BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E60 vs E90, automat vs manual
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, 18:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Witam

kiedys juz zaczynalem temat o e60, mialem jeszcze za malo pieniedzy jak sie okazalo, teraz troche sie odmienilo, ale rowniez pod wzgledem jakie auto? od 2003r marzylem o e60, jest piekna, niedawno ojciec kupil 520d manual i po kilku przejazdzkach stwierdzilem, ze to chyba nie dla mnie- pomijajac slaby silnik- jest wielka, wygodna, jestem za mlody na takie limuzyny, tym bardziej, ze jezdze sam, lub z dziewczyna, w bmw zakochalem sie gdy mialem e46 i przyznam, ze tego szukam w aucie od tamtego czasu- kozaka ktory nie da sie na drodze, brutala ktory zawsze sie wcisnie- e60 nie wypada, czasem robi sie zbyt ciasno...

teraz pytanie- czy e90 prowadzi sie jak e46? nie mialem przyjemnosci sie przejechac, dlatego pytam (gdyby ktos z okolic trojmiasta zechcial sprawic mi taka przyjemnosc bylbym wdzieczny), czy daje radosc z jazdy? bo e60 moim zdaniem nie daje, daje komfort itd, ale nie frajdy (choc moze to wina 2.0d...)

dalej- dlaczego e90 sa drozsze od e60?

i jeszcze jedno- nigdy nie mialem automata, czasem lubie pojezdzic agresywnie, dodam, ze lubie w pelni panowac nad autem- czy automat zabierze mi czesc frajdy?

mysle o 320d z przebiegiem ok 100+ virus.

dziekuje za rady i pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 vs E90, automat vs manual
PostNapisane: 27 kwietnia 2010, 23:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
hhmmm- mialem 2 szt e46 przez ostatnie 5 lat a teraz od tyg jezdze e90 320d w manualu-
i uwazam ze e90 w porownaniu do e46 to krok do przodu.
Prowadzi sie podobnie- bardzo precyzyjnie a zarazem komfortowo,
wydaje mi sie ze jest bardziej wyciszona.
Dobrze wykonczone wnetrze- uzyto lepszych materialow.
Automat w serii 3 nie pasuje za bardzo do harakteru auta- bardziej do serii 5 - ale nie do 520d :( bo za slaba-
lepiej do 530d.
Dlaczego e90 sa drozsze ?- bo wyszly w 2005r roku a e60 w 2003r- po za tym koszta ekspoatacyjne sa mniejsze w serii 3 wiec ma mniejsza utrate wartosci.
Mam nadzieje ze pomoglem, wejdz do mojej galeri- opisalem wrazenia z posiadania tego auta- od kilku dni dopiero.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 vs E90, automat vs manual
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 16:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 528
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: E36 328i
Kod silnika: M52B28
Nie jeździłem e90 ale miałem okazje śmigać e60 530d + chip w automacie auto było podciągniete z seryjnych 235km na 300km Istny szatan piekielna moc zawieszenie komfortowe ale trzymanie na zakretach jest naprawde dobre. Po przesiadce z e60 do skromnego e36 328i wydawało mi się że auto moje autko ma 1.6 pod maską. Wadą dla mnie w e60 jest takie jakby bujanie wkoncu tutaj postawiono na komfort w e90 pewnie będzie się bardziej czuć droge i tę agresywność wiec na twoim miejscu postawiłbym na e90. Z tym że sedany w e90 jakoś mi średnio podchodzą ale za to Coupe to jest już konkret :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 vs E90, automat vs manual
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 19:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 574
Lokalizacja: znad morza
Moje BMW: G31
Kod silnika: B58
Ja po przejechaniu ponad 100tkm e90 320d i 530d automat i aktualnie 330d automat, wnioski.

Prowadzenie i poręczność e60 jest gorsza niż e90 (pomimo dynamic drive i active sterring w e60)
W e60 z szyberdachem jest głośniej niż w e90 bez szyberdachu, różnica jest znaczna na korzyść e90
Dlatego zmieniłem e91 manual na e93 z automatem (a nie na e60)
Miałem dosyć tego wajchowania.
Jak możesz szukaj z silnikiem 6 cylindrowym - jest ogromna różnica.
Silnik ma tyle momentu, że automat w czasie spokojnej jazdy przerzuca tak biegi, że masz obroty 1300-1500.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL