BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Czy podoba Ci siĂŞ to wnĂŞtrze ?
TAK 79%  79%  [ 73 ]
NIE 21%  21%  [ 19 ]
Liczba głosów : 92
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 10:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 629
Moje BMW: 530d
Kod silnika: Diesel na pole !
jasne
nie mialem przyjemnosci jechac VW Phaetonem ani E65 760i
po prostu kieruje sie artykulami i opiniami z testow w sieci, prasie i TV

np.:
http://www.wysokieobroty.pl/auto/1,71361,2082234.html

no i oczywiscie na koniec kieruje sie wlasna głowa,
ktora natychmiast podpowiada mi ze BME E65 760i jest lepszym wyborem od tego VW
oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 10:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Ok, wiadomo ze można wyrobić sobie opinię na podstawie róznych materiałów, ale nie pisz że "e65 prowadzi się o niebo lepiej" bo to trzeba sprawdzić, a mi nie wydaje się by w tej klasie możliwe były tak kolosalne różnice. Być może e65 jest bardziej precyzyjne, za to Pheaton troche lepszy pod względem komfortu itd. Ale w ciemno mówić o przepaści :chytry: .

Wiele osób twierdzi że e38 prowadzi się o niebo lepiej od c140 :) i w ciemno ocenia c140 jako ponton czy wersalke. Ja mam możliwość bezpośredniego porównania i np. to c140 przy aktywnym ESP pozwala przejechać delikatnym bokiem rondo, nie e38, to c140 mniej sie przechyla w zakrętach, mniej nurkuje przy hamowaniu itd.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 10:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 629
Moje BMW: 530d
Kod silnika: Diesel na pole !
ok czyli rozumiem, ze gdyby obok siebie stały nowe VW Phaeton i BMW 760i wybralbys tego pierwszego ?
ja bym sie nie zastanawial nawet przez chwile co wybrac w ciemno ...

jest przynajmniej u mnie i pewnie wielu ludzi cos takiego jak przywiazanie do marki ;)
dlatego od 9 lat nie kupuje nic innego i jestem pewien ze tak juz pozostanie
nawet jak w srodku bedzie wykonczenie z kartonu lub styropianu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 11:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
wiekszosc E39 ma takie wnetrze
Obrazek
bieda , szarosc i tandeta plastikowa, jeszcze sie tez trafia manualna klima

Nie oszukujmy sie i nie ma co porownywac wypasionego wnetrza M5 e39 z 2003r. do standardowego szarego wnetrza e60 w najtanszej wersji, prosze nie przeklamywac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 11:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Hans' napisał(a):
jest przynajmniej u mnie i pewnie wielu ludzi cos takiego jak przywiazanie do marki


Należałoby chyba jeszcze dodać- bezkrytyczne

I to jest właśnie droga do pisania niedorzeczności, czy wychwalania zawsze tego co wyjdzie z fabryki w Monachium.
O to pewnie chodzi producentowi, ale równocześnie legitymizuje to badziewie którego obecnie się dopuszcza BMW.

Porównanie do Phaetona robie tylko w kategorii wnętrza auta.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 11:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Hans' napisał(a):
ok czyli rozumiem, ze gdyby obok siebie stały nowe VW Phaeton i BMW 760i wybralbys tego pierwszego ?
ja bym sie nie zastanawial nawet przez chwile co wybrac w ciemno ...

jest przynajmniej u mnie i pewnie wielu ludzi cos takiego jak przywiazanie do marki ;)
dlatego od 9 lat nie kupuje nic innego i jestem pewien ze tak juz pozostanie
nawet jak w srodku bedzie wykonczenie z kartonu lub styropianu.



Ze względu na wnętrze wybrał bym Pheatona W12. Resztę musiał bym porównać, przejechać się, ponieważ nie jestem w stanie w ciemno skreślić topowej limuzyny BMW. Do porównania dorzucił bym jeszcze w221 i po testach mógłbym dopiero coś powiedzieć.


A, wnętrze które pokazałeś jest wolne od kilku wpadek "materiałowych" obecnych w e60, ale ja jestem zdania że e60 może mieć również piękne wnętrze, są przykłady na forum.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 12:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 629
Moje BMW: 530d
Kod silnika: Diesel na pole !
Boogie napisał(a):
Hans' napisał(a):
jest przynajmniej u mnie i pewnie wielu ludzi cos takiego jak przywiazanie do marki


Należałoby chyba jeszcze dodać- bezkrytyczne

I to jest właśnie droga do pisania niedorzeczności, czy wychwalania zawsze tego co wyjdzie z fabryki w Monachium.
O to pewnie chodzi producentowi, ale równocześnie legitymizuje to badziewie którego obecnie się dopuszcza BMW.

Porównanie do Phaetona robie tylko w kategorii wnętrza auta.


Boogie nie bezkrytyczne, ja bronie krytyki auta, którym jezdze na codzien a nie jakiegos e60 ze zdjecia, na ktorym widac szmaciane wnetrze najtanszej wersji.
Zapewniam Cie, ze w moim aucie nie czulbys sie jak w chinskim szrocie produkowanym masowo. Oczywiscie, ze sa detale do ktorych mozna sie przyczepic, jakies wstawki plastikowe czy ksztalty nie kazdemu odpowiadajace ale jako całokształt jest to auto bardzo fajne i w srodku i na zewnatrz.
Gdy wsiadam do E39 pierwsze czego mi brakuje to systemu I-Drive, ekranu i tego wszystkiego co E60 ma wlasnie ukryte.
Uwierz mi ze mam dosc spore wymagania co do jakosci auta i kazdy moj samochod musi byc wyjatkowy ;)

pozdr

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 12:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
stones1, skoro osiągi mają decydujące znaczenie to wybieraj auta klasy super sportowej typu Lambo lub Ferrari, w klasie najwyższej nie ma to większego znaczenia czy masz 7sek do 100km/h czy 6.2sek .... przynajmniej dla większości klientów. Tutaj liczy sie prestiż, wygoda i szeroko pojęty komfort, a nie za wszelką cene szybciej, mocniej, dalej

P.S.
PRESTIŻ to coś czego w najlepszym nawet VW mieć nigdy nie będziesz ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 12:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 629
Moje BMW: 530d
Kod silnika: Diesel na pole !
stones1 napisał(a):
Hans z całym szacunkiem, ale na podstawie czego to oceniasz? Nie masz pojęcia jak prowadzi się Pheaton i nie wiesz czy nie urzekł by Cię bardziej od e65.
Prawda?
Poza Alpiną B7 nie ma szybszego e65 od Pheatona W12 :)


krótki rzut okiem na dane techniczne podawane przez producentów:

BMW 760i - 5,5 sek (0-100km/h)
Silnik
Cylindry / zawory 12/4
Pojemność w cm 5,972
Moc maks. w kW przy obr/min 327/6,000
Maks. moment obrotowy w Nm (obr/min) 600/3,950

vs VW Phaeton - 6,1 sek (0-100km/h)
Silnik
Pojemność, 6.0 / 5998
Moc max., 331 (450) / 6050
Max. moment obr., Nm przy obr./min. 560 / 2750 - 5200

czyzby na pewno tylko Alpina ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 16:12 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Frank napisał(a):
Kornelio napisał(a):
Ciekaw jestem czy nie doczekamy sie powrotu do "starej szkoly" produkowania samochodow. Nie mowie tu o stosowanej technice ale o jakosci i trwalosci calych samochodow :) Bardzo bym chcial tego doczekac :)


czyli powrotu do E34 :ok:


nie. powrotu do wysokiej jakosci materiałów.nie tylko we wnetrzu.


Ostatnio edytowano 11 września 2008, 17:11 przez Kornelio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 16:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Przemek napisał(a):
stones1, skoro osiągi mają decydujące znaczenie to wybieraj auta klasy super sportowej typu Lambo lub Ferrari, w klasie najwyższej nie ma to większego znaczenia czy masz 7sek do 100km/h czy 6.2sek .... przynajmniej dla większości klientów. Tutaj liczy sie prestiż, wygoda i szeroko pojęty komfort, a nie za wszelką cene szybciej, mocniej, dalej

P.S.
PRESTIŻ to coś czego w najlepszym nawet VW mieć nigdy nie będziesz ....



Przemku a czy ja pisze ze to jest najważniejsze? Napisałem że bez testów wybrał bym Pheatona ze względu na wnętrze i protestuje przeciwko pisaniu "7ka prowadzi się o niebo lepiej". A kto to zmierzył? Sprawdźmy i być może faktycznie 7ka okaże się bardziej precyzyjna, a Pheaton bardziej jakiś.

Jeśli chodzi o W12 z Pheatona testy pokazują że jest szybszy od 760tki.

Nie jestem fanem Pheatona, ale nie podoba mi się że ktoś przekreśla go w ciemno, bez porównania pisze o nim w samych negatywnych słowach.

Jeśli chodzi o tak zwany prestiż, dla mnie wielką zaletą Pheatona jest to że mało kto zwraca na niego uwagę. Uważam go za bardzo dobrą limuzynę klasy premium, nie mówie że najlepszą, musiał bym porównać go w jeździe z 7ką i eSką.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 17:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
Przemek napisał(a):
stones1, skoro osiągi mają decydujące znaczenie to wybieraj auta klasy super sportowej typu Lambo lub Ferrari, w klasie najwyższej nie ma to większego znaczenia czy masz 7sek do 100km/h czy 6.2sek .... przynajmniej dla większości klientów. Tutaj liczy sie prestiż, wygoda i szeroko pojęty komfort, a nie za wszelką cene szybciej, mocniej, dalej

P.S.
PRESTIŻ to coś czego w najlepszym nawet VW mieć nigdy nie będziesz ....


połowicznie sie z toba Przemku zgadzam
faktycznie luksusowe limuzyny czesc osob wybiera ze wzgledu na prestiz. Maja takie a nie inne stanowiska lub piastuja taka a nie inna funkcje i nie wypada im jezdzic czyms gorszym niz S-ka 7-ka czy tez inny samochod klasy luksusowej
ale.......
ale jest tez druga grupa osob ktora oprocz prestizu stawia na komfort i na jakosc wykonania.Sa tez przeciez ludzie ktorym zwisa prestiz i pokazanie sasiadowi jaki to on ma super samochod tylko wlasnie nastawiaja sie na komfort i jakosc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 17:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
poza tym ja nie mam zamiaru oceniać walorów samochodu pod względem nie namacalnego czegoś zwanego prestiżem. Dla mnie liczy się to co auto mi daje, nie gapią.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 17:16 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
stones1 napisał(a):
poza tym ja nie mam zamiaru oceniać walorów samochodu pod względem nie namacalnego czegoś zwanego prestiżem. Dla mnie liczy się to co auto mi daje, nie gapią.


Maciek LANS sie liczy przeciez :D :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 17:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
o tak :D , nie wiem co dobre :kwasny:

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 18:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
kolega ma Pheatona W12 właśnie, miałem okazje dość dużo obcować z e65 i wiem że w ciemno wybrałbym BMW ze względu na właściwości trakcyjne oraz charakterystyke auta. Pomijam dynamike bo w 7er miałem przyjemność obcować z 3.0d. VW jest rzeczywiście dobrze wykonany w środku oraz użyte są tam doskonałe materiały, ale np kierownica jest już nie do przyjęcia! Wielka, wykonana z dziwnej jakościowo skóry i nieprzyjemna w dotyku.
Kornelio, nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie LANS to nie to samo co PRESTIŻ. Dla mnie prestiżem jest m.in jeżdżenie na weekendowe wypady mercedesem w114 coupe bądź e28, a do lansu wtedy daleeeeeeko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 20:38 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Przemek napisał(a):
Kornelio, nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie LANS to nie to samo co PRESTIŻ. Dla mnie prestiżem jest m.in jeżdżenie na weekendowe wypady mercedesem w114 coupe bądź e28, a do lansu wtedy daleeeeeeko.


Przemek pojecia LANS i PRESTIŻ traktuje z przymruzeniem oka i dbam o to zeby moje ego nie poszybowalo w kosmos :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, 20:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
Kornelio napisał(a):
LANS i PRESTIŻ


To nie jest najważniejsze :hyhy:

Kornelio napisał(a):
dbam o to zeby moje ego nie poszybowalo w kosmos :)


I bardzo dobrze. A wracając do tematu, to nie powiem niczego odkrywczego... Wię najlepiej nic nie będę mówić :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2008, 12:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 629
Moje BMW: 530d
Kod silnika: Diesel na pole !
Obrazek
Obrazek
Obrazek
coraz bardziej podoba mi się E60 w takim kolorze
:hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, 13:06 
Cytuj:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=88997
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... kr%EAcaniu

Poczytaj to forum, bardzo duzo jest takich przypadków.


Hans pokazałeś co innego niż ja.
To co ja pokazałem bardzo często widać w autach, i nie jest to żadne aluminium.


Boogie, napisales zeby poczytac to forum...
poczytalem,w pierwszym temacie jaki wkleiles jakis pan mowi o skrzypieniu deski w e60.drugi kolega go pociesza mowiac tak :

Cytuj:
Wiesz kolego ja mialem podobny problem w e39. tzn trzeszczala mi deska i ile ja sie tego naszukalem to szkoda gadac.


a w drugim temacie pan tez ma e60 i tez mu cos stuka i nastepny pan go pociesza w ten sposob:

Cytuj:
U mnie (w e39 co prawda) też pojawiły sie jakieś trzaski



wiec nie wiem o co ci chodzi z tym ze tandenie bmw teraz robi wozy i plastiki sa do dupy itd tym bardziej ze czytajac twoje tematy dokladnie wyszlo na jaw ze:

Cytuj:
Zdjagnozowale sam. Wczoraj wycieralem wycieraczki szyby. Przypadkiem oparlem sie o maske - a tu skrzypienie. Pociagnelem za nia do gory i na dol i masz dzwieki wydobywaja sie od mocowan maski. Wystarczy zawiasy psiknac preparatem smarnym lub dokrecic. Luzu jak nie ma na srubach a zatem nie chce dokrecac bo wiecie potem ruszane sruby,spasowanie nie takie.


i drugi teamt:

Cytuj:
Dziś auto trafiło do mechanika i okazało się, że tak jak u kolegi hesio 4 miałem poluzowane śruby rozpórki łączącej kielichy amortyzatora z podszybiem. Usterka została usunięta i nastała błoga i oczekiwana cisza.
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi!!


wiec nie wiem co chcesz powiedziec mowiac to:

Cytuj:
Na innym forum można bardzo dużo poczytać o problemach kierowców e60, i bynajmniej nie są to błachostki.


i to:

Cytuj:
nagminne z rozwalającymi się przekładniami kierowniczymi, trzeszczącymi kokpitami tak, że właścieiele dostają szewskiej pasji


w obu tych tematch problemem nie bylo wnetrze,a podales je jako przyklad dopisujac ze nagminnie trzeszczy wnetrze,moim zdaniem zle wybrales przyklad bo nie do tego sie odnosi. tym bardziej ze jedziesz po e60 a jak widac w e39 tez wystepowaly takie problemy,i pewnie jak bys dobrze poszukal to i w e34 by sie taki problem znalazl.

moje zdanie jest takie:

jesli chodzi o e60 jest to nowoczesna linia nadwozia i moze sie podobac albo nie,mnie sie bardzp podoba,jesli chodzi o wnetrze to musisz obejrzec duzo tych samochodow zeby krytykowac bo trafiaja sie tandetne wnetrza z aluminiowymi listwami (w e46 tez takie sa i tez sa do dupy) a trafiaja sie piekne wnetrza,wszystko zalezy od opcji wyposazenia. zgadzam sie z toba ze moze jakosc materialow jest gorsza niz wczesniej ale ayto jest zrobione ladnie i estetycznie to wyglada,wiec nie wiem czemy taka niechec do tego wozu z twojej strony jak by to byl jakis matiz czy cos takiego...

tak czy inaczej pozdrawiam cie serdecznie panie:Boogie,


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL