BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 11:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Lampy od Anglika
PostNapisane: 22 marca 2007, 10:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: KÂąty WrocÂławskie
Witam mam takie pytanie bo lampy z anglika swieca w inna strone niz normlane europejskie .Czy jest mozliwa jakas przeróbka zeby swieci dobrze jak europejskie?????


Ostatnio edytowano 6 czerwca 2008, 23:03 przez HIOB, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, 10:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
nie. Trzeba kupić europejskie :) inna jest ogniskowa soczewki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, 19:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 264
Lokalizacja: Kielce- Huntingdon
Dokładnie tak jak mówi Przemek sam w tej chwili jężdze polskim autkiem po UK :cwaniak: i jak w nocy jade to czasami na długie ci z przeciwka zmieniają bo im w oczy świece :przestraszony: i jak u mechanika pytałem to też mi tłumaczył że musze w UK lampy kupić, są też specjalne nakleiki na reflektory można je kupić w sklepach typu funciak,na stacjach benzynowych i na promie (oczywiście trasa UK<->Francja) zmieniają one kąt światła ale widziałem je tylko w wersji na prostokątne światła.Nie wiem dokładnie bo nie kupowałem bo po co jak i tak musiałem kupić anglika :dobani: po 6 miechach albo rejestrować tu swój ale dzięki temu jestem na forum :hurra: ;) :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, 20:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 130
Lokalizacja: Wroclaw/UK
Ano Przemek prawde mowi.

Myslalem o tym zeby sobie w PL uzywane ksenony za grosze wlozyc do auta i juz nawet termin umawialem kiedy zajarzylem ze w zla strone beda swiecic. Ksenony bmw maja taka wajche ktora sie przelacza kierunek swiecenia ale to nie jest prawdziwe odwrocenie snopu swiatla. Ta wajcha jest tylko po to zeby autem kupionym w UK w czasie wycieczki np do Francji przez kilka dni ludzi z przeciwka nie oslepiac. Nie zwieksza za to stopnie oswietlenia pobocza po drugiej niz orginalnie stronie.

Naklejki sa rowniez na inne niz prostokatne swiatla, w kazdym opakowaniu jest instrukcja jak je umiescic w danym aucie. Stosowalem je bo podobno to jest legalny wymog, chyba we Francji albo Holandii. Znowu to nie jest rozwiazanie na dluzszy czas. Obcinaja one tylko snop swiatla oslepiajacy jadacych z przeciwka ale nie zwiekszaja oswietlenia pobocza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2007, 14:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: KÂąty WrocÂławskie
Pytam sie bo mnie doszly wiesci ze jak zmienie te szkla ktore sa okragle w lampie na eruopejskie to bede mi lampy swiecic normlanie ????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 09:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 691
Lokalizacja: DW
Moje BMW: 323ti
Kod silnika: m52b25
w niczym nieprzeszkadza jazda na angielskich swiatelkach po naszych drogach.we wczesniejszej firmie ktorej pracowalem byly same sprintery po przerobkach i w nocy jezdzilo sie bez problemu .troszki mniej oswietlaja prawa strone i tyle .Po jakims czasie przyzwyczajasz sie do tego potem jest to juz niezauwazalne przez ciebie.nic nikogo nie oslepia .i pamietam ze na przegladzie w firmie nie mieli zadnych problemow z zarejstrowaniem tych aut (trzn.ze na przegladzie oswietlenie bylo ok.)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 18:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa-GrochĂłw
adihash napisał(a):
w niczym nieprzeszkadza jazda na angielskich swiatelkach po naszych drogach.we wczesniejszej firmie ktorej pracowalem byly same sprintery po przerobkach i w nocy jezdzilo sie bez problemu .troszki mniej oswietlaja prawa strone i tyle .Po jakims czasie przyzwyczajasz sie do tego potem jest to juz niezauwazalne przez ciebie.nic nikogo nie oslepia .i pamietam ze na przegladzie w firmie nie mieli zadnych problemow z zarejstrowaniem tych aut (trzn.ze na przegladzie oswietlenie bylo ok.)


...ciekawe czy inni użytkownicy się przyzwyczają do tego że ich oślepiasz jadąc z przeciwka :hyhy:
...niestety niezgodzę się z kolegą, po pierwsze pojazd z takimi reflektorami zarejestrowany w Polsce nie ma prawa przejść pozytywnie badania technicznego (oczywiście to też zależy od diagnosty - jego "uczciwości") - to jest pewne! a czy nie jest ważne to że mniej oświetlają prawą stronę jezdni czyli pobocze gdzie czasem poruszają się piesi - tu bym polemizował, ale pozostawie to bez komentarza (na tym głównie polega różnica).
To czy można poruszać się z takimi lampami w ruchu prawostronnym - oczywiście tak, warto dodać iż można czasem spotkać użytkowników drogi którzy wogóle nie używają świateł mijania po zmierzchu :rotfl:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5542


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 21:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 268
Lokalizacja: Żelechów/Tullamore
Moje BMW: 2xCoupe: E30&E36
Kod silnika: M40 & M42
Garaż: www.klubbmwirlandia.czo.pl
nie musisz zmieniać lamp na europejskie-jest możliwość regulacji-jak masz najzwyklejszą instrukcje obsługi to tam jest pokazane jak to się robi.Jak nie masz to Ci mogę skan na mejla wysłać.Pozdro

_________________
Obrazek
PL e30 M40B18 by BeeRTe
IE e36 M52B28 by BeeRTe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 21:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa-GrochĂłw
BeeRTe napisał(a):
nie musisz zmieniać lamp na europejskie-jest możliwość regulacji-jak masz najzwyklejszą instrukcje obsługi to tam jest pokazane jak to się robi.Jak nie masz to Ci mogę skan na mejla wysłać.Pozdro


...jest możliwość regulacji kąta padania światła reflektorów przednich ?? - zapodaj skan na forum wszyscy są na pewno ciekawi...

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5542


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2007, 00:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 268
Lokalizacja: Żelechów/Tullamore
Moje BMW: 2xCoupe: E30&E36
Kod silnika: M40 & M42
Garaż: www.klubbmwirlandia.czo.pl
A proszę-po angielsku ale jest: nie trzeba znać języka wystarczy obrazek http://img340.imageshack.us/img340/1571/wiataqh6.jpg pozdro

_________________
Obrazek
PL e30 M40B18 by BeeRTe
IE e36 M52B28 by BeeRTe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2007, 16:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa-GrochĂłw
BeeRTe napisał(a):
A proszę-po angielsku ale jest: nie trzeba znać języka wystarczy obrazek http://img340.imageshack.us/img340/1571/wiataqh6.jpg pozdro


...właśnie sprawdziłem na realoem i faktycznie dla furek z kierownicą po L i P stronie jest reflektor o tym samym numerze referencyjnym :zdziwko:

...więc chylę czoła przed BeeRTe - szczerze mówiąc już spodziewałem się "ciekawego opisu" :hyhy:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5542


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2007, 16:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: KÂąty WrocÂławskie
Wielkie Dzieki BeeRTe :P musze to jak najszybciej tak zrobic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2007, 18:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 268
Lokalizacja: Żelechów/Tullamore
Moje BMW: 2xCoupe: E30&E36
Kod silnika: M40 & M42
Garaż: www.klubbmwirlandia.czo.pl
Bardzo się cieszę,że mogłem pomóc... POZDRO

p.s.zerknijcie na moje cuope-tki :hyhy:

_________________
Obrazek
PL e30 M40B18 by BeeRTe
IE e36 M52B28 by BeeRTe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 18:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 130
Lokalizacja: Wroclaw/UK
Niestety dla nowszych modeli juz nie sa takie same swiatla :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, 09:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 523
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m54b30
A nie wiecie czasem czy w soczewkach z 99 roku w e36 wersja angielska tez sie da zmienic przez ta regolacje ????? lampy bosch bo mma do kupienia tanio


I jka to mozliwe aby auto z 99 roku mialo soczewki jeszcze?? A anglii bylo inaczej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, 11:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 268
Lokalizacja: Żelechów/Tullamore
Moje BMW: 2xCoupe: E30&E36
Kod silnika: M40 & M42
Garaż: www.klubbmwirlandia.czo.pl
Jeżeli się nie mylę to da sie zrobić tylko w światłach na żarówkach H1 tzn. do rocznika 95-96.

Pozdro

_________________
Obrazek
PL e30 M40B18 by BeeRTe
IE e36 M52B28 by BeeRTe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, 13:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 523
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m54b30
sa h1 ale z rocznika 99 ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, 15:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 268
Lokalizacja: Żelechów/Tullamore
Moje BMW: 2xCoupe: E30&E36
Kod silnika: M40 & M42
Garaż: www.klubbmwirlandia.czo.pl
To wyżej w tym temacie masz fotkę jak to wygląda gdy da się regulować i porównaj.
Może... :hyhy:

_________________
Obrazek
PL e30 M40B18 by BeeRTe
IE e36 M52B28 by BeeRTe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, 15:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 523
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m54b30
ok to pwoinno byc widoczne po zdjeciu dekielkow czy jak ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Lampy od Anglika
PostNapisane: 30 maja 2008, 15:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 684
Lokalizacja: Jarocin
Moje BMW: 318 & 330
Kod silnika: m40 & m54
HIOB napisał(a):
Witam mam takie pytanie bo lampy z anglika swieca w inna strone niz normlane europejskie .Czy jest mozliwa jakas przeróbka zeby swieci dobrze jak europejskie?????


kolega chcial powiedziec że ma cała fure lamp z angoli i chcialby to opchnac jako normalne

na allegro rózni ludzie sprzedają i nikt się nie skrży :]

słyszałem o tym co pisze Beete, mówią że da się przestawic, tylko że jak narazie nikt nie badał czy jakośc świecenie jest ta sama :kwasny:

HIOB jak juz to porównaj odbłyśniki jednych i drugich ze szczególnym naciskiem na kąty wszystkich załamań ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL