BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 14:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa/Bełchatów
Moje BMW: Golf V GTI dsg
Kod silnika: TFSI
Panowie, chciałem zapytać jak Wasze wrażenia z jazdy BMW zimą.
Jeśli chodzi o mnie, to po poprzednim quattro jestem załamany :zdziwko:
Opony mam dobre, wszystko ok a auto na zimę kompletnie się nie nadaje.

Jakiś czas temu wracałem w trasie, pojawiły się dosyć mocne opady i lód na drodze. Stanąłem w korku, trasa oblodzona delikatnie pod górkę. Zacząłem ruszać powoli a tu lipa, tył zsuwa się na bok. Z dwójki - to samo. Delikatnie z ręcznym - bez zmian. Całe szczęście nie jechałem sam. Dziewczyna za kółko a ja musiałem popchnąć żeby ruszyć :mur:

W trakcie dzisiejszego ataku zimy musiałem wyjechać. Oczywiście zakopałem się :wstyd:
Po odkopaniu śniegu pożyczoną łopatą i podłożeniem chodniczków gumowych udało się wyjechać.
Dojechałem pod dom, wbiłem się jakoś w miejsce parkingowe przodem żeby nie cofać - nie wiem jak jutro wyjadę :zalamany:
Przez to wszystko zacząłem rozważać powrót do quattro na przyszłą zimę :/

Jak to wygląda u Was?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Ja chwalę sobie BMW zimą. Mam terenówkę z napędem 4x4 i jak popada śnieg , to jednak BMW prowadzi się lepiej, pewniej i bezpieczniej na drogach publicznych.
Na problemy z ruszaniem pod górkę czy wykopywania się ze śniegu potrzeba markowych opon zimowych z dużą ilością mięsa na nich, a do tego jeszcze szpera i ogień :)
Poprzednie lata jak napadało, moje e38 miało problemy z wydrapaniem się ze śniegu, w tym roku wleciała szpera i nie ma najmniejszego problemu. W moim wypadku bezpieczniej jechać BMW z DSC na nowych zimówkach, niż jeepem bez kontroli trakcji na oponach terenowych MT
BMW też ma napęd na 4 koła, więc nic nie stoi na przeszkodzie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa/Bełchatów
Moje BMW: Golf V GTI dsg
Kod silnika: TFSI
Ze szperą to na pewno ale mam ma myśli cywilne auta.
Wiem że są X-y... ale jakoś bmw musi być dla mnie RWD.
4WD nie pasuje mi do bmw.
Jak 4x4 to audi, subaru, mitsubishi ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
REVO napisał(a):
ale mam ma myśli cywilne auta

Zanim na dobre zagościła kontrola trakcji w BMW, bardzo często stosowany był układ przeniesienia napędu oparty o szpere. Samochód nic na tym nie traci, a zyskuje ogrom więc to jak najbardziej do jazdy na codzień. Nawet 7ki e32 miały szperę

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 520
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
REVO napisał(a):
Opony mam dobre


Dobre czyli jakie? Jeśli można wiedzieć oczywiście :)

Jak niema "szpery" i docisku tylnej osi to nieraz ciężko się wygramolić ze śniegu, chociaż ja jeszcze tej zimy nie utknąłem, pomimo tego, że śnieżyce były niemałe. Dobre opony to podstawa.

_________________
Oddam w dobre ręce wtryskiwacze do M52TU i nową, fabrycznie zapakowaną cewkę zapłonową marki Delphi, do silnika N52. Info na priv.


Ostatnio edytowano 31 marca 2013, 20:55 przez Zakov328, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:45 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Ja nigdy nie miałem podobnych problemów w zimie z BMW i ogólnie tylnonapędowką. Choć na zimę przeważnie wrzucam trochę ładunku do bagażnika... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: Lokalizacja
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52
Ja co prawda mam tylko 316stke, ale dzisiaj zima mi dała ostro w dupę. Opony fulda po jednym sezonie już nie trzymają tak jak nówki. Dzisiaj musiałem cofać się by nabrać rozpędu na podjazd pod lekką górkę, ale za to wrażenia bezcenne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 376
Lokalizacja: Mysłowice / Holandia
Moje BMW: E36 Cabrio
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=120
Cytuj:
W trakcie dzisiejszego ataku zimy musiałem wyjechać. Oczywiście zakopałem się :wstyd:


Ja nawet nie ruszyłem się z miejsca, nayebało tyle śniegu że drzwi nie umiałem otworzyć ;/

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46 320ci
Kod silnika: M52B20
jak wiecej masypie to jest masakra i kontrola trakcji niewiele daje ,opony tej zimy mialem 225 45 17 i to kolejny powod slizgania sie no i lekka du.a robi swoje ,nawet na plaskim niejednokrotnie mialem problemy ruszyc jak sniegu dosypalo dlatego bmw na zime to padaka i taka jest prawda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:52 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
damianRC napisał(a):
Ja nigdy nie miałem podobnych problemów w zimie z BMW i ogólnie tylnonapędowką.
ja też nie. Niedawno byłem autem brata w austrii i nie miałem problemów z prowadzeniem takich jak czasem tu na miejscu zdarzają się w przednionapędówce. Prędzej Beetlem wyjadę przodem z zakrętu, niż niechciany bok w BMW. Jak się boisz jeździć RWD to wracaj do AWD i problem z głowy

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 20:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
damianRC napisał(a):
Choć na zimę przeważnie wrzucam trochę ładunku do bagażnika...

Trzeba tylną oś na zimę dociążyć i od razu inaczej się jeździ i przede wszystkim rusza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 21:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
marcinnnn napisał(a):
jak wiecej masypie to jest masakra i kontrola trakcji niewiele daje

Kontrola trakcji pomaga jedynie w jezdzie na trasie i ewentualnie stabilizuje przy poślizgu. Przy ruszaniu utrudnia, trzeba ją wyłączć

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 21:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
tomaszeklolek napisał(a):
Przy ruszaniu utrudnia, trzeba ją wyłączć

Ja mam tylko asc czyli taka kontrola jakby jej nie było ale przy ruszaniu moim zdaniem jest łatwiej.
Z włączoną ruszam sobie powoli do przodu a jak wyłączę to koła od razu buksują i ruszam przynajmniej połowę wolniej zarzucając przy tym tyłem. Mowa tutaj o ruszaniu na śliskim a nie wyjeżdżaniu z zaspy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 21:25 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Najważniejsze są opony. Jeśli założysz odpowiednio dobre i świeże to nie widzę jakoś problemów w jeździe BMW zimą. Z ciekawostek: kupiłem teraźniejsze 530d, wróciłem do domu a w nocy dowaliło śniegu. Miałem słabiutkie opony i nie mogłem ruszyć z miejsca, skręcić, wyhamować. Zajechałem do garażu wziąłem komplet 16-tek marki Dayton (niska półka)ale były kupione jako nowe i zrobiły tylko ok. 3000km. Ledwo dotarłem do wulkanizacji, zmiana i wyjeżdżam normalnie. Ruszam, skręcam i hamuję :]
Moja żona od 4 lat jeździ zimą BMW i nigdy nie słyszałem że coś jest nie tak. No dodam też że ASC dużo pomaga.
Możliwe że znacznie też ma model jakim jeździmy. E91 miało takie sobie opony ale dobrej marki i kupę systemów a mimo to słabiutko się jeździło. E39 czuć że jest cięższe, może lepiej wyważone i prowadzenie go w zimie to bajecznie prosta spraw.
Tak więc: najważniejsze są opony, druga sprawa to model jakim jeździmy. Nie spodziewajmy się po E30 316i że będzie latać jak quatro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 43
Lokalizacja: Łęczna
Moje BMW: ///M5 E39
Kod silnika: S62B50
U mnie sprawa wygląda tak że na letnich daję radę jakoś , gdy trzeba pojechać na cepa lub zrobić kilka kółek po mieście , żeby eMę przewietrzyć zimą :rotfl: . Wiadomo , szału nie ma , najgorzej ruszyć pod górkę , albo na lodzie , wtedy potrzebne jedynie jakieś popchnięcie i kita do przodu :) . Raz mi się zdarzyło na rondzie zamiast w lewo pojechać niechcący prosto , wszystko dlatego że nie dostosowałem prędkości wjazdu na rondo do panujących warunków , tak poza tym tragedii nie ma :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46 320ci
Kod silnika: M52B20
Wojt4S90 napisał(a):
damianRC napisał(a):
Ja nigdy nie miałem podobnych problemów w zimie z BMW i ogólnie tylnonapędowką.
ja też nie. Niedawno byłem autem brata w austrii i nie miałem problemów z prowadzeniem takich jak czasem tu na miejscu zdarzają się w przednionapędówce. Prędzej Beetlem wyjadę przodem z zakrętu, niż niechciany bok w BMW. Jak się boisz jeździć RWD to wracaj do AWD i problem z głowy


Sami mistrzowie kierownicy ktorzy nigdy nie maja problemow z tylnym napedem,ja osobiscie znam bardzo duzo kierowcow bmw i kazdy mial problem w zimie ,a jak dosypie i drogi nie sa odsniezone jak trzeba ,to kazde bmw ktore ma tylko tylni naped ma problem :cisza:
No ale najlepiej zrobic z siebie colina mc rae a innym zaproponowac naped na przod.
osobiscie ukonczylem kurs z bardzo dobrym wynikiem jazdy w zimie itp podczas pracy w szwecji i jak czytam takie posty to rece sie zalamuja bo wychodzi na to ze czlowiek nie umie ruszyc na sniegu a inni wymiataja w alpach swoimi bmw i to jeszcze pewnie na stoku narciarskim :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 21:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ja również nie narzekam na jazdę zimą z tylnym napędem :) Parę razy zdarzyło się zakopać ale co tam, później parę boków wynagradza to :)

Wszystkie 4 zimówki posiadam czwarty sezon i dają radę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
:wstyd:
wandii napisał(a):
damianRC napisał(a):
Choć na zimę przeważnie wrzucam trochę ładunku do bagażnika...

Trzeba tylną oś na zimę dociążyć i od razu inaczej się jeździ i przede wszystkim rusza.


A co to polonez jest? :wstyd:

Kamil_ napisał(a):
Tak więc: najważniejsze są opony, druga sprawa to model jakim jeździmy. Nie spodziewajmy się po E30 316i że będzie latać jak quatro.


Nie wiem jak tam E30 316i, ale E30 328i ani razu się nie zakopałem z dyfrem 4.10 i brakiem szpery, a na ośnieżonej drodze zawstydziłem jakieś 5er GT (może nawet 4x4 to było). No ale zamiast sypać gruz z budowy do bagażnika kupiłem nowe zimówki...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
W zawstydzanie AWD przez RWD nie uwierze. Chociaż nie wiem jak zawstydziłeś...

Porządna opona to podstawa niezależnie od pory roku, ale lekkie tyłeczki bawarek bez kontroli trakcji lubią uciekać. Wiem jak to wyglądało w e12 gdzie miałem w sumie nie duży, ale zaśnieżony odcinek do przejechania, a bagaznik pusty brak koła zapasowego i kanapy z tyłu. Plus FWD przy zakopaniu jest taki, że można troche pokręcić i pomieszać ten śnieg pod kołami.



Odnośnie frajdy z jazdy to jeżeli zima jest na prawde syta w śnieg to ciekawiej można się AWD na drodze pobawić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW zimą
PostNapisane: 31 marca 2013, 22:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 379
Lokalizacja: SZY
Moje BMW: E36 Touring M-Pac
Kod silnika: M52B25
Wg. mnie najwazniejszy chyba rozmiar, pozniej swiezosc oraz marka gumy, i to w sumie tyle.
Nigdy zimą nie jezdzilem na jakichs 17" ale mysle, ze byłoby ciezko, za to na 14" czy 15" jak guma jest "dobra" to nie jest gorzej niz w FWD ( a moim zdanien nawet lepiej, no ale jestem stronniczy ;) ) natomiast porownywanie RWD czy FWD do AWD w warunkach zimowych jest troche nie fair, i nie ma na to recepty.
A kolega REVO to jakie gumy ma?
Ja sam tą zimę przejezdzilem na bardzo "biednych" Good Yearach UG7 na tyle, a na przodzie tez UG7 tyle ze nieco bardziej "mięsistych", fakt, ze wiele razy mnie irytowal brak trakcji, ale wiem przynajmniej, ze wynika to ze stanu moich opon, inna sprawa, ze mam u siebie szpere 40% , za to gorki ktore musze pokonywac u siebie codziennie są delikatnie mówiąc "duże", i musze sie pochwalic, ze tam gdzie FWD na tych samych nowych oponach co ja(czyli w FWD nowki i u mnie nowki), poleglo tam moja buma wyjechala.
marcinnnn sam piszesz ze masz 225 45 r17(chetnie poznam rok i model tych Twoich zimówek), a ja Ci napisze ze jak chcesz szpanowac 320Ci to takie kolko jest git, gorzej jak snieg spadnie (Panie Mistrzu Nauki Jazdy Zimą) .

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=23460


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL