BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 14:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 00:11 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
Witam,

Jestem nowy na tym forum. Jeden z moderatorów doradził mi, abym w tym dziale zamieścił swoje pytania odnośnie zakupu BMW. Dodam, że najprawdopodobniej w najbliższym czasie będę zmieniał samochód i jestem zainteresowany właśnie BMW. Przez trzy lata jeździłem E39 i uważam, że to naprawdę doskonały samochód. W swoim życiu jeździłem wyłącznie dieslami (Golf IV 1.9TDI, E39 525TDS i przez ostatnie pół roku Audi A6 2.5TDI), ale postanowiłem sobie, że następny samochód będzie w benzynie. Rynek używanych BMW jest niby bardzo szeroki, ale już znalezienie BMW w dobrym stanie nie jest łatwą sprawą, dlatego chciałbym abyście pomogli mi w ustaleniu takich ogólnych (mniej, więcej) przedziałów cenowych dotyczących poszczególnych modeli, które mnie interesują. W dziale giełda często forumowicze piszą, że dane BMW jest ich zdaniem zbyt drogie, innym razem że cena jest podejrzanie niska. Chciałbym wiedzieć, z jakimi kosztami zakupu liczyć się za samochód zadbany, w dobrym stanie i przy okazji do jakich ogłoszeń podchodzić z przymróżeniem oka z uwagi na niską cenę. Podstawowym warunkiem jest manualna skrzynia biegów. Swój obecny samochód mam w bardzo bogatym wyposażeniu, ale zauważyłem, że większość rzeczy jest przyjemna, jednak na pewno nie niezbędna, dlatego bardziej niż na pewnych elementach wyposażenia zależy mi na tym, aby samochód nie był zniszczony, a jego silnik był w dobrej kondycji. Problemem w wielu oferowanych na rynku E39 są na pewno domowe tuningi, czy m-pakiety, lub na przykład kilka drobnych rzeczy wzbudzające podejrzenia (np. poliftingowe lampy przy zachowaniu zderzaka sprzed liftu itp.). Bardzo proszę o wasze porady, na co zwracać uwagę przy podanych niżej modelach BMW i jakie przedziały cenowe brać pod uwagę.

1. BMW E39 528i (raczej sedan, ale kombi też do rozważenia)
2. BMW E39 523i (jw)
3. BMW E46 328i (tylko sedan)
4. BMW E46 323i (tylko sedan)
5. BMW E46 coupe (w tym przypadku bardzo proszę o rozwinięcie pewnej kwestii, a mianowicie powszechna opinia mówi, że E46 coupe w dobrym stanie jest bardzo drogie, natomiast modele w atrakcyjnych cenach są: na pewno mocno bite, na pewno mocno żyłowane i na pewno mają kręcone przebiegi).

Jeszcze jedno pytanie, które mnie mocno ciekawi. Zdecydowana większość E39 w ogłoszeniach ma jakby lekko zgiętą zaślepkę airbagu, czy to po prostu oznacza, że ma przeszłość powypadkową, czy na przykład te zaślepki pod wpływem temperatury zmieniały swój kształt? :)

Pozdrawiam i bardzo liczę na Waszą pomoc. Mam nadzieję, że już niebawem - także dzięki Wam - znów stanę się szczęśliwym posiadaczem BMW.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 01:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
z tego co doswiadczylem 3 razy szukajac bmw- nawet nie patrz na te najtansze, ogolnie uzywane bmw maja potezna rozbieznosc cenowa, a to jest skutkiem tego, ze nowe bmki maja bardzo czesto dzieciaki ktorym ojciec na 18-stke zafundowal auto ich niedorozwinietych marzen, ktore potem jet juz tylko katowane i nic wiecej- seria 3
seria 5 natomiast rozbiega sie tak poniewaz ogolnie to jest to limuzyna do komfortowego przemieszczania sie w dalekich trasach... gdy ma ponad 500- 600tys km niemcy pozbywaja sie jako przedmiotu zuzytego, polak kupuje, przywozi, cofa i sprzedaje za 18tys...

nie kupuj najtanszej, o najtansza to nawet nie dzwon, szkoda zachodu.
zycze powodzenia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 06:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 558
Lokalizacja: Boguszewiec/płock
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: obalił się;-)
też tak myśle najtańsze to zazwyczaj bubel

_________________
1.6 to nie wiele, ale toczy swoje fele :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 12:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
A szukałeś czegoś w dziale Giełda? Chociaz wróc ty nie masz dostępu :)

No więc na forum są na sprzedaż obecnie

BMW 330Ci 231 km aukcja ponizej:

http://otomoto.pl/bmw-330-C14925443.html

oraz na sprzedaż jest 523 sedan:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

moze cie któres z aut zainteresuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 12:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
bendzamin napisał(a):
A szukałeś czegoś w dziale Giełda? Chociaz wróc ty nie masz dostępu :)


Ma, nie może jedynie pisać :]

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 12:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Tak na szybko, bez wchodzenia w detale.

nuhi napisał(a):
1. BMW E39 528i (raczej sedan, ale kombi też do rozważenia)
2. BMW E39 523i (jw)
3. BMW E46 328i (tylko sedan)
4. BMW E46 323i (tylko sedan)


10-25k, zależy co się trafi, nie ma reguły że droższe=lepsze, tańsze=gorsze.
Napewno E39 jest tańsze od E46.

nuhi napisał(a):
5. BMW E46 coupe (w tym przypadku bardzo proszę o rozwinięcie pewnej kwestii, a mianowicie powszechna opinia mówi, że E46 coupe w dobrym stanie jest bardzo drogie, natomiast modele w atrakcyjnych cenach są: na pewno mocno bite, na pewno mocno żyłowane i na pewno mają kręcone przebiegi).


Takie tam pieprzenie o szopenie, coupe jest droższe, im ma większy silnik tym bardziej, jak ma automat to tańsze. Rozstrzał cen jest mega, R4 z automatem do 15k, 328 z manualem nawet do 30k ale to już musi być super sztuka. 330 i polifty nawet więcej.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 16:15 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Jeśli chodzi o E39 to nie zgadzam się że najtańsze to buble. Uważam że jeśli chce się coś naprawdę kupić trzeba oglądać wszystko co ma potencjał. Czasem auto ma uszkodzoną jakąś pierdułe a poza tym jest w pełni ori i często okazuje się że może być lepszy od tych z górnej półki. Sam przez ostatnie miesiące kupowałem E39 i często to co było piękne i drogie, było jak to w naszym kraju bywa picowane i do D. A auta tanie do rejestracji okazywały się oryginałami które potrzebowały dopieszczenia. Tak kupiłem swoje 2.0 kombi do opłat za 9100. Auto było brudne i zaniedbane, miało zjedzoną kanapę z tyłu przez psa poprzedniego właściciela. Ale..... okazało się w pełni ori, kanapa wymieniona, środek sprzątnięty, lakier polerowany i czyszczony, zmiana opon, skasowanie błędu poduszki, wymiana oleju(oczywiście przebieg 246000 i nadal pełen syntetyk), filtrów i płynu i auto jedno z lepszych na rynku. Oczywiście sprawdzone i nie było nigdy malowane. Wszystko wyniosło mnie 12,5 a auto było o niebo lepsze niż rodzynki po 15 i więcej na allegro. Auto już trafiło w dobre ręce :)
Drugie auto kupiłem z zagiętym tylnym błotnikiem i klapą do poprawki. Oczywiście nigdzie nie malowane ale brudne. Do tego sprzedający dał extra cenę bo silnik świrował. Wymieniłem czujnik położenia wału, lakiernik już poprawia błotnik i klapę, auto po wymianach początkowych i znów w pełni ori i od pierwszego właściciela (49r). Książka do końca, pełen syntetyk. Razem ze sprowadzeniem wyniosło mnie mniej niż poprzednia 520i. A jak gość to pokazał to wyglądało jak kupa. Niebawem będzie w galerii :)
Więc warto oglądać i szukać wszystko co na rynku...... takie jest moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 21:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 442
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e36 ---> e39
Kod silnika: M42B18---> m52b25
nuhi: Nie brałeś pod uwagę e38 ? Kawał auta, sporo wygodniejsze ;) i jest ich więcej na rynku wtórnym :)

Czy ktoś tak obiektywnie powie od ilu można szukać 7 ki ? ;)

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 22:26 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
madonkamil, jak to się mówi: jedna jaskółka...

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 23 stycznia 2011, 01:12 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
Bartek9856: E38 bardzo mi się podoba, ale póki co nie rozważałem zakupu. Większe koszty i kilka innych czynników. Raczej jeszcze nie teraz.

madonkamil: Powiem Ci, że w tym co napisałeś odnajduje jakiś sens i z pewnością będę rozważał szukanie BMW do dopieszczenia, w które warto byłoby trochę zainwestować.

Z każdym dniem obserwowania wszelkich ogłoszeń odnośnie BMW przekonuje się, że zakup używanego BMW to ciężki kawałek chleba. Nie jest to niestety jedynie kwestia kwoty, bo często mam wrażenie, że samochody za 10-12 tysięcy nie bardzo różnią się od tych podchodzących pod 20. Jeśli chodzi o modele po liftingu to w grę wchodzi chyba tylko 530d, a jednak wolałbym benzynę. Dobrze, że jeszcze trochę czasu minie zanim będę jeździł po Polsce za samochodem dla siebie. Jak już wspomniałem zastanawiam się też nad opcją, o której napisał madonkamil.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW - przedziały cenowe, na co zwracać uwagę
PostNapisane: 11 lutego 2011, 20:25 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
Poszukiwanie mojego BMW dobiegło końca kilka dni temu. Wszystko potoczyło się bardzo szybko, dość spontanicznie. Wybrałem opcję zbliżoną do tej, o której pisał madonkamil, czyli BMW wymagające trochę doinwestowania, z niezbędnymi kilkoma poprawkami. Wszystko skalkulowałem i uznałem, że będzie to dobry wybór. BMW spełniło moje najważniejsze wymagania, czyli silnik benzynowy 2.8, manualna skrzynia biegów, ksenony, czarny kolor i ciemne wykończenia środka (osobiście nie mam nic przeciwko drewnu, miałem je w mojej pierwszej E39, ale nie pasowało osobom z bliskiego otoczenia :P). Myślę, że będę zadowolony. W najbliższym czasie zaprezentuję ten samochód także na forum.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady!

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL