BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 17:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Galerie do działu „Projekty zmodyfikowanych BMW - łap szpadyl definiszyn” są przenoszone wg. opinii i zdania moderatorów oraz administratorów forum.

Celem działu jest pokazanie ciekawych projektów BMW na tym forum, których modyfikacje przeprowadzone są na wysokim poziomie i skupiają się głównie na stronie mechanicznej i przy okazji „niestandardowych” zmianach stylistycznych.

Głównym kryterium oceny jest poziom modyfikacji BMW jak np. kompresor, turbo, upgrade-y zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, ciekawsze SWAPy itp.
BMW przygotowane do sportu, amatorskich wyścigów i weekendowych zabaw



Userzy nie mają możliwości zakładania galerii w tym dziale, galerie są tu przenoszone przez moderatorów i administratorów forum.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 229  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 18:29 
Hipek napisał(a):
niesamowite są te mityczne projekty, których nikt nie widział ....ja powtórzę jeszcze raz, że standardowe S54 wytrzyma max. 550ps bezawaryjnie.....po kuciu i wymianie połowy silnika za milion dolców dopiero można coś z tym zrobić.


Przeciez nikt nie pisze ze bedzie dmuchane w standardzie, od razu kucie i 800KM z takiego silnika to pestka.

Cytuj:
Nie wiem może to tylko ja mam tak, że nie mógłbym jeździć samochodem z maską, błotnikami, zderzakami i poszyciami od innego auta


Ale dlaczego? Gryzie? Smierdzi? Uwiera? Nie ogarniam o czym piszesz...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 20:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
Siwy5172 napisał(a):
Body z M3 zrobi robotę i nie widzę powodu by zaspawać skrzela czy mówić, że to jest podróbka M3...


KU84 napisał(a):
Nie wiem może to tylko ja mam tak, że nie mógłbym jeździć samochodem z maską, błotnikami, zderzakami i poszyciami od innego auta


LeSiO napisał(a):
Ale dlaczego? Gryzie? Smierdzi? Uwiera? Nie ogarniam o czym piszesz...


Tak tylko na marginesie ciekawy jestem ile żółci by się wylało jakby ktoś np. w e36 zrobił sobie przód z E46 albo nerki M3 w 316 - wtedy też byłoby OK??

Mnie ogólnie projekt bardzo się podoba oprócz nerek M3 o czym pisałem wcześniej.
Zazdroszczę bo sam chciałbym mieć takie zacięcie albo chociaż trochę wolnego czasu i kasy,
żeby sobie pogrzebać w swoim samochodzie, ale niestety jeszcze nie teraz... :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 21:03 
martin4004 napisał(a):
ak tylko na marginesie ciekawy jestem ile żółci by się wylało jakby ktoś np. w e36 zrobił sobie przód z E46 albo nerki M3 w 316 - wtedy też byłoby OK??



Zeby zrobic przod z e46 w e36 to trzeba byc totalnym imbecylem i bezgusciem, a nerki w normalnych blotnikach to tylko na wiocha.pl.

Mnie nie przeszkadza to co chce zrobic Leo, a nawet jestem za i bardzo mu kibicuje bo pomysl ma swietny.
Poza tym wielka role odgrywac bedzie tu mozliwosc wsadzenie szerokich felg z szerokimi oponami ktore na pewno sie przydadza przy nowej mocy.

Osobiscie nerki bym wywalil bo wszyscy bede widziec w tym aucie M3 a najwieksza robote maja robic poszerzenia a one znikna jak beda nerki bo to nie bedzie juz "szerokie" e46 tylko po prostu m3.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 22:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Hipek takie pytanie mam do Ciebie bo czegoś bardzo nie rozumiem? Czy ty uważasz że ja jakiś nietomny albo nieogariety w temacie jestem? Myślisz że jednym e46 m3 które obecnie w firmie mam jeździłem z smg? Najeździłem się wszystkimi emkami z serii "e" po różnych naprawach itd, robilem zakleszczone smg w m6 i m5... w e36 robilem smg które przywieźli z Warszawy bo nikt nie mógł dojść do ładu z nim (wbijało biegi w przeciwne strony).... Także mogę powiedzieć że na tych skrzyniach zjadłem zęby.... Do czego jednak zmierzam: dla mnie (w mojej ocenie i własnej opinii) skrzynia smg w e46 to klops tak jak w e36... Wyrywa podłogi, rozpieprza napędy a wcale jakaś hiper szybka nie jest... SMG w m5 jest już zdecydowanie inaczej pracującym układem hydraulicznym, precyzyjniejszy itd....

Wracając jednak do tematu, dzięki Lesio że podzielasz moje zdanie :piwo:

Skrzela póki co zostają ale na pewno nie w chromie jak już będą całe czarne i bez znaczka m3 w środku :)

Co do s54 to nie jestem w ciemie bity i nie dmuchał bym nawet 0,2 bara w seryjny motor bo on sie do tego nie nadaje.... albo grubo albo wcale ;)

Mam już termin u blacharza i ubiłem zakład ze wspólasem który składa vw T2 :D

Ja gotowym samochodem wyjeżdżam w kwietniu a on w marcu ogórem :D :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 22:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
jestem pełen podziwu dla tego auta i Twojej pracy Leo. Choć nie ukrywam że auto straci swoją cichociemność którą miało do tej pory - dla mnie to minus. Tym niemniej bardzo jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyjdzie :D

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 22:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1696
Lokalizacja: LLU
Leo napisał(a):
Mam już termin u blacharza i ubiłem zakład ze wspólasem który składa vw T2 :D

Ja gotowym samochodem wyjeżdżam w kwietniu a on w marcu ogórem :D :rotfl: :rotfl: :rotfl:


a kto zgarnia wygrana jak obydwaj sie nie wyrobicie? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 22:35 
wladekkow napisał(a):
Choć nie ukrywam że auto straci swoją cichociemność którą miało do tej pory - dla mnie to minus.


Ale ten samochód nie był cichociemny :)(aczkolwiek trochę racji masz, na pewno mniej się rzucał w oczy niż teraz będzie). Dla ludzi w temacie nie potrzeba szerokich błotników żeby widzieć, że duży hamulec i intercooler nie są raczej dla ozdoby ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 22:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
wojtasWLK napisał(a):
Leo napisał(a):
Mam już termin u blacharza i ubiłem zakład ze wspólasem który składa vw T2 :D

Ja gotowym samochodem wyjeżdżam w kwietniu a on w marcu ogórem :D :rotfl: :rotfl: :rotfl:


a kto zgarnia wygrana jak obydwaj sie nie wyrobicie? :D



wtedy jedne drugiemu stawia :D

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 23:00 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
Leo napisał(a):
... a wcale jakaś hiper szybka nie jest... SMG w m5 jest już zdecydowanie inaczej pracującym układem hydraulicznym, precyzyjniejszy itd....


Znajdz moment zmiany biegu na wykresie :)
http://s11.postimg.org/w7chkrdqb/hipek_100_200.jpg
Skrzynia jest mega szybka i fajnie kopie na najwyzszym trybie - tak samo w M6 ja i w M5 jak i w M3. (mam tez wykres przyspieszenia m5 dla porownania - tez nie znajdziesz na wykresie momentu zmiay biegu ;)

Projekt ktory robisz mi (osobiscie) nie podchodzi. o ile robienie Stage 8 w 330i mialo jeszcze jakis sens o tyle robienie body z M3 to juz... no taki sobie pomysl - według mnie.

Jednak body mnie nie interesuje, fajniejsze jest to co będzie pod maską - zapowiada się ciekawie.
Mam nadzieje, że tym razem uda się zrobić coś czym pojezdzisz dłużej.

Powodzenia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 23:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Jak sam zauważyłeś kopie, dla Ciebie fajnie dla mnie nie ;)

Jest tak samo precyzyjna jak DKG?

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 23:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1849
Lokalizacja: WA
Moje BMW: 1M
Leo napisał(a):
Hipek takie pytanie mam do Ciebie bo czegoś bardzo nie rozumiem? Czy ty uważasz że ja jakiś nietomny albo nieogariety w temacie jestem? Myślisz że jednym e46 m3 które obecnie w firmie mam jeździłem z smg? Najeździłem się wszystkimi emkami z serii "e" po różnych naprawach itd, robilem zakleszczone smg w m6 i m5... w e36 robilem smg które przywieźli z Warszawy bo nikt nie mógł dojść do ładu z nim (wbijało biegi w przeciwne strony).... Także mogę powiedzieć że na tych skrzyniach zjadłem zęby.... Do czego jednak zmierzam: dla mnie (w mojej ocenie i własnej opinii) skrzynia smg w e46 to klops tak jak w e36... Wyrywa podłogi, rozpieprza napędy a wcale jakaś hiper szybka nie jest... SMG w m5 jest już zdecydowanie inaczej pracującym układem hydraulicznym, precyzyjniejszy itd....

Cóż za ekscytacja. To co ja uważam zachowam dla siebie....nie będę siał populizmu jak Ty. Idę do swojej piaskownicy bo chyba SMG mi się skleszczyło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 23:11 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
Leo napisał(a):
Jak sam zauważyłeś kopie, dla Ciebie fajnie dla mnie nie ;)

Jest tak samo precyzyjna jak DKG?


no tak, każdy lubi co innego - gdyby każdy lubił to samo to było by nudno.

Co masz na myśli mówiąc "precyzyjna"? - jeśli "dosłownie" to tak, zawsze trafia z jedynki na dwójkę tak samo jak DKG :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 3 lutego 2015, 23:38 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Hipek napisał(a):
Leo napisał(a):
Hipek takie pytanie mam do Ciebie bo czegoś bardzo nie rozumiem? Czy ty uważasz że ja jakiś nietomny albo nieogariety w temacie jestem? Myślisz że jednym e46 m3 które obecnie w firmie mam jeździłem z smg? Najeździłem się wszystkimi emkami z serii "e" po różnych naprawach itd, robilem zakleszczone smg w m6 i m5... w e36 robilem smg które przywieźli z Warszawy bo nikt nie mógł dojść do ładu z nim (wbijało biegi w przeciwne strony).... Także mogę powiedzieć że na tych skrzyniach zjadłem zęby.... Do czego jednak zmierzam: dla mnie (w mojej ocenie i własnej opinii) skrzynia smg w e46 to klops tak jak w e36... Wyrywa podłogi, rozpieprza napędy a wcale jakaś hiper szybka nie jest... SMG w m5 jest już zdecydowanie inaczej pracującym układem hydraulicznym, precyzyjniejszy itd....

Cóż za ekscytacja. To co ja uważam zachowam dla siebie....nie będę siał populizmu jak Ty. Idę do swojej piaskownicy bo chyba SMG mi się skleszczyło.



Chyba Ty się właśnie ekscytujesz tym co masz, co wiesz i samym sobą ;) Próbujesz mi wyjaśnić jak wspaniałą skrzynią nie jest smg gdzie ja mam swoje wyrobione zdanie poparte doświadczeniem, więc nie rozumiem po co to?

piszesz: "Pisanie, że SMG to kibel na podstawie jakiegoś egzemplarza, którego masz na warsztacie to przesada." sugerując mi tym samym że przejechalem sie jakas tam emka z (pewnie w twoim mniemaniu) zajechanym smg i wypowiadam sie w temacie.

"Tak czy inaczej jeśli się o tą skrzynię dba i użytkuje jak należy jest bardzo fajna.." co masz na myśli użytkuje jak należy? Rozgrzewasz w niej olej jak w automacie? Olej zmieniasz co 10 tys jak w silniku? Na prawdę nie rozumiem jak chcesz o nią dbać? A może jej nie wstawiasz?

"Leo do SMG się trzeba przyzwyczaić i nauczyć się tym jeździć." do wszytskiego jak się przyzwyczaisz to wydaje Ci się że jest bardzo fajne bo to ogarniasz i potrafisz przewidzieć zachowanie, to samo jest z nauką jeżdżenia....

Możesz iść do piaskownicy rozkleszczać swoje smg, nie zabraniam, nie wyganiam, ale nie ja zadzieram tu nosa i próbuje kogoś nawrócić ;)

Wujekwalduś chodziło mi o szybkość i precyzje w samej pracy smg kopie w tyłek aż miło i przeciaga biegi jak jedzie się spokojnie, przy spokojnej normalnej jeździe wbija te biegi bardzo nerwowo.... to miałem na myśli ;)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 00:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1849
Lokalizacja: WA
Moje BMW: 1M
Sorry ale ta dyskusja nie ma dla mnie głębszego sensu...za stary jestem na takie przepychanki. Nie jestem kogutem i nie będę tu dziobał jakiś drętwych tekstów i odwracał kota ogonem. Jak nie wiesz jak postępować z SMG to przeczytaj instrukcję. Nic Ci nie próbuję wyjaśniać ani do niczego przekonywać...to tylko Twoje interpretacje bardzo prostych tekstów, które napisałem. Trzymam kciuki za projekt i mam nadziej, że go kiedyś zobaczę...może starczy bostu w tym sezonie żeby przyjechać do Torunia. Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 06:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Właśnie tu jest kłopot, jeszcze niedawno walczył z problemem znikającego oleju w 330i, a teraz poprawia fabrykę i wytyka błędy w jednym z najlepszych aut BMW, nie wiedzać kto i jak jeździł nim od nowości...
Może ja nie rozumiem Twojej ideologi, ale Ty też nie rozumiesz idei M3. Dobrym przykładem jeśli chociaż trochę interesujesz się piłką nożną jest zespół Realu Madryt: mają praktycznie najlepszych zawodników, z najdroższymi "metkami", a wcale nie tworzą najlepszego zespołu ;)

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 07:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Fajnie że w Polsce powstanie taki pocisk :ok:
Projekt świetny!

Od kilku lat lubie sobie czasem puścić ten filmik, podoba mi się ten odjazd z rolki :)

Z turbo auto będzie na pewno bardziej narowiste i skłonne do zostawiania długich czarnych pasów na asfalcie :hyhy:
Bardziej będą mnie interesować filmiki w tej galerii, w końcu każde auto jest głównie do jazdy a nie oglądania, więc jeśli chodzi o wygląd przednich błotników to mi wszystko jedno... Na pewno wioski nie będzie.

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 08:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Ehhhh... Uroki tego forum. I tak.w tym temacie nie jest jeszcze tak źle... Nie rozumiem co Was tak boli w tym body, że będa strzela. W BMW naprawdę ciężko jest poprawić fabrykę. Jak dla mnie ///M ma na tyle dopracowane body, że jednym dobrym ruchem to jego rozbudowa o dokladki. To nie honda, zeby wsadzic laminaty, maske unieść i trzepac na to pod gimnazjum.
A nawet w pewnym sensie, możemy pękać z dumy. W koncu cos co wyglada jak ///M i trzyma ten poziom. Bo po tym co czasem slysze i widzę jak zdechłe M3 dostało od golfa w TDI 250hp czy też nie moze uciec e60 na 19" tych ciężkich wkleslych po sofcie na 280hp.... To takie prawie M3 zdecydowanie podniesie poziom ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 08:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
deejeys napisał(a):
To takie prawie M3 zdecydowanie podniesie poziom
chłopaki się boją że ich eMki zostaną objechane przez 330i ze skrzelami od Mki :P

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 08:25 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E92
Kod silnika: 335d
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=56077
deejeys, x2

_________________
Zapraszam do galerii mojej 335d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 08:31 
deejeys napisał(a):
Uroki tego forum. I tak.w tym temacie nie jest jeszcze tak źle...



hehe racja, czasami jak obserwuje wojny diesel vs. pb, to dochodze, ze pb wygra, bo dieslowcy wczesniej sami sie nawzajem pozabijaja :D

a tu jeszcze kulturka :D

gdzies mi sie nazwa laguna seca przewinela, juz myslalem, ze bedzie hamman, a tu takie rozczarowanie, tylko skrzela z m3 :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 229  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL