BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kanał YT motokuncik
PostNapisane: 16 stycznia 2021, 14:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: f07
Kod silnika: N57N
Witam wszystkich i dziękuję za wszystkie opinie miłe i nie miłe, do których odniosę się poniżej.
Uznałem, że jest bardzo mało interesujących kanałów motoryzacyjnych, dlatego pomimo braku czasu zdecydowałem się na coś w swoim stylu. Cieszę się, że trafiam do jakieś grupy ludzi, którym kanał się podoba.
Rzeczywiście bywa w warsztacie bałagan ten wizualny i czasem chaos z terminami. Staram się to poprawiać z różnymi skutkami, pomimo tego mam bardzo duże grono stałych klientów, którzy przyjeżdżają od lat. Są tacy, którzy na przestrzeni lat się obrazili ale po jakimś czasie wrócili z różnych powodów, co świadczy o tym, że posmakowali różnych opcji na rynku i po prostu wrócili. Miło też, że widujecie mnie w Raszynie na jazdach testowych.
Jeśli chodzi o M4 i skrzynię DKG? Nie było potrzeby robić aktualizacji softu, ponieważ aktualizacja w tym aucie była najnowsza, ale tego można się dowiedzieć z komentarzy – nie zawsze zdążę wszystko powiedzieć do kamery, ponieważ między innymi nie prowadzę kanału edukacyjnego.
Tekst o amortyzatorach wyniesiony jest ze szkoleń w których regularnie biorę udział.
Mowa o automatycznych światłach? Szybka odpowiedź starszemu człowiekowi, któremu lepiej nie tłumaczyć zawiłości, że w takim aucie było tak a w takim tak itd…
Hamowanie mocne również było w ocenie starszego człowieka, który na co dzień jeździ mało dynamicznie. Na tarczach zrobił już 20tkm i tarcze mają się dobrze.
Teoria a praktyka o panewkach i robieniu pomiaru wału – instrukcja mówi dokładnie w jakich przypadkach należy zrobić pomiar – kiedyś jak się takie auto trafi zrobię o tym odcinek. Natomiast panewki układają się w procesie dociągania podpór wału korbowego i stopek korowodów. Panewka pełni funkcję łożyska ślizgowego, więc podczas pracy silnika nie ma co się układać. Panewki wału pracują hydrodynamicznie czop - łożysko i nie mają tarcia między sobą. Warstwa adaptacyjna jest po to, żeby przy demontażu można było ocenić kondycję wału korbowego. Jeśli wystąpi tarcie, wówczas zatrze się wał korbowy wraz z panewkami.
MAJSU – jakiś czas temu myślałem czy robisz jeszcze te swoje projekty…? Śmiesznie jest czytać, że jadę na fejmie, napisane przez osobę, która była u mnie ostatni raz jakieś 13 lat temu...
Odnośnie usterki w S85B50? Usterka nie była jednoznaczna, dlatego postanowiłem skorzystać z usług fachowca, żeby nie wymieniać po omacku niepotrzebnie części. Pan Jacek przeleciał wszystko oscyloskopem i dopiero wyszło co jest na 100% do wymiany, przy okazji w gratisie zmienił scalaki w DME, które ze starości siadają.
Do Pana CoX – z bezpłatnego usunięcia zerwanego gwintu Pan nie skorzystał a vanosy rozwalił poprzedni właściciel nie wymieniając oleju o czym Pan doskonale wiedział. Krótko mówiąc dla niewtajemniczonych: przeprowadziliśmy przedzakupową kontrolę auta w którym na dzień kontroli wszystko działało jak w zegarku. Po dwóch dniach zaczęło się coś dziać z vanosami. Nowy właściciel nie skorzystał z rękojmi tylko postanowił obarczyć winą mój warsztat. Dla dobra sprawy podałem nr polisy OC warsztatu. Po rozpoznaniu sprawy ubezpieczyciel uznał roszczenie za bezzasadne i odrzucił sprawę. Następnie Pan CoX zwrócił się do mnie z pytaniem jak widzę tą sprawę? Oświadczyłem, że zostaje nam droga sądowa. Po czym usłyszałem, że otrzymam pismo z kancelarii od pełnomocnika, którego do dziś nie otrzymałem. Mimo wszystko cieszę się, że znalazł Pan swój warsztat i ludzi, którzy w Pana ocenie się znają.
Śmiesznie jest czytać, że nie spodziewajcie się, że celebryta z TVN będzie wam grzebał w autach, że warsztat ma reputację starej ekipy mechaników.... cóż? Taki jest świat, że znany jest inwestor a nie bob budowniczy. Za to fajnie, że każdy na YouTube znajduje coś dla siebie, że każdy ma swojego mechanika, warsztat, fryzjera czy ulubiony sklep...
Dziękuję za uwagę pozdrawiając wszystkich serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kanał YT motokuncik
PostNapisane: 16 stycznia 2021, 15:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Ja zawsze wychodzę z założenia, że mylić się jej rzeczą ludzką, najistotniejsze to potrafić się przyznać i przyjąć na klatę... Wtedy wszystkie braki (a takowe ma każdy) idą w zapomnienie. Liczy się człowiek. Szacunek z dwóch stron to klucz.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kanał YT motokuncik
PostNapisane: 16 stycznia 2021, 23:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Dałem suba i sobie pooglądam w wolnej chwili, wygląda ciekawie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL