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Ile-k ... omosc.html

valdorane napisał(a):
Kamil96 napisał(a):
Nawet jeśli zarabiasz krocie, to raczej auta elektrycznego nie kupisz, lecz jakieś luksusowe, czy sportowe. Tu bardziej chodzi o opłacalność Twojej inwestycji, a nie grubość portfela

Takie gdybanie sobie możesz wsadzić w beczkę po śledziach.

Może i tak, osobiście tak uważam i będę wiedział na co wydać pieniądze. Pewne jest, że nie na obecne auta elektryczne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 13:24 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Kamil96 napisał(a):
Koszt wymiany akumulatorów jest dość spory, a zużywają się co kilka lat. Konkretnej liczby nie znam, ale znalazłem, że w Ameryce to 12-15tys. dolarów, w Polsce pewnie nie mniej.

Czyli oczywiście nie masz pojęcia o czym piszesz.
No ale po co, lepiej głosić jakieś herezje w postaci "wydaje mi sie".

Zakup Rometa 4E, to w przybliżeniu 35 000PLN. Oczywiście zawsze da się uzyskać jakiś rabat, więc to jest tylko cena wyjściowa.
Koszt przejechania 100km = 5zł. Niech wyniesie w przyszłym roku po podwyżkach 10zł. Zasięg 100-180km. Do pracy mam 5km, więc rachunek jest prosty - przy 100km zasięgu 10 dni będę mógł jeździć do pracy, czyli idealnie dwa tygodnie robocze - weekend ładowanie. I to tylko przy zasięgu 100km, gdzie producent podaje widełki 100-180. Bierzesz takie auto w leasing na 2 lata, po dwóch latach sprzedajesz. Kilka myków podatkowych, o których zapewne już wiesz snując niektóre teorie i takie auto jest BARDZO opłacalne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 13:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 617
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: w sferze marzeń
valdorane napisał(a):
Kamil96 napisał(a):
Koszt wymiany akumulatorów jest dość spory, a zużywają się co kilka lat. Konkretnej liczby nie znam, ale znalazłem, że w Ameryce to 12-15tys. dolarów, w Polsce pewnie nie mniej.

Czyli oczywiście nie masz pojęcia o czym piszesz.
No ale po co, lepiej głosić jakieś herezje w postaci "wydaje mi sie".

Zakup Rometa 4E, to w przybliżeniu 35 000PLN. Oczywiście zawsze da się uzyskać jakiś rabat, więc to jest tylko cena wyjściowa.
Koszt przejechania 100km = 5zł. Niech wyniesie w przyszłym roku po podwyżkach 10zł. Zasięg 100-180km. Do pracy mam 5km, więc rachunek jest prosty - przy 100km zasięgu 10 dni będę mógł jeździć do pracy, czyli idealnie dwa tygodnie robocze - weekend ładowanie. I to tylko przy zasięgu 100km, gdzie producent podaje widełki 100-180. Bierzesz takie auto w leasing na 2 lata, po dwóch latach sprzedajesz. Kilka myków podatkowych, o których zapewne już wiesz snując niektóre teorie i takie auto jest BARDZO opłacalne.

Jak to pracy i z powrotem to tak, ale jak przyjdzie pojechać dalej, do rodziny, na zakupy, na wakacje. Tak czy inaczej trzeba mieć drugie auto spalinowe. Poza tym kto ci kupi takie auto używane. Co do akumulatorów jest pewne, że się zużywają i jest pewne, że trzeba je w końcu wymienić. Cena na pewno jest nie mała jak znajdę konkrety to nie omieszkam napisać, lecz jak widzisz w tym tyle plusów, to czemu by nie spróbować.
Robi się ostra dyskusja, więc proponuje zakończyć ją ;)
Pozdrawiam :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dawno, dawno temu było sobie elektryczne BMW...
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 13:56 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Kamil96 napisał(a):
Jak to pracy i z powrotem to tak, ale jak przyjdzie pojechać dalej, do rodziny, na zakupy, na wakacje.

Ale przecież auta elektryczne to małe auta miejskie własnie do takich celów - dojazdy do pracy, na zakupy, po dzieci do przedszkola, etc, a nie krążowniki autostradowe.

Kamil96 napisał(a):
Robi się ostra dyskusja, więc proponuje zakończyć ją

Ja nie widzię żadnej dyskusji, bo nie podałeś żadnego konkretnego argumentu. Wszystko na zasadzie "gdzies słyszałem, gdzieś widziałem, coś mi się wydaje".

"- Byłeś w Stanach? - Nie. - No właśnie. A ja... znam kogoś, kto był i opowiedział mi to i owo."


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL