BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 15:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 13:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 183
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
Witam, jeśli to nie ten dział proszę admina o przesunięcie go w odpowiednie miejsce. ale do rzeczy..
Jakiś czas temu uzytkowałem e36, i po sprzedaniu poruszam się autem innej marki. Natomiast pojawił się pomysł aby po wakacjach powrócić do bmw..konkretnie e34. Znajomy ma mercedesa w202 czyli popularną c klase i szczerze powiedziawszy biorę go jako drugą opcję przy zakupie. Mimo tego ze to forum bmw :) prosiłbym o obiektywne oceny forumowiczow którzy mieli okazję jeździć/użytkować oraz maja jakaś wiedza na temat w/w aut
Biorę pod uwagę: e34 z silnikiem 2,0/2,5 150KM/192KM mercedes w202 2.0/2.2 136KM/150KM
Auta bedą wyposażone na pewno w sekwencję,Roczny przebieg ok 25-30k
Auta do jazdy głownie po mieście, sporadycznie trasy - urlop wypady za miasto. Jak wypada w tym zestawieniu zawieszenie e34 vs w202 na naszych polskich drogach? jakie TYPOWE usterki? Rzeczy eksploatacyjne myślę ze w takim samym przedziale jesli chodzi o ceny. Interesuje mnie raczej żywotność poszczególnych podzespolów - oraz ogólna opinia o twałości tych modeli. Krótko mówiąc auto nie będzie oszczędzane i na pewno nie będzie "relikwią" do ktorej się modli zamiast jezdzić :cool: Cena jaką planuje wydać przy zakupie na samo auto ok 7k. pozdrawiam

_________________
moje e36

http://img413.imageshack.us/i/323ge.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 16:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Ja bym brał E34 zdecydowanie. C to konkurent dla 3er, a nie 5er...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 16:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Mamy w domu e34 i W202. MB jest troszek mniejszy ale bardziej komfortowy na polskich dziurach. w202 mimo ze jest mniejszy od e34 to w srodku nie poczujesz roznicy ze jest mniej miejsca. E34 do dynamiczniejszej jazdy, W202 do spokojnego plywania bo plynie bardzo ladnie po dziurach. Cisza i komfort :]
Tu kwestia gustu ale ja moje e34 bez wahania zamienilbym na brata w202 :]
E34 natomiast ma typowy klimat BMW, wygodnie i bardziej 'sportowo'. Duzo wygodniej niz w e36

Jezdzimy naszymi samochodami głownie po miastach, rzadziej trasy. Zawieszenie e34 siada o wiele szybciej. Mercedes na oryginalnym zawieszeniu jezdzi juz 4 lata i procz 2 tulei w tylnej kolysce nic innego nie siadalo. W e34 natomiast 2 razy juz wymienialem zawieszenie, gumy na kolysce, tuleje wahaczy, drazki.... Jednak e34 jezdze wiecej i bardziej dynamiczniej od brata.

Ogolna trwałość. Obydwa samochody są z epoki gdzie samochody byly samochodami. Jesli kupisz w dobrym stanie, bedziesz używał je z głową i dbał o samochod, obydwa są bardzo wieczne i potrafia osiagnac kolosalne przebiegi. BMW psulo sie czesciej bo ma wiekszy przebieg, ale oprocz chłodzenia (kompletna wymiana chlodzenia - pompa, chlodnica, węże, wisco, plastik od chlodnicy, uszczelka pod glowica) i zawieszenia nie dzialo sie nic. w 202 przez 4 lata padła pompa wspomagania i pompa wody nic wiecej. Samochod radze sciagnac z niemiec w dobrym stanie najlepiej od jakiegos starszego wlasciciela. niezakatowany pojezdzi latami
Z mojego doswiadczenia widze ze zawieszenie bmw wybija sie szybciej. Mercedes jest miekki bardzo, ale wybiera idealnie wszystkie dziury, jego zawieszenie pracuje o wiele ciszej.

Ceny czesci w202 troche drozej juz
Jesli chodzi o gaz.... Obydwa samochody maja instalacje LPG od roku, tą samą instalacje, montowaną w tym samym warsztacie. e34 (m43) chodzi na gazie idealnie (srednie spalanie ok 13 litrów), nie przerywa, nie przelancza, nie dusi sie. w202 na gazie pracuje troche gorzej, silnik zimny jest mniej elastyczny, gwaltownie reaguje na gaz. Chyba przez to ze ma elektroniczną przepustnice. Spalanie w202 przy 1,8 to tez ok 13 litrów. Na trasie do 140 palą do 10 litrów LPG. Do samochodów tylko sekwencja dobrej firmy, zeby potem nie narzekac

Ogólnie silniki mamy za słabe to tych samochodow. E34 minimum te 2,0 jednak najlepiej jakies ładne 2,5. C klasa z 2,0 juz idzie ładnie, 2,2 czy 2,3 nie pamietam jak tam jest daje juz sobie bardzo dobrze rade.

W porownaniu do pracy silnika.... E34 m43 ciagnie ladnie z dolu. w202 1,8 z dolu jest muł, dopiero przy wiekszych obrotach budzi sie i ładnie jedzie.

Obydwa samochody są bardzo ładne, jednak e34 ciezej znalesc w dobrym nieagonalnym stanie. Jak znajdziesz którekolwiek w super stanie, nie wahaj sie, obydwa maja w sobie cos pieknego

w202 jest klase wyzej od e36 - duzo bardziej komfortowy, ilosc miejsca w srodku rowniez duzo wieksza - pewnie przez lepsza ergonomie.

fota hehe:

Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 17:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
tomaszeklolek napisał(a):
w202 jest klase wyzej od e36 - duzo bardziej komfortowy, ilosc miejsca w srodku rowniez duzo wieksza - pewnie przez lepsza ergonomie.



Są w tej samej klasie, dużo większy mietek nie jest. Zresztą w prawie każdym porównaniu MB jest nieznacznie większe od BMW. E34 vs W124 ; E39 vs W210 ; E60 vs W211 czy właśnie E36 vs W202

Ja bym brał zdecydowanie E34, ten Merol kompletnie do mnie nie przemawia i IMO najbardziej bezwyrazisty osobowy MB w historii.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 18:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 132
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: E30
Kod silnika: M20B20
E34 lepsze pod każdym względem o ile tylko będzie zadbane. Mam porównanie bo dużo jeżdżę W202, a E34 też kilka razy jechałem. Tak jak ktoś wyżej napisał E34 to nie konkurent dla C klasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 18:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
ja dalem tylko swoja opinie, ktora jest obiektywna, a nie subiektywna jak wiekszosc forumowiczow. E34 mam 3 lata, W202 jest u nas 4 lub nawet 5 lat. Nie sugerujcie sie nia i nie wyzywajcie ze podoba mi sie w202 ;] W202 jest samochodzikiem jeszcze z tej starej epoki dobrych mercedesow, chodzi o przedliftingowa wersje, bo wersja poliftingowa grzeszy strasznie awaryjnoscia elektroniki/elektryki

oba samochodziki są piękne :super: jednak do dynamicznej jazdy mercedes srednio sie nadaje - wersja classic ma bardzo miekkie zawieszenie, a esprit oraz sport, sa tylko obnizone o 2.5 cm, charakterystyka pracy zawieszenia jest bardzo podobna

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 19:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2969
Lokalizacja: Warszawa/RAJ
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=320
Dla mnie e34 to bardziej można porównywać do W124 ;)

_________________
Jadę nisko o progi trę miską !!
https://www.facebook.com/JadeNiskoOProgiTreMiska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 20:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 183
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
hehe tomaszeklolek własnie o takie zestawienie mi chodziło :) dzięki! tak jak podejrzewalem mercedes ma "niezniszczalne" zawieszenie jesli chodzi o nasze polskie dziury, znajomy przy swoim przez 3lata nic prawie nie wymieniał. Jesli chodzi o wygląd - rzecz gustu - wydaje mi sie ze przewazaja jednak opinie subiektywne:) sam jestem fanem bmw ale doskonale wiem ze w beemkach stosunkowo szybko leci zawieszenie - głownie sworznie z przodu, zdarzaja sie problemy z układem chłodzenia i na pewno nie są to auta bezusterkowe...domyslam sie ze wbiłem kij w mrowisko tym stwierzeniem :D ale czekam na opinie innych.

_________________
moje e36

http://img413.imageshack.us/i/323ge.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 28 marca 2010, 21:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
w TV, na tvn turbo kiedys bylo zestawienie Mitasubiszi Carisma vs w202. Bardzo tam chwalili w202 jednak mowili ze ma bardzo slabe zawieszenie na polskie drogi. Ogolnie w wielu tematach widzialem narzekanie na szybką eksploatacje zawieszenia w bmw.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 22:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 166
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M52 B25 TU
Garaż: [URL=http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045med.jpg[/IMG][/URL]
Ponieważ jeździłem i e34, e36, e46, mb 124, w202 pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze, e34 trzeba by porównać do w124 i tu bez mrugnięcia okiem 124 wygrywa (komfort jazdy, trwałość itd), ale jak już porównywać w202 to niestety ale to już nie jest ten sam mb co 124-ka i przegrywa z BMW, tak e34 jak i e36 (moim zdaniem)no może jest nieco mniej awaryjne, pod warunkiem że ma rozsądny przebieg. E46? to już w ogóle nie ma co porównywać, w202 przy tym to wykładka pod względem komfortu jazdy, wyposażenia, wyglądu itp. sprawa awaryjności już nie tak oczywista bo dużo zależy od stanu auta, w jednym i drugim przypadku jak trafi się na rzęcha to może przyprawić o ból głowy. Niestety w202 to nie w124 który potrafił znieść wszystko, zwłaszcza nasze drogi.

_________________
schadook
[img][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 17:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
nie jezdzilem e34, ale w202 tak, tylko, ze w cdi

ale moge sie wypowiedziec na temat blacharki- juz nie to co w 124- zdecydowanie, komfort rowniez nie ten- bo c klasa to konkurent dla e46, czyli mniejszej, mniej komfortowej.
prowadzeniem przegrywala z e46 napewno.
ja bym bral e34

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 26 czerwca 2011, 16:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Myślicie że chłopak sie jeszcze zastanawia czy w202 czy e34 :rotfl: ?

Żeby nie było OFF, aktualnie zmieniłbym swoje poprzednie wypowiedzi na korzyść BMW :) Jednak bardzo brakuje mi jazdy e34, a wsiadając z e38 do w202 czuje sie nie za dobrze

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 26 czerwca 2011, 16:41 
pan_prezes_skora napisał(a):
nie jezdzilem e34



pan_prezes_skora napisał(a):
ja bym bral e34


:rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 26 czerwca 2011, 20:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
rybik napisał(a):
pan_prezes_skora napisał(a):
nie jezdzilem e34



pan_prezes_skora napisał(a):
ja bym bral e34


:rotfl:



milosc do marki ;) :super: :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e34 vs mercedes w202-niezawodność,koszty ogólna opinia
PostNapisane: 27 czerwca 2011, 11:14 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 34
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Ta tylko że znalezienie E34 w tych czasach to chyba graniczy z cudem. Sam szukam teraz E36 lub E34 2.5 i nie moge nic znaleźć. Mercedesem też bym nie pogardził, ale oglądałem narazie jednego i też nie był w za dobrym stanie. Mam fundusz ok 10 tys. zł szukam auta w samej benzynie ewentualnie z LPG


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL