BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e46 problem z odpaleniem ;/
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 24
Lokalizacja: Zator
Moje BMW: e46 320ci
Kod silnika: M54b30
Witam posiadam e46 320ci 2001r. I od pewnego czasu mam z nią problem mianowicie. Pewnego pięknego popołudnia wybrałem się na przejażdżkę na oponach letnich na asfalcie zalegała gruba warstwa śniegu.... na poboczu były barierki resztę można sobie dopowiedzieć :wstyd: po uderzeniu skrzywiłem wahacz z tyłu i porysowałem przedni zderzak. Myślałem ze na takich stratach się skończy lecz po wypadku auto stało na mrozie jakieś 2-3 tyg odpaliło od strzała bez kabli i innych pomocy wjechałem do garażu wymieniłem uszkodzone elementy odpaliłem auto i wyjechałem wróciłem do garażu i po jakiś 30 min chciałem jechać autem do sklepu lecz auto już nie zapaliło rozrusznik nawet nie zakręcił przy przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki migały łącznie ze światłami. Wiec próbowałem odpalić auto kablami od wozu kolegi lecz tez nie chciało zapalić po odpięciu klem jeszcze raz spróbowałem odpalić i odziwo auto odpaliło. I historia często się zaczęła powtarzać tylko ze auto już normalnie paliło od klem. Wiec zaniosłem akumulator do ładowania i wszystko było ok fura paliła dziś radio szło jakieś 30 min na zgaszonym silniku i historia znowu się powtórzyła auto znowu nie pali. I przejdę do sedna nie wydaje mi się żeby to była wina akumulatora ponieważ za każdym razem auto nawet nie zakręci rozrusznikiem tylko poprostu odrazu jest jakaś dziwny odgłos pstykania. I gdzieś wyczytałem ze to wina jakiś klem pirotechnicznych czy cos w tym stylu że tą/ę kleme wybija przy wypadku. I chciałem was prosić o pomoc w zdiagnozowaniu problemu :padam: aha i przepraszam ze post aż tak długi :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 problem z odpaleniem ;/
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 16:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: kiedys poznan teraz Stockholm
Moje BMW: 3333333
Kod silnika: xxxxxxxxxxxx
Witam to pstykanie to wlasnie rozladowany aku na 100 %
Rozrusznik nie zakreci jak w aku jest za malo pradu.
Ja bym sprawdzil ladowanie alternatora na wolnych obrotach bo chyba ci nie laduje dobrze aku
Sprawdzisz to w ukrytych funkcjach zegara
Kleme pirotechniczna masz przy aku zobacz czy kabel od + nie jest luzny

Albo aku do wymiany


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 problem z odpaleniem ;/
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 16:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 24
Lokalizacja: Zator
Moje BMW: e46 320ci
Kod silnika: M54b30
To "pstykanie" to na 100% brak prądu bo to samo miałem w motorze tak jak by coś wybijało. Ale dlaczego w momencie się akumulator potrafi rozładować i nawet nie próbuje zakręcić a tym bardziej przed wypadkiem akumulator bardzo dobrze się sprawował radio szło pół dnia i fura od strzała paliła. Aha a mógł byś mi napisać jak to się sprawdza w tym zegarze będę bardzo wdzięczny :piwo: . A i klemy dobrze dokręcone są


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 problem z odpaleniem ;/
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 16:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Podjedz do elektryka i ci zmierzy aku ,wtedy bedziesz mial pewnosc.

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 problem z odpaleniem ;/
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 20:53 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 24
Lokalizacja: Zator
Moje BMW: e46 320ci
Kod silnika: M54b30
A jak sie okaże ze akumulator jest dobry to co to może być??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL