BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 13:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Jakie głośniki do E36 316i Compact
PostNapisane: 26 lutego 2008, 12:20 
Witam!
Jakiego typu głośniki (średnica itd), na przód i tył, zakupić do E36 316i Compact (1995), tak aby pasowały bez przerabiania itp? Na co zwrócić uwage?
Z góry dzięki za odp.


Ostatnio edytowano 14 sierpnia 2009, 09:49 przez eNeS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 22:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 74
Lokalizacja: Z krainy toru krĂłlĂłw
Pytałem o to kilka tematów niżej. Z tego co pamiętam to w nogach masz 13 a w drzwiach max 10 zmieścisz. jeśli chodzi o tył to nie wiem.

_________________
Oceniajcie :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=20938


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 23:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Z przodu w nogach masz trzynastki w tylnej pułce tkwią mega wielke dziesiatki :D mmy takie samo autko wiec moge powiedziec co ja zrobiłem :
na przodzie mam wymienione panele drzwiowe zakupione u qrax-a (użytkownik forum) jest on producentem takowych panelików i myslę że to dobry zakup bo za 200 zł otrzymałem paneliki z otworami na głosnik 16'' myślę zo to najlepsze rozwiązanie gdyz z trzynastek nic wielkiego nie wycisniesz, na tył wstawiłem 6x9 trzymają sie na dystansach z allegro za 20zł, wstawił bym jeszcze tube/skrzynie czy coś tam do basu ale zależy mi na bagarzniku wiec ten rozdział opuściłem
jaki werdykt ?:
nie inwestuj w głośniki które będziesz chciał zamontować w orginalne miejsce bo nie będziesz z nich zadowolony - wydasz kupe kasy na głosniki a dzwiek bedzie nijaki jak wiadomo głosnik musi czyms oddychac czyli jak wsadzisz sprzet w ciasną dziure dzwiek bedzie głuchy

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, 19:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Kwidzyn
Mam pytanie mam 316 e36 compact 97 rok. Czy na dole koło nóg wszystkie 13 będa pasowały bez problemu najbardziej mi się rozchodzi o dziure czy się całe zmieszczą. Podam np boschamana takie:

http://allegro.pl/item320263764_markowe ... dbass.html

prosze o odpowiedz. Dzieki
ponoc beda pasowaly bez problemu chce sie tylko upewnic

_________________
Po prostu BMW

KVINEK (Marienwerder)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2008, 12:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Wejdzie wiekszosc wystarczy tylko sprawdzic glebokosc montarzowa

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2008, 15:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Kwidzyn
pasuja jest OK. Mam i radio deh4000 pioneer. Tylko nie mam koncowki z bmw na iso czekam od czwartku ale ta poczta chodzi koszmar!! tak bym juz potestowal. Na oryginale juz roznica dzwieku ale dopiero sie okaze na pionierku

_________________
Po prostu BMW

KVINEK (Marienwerder)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, 22:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
U żony z tyłu po bokach w compakcie gościu wymontował głosniki.... jakie tam powinny siedzieć, chodzi mi o rozmiar?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2008, 10:14 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 615
Lokalizacja: ....
z tyłu oryginalnie są 10"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2008, 07:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
ja do przodu przed chwileczką kupiłem takie http://allegro.pl/show_item.php?item=456953104, do nóg oczywiście :) Jednostką sterującą jest pioneer DEH-P65BT, z tyłu nie wiem jak wy ale ja pociąłem tak deske tylną że wlazły mi elegancko 6x9 Infinity Reference 9623i http://allegro.pl/item453554456_infinit ... onusy.html te głośniczki naprawde dają popalić nawet jak ktoś nie ma subwoofera, no ale z subem to już zupełnie inna jazda jest :) A z tyłu te oryginalne i te przednie moge opylić komuś komu brakuje a chce zachować oryginalny stan samochodu ;) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2008, 12:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Kostek napisał(a):
Z przodu w nogach masz trzynastki w tylnej pułce tkwią mega wielke dziesiatki :D mmy takie samo autko wiec moge powiedziec co ja zrobiłem :
na przodzie mam wymienione panele drzwiowe zakupione u qrax-a (użytkownik forum) jest on producentem takowych panelików i myslę że to dobry zakup bo za 200 zł otrzymałem paneliki z otworami na głosnik 16'' myślę zo to najlepsze rozwiązanie gdyz z trzynastek nic wielkiego nie wycisniesz, na tył wstawiłem 6x9 trzymają sie na dystansach z allegro za 20zł, wstawił bym jeszcze tube/skrzynie czy coś tam do basu ale zależy mi na bagarzniku wiec ten rozdział opuściłem
jaki werdykt ?:
nie inwestuj w głośniki które będziesz chciał zamontować w orginalne miejsce bo nie będziesz z nich zadowolony - wydasz kupe kasy na głosniki a dzwiek bedzie nijaki jak wiadomo głosnik musi czyms oddychac czyli jak wsadzisz sprzet w ciasną dziure dzwiek bedzie głuchy


jesli masz compacta to powiedz mi jakim cudem udalo Ci sie na tyl zapakowac glosniki 6x9? W polke?

_________________
Compact 323ti Indywidual :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2008, 12:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
racesupport napisał(a):
ja do przodu przed chwileczką kupiłem takie http://allegro.pl/show_item.php?item=456953104, do nóg oczywiście :) Jednostką sterującą jest pioneer DEH-P65BT, z tyłu nie wiem jak wy ale ja pociąłem tak deske tylną że wlazły mi elegancko 6x9 Infinity Reference 9623i http://allegro.pl/item453554456_infinit ... onusy.html te głośniczki naprawde dają popalić nawet jak ktoś nie ma subwoofera, no ale z subem to już zupełnie inna jazda jest :) A z tyłu te oryginalne i te przednie moge opylić komuś komu brakuje a chce zachować oryginalny stan samochodu ;) Pozdrawiam


rozumiem ze tylna deska to po prostu polka tylna?

_________________
Compact 323ti Indywidual :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 21:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
nie wiem jak sie to fachowo nazywa, może klapa czy coś w tym stylu, a może i deska, nie wiem :) Normalnie jakoś... hmmm, no zmieściłem, dość ciasno wchodzą, aaaa, jeżeli Ci chodzi o miejsce gdzie są oryginalne głośniki z tyłu to nie o to mi chodzi :) Jak chcesz to zrobię foto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 21:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
racesupport napisał(a):
nie wiem jak sie to fachowo nazywa, może klapa czy coś w tym stylu, a może i deska, nie wiem :) Normalnie jakoś... hmmm, no zmieściłem, dość ciasno wchodzą, aaaa, jeżeli Ci chodzi o miejsce gdzie są oryginalne głośniki z tyłu to nie o to mi chodzi :) Jak chcesz to zrobię foto.


zrob, bo chetnie sie dowiem co wykombinowales :D

_________________
Compact 323ti Indywidual :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 22:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
no na pewno pociołeś półke. w compakcie nie ma innej opcji żeby coś z tyłu grało(oprócz tuby). tylko że ja nie mam zamiaru ciąć ori półki wole sobie wyciąć na jej wzór z mdfu i obrzyć elegancko materiałem i jak cos to zawsze ori moge wstawić, zresztą ori pólka moim zdaniem jest za cienka. ja na wiosne własnie takie cos planuje zrobic plus wygłuszenie przednich drzwi i 16" w dzwi. i to wszytko pod wzmaka i mysle ze powinno troche hałasu narobić :P

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 22:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
a jaka by mogła być inna opcja :) jedynie ciąć, miałem oryginalne szablony z kartoniku po Infinity, przymierzyłem, wyciąłem, ledwo sie zmieściło ale jest ok. Mi moje audio troche hałasu potrafi narobić, już mam wszystko tak jak chciałem, z przodu mam zamontowane te soniaki o których wyżej pisałem już, z tyłu te infinity, oryginalne nokii są odłączone bo charczały bidulki jak sie pociągnęło na Pioneerze vol 50 :) Z tyłu wzmak Blaupunkt GTA 640W po mostku daje 320W czyli idealnie do suba i ma jeszcze 2 kanały wolne, no i sub z głośniczkiem JBL GTO 1264 300W RMS / 1200W MAX, daje popalić, jedyną rzeczą są jeszcze soprany które zaniedługo wymienie w drzwiach i kondensator, nie zależy mi aż tak na audio żeby kupować lub przerabiać panele drzwiowe bo wg. jak ktoś nie ma mega wymagań to gra naprawde ładnie szczególnie jak sie zastosuje dobrej jakości sprzęt. Jutro dam fotki bagażnika i głośniczków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2008, 09:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać bagażnik nie jest zbyt czysty, tuba też nie ale nie mam niestety ostatnio czasu na dogłębne wymycie autka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2008, 09:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
racesupport napisał(a):
Z tyłu wzmak Blaupunkt GTA 640W po mostku daje 320W czyli idealnie do suba i ma jeszcze 2 kanały wolne,
to masz jeszcze suba??? i co zrobiłes mostek a te 2 kanały nigdzie nie podłączyłeś?? a jaki masz dokładnie model wzmacniacza???

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2008, 11:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
no właśnie zastanawiam się czy nie podłączyć tych Infinity pod ten wzmacniacz jak mam jeszcze te 2 wolne..., albo przód... nie wiem zresztą, na samym radiu naprawde dobrze grają. Wzmak BLAUPUNKT GTA 4100


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2008, 11:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
racesupport napisał(a):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać bagażnik nie jest zbyt czysty, tuba też nie ale nie mam niestety ostatnio czasu na dogłębne wymycie autka :)


dzieki za fotki, u mnie takiego rozwiazania nigdy nie zastosuje. Audio jesli bedzie to takie, ktorego nie widac. Na razie mysle jak to zrobic :rotfl:

_________________
Compact 323ti Indywidual :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2008, 11:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
no powiem Ci szczerze, że ładniej by sie prezentowały całe czarne te głośniki z tyłu, może wezme kiedyś się za to i pomaluje te maskownice z Infinity bo srebrne to taką wsią troszkę pachnie a bagażnik to wiadomo nie widać, poza tym ja to mam dla siebie a nie że bede z otwartym bagażnikiem jeździł jak paw z za wielką ilością piór :) Ogólnie jestem zadowolony i jedyne co chciałbym w przyszłości zmienić to samo radio, coś z DVD z tym że to już chyba przy nowej bunii będę myślał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL