BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 24 listopada 2011, 13:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
kostek43 napisał(a):
Witam wszystkich jestem tu nowy. Posiadam BMW e46 318i z silnikiem n42 rok 2002. Tak sobie czytam ten temat o odgłosie silnika przy starcie
http://www.youtube.com/watch?v=Os_DQIRQgXw
to raczej nie jest to ze ten silnik tak ma. To jest na 100% napinacz w najlepszym przypadku. Ja z tego powodu wymieniałem cały rozrząd a powodem tego było wlasnie takie trekoranie i częste zapalanie sie kontroli silnika i błędu położenia wałka rozrządu. Co sie okazało jak mój mechanik rozebrał silnik. szyna ślizgowa nr 3. http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=25 była w połowie złamana w sumie to zmielona przez łańcuch. powodem tego był wadliwy napinacz tak że za wczasu lepiej temu zapobiec bo koszt dużo tańszy.
Chciał bym się tez podpiąć do tematu odmy. czy to jest możliwe żeby tak piszczała??
http://www.youtube.com/watch?v=vLRVCLkzJXg . dodam że to na nie mój silnik ale głos odgłos ten sam i na pewno to nie są paski albo rolki tylko jakis wyciek powietrza. Dodam jeszcze ze jak uruchomię silnik to nie moge od razu ruszyć z miejsca tylko odczekać aż się chwilę nagrzeje. Jeżeli tego nie zrobię to auto mi gaśnie i jest misfire na cylindrach ( cewki świece są ok katalizator nowy) wogóle auto straciło moc. Mechanik na początku mówił że to wina rozrządu i że po wymianie będzie ok ale jak widać nie jest. prawdopodobnie to odma i lewe powietrze ale nie jestem pewien. Miał ktoś taki problem??


Co do tego pierwszego filmiku to prawdopodobnie winny jest zawór nr 3 wraz z sprężyną (nr 4) na poniższym schemacie:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... 30&lang=pl
który jest odpowiedzialny za to, żeby nie spływał cały olej do misy podczas postoju.
Ps. też czasem słyszę taki dźwięk w swoim aucie.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 listopada 2011, 16:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46
Panowie pomocy mam problem z BMKą
Dwa dni temu podjechałem do rodziny podjeżdżając wszystko w porządku po dwóch godzinach przy ok 2stopniach na plusie stało się takie coś z silnikiem i wywaliło check.

http://youtu.be/_xzURinUNws


wcześniej sporadycznie przy odpalaniu porannym zdarzało się że w en sposób zapracował ale gasiłem odpalałem ponownie i było ok. Co to może być macie jakieś pomysły ??? Przy okazji tego filmiku zobaczyłem że wcięło wodę ale w oleju jej nie ma może odma/separator oleju ???

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 listopada 2011, 17:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: n42b20
Wg mnie to przestał palić na jeden cylinder dlatego tak warczy (silnik nie ma dziwnych drgań?) - podepnij pod kompa sprawdż błędy, oby nie rozrząd. Uzupełnij chłodzenie, wymień separator oleju. Chyba jescze rolki zajechane po strasznie coś piszczy - a może to separator? Nad kolektorem nie miałś pokrywy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 listopada 2011, 18:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 364
Lokalizacja: Ziemia
Moje BMW: 2003 320ci 2,2 170km
Mi kiedyś jak wypadł zapłon w jednym cylindrze w M54B25 to podobnie chodził, przebierał, kopcił, nierówno chodził, też check się zapalił ale po wizycie u diagnosty komputerowego problem znikł i nie wrócił. Polecam w pierwszej kolejności podpiąć się pod komputer :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 listopada 2011, 22:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46
Obudowę zdjąłem
A wiecie może co to za przewód jest wzdłuż kolektora ? czarny w otulinie
Na rozgrzanym silniku jak w rytmie oddechu pompował się

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 listopada 2011, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: n42
to jest chyba przewod odmy. Zdemontuj go na 100% jest niedrozny. U mnie tak bylo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 30 listopada 2011, 23:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46
I objawy miałeś podobne na silniku ???

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 00:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: n42
kontrolka check engine mi sie zapalila. a blad na kompie pokazywalo z paliwem cos o ile pamietam. Wymienilem i bylo ok. 5 min roboty. Ale watpie zeby to calkowicie rozwiazalo twoj problem bo ja nie mialem takich objawow. W piatek jade na wymiane odmy i mam nadzieje ze to pomoze w moim przypadku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46
kostek43 napisał(a):
kontrolka check engine mi sie zapalila. a blad na kompie pokazywalo z paliwem cos o ile pamietam. Wymienilem i bylo ok. 5 min roboty. Ale watpie zeby to calkowicie rozwiazalo twoj problem bo ja nie mialem takich objawow. W piatek jade na wymiane odmy i mam nadzieje ze to pomoze w moim przypadku.



Wstrzymaj się z tą odmą kupiłem oryginał mogę odsprzedać z moją stratą :( okazało się że to zapłon czyli świece bądź cewki

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 21:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
Odmę też warto sprawdzić dla świętego spokoju.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 21:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46
W sumie racja ale zapłaciłem 330 zł mogę oddać za 290 bądź za cewkę / świecę :) dwa przewody i sam separator więc jeżeli ktoś zainteresowany zapraszam .(oczywiście nawet opakowania nie otwierałem zaklejone logiem BMW)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 2 grudnia 2011, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: n42
jestem swiezo po wymianie odmy i poki co trzesienie silnika ustalo pali teraz na wszystkie gary. Jade dzis do pracy na nocke wiec jak skoncze to zobacze czy dalej bede mial problem z odpaleniem samochodu z rana i misfire na cylindrach (swiece cewki aku sa ok)
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 2 grudnia 2011, 21:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
Jutro też wymieniam odmę tylko zakupiłem wersję 'na zimne kraje'.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 2 grudnia 2011, 23:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46
Więc u mnie to cewka
Sprawdzenie: zdemontuj podszybie zaczynając od filtra kabinowego, 4 śruby na torks (poradziłem sobie płaskim śrubokrętem) mamy dostęp do całego silnika ! zdejmujemy osłonę główną (dwie nakrętki na 10 klucz) zdejmujemy korek wlewu oleju (całkiem) na siłę lecz z dozą ostrożności szarpiąc zdejmujemy osłonę cewek / świec. Mamy temat na wierzchu. Na odpalonym silniku dającym takie oznaki
http://youtu.be/_xzURinUNws
po kolei odpinamy kostki poprzez unoszenie dźwigienek na cewkach. Tam gdzie silnik ewidentnie pogorszy swoją pracę jest ok tam gdzie nic się nie zmieni cewka bądź świeca do wymiany (UWAGA U MNIE NA KOMPIE NIC NIE WYKAZAŁO!) Teraz aby zdiagnozować czy świeca czy cewka zamieniamy cewki miejscami dobrą ze złą i znów temat z odpinaniem kostek. (CEWKI po prostu wyciągamy do góry )
Jak się zmieni cylinder (gdzie nic się nie zmienia na pracy silnika) to cewka do wymiany jak ten sam to świeca.
O tak http://youtu.be/TdeLcmjMiYM
P.S> U mnie momentalnie z 12,7 do 9,9 l na 100km a zapiernicza nie miłosiernie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 grudnia 2011, 13:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: n42b20
kameleon3000 napisał(a):
M-powermdc napisał(a):
a ja słyszałem ze była akcja serwisowa ze dodawali blaszkę żeby łańcuch nie przeskakiwał :wstyd:

Obrazek




A jaki nr części ma ta blaszka??


W moim przypadku auto z 07/2002 silnik n42b20 nie było takiej akcji serwisowej - sprawdzone w ASO w niemcowni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 grudnia 2011, 15:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
mack10koro napisał(a):
kameleon3000 napisał(a):
M-powermdc napisał(a):
a ja słyszałem ze była akcja serwisowa ze dodawali blaszkę żeby łańcuch nie przeskakiwał :wstyd:

Obrazek




A jaki nr części ma ta blaszka??


W moim przypadku auto z 07/2002 silnik n42b20 nie było takiej akcji serwisowej - sprawdzone w ASO w niemcowni.



ja wiec polecam założenie tej blaszki ona blokuje łańcuch żeby nie przeskakiwał tez jej nie miałem i w końcu łańcuch przeskoczył auto z 4/2002 n42b20:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 grudnia 2011, 15:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
No A dziś znów jakiś dziwny objaw sie zrobi może ktoś z was już tak miewał ogólnie autko odpaliłem rano w garażu normalnie przejechałem około 60 km po tym zostawiłem autko pod blokiem na jakieś 3 godzinki gdy przyszedłem i odpaliłem auto zaczęło chodzić jak by na 3 gary tylko i kontrolka silnika sie pojawiła mrugała i świeci teraz gdy auto się nagrzało zgasiłem i odpaliłem i było wszystko normalnie wiec o co tu kamam może cewka jakaś siada macie jakieś pomysły?? :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 grudnia 2011, 16:19 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
M-powermdc napisał(a):
No A dziś znów jakiś dziwny objaw sie zrobi może ktoś z was już tak miewał ogólnie autko odpaliłem rano w garażu normalnie przejechałem około 60 km po tym zostawiłem autko pod blokiem na jakieś 3 godzinki gdy przyszedłem i odpaliłem auto zaczęło chodzić jak by na 3 gary tylko i kontrolka silnika sie pojawiła mrugała i świeci teraz gdy auto się nagrzało zgasiłem i odpaliłem i było wszystko normalnie wiec o co tu kamam może cewka jakaś siada macie jakieś pomysły?? :mur:


Bardzo prawdopodobne że cewka Ci padła, częsta usterka w tych silnikach. Cewki można sprawdzić bez kompa, po kolei je wypinając na uruchomionym silniku - zmiana pracy silnika cewka dobra, brak reakcji cewka umarła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 6 grudnia 2011, 17:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: n42
guzior napisał(a):
M-powermdc napisał(a):
No A dziś znów jakiś dziwny objaw sie zrobi może ktoś z was już tak miewał ogólnie autko odpaliłem rano w garażu normalnie przejechałem około 60 km po tym zostawiłem autko pod blokiem na jakieś 3 godzinki gdy przyszedłem i odpaliłem auto zaczęło chodzić jak by na 3 gary tylko i kontrolka silnika sie pojawiła mrugała i świeci teraz gdy auto się nagrzało zgasiłem i odpaliłem i było wszystko normalnie wiec o co tu kamam może cewka jakaś siada macie jakieś pomysły?? :mur:


Bardzo prawdopodobne że cewka Ci padła, częsta usterka w tych silnikach. Cewki można sprawdzić bez kompa, po kolei je wypinając na uruchomionym silniku - zmiana pracy silnika cewka dobra, brak reakcji cewka umarła.


A jak juz jest na rozgrzanym silniku wszystko ok to jak sprawdzic cewke skoro pali i nie ma problemu?? mam czasem podobne objawy ale z rana, jak odpale to jakby nie palil na jeden gar. zgasze i odpale znowu jest ok. cewka??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 6 grudnia 2011, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: DG
guzior napisał(a):
M-powermdc napisał(a):
No A dziś znów jakiś dziwny objaw sie zrobi może ktoś z was już tak miewał ogólnie autko odpaliłem rano w garażu normalnie przejechałem około 60 km po tym zostawiłem autko pod blokiem na jakieś 3 godzinki gdy przyszedłem i odpaliłem auto zaczęło chodzić jak by na 3 gary tylko i kontrolka silnika sie pojawiła mrugała i świeci teraz gdy auto się nagrzało zgasiłem i odpaliłem i było wszystko normalnie wiec o co tu kamam może cewka jakaś siada macie jakieś pomysły?? :mur:


Bardzo prawdopodobne że cewka Ci padła, częsta usterka w tych silnikach. Cewki można sprawdzić bez kompa, po kolei je wypinając na uruchomionym silniku - zmiana pracy silnika cewka dobra, brak reakcji cewka umarła.



witam ogólnie miałem juz kiedyś problemy z cewkom i pierwsze co silnik wszedł w tryb awaryjny a drugie co świeciła kontrolka silnika i EML a teraz tylko silnik w czwartek jadę to ogarnąć wiec będę wiedział co to.:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL