BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 maja 2024, 00:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E60 czy E92 | Jaki silnik wybrać?
PostNapisane: 15 maja 2024, 10:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M54B25
Witam, zastanawiam się nad zakupem nowego samochodu. Wstępnie zastanawiam się między E60 a E92, wiem tyle że trójka jest bardziej sportowa a piątka bardziej wygodna.
Jeżeli chodzi o silnik to przy zakupie E60 chciałbym kupić wersje 550i, a przy zakupie E92 wersje 335i.

I teraz mam pytanie co lepiej wybrać? Jaki model byłby bardziej odpowiedni.
Osobiście podobają mi się oba modele, wcześniej byłem nastawiony na kupno E92 ale potem mój wybór padł na E60 ze względu na komfort.
Czy jesteście w stanie mi powiedzieć co lepiej wybrać i z jaką wersją silnikową. Trochę poczytałem o silnikach w e92 i e60, więc teraz chciałbym się trochę dopomóc waszym zdaniem.
Czy silnik 550i lub 335i są dobre czy jednak sobie je odpuścić i wybrać coś innego w tych poszczególnych modelach.
Jeżeli chodzi o moje wymagania to na pewno sportowy wygląd, ale oba wyglądają bardzo dobrze, komfort z jazdy, wygoda oraz dynamika.
Co wybralibyście na moim miejscu i z jakim silnikiem?

Z góry dzięki za odpowiedzi :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 czy E92 | Jaki silnik wybrać?
PostNapisane: 15 maja 2024, 12:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1459
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Obie jednostki mają swoje lata, zalety, wady i są kosztowne przez pryzmat czasu.

550i to V8, problemy z rurką chłodzącą między głowicami, szczelnościami, trzymaniem mocy, uszczelniaczami zaworowymi. Zdrowe 550i jednak nie jest ułomkiem i nie jest wiele gorsze osiągami od e39 M5.

335i to bym radził szukać n55 z końcówki produkcji która też ma swoje bolączki ale jednak mniej niż znacznie popularniejszy n54.

Musisz wziąć pod uwagę, że to już stare auta, znalezienie niewyeksploatowanego wozu będzie graniczyło z cudem. Nikt nie kupował z takimi silnikami by się turlać 120 na ekspresówkach.
Nawet jak znajdziesz zdrowe sztuki to licz się z tym, że zawsze będzie coś do zrobienia przy nich. Zawsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 czy E92 | Jaki silnik wybrać?
PostNapisane: 15 maja 2024, 12:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23114
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na wstępie zrób sobie jazdę testową jednym i drugim wozem... Ty musisz czuć się w aucie dobrze a to są kompletnie inne auta ;) osobiście problemu bym nie miał i od razu brał E92 :D trójka będzie lekko tańsza w utrzymaniu i raczej będzie Ci ją łatwiej kupić w dobrym stanie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 czy E92 | Jaki silnik wybrać?
PostNapisane: 15 maja 2024, 17:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M54B25
Rozumiem, czyli reasumując która jednostka była by dla mnie lepsza E60 z silnikiem 550i, czy może jednak 335i, chodzi mi tutaj o samą budowę silnika, dynamikę i to z którego silnika byłbym bardziej zadowolony do jazdy na codzień i z osiągów którymi te samochody dysponują?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL