BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 03:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 15:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
Witam

Na wstępie uprzedzam, że skorzystalem z opcji "szukaj" i bylo pare podobnych tematów lecz chyba w zadnym nie bylo to samo co u mnie sie dzieje.

A wiec przy temp ponizej -5 stopni C. Bunia nie chce odpalic od razu. Zaskakuje słychac że łapie ale nie moze załapać. Trzeba katowac ją na rozruszniku 10-15min i odpali. Po dopaleniu wszystko jest OK. Nie przerywa nie dławi sie trzyma rowne obroty m,niej wiecej 850-900 rpm/min. Jak sie zagrzeje to pali od strzała. Jak w garazu stoi albo przy zerowej temp tez bez zająkniecia odpala. Próbowalem odłaczyc czujnik temp wody ten niebieski do sterownika i nie dalo to rezultatu. Bo doradzono mi, ze jesli odlacze go i odpali tzn ze czujnik walniety. Swiece, filtr paliwa wymieniony. Założona instalacja LPG ale gasze i odpalam na benzynie.
Teraz pytanie czy moze to byc uszczelka pod głowicą juz wlanieta? Ubywa mi troche płynu i troche dymi... ;/ Czytalem ze moze to byc spodowowane tym ze na zimnym silnik ma przedmuchy i nie ma tej kompresji co na rozgrzanym gdy material sie rozszeza i uszczelnia choc troche..
Prosze o pomoc i wyrozumialosc jesli cos zle ogarnelem.

BMW e36 320 z 1993r vanos [M50TUB20] z LPG


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 15:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
Czujnik Położenia Wału Sprawdź ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 16:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
A jak najlepiej go spr? przewody cale są nie urwane od niego. Zmierzyc jakies napiecie, opor na nim czy wyczyscic po prostu jakos go???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 14:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
Zmierzyć Napięcie ;) Jak Dobrze pamiętam to powinien Mieć 3.5v Ale Nie jestem w 100% pewny Czy nie pomyliłem tego napięcia z czymś innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 18:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
Witam.podpinam sie. ŁukaszBMWE36320 rozwiazales juz ten problem? ja ze swoim bylem na kompie i okazalo sie czujnik polozenia walu (CODE001: 79 Crankshaft pulse generator) no to wiec go wymienilem a tu...d....wogole nie chce chwycic.jak odepne czujnik odpali. na odpietym czujniku dokulalem sie do elektryka podlaczylismy sie pod auto no i oczzywiscie wpialem czujnik i zero bledow.wszystko gra. na cieplym odpali bez problemu.a rano na zimnym znowu nie chce chwycic.
Moze ktos wie o co chodzi???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 20:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Prawdopodobnie o czujnik, jeżeli nie jest to oryginał.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 22:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
wlasnie na czujniku jest wszystko to samo czyli numery firma tylko brakuje znaczka "bmw". i co teraz??czujnik kupilem za330 tak ze to nie malo a
gdzies wyczytalem ze tylko z ori beda dobrze funkcjonowac ale dopiero po zakupie...
faktem jest ze po odlaczeniu tego czujnika odpali a po odlaczeniu czujnika walka nie.
nie chcialbym wywalac siana w bloto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 15:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
Dalej sie mecze z moją bunią.. bylem na kompie u kumpla i na Carsofcie wykazalo :
http://zapodaj.net/6fe0be289e34.bmp.html

Czyli tylko sonda lambda walnieta, sprawdzilem ją voltomierzem i wiem ze napiecie na czarnym powinno oscylowac w przedziale 0,1-0,9 V. A u mnie jest ciagle 0.1V wiec do wymiany ale wiem rowniez, że to raczej nie ma wpływu na odpalanie na zimnym bo sonda zaczyna dzialac dopiero przy nagrzanym silniku..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 16:29 
paw22 napisał(a):
Witam.podpinam sie. ŁukaszBMWE36320 rozwiazales juz ten problem? ja ze swoim bylem na kompie i okazalo sie czujnik polozenia walu (CODE001: 79 Crankshaft pulse generator) no to wiec go wymienilem a tu...d....wogole nie chce chwycic.jak odepne czujnik odpali. na odpietym czujniku dokulalem sie do elektryka podlaczylismy sie pod auto no i oczzywiscie wpialem czujnik i zero bledow.wszystko gra. na cieplym odpali bez problemu.a rano na zimnym znowu nie chce chwycic.
Moze ktos wie o co chodzi???

chyba nie ten czujnik wymieniałeś , gdy odepniesz kostkę od czujnika położenia wału auto nie zapali , ale jak odepniesz kostkę od czujnika położenia wałka rozrządu to auto oczywiście zapali


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 17:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
chyba nie... czujnik to wlasnie ten.crankshaft pulse generator - generator impulsów wału korbowego z angielska.sprawdzalem w realoem dzwonilem do serwisu i to jest ten czujnik. co mnie zalamoalo to to ze jak zresetowalem kompa auto odpalilo. nastepnego dnia NIE :cenzura:
Rozumie ktos?czy tylko moja beemka jest evenementem??nikt nie wie o co chodzi zaden mechanik u ktorego bylem nie ma pojecia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 18:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
Z tego co wiem to jak sie odlaczy czujnik polozenia wału to wlasnie nie ma prawa odpalic..
A co moze byc przyczyna awarii mojej betki wie ktos?? Mecze sie juz z tym miesiac i tez MINA nikt nic nie wie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 18:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=10
element nr 9
wtedy co to jest za czujnik??
A co do odpalania to ci powiem ze mi od zeszlego roku zaczal szalec ale jakos to mu zlecialo i dzialal a tej zimy to juz mnie krew zalewa... Przeszukałem chyba kazde forum i nic nie znalazlem jak pisali: przeplywka odpada odpalac powinien, regulator cisnienia paliwa odpada sprawdzalem good, moduly zapl. sprawdzam zaraz dam znac czy daje iskre, pompa paliwa sprawdzona dziala. a ty znalazles cos ciekawego??

a wiec z modulami wyglada to tak iskra jest ale tylko na odpietym czujniku na podlaczonym iskry brak. i tak na kazdym module sprawdzalem. czyli wyglada to na czujnik - nowy czujnik w sumie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 19:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
element nr 9 to tak jak tam jest napisane Czujnik impulsów wału korbowego.. wiec dziwne ze Ci odpala jak go odlaczasz :szok:
Mi mowiono, ze czujnik temp wody ten niebieski co daje wskazania do sterownika moze byc walniety i podaje zle wskazania co do temp i sterownik daje za uboga mieszanke. Ale odlaczalem go i tak samo jest zreszta na kompie by wyszlo ze jest uszkodzony chyba??

A jak sprawdzales regulator cisnienia paliwa gdzie on jest??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=13&fg=15
nr6
jak sprawdzalem? nie ja, mechanior manometrem czy jakos to tak sie nazywa.
sprawdzales czujnik polozenia walka??
ja dopiero sprawdzilem...wedlug miernika pokazuje mi na 1 i 2 1Ω a na 2 i 3 120Ω czyli za malo...!!!wedlug ksiazki na 1 i 2 1Ω a na 2 i 3 ponad 10MΩ. jutro moze zalatwie czujnik na sprawdzenie to sie zobaczy.zobaczymy jutro.dam znac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
nie nie sprawdzalem czujnika wałka bo z tego co wiem jesli by był walniety to wogole by nie odpala chyba??
A moze to przez vanos? bo jak mam rogrzany silnik to mi tak klekolcze na wolnych obrotach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 18:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
i jak tam rozwiazane??
po zamianie czujnika walka nadal to samo nawet nie jeknal. na starym zapali.czyli moj czujnik musi byc dobry.
w czyms innym tkwi problem. kabel od kompa do czujnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 22:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
Zobaczyłem, że mam dziure a nawet 2 w tej gumowej rurze [tzw trąba słonia] co łaczy przepływke i kolektor ssacy czyli brał mi lewe powietrze caly czas. Załatałem to puki co - potem kupie nowe. I narazie jest zbyt cieplo bym mógł stwierdzić czy to rozwiazalo problem.. jest na plusie temp wiec odpala od strzała.

Skoro Ci odpala na twoim czujniku to kabel masz dobry. Sprawdzalem ten czujnik temp cieczy [niebieski]? Moze Ty go masz walniętego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 23:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
hmm ciekawe musze sprawdzic. komp mi nic nie wykazal zeby byl trafiony temp wskazywal dobra. badz tu madrym i pisz wiersze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: M50TUB20
no mi tez nic nie wykazalo w sensie zadnego bledu z nim bo nie mam programu, który by czytal wskazania. A sprawdzalem na cieplym silniku czy na ziamnym? bo moze byc tak ze na cieplym dobra temp pokazuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 320i Nie chce załapać na zimnym silniku
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 320i coupe
Kod silnika: m50
moze byc i tak. Yato pier.... zawiozlem go do mechanika. Dzis odkrylem siwy wlos na mojej glowie...dam znac co i jak tam wyszlo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL