BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Ktory diesel 320 czy 330?
PostNapisane: 10 czerwca 2007, 22:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Witam was chlopaki od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem e46 w dieslu czytalem bardzo dlugo informacje na ten temat .. Teraz chcialbym zapytac o spalanie w tym aucie gdyz bede "duzo" jezdzil (200-300km) w czym ok 100km miasto dlatego prosilbym o szczegolowa odpowiedz ile pali 320d a ile 330d? i ktory silnik byscie wybrali.. Pozdrawiam wszystkich ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 00:17 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Korzon napisał(a):
320d a ile 330d? i ktory silnik byscie wybrali..



330d bo ma 6 cylindrów i jest lepszy :)

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 00:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1605
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: E28 E24 E36 F07
Kod silnika: V8
jasne, ze 3.0 :D

_________________
V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 06:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Domyslam sie ze 3.0 napewno lepsze tylko jak wyglada spalanie w 3.0 w stosunku do 2.0.. Pytam gdyz bede duzo jezdzil a to sie wiaze z kasa .. Wiem ze duzo osob bedzie pisac ze kup benzyne albo jak kupujesz BMW to na paliwo bedzie Cie stac ... Tylko ze ja lubie diesla i na ekonomi mi zalezy .. Z tego co ciagle widze w jakis testach itp to podobno 3.0 pali tyle co 2.0 dlatego pytam czy tak naprawde jest? Jak to mozliwe? .. Pozdrawiam..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 06:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
330 :hurra: :hurra:

_________________
BMW E36 Coupe 94r ByÂłohttp://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=10698&postdays=0&postorder=asc&start=20

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 10:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
330d E46.. no po prostu miodzio, na 320d nawet nie spoglądaj

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
dzieki chlopaki za pomoc ale czy ktos wie ile pali 330d?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 20:59 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
hymm nie chce liczyc twoich pieniedzy,ale kupujac auto za 30-40 tys chyba nie bedziesz szczypał sie o 1 czy 2 litry.W trasie spala tyle samo,w miescie 330 łyknie 1-2 wiecej.Jedziłem 320d i 330d,roznica kolosalna!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 21:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Mam 320d (136KM, manual, A/C) od roku, zrobiłem nią ponad 30Tkm głównie w mieście. Spalanie w mieście w korkach 7-7,2l/100km, obecnie mało stoje w korkach i wychodzi 6,5-6,7l/100km, w trasie trudno jest przekroczyć 6l/100km, przy normalnej jezdzie 100-140km ok.5,2-5,4, przy ekonomi można zejści do 4,6l... wszystkie te wyniki bazują na moich własnych doświadczeniach. Z auta jestem zadowolony i ogólnie jest wystarczające ale wolałbym mocniejsze najlepiej benzynę. Do 330d zapewne musisz doliczyc sobie po litrze do tych wszystkich wyników a reszta to już tylko matematyka :-)

_________________
e36--->e46--->???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
wiesz o litra nie bede sie szczypal tylko chce wiedziec ile to pali zeby mi nie wyskoczylo np 12l. Tak 9 zeby palilo po miescie i bede szczesliwy ... a powiedz mi w czym ta roznica ? Rozumiem ze jest bardziej dynamiczny silnik ale moze rozwiniesz swoja wypowiedz jak mozesz... np dynamika do jakiego benzyniaka mozna juz go porownac? Z tego co wiem to te 2 litrowe diesle bardzo ladnie sobie radza w serii 3 czy bledne mam informacje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 21:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Bartosh, bardzo dziekuje Ci za szczegoly wkoncu cos sie wiecej dowiedzialem .. Jesli rzeczywiscie bedzie palic ten litr wiecej to chyba warto wziasc ta 3 litrowke co prawda napewno serwis bedzie drozszy..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 21:53 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
Szczerze jakbym miał wybierac 330d lub 328 with lpg to brał bym to 1.Auto do 100 rozpedza sie b,szybko,powyzej 100 jak to diesel nie traci tchu.Nie kupuj 2.0d słuchaj doświadczonych!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2007, 22:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
sam osobiscie tez jestem zwolennikiem wiekszych pojemnosci sam mam obecnie 2.5 benzynke (VOLVO) lecz mnie zjada paliwo gdy miesiecznie wydaje ok 1500 zl na paliwo (a jestem przeciwnikiem gazu) gdyz jestem przedstawicielem handlowym i jezdze swoim autem na swoim paliwie .. Dlatego pytam o to spalanie gdyz auto jest moim narzedziem pracy ... Bo jesli chodzi o eksploatacje to czytam i widze ze jesli sie dba o silniczek to nie ma prawa nic sie z nim dziac wiec to przemawia do mnie .. Bardzo wam dziekuje za pomoc i pozdrawiam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2007, 10:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 134
Lokalizacja: Tarnowskie-GĂłry
tylko i wyłącznie 330d. 320d leciutko mniej zje ale za to nie pojedzie aż tak jak 330d :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2007, 11:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Korzon ja wcześniej latałem e36 M52B25 wiec przesiadka na 2.0d nie była nobilitacją w kwesti przyspieszeń. Koszty eksploatacji spadły za to o połowę! 136KM wystarcza do sprawnego poruszania sie w miescie, na trasie... Max. speed to 215km/h i odcina. Dowiadywałem sie o czipowanie i wiem że można wycisnąć ok 155-160KM realnie. Teraz mnie to już nie interesuje bo wkrótce sprzedaje auto. Pali mało, jezdzi normalnie, w środku jest dość cicho w trasie przy prędkości 110-120 nie słychać praktycznie silnika. Co do 330d sie nie wypowiem bo nie jezdziłem. 6cylindrów musi wypić więcej ale i będzie cichsze, szybsze... Decyzja należy do Ciebie!!!

_________________
e36--->e46--->???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2007, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Bardzo chlopaki wam dziekuje moje watpliwosci wogole sie rozwialy jak sie dowiedziedzialem ze w BMW jest rozrzad na lancuchu wiec koszty eksploatacji sie zmiejszaja .. No wiec chyba tylko teraz czekac az sie pojawie na forum jako posiadacz 330d:] Jak ktos bedzie mial jeszcze jakies opinie to zapraszam do podzielenia sie nimi ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 17:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Mądra decyzja :) Ja też ostatnio zacząłem się interesować dieslem 330d, po sprawdzeniu danych w stylu spalanie, osiągi doszedłem do wniosku, że to będzie moje następne auto, mały i zwinny Touring E46, za parę lat zejdzie z ceny i może bedzie mnie na takiego stać. Mój tata juz zadecydował i obecnie rozgląda się, a konkretnie jeździ i ogląda, za 530d, też Touring, bo bardziej "tatusiowy" i praktyczny... zresztą miałem okazję ostatnio obejrzeć sobie 330d i silniczek w tym aucie brzmi baardzo ładnie, co mnie zaskoczyło. Coraz bardziej przekonuję się do tych nowszych diesli, niestety ich ceny są dla mnie za wysokie jeszcze :( Jak tylko w mojej rodzinie pojawi się 530d, podziele sie wrażeniami z eksploatacji tyego auta :)

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 17:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
wydaje mi sie ze 330d bedzie palic przynajmniej 2 litry wiecej paliwa zarla w miescie. 2 litrowy dieselek to bardzo oszczedny samochod, sprawdz sobie co pisali ludzie o 530d przed liftem wkoncu to ten sam silnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 17:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Mam nadzieje ze to trafny wybor i ze bedzie mi dobrze sluzyc.. wlasnie szukam ladnego Touring`a bo jestem mlody tatus i wozek musze wozic .. Jakby ktos slyszal o ladnym egzemplarzu 330d Touring od 2001r to prosze o pw.. Pozdrawiam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 17:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
wolalbym jakby tak nie "zarla" bo bardzo duzo jezdze i to dla mnie wazne a nie chce vw bo wszyscy moi znajomi maja a ja chce cos innego ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL