BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 19:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 52
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
Wszyscy kochają BMW za tylni napęd,ale jak długo?

http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... em,1848625


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 20:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Gdzieś czytałem, że ma to dotyczyć tylko tego modelu BMW i być może serii 1. Ma tam być montowany silnik trzycylindrowy. Ale czy tak będzie naprawdę okaże się dopiero jak auto wejdzie do produkcji..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 20:10 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
pojedyncze modele będą posiadać przód napęd... wątpię, żeby BMW strzeliło sobie w kolano i zrezygnowało z RWD. W końcu od zawsze marka słynie z tego, że świetnie się prowadzi. A ja sobie nie wyobrażam serii 5 z przednim napędem. Radość z jazdy pójdzie się j :cenzura: ć

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 20:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: 320I
Kod silnika: M50B20 VANOS
Powiem tak mimo że jestem wielkim miłośnikiem marki to jednak dla mnie najlepsze i prawdziwe BMW kończą się na modelu e39 i e46 .
Ubóstwiam e30 i e36 , reszta mnie aż tak nie obchodzi chodź śledzę nowe modele to jednak nigdy nie kupił bym takiego . To tylko moje zdanie . BMW jest koncernem który chce iść z duchem czasu pokazuje to np. umieszczenie turbo w nowej m5 czy umieszczanie przedniego napędu w nowych projektach czy choć by znienawidzonego przez ortodoksyjnych fanów marki i tylniego napędu X-drive , chcą zarabiać więc niech to robią , jak dla mnie narazie spełnieniem marzeń było by BMW e30 z silnikiem m62b44 . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 22:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
temat wałkowany już nie raz, ostatnio odnośnie właśnie R3. jak ktoś ma klapki na oczach to FWD w BMW jest beee, z jakiegoś tam puku widzenia jest to zerwanie z ogólno przyjętym wizerunkiem marki ale firma ma się rozwijać i zarabiać. nie chce mi się nawet czytać tego artykułu ale na foto jest jakiś pseudorodzinnyhath więc kupujący ma w nosie tylni napęd i latanie bokiem z żoną i dwójką dzieci w drodze na wakacje. w nowej A klasie też nie am RWD i choćby po SLS nie widać końca mercedesa a przypomnijmy że BMW dalej nie am dla niego rywala tak samo jak dla znienawidzonego R8. nowy rynek do zdobycia, tańsze koszty produkcji które nie wpłyną na najważniejsze cechy przy wyborze auta przez daną grupę konsumentów, większe zyski które można zainwestować w inne projekty np M1.

no ale przecież BMW skończyło się na e30 na wąskiej z M20 pod maską

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 22:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Na zlocie bym tego nie chciał oglądać.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 22:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
jiGsaw napisał(a):
Na zlocie bym tego nie chciał oglądać.


A to?

Obrazek

Tez pewnie profanacja, bo to minivan :rotfl: Nie to co klasyczne E30.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 2 października 2012, 22:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 122
Moje BMW: E36 cabrio
zamkniesz oczy i po sprawie , moja żona tak robi jak zauwazy mysz i z miejsca mysza jest mniej straszna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 3 października 2012, 21:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
Pisanie że prawdziwe bmw skończyło się na e 30 e36 lub e39 to jest równoznaczne z tym że nie stać mnie na nowszy model bmw lub jestem ślepym marka się rozwija i nie może stać w latach 80 nowa stylistyka nie do wszystkich trafia ale żeby każdemu podobało się audi to wszyscy by jeździli audi i nie było by ani bmw ani fiat itp itd . Jako fan bmw powinieneś się ciszyć że bmw dalej jest bmw i należy do Niemiec a nie do jakiejś firmy z prowincji z shenzen która na produkcji klapek oraz gumowych kaczek dorobiła się $$$$ i teraz inwestuje w podupadającą markę i za marne parę USD wykupuję historię oraz lata doświadczeń i technologię. Mi również nie podoba się downsizing , przedni napęd również jest nie na miejscu w bmw ale widocznie tego nie unikniemy zapewne będzie w aucie typu van którego akurat mi brakuje w ofercie bmw.Ale pisanie że bmw jest do niczego i że ostatnie to 328i trochę przesada. :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 3 października 2012, 22:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Vermilion - o ile wiem to BMW produkowało wózki na zakupy w latach 50', żeby ocalić markę przed bankructwem. Teraz również wiemy, że BMW jest najwięcej wartym koncernem motoryzacyjnym i sprzedaje najwięcej aut klasy premium. Dlaczegóż więc ma wracać do konkurencji z fiatem pod tesco?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 3 października 2012, 23:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
jiGsaw napisał(a):
Vermilion - o ile wiem to BMW produkowało wózki na zakupy w latach 50', żeby ocalić markę przed bankructwem.


Produkowali to na co byl popyt. Nic w tej kwestii sie nie zmienilo, nie prowadza dzialalnosci charytatywnej tylko istnieja po to, aby zarabiac pieniadze, a pieniadze zarabia sie na tym, na co jest zapotrzebowanie na rynku.

jiGsaw napisał(a):
Teraz również wiemy, że BMW jest najwięcej wartym koncernem motoryzacyjnym i sprzedaje najwięcej aut klasy premium. Dlaczegóż więc ma wracać do konkurencji z fiatem pod tesco?


Kto Ci takich bajek naopowiadal? Zweryfikuj swoje informacje na ten temat, bo pod wzgledem wartosci koncernu sa daleko w tyle za VW czy Toyota. Maja najbardziej wartosciowa marke, to jedyny fakt. Jezeli chodzi o sprzedaz, ten rok, prawdopodobnie bedzie nalezal do Audi.

Zdejmij klapki fanboya z oczu, jezeli nie rozszerza gamy modelowej, to nie maja przyszlosci. Audi, Lexus czy Infiniti, moga pozwolic sobie na wprowadzanie wielu nowoczesniejszych rozwiazan, utrzymywanie duzych wolnossacych silnikow, bo koncerny do, ktorych naleza te marki sprzedaja cala mase malych, tanich samochodow, ktore finansuja wiele rozwiazan czy zmniejszajac bilans emisji (o ktorym wspominalem w innym temacie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 07:09 
Błagam, nie popadajcie w jakąś fascynacje artykułem, gdzie dziennikarzyna pisze o tzw. "szperze".

Te hasła bulwersujące "pożegna się" itd. to sztuczka tania jakiegoś poszukiwacza sensacji.


jiGsaw napisał(a):
o ile wiem to BMW produkowało wózki na zakupy w latach 50'


a teraz to co, nie? :wsciekly:

:cisza:

jiGsaw napisał(a):
Dlaczegóż więc ma wracać do konkurencji z fiatem pod tesco?


Mój maluch konkuruje z fiatami 500 spod butików :cwaniak:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 07:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Vermilion napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Vermilion - o ile wiem to BMW produkowało wózki na zakupy w latach 50', żeby ocalić markę przed bankructwem.


Produkowali to na co byl popyt. Nic w tej kwestii sie nie zmienilo, nie prowadza dzialalnosci charytatywnej tylko istnieja po to, aby zarabiac pieniadze, a pieniadze zarabia sie na tym, na co jest zapotrzebowanie na rynku.

jiGsaw napisał(a):
Teraz również wiemy, że BMW jest najwięcej wartym koncernem motoryzacyjnym i sprzedaje najwięcej aut klasy premium. Dlaczegóż więc ma wracać do konkurencji z fiatem pod tesco?


Kto Ci takich bajek naopowiadal? Zweryfikuj swoje informacje na ten temat, bo pod wzgledem wartosci koncernu sa daleko w tyle za VW czy Toyota. Maja najbardziej wartosciowa marke, to jedyny fakt. Jezeli chodzi o sprzedaz, ten rok, prawdopodobnie bedzie nalezal do Audi.

Zdejmij klapki fanboya z oczu, jezeli nie rozszerza gamy modelowej, to nie maja przyszlosci. Audi, Lexus czy Infiniti, moga pozwolic sobie na wprowadzanie wielu nowoczesniejszych rozwiazan, utrzymywanie duzych wolnossacych silnikow, bo koncerny do, ktorych naleza te marki sprzedaja cala mase malych, tanich samochodow, ktore finansuja wiele rozwiazan czy zmniejszajac bilans emisji (o ktorym wspominalem w innym temacie).


Było jakieś zestawienie niedawno na forum nawet. Pierwsze miejsce BMW, drugie Toyota. Już nie jestem pewien, czy chodziło o koncern, czy tylko o markę. Tak, czy inaczej mają pod swoimi skrzydłami mini chociażby i pod tą nazwą lepiej by było chyba takie gówienka wypuszczać.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 14:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 468
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
bercik2008 napisał(a):
Jako fan bmw powinieneś się ciszyć że bmw dalej jest bmw i należy do Niemiec a nie do jakiejś firmy z prowincji z shenzen która na produkcji klapek oraz gumowych kaczek dorobiła się $$$$ i teraz inwestuje w podupadającą markę i za marne parę USD wykupuję historię oraz lata doświadczeń i technologię.

Otóż to. Właściciele Volvo nie mogą już tego powiedzieć.

Nie rozumiem tego świętego oburzenia, może gdyby BMW ogłosiło całkowite zaprzestanie produkcji modeli z RWD na rzecz spalinowych wózków na zakupy, napędzanych jakimś dreiturbo 0.8 na przednią oś, ale tak? Taka VAGina tłucze budżetowe Skody, wsadzając dla zmniejszenia kosztów te same silniki, co do dwukrotnie droższych Audi. Skody się sprzedają, interes się kręci, można więc spokojnie konstruować na przykład R8 na ropę (istnieje R8 z TDI, śmiałem się bardzo). Auta VAGiniarzy nie wzbudzają we mnie żadnych emocji, są nudne, brzydkie i przestarzałe (dopóki Fiat nie sprzeda im jakiejś technologii, MultiAir już czeka w kolejce), ale jak bym się tu nie ciskał, księgowych mają fachowców.

No ale ja mam niekanoniczne BMW, to może nie wszystko kumam.

_________________
Nie biegaj za stadem.

3.6 litra i 249 KM łącznie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 15:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1220
Cytuj:
Auta VAGiniarzy nie wzbudzają we mnie żadnych emocji, są nudne, brzydkie i przestarzałe


Tak, tak najnowsze modele Audi gdzie fotele kosztują tyle co całe 318i są bardzo przestarzałe :rotfl:
Spinasz sie na te auta, a pewnie nigdy żadnym nowym nie jechałeś..

_________________
LPG sprawdza sie jedynie w butlach turystycznych,zapalniczkach i junkersach
ON do ciągników siodłowych i dużych maszyn rolniczych
A PB tankują pozerzy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 15:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 468
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Nowym Ferrari, które kosztuje tyle, co trzy Audi, nie jechałem ani nawet nie siedziałem w środku, ale chciałbym takie auto. Twój argument jest inwalidą.

_________________
Nie biegaj za stadem.

3.6 litra i 249 KM łącznie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 15:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
jonas napisał(a):
R8 na ropę (istnieje R8 z TDI, śmiałem się bardzo).

tu nie ma nic do śmiacia się bo jak zwykle ze wszystkim odpowiedź jest jedna - nic nie powstaje od tak sobie, jest popyt na takie auto to je produkują. teraz fani audi się śmieją że jest R8 i to nawet w kilku wersjach silnikowych a BMW się brandzluje M1 w muzeum.

co nie zmienia faktu że nie rozumiem ludzi którzy kupili/kupują R8 w dieslu :]

nie wiem w jakich rankingach ale BMW jednak prowadziło, notowało/notuje wzrost sprzedaży, zyski ale jakoś nie widać żeby kwapili się skopać R8 czy inne SLS

jonas napisał(a):
Taka VAGina tłucze budżetowe Skody, wsadzając dla zmniejszenia kosztów te same silniki, co do dwukrotnie droższych Audi.

no tak, przecież superb W12 jest 3x tańszy od A8... ciekawe kiedy wsadzą V8 z RS4 do Fabi.
jonas napisał(a):
Auta VAGiniarzy nie wzbudzają we mnie żadnych emocji, są nudne, brzydkie i przestarzałe (dopóki Fiat nie sprzeda im jakiejś technologii, MultiAir już czeka w kolejce), ale jak bym się tu nie ciskał, księgowych mają fachowców.

nie to żebym bronił audi ale trzeba przyznać że maja się czym pochwalić a takie gadanie kojarzy mi się z tekstami "że coś jest be i ch**". no ale przecież takie V10 z R8 czy V8 z obecnego RS4 to bardzo nudne i przestarzałe silniki, wogóle nie widać w nich polotu, innowacji i ogólnie k*pa :rotfl:
a księgowi BMW też cały czas dają o sobie znać, teraz amerykanie mogą "całować " ich po stopach za jakieś problemy z pompami oleju

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 17:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
tyłnapędem trzeba umieć jeździć;)

_________________
steki wołowe
paintball podkarpacie
kwraoox


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 18:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
jiGsaw napisał(a):
Było jakieś zestawienie niedawno na forum nawet. Pierwsze miejsce BMW, drugie Toyota. Już nie jestem pewien, czy chodziło o koncern, czy tylko o markę.


Rusz glowa i pomysl logicznie - BMW (majac dwie marki i kilka fabryk) jako koncern ma byc warte, od VW czy Toyota, ktore posiadaja po kilka marek i fabryki w kazdym wiekszym kraju swiatu. Nie chce mi sie nawet szukac zrodla, zeby Ci to udowodnic.

jiGsaw napisał(a):
Tak, czy inaczej mają pod swoimi skrzydłami mini chociażby i pod tą nazwą lepiej by było chyba takie gówienka wypuszczać.


Najlepiej gdyby zrobili sobie nowy brand, ale podejrzewam, ze nie stac ich na to za bardzo. Wiec beda rozwodniali dalej to co jest.

jonas napisał(a):
Nie rozumiem tego świętego oburzenia, może gdyby BMW ogłosiło całkowite zaprzestanie produkcji modeli z RWD na rzecz spalinowych wózków na zakupy, napędzanych jakimś dreiturbo 0.8 na przednią oś, ale tak? Taka VAGina tłucze budżetowe Skody, wsadzając dla zmniejszenia kosztów te same silniki, co do dwukrotnie droższych Audi. Skody się sprzedają, interes się kręci, można więc spokojnie konstruować na przykład R8 na ropę (istnieje R8 z TDI, śmiałem się bardzo). Auta VAGiniarzy nie wzbudzają we mnie żadnych emocji, są nudne, brzydkie i przestarzałe (dopóki Fiat nie sprzeda im jakiejś technologii, MultiAir już czeka w kolejce), ale jak bym się tu nie ciskał, księgowych mają fachowców.

No ale ja mam niekanoniczne BMW, to może nie wszystko kumam.


Nie chce mi sie konkretnie punktowac Twojego posta, ale masz niewielkie pojecie o tym, o czym piszesz. Wspolne rozwiazania pomiedzy Skoda, a Audi znajdziesz w podstawowych modelach, od A4 wzwyz sie koncza i sa wspolne z Bentleyem, Porsche i Lamborghini.

Nie ma czegos takiego jak R8 TDI (poza prototypami, a prototypowo to mogli sobie wsadzic nawet silnik od kosiarki albo nawet flux capacitor) :)

Brakuje technologii? Pokaz mi u BMW naped na obie osie tak zaawansowany jak Quattro, albo silniki V10, V12, W8, W12, W16, juz przemilcze fakt, tego, ze obecnie 1er az do 7er, sa produkowane na tej samej platformie - kuriozum swiata motoryzacji.

Daleko mi do bycia fanem Audi, ale nie znosze slepego fanboizmu BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czyżby BMW zeszło na psy?
PostNapisane: 4 października 2012, 19:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Vermilion jak zwykle prawilnie punktuje :cool:

Niema się już czym podniecać w nowych BMW to to nie ta sama świetnia technika i lider innowacji co kiedyś. Ktoś wie może gdzie się produkuje X1 ?

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL