BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Telewizja cyfrowa DVB-T
PostNapisane: 21 kwietnia 2012, 07:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 68
Lokalizacja: WU a dawniej WPR
Moje BMW: e39 523iA '98
Kod silnika: m52b25
W związku z tym, że w niektórych rejonach Polski planowane jest wyłączenie telewizji analogowej jeszcze w tym roku, postanowiłem się zabezpieczyć przed utratą możliwości oglądania telewizji w samochodzie i dołożyłem tuner DVB-T :)
W skrócie opiszę po kolei jak to zrobić.

Do przeprowadzenia całej operacji potrzebujemy:

Tuner DVB-T - ja kupiłem najtańszy posiadający tylko złącze SCART
Obrazek

Do zestawu był dołączony pilot, niestety nie najmniejszy ale zawsze
Obrazek

Z racji tego, że urządzenie miało pozostać w bagażniku a sterowanie z pilota chciałem mieć w kabinie to musiałem przedłużyć przewód diody podczerwieni. Potrzebowałem 6 metrów przewodu 3x1,5mm2 (im większy przekrój przewodu tym mniejsze straty prądu a dioda zasilania jest niewielkim napięciem)

Obrazek

Kabel od diody został przeprowadzony przy lewym progu i wychodzi przy kierownicy, żeby sterowanie pilotem nie było uciążliwe.

Zasilanie zestawu zostało wzięte z białej kostki po stronie tunera, przewód fioletowy dostaje napięcie dopiero po przekręceniu kluczyka. Niestety tuner wprowadzał mi zakłócenia do radia, więc dodatkowo przeciągnąłem przewód z wyłącznikiem do kabiny i tuner włączam tylko wtedy, gdy chcę oglądać TV, przez pozostały czas jest wyłączony.

Obrazek

Mój tuner zasilany jest napięciem 5V i pobiera ok. 1,5A prądu. Musiałem w takim razie wymyślić, jak to wszystko zasilić z instalacji samochodowej, która jak wiadomo ma od 12V do 14V przy pracującym silniku. Rozwiązanie okazało się banalnie proste. Otóż napięcie 5V to napięcie USB. Kupiłem więc ładowarkę samochodową ze złączem USB, dającą prąd 2A (standardowe takie ładowarki mają po ok. 0,5A i niestety nie dają rady zasilić tunera), dodatkowo wtyczkę pasującą do tunera i przylutowałem ją do starego kabla służącego do połączenia telefonu z komputerem.

Obrazek

Obrazek

Kable sygnałowe musiałem wpiąć do białej kostki tunera TV w BMW.

Obrazek

Piny odpowiadające za transmitowanie sygnału video to: pin 6 to video In +, pin 15 to video In –
Za transmisję audio odpowiadają odpowiednio: pin 4 audio In + oraz pin 5 audio In –
Po wyjęciu kostki okazało się, że piny są oznaczone i nie było problemów z prawidłowym ich podłączeniem.

Obrazek

Obrazek

Piny wykorzystałem ze starej wiązki elektrycznej lusterek z E34, pasowały bez problemu do kostki.

Obrazek

A teraz temat najciekawszy czyli antena. Niestety po podłączeniu oryginalnej anteny nic nie mogłem złapać. Szukałem więc anteny dedykowanej od samochodu do obioru telewizji cyfrowej. Znalazłem na portalu aukcyjnym taki oto zachwalany wynalazek

Obrazek

Zysk tej anteny wg. specyfikacji to 28dB a chyba pod Pałac Kultury musiałbym podjechać, żeby cokolwiek obejrzeć.
Poszukałem więc informacji, jak zrobić dobrą antenę do DVB-T i trafiłem na dobre forum. Jeden z użytkowników zrobił antenę, na której odbierał programy z oddalonego o ok. 80km nadajnika. Zrobiłem więc sobie taką antenę i wygląda ona tak:

Obrazek

Wzmacniacz jaki zastosowałem to najmocniejszy, bo mający realne 30dB, LNA-177 (koszt 13zł)i przykręciłem to niego „wąsy” o długości 12 cm ustawione względem siebie pod kątem 45 stopni. Zasilenie tego wzmacniacza realizowane jest poprzez instalację 12V z samochodu poprzez separator antenowy

Obrazek

A oto efekt końcowy mojej pracy, czyli telewizja DVB-T w moim BMW E39 :)





Wszystkie zdjęcia oraz film były robione aparatem w telefonie komórkowym, jakość niestety nie poraża.

Jakby ktoś, tak jak ja, chciał się pobawić w dołożenie telewizji to służę pomocą :)

_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawdę... czasami aż mi ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 19:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: www.sjnet.pl
boska sprawa tego szukałem

tylko muszę kupić zwykły tuner do swojej żeby do niego dokupić dvb-t :)

_________________
Oceń :)
Obrazek
www.sjnet.pl usługi informatyczne dla sektora prywatnego i dla firm
www.sjbud.pl Remonty domów mieszkań od A do Z
www.ania.sjnet.pl Biżuteria na każdą okazję
Mapy 2017, Softy do nawi , programy,
hasło: bmw
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 19:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak z zasiegiem gdzies dalej od wawy? Ja montujac DVB-T w domu wiem ze mala antenka nie daje rady. Do nadajnika w wawie mam ok 80 km w linii prostej i bez wysoko wysunietej poteznej anteny kierunkowej + wzmacniacz nic nie lapalem. Dodam tez ze taki tuner jaki pokazales jest wyraznie gorszy od np topowych modeli cabletecha, choc oczywiscie o wiele wygodniejszy w montazu w aucie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 65
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: e34 540i
Kod silnika: m60b40
Super sprawa!

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 68
Lokalizacja: WU a dawniej WPR
Moje BMW: e39 523iA '98
Kod silnika: m52b25
Jeszcze nie wyjeżdżałem dalej niż 30 km od Warszawy, do tej pory odbiór na postoju był ok.

_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawdę... czasami aż mi ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 1 maja 2012, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 11
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Moje BMW: E46 323CI
Kod silnika: M52TUB25
Bardzo mi się podoba :)
Mniej więcej ile czasu na to poświęciłeś ?
I ile kasy trzeba w taki mod zainwestować (jakaś lista części, z którą powędruje do sklepu) ?
Przymierzam się do podobnych modyfikacji w swoim E46 stąd moje pytanie.

_________________
[323i/Ci][M52TUB25][2494 cm3][245 N·m][170 KM][0–100 km/h: 8.0 s]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 2 maja 2012, 21:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: m57
Witam, mam pytanie odnośnie anteny gdzie ją umocowałeś ?. Też robię dvb-t w e39. Na oryginalnych antenach nie chce to w ogóle działać nie wiem czemu. Dziwi mnie fakt, że na analogowej działa dobrze a na cyfrowej z dekoderem nie. Nie chciałbym obwieszać antenami samochodu tylko je gdzieś schować.

Pozdrawiam Marcin.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 7 maja 2012, 07:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
baaardzo fajna sprawa z tym tunerkiem......mysle ze mozna sie pokusic i kupic troszke lepszy tuner z wyjsciem usb dociagnac sobie gniazdo usb do np.schowka i mamy juz i mp3 i divix .....napewno bede montował u kumpla w e39,bo zapalił sie do pomysłu.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 10 maja 2012, 14:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Super sprawa, mam tylko pytanie w jakim to idzie systemie audio w BMW, stereo czy niestety mono?

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 10 maja 2012, 15:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
wlodbann napisał(a):
baaardzo fajna sprawa z tym tunerkiem......mysle ze mozna sie pokusic i kupic troszke lepszy tuner z wyjsciem usb dociagnac sobie gniazdo usb do np.schowka i mamy juz i mp3 i divix .....napewno bede montował u kumpla w e39,bo zapalił sie do pomysłu.....


Dokładnie. Ja kupiłem sobie do E90 ten tuner:
http://henryx.pl/wiwa-tuner-tv-dvb-t-hd-50-euro.html
Przerobiłem wyjście euro na RCA (CINCH) poprzez przejściówkę i podłączyłem do radyjka.
I mam dodatkowy odtwarzacz divx :) Można nawet nagrywać programy :hyhy: . Sterowanie z pilota.
Warto jeszcze dodać, że najlepiej zastosować droższe kable - bo na tanich - cienkich łapie się zakłócenia z auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 10 maja 2012, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 68
Lokalizacja: WU a dawniej WPR
Moje BMW: e39 523iA '98
Kod silnika: m52b25
milosnikBMW napisał(a):
Bardzo mi się podoba :)
Mniej więcej ile czasu na to poświęciłeś ?
I ile kasy trzeba w taki mod zainwestować (jakaś lista części, z którą powędruje do sklepu) ?
Przymierzam się do podobnych modyfikacji w swoim E46 stąd moje pytanie.


Czasu tak naprawdę to niewiele jeśli chodzi o samo podłączenie, kompletowanie części zajęło trochę czasu, żeby nie robić lipy i żeby było ładnie. Lista części w pierwszym poście :)

mrc12 napisał(a):
Witam, mam pytanie odnośnie anteny gdzie ją umocowałeś ?. Też robię dvb-t w e39. Na oryginalnych antenach nie chce to w ogóle działać nie wiem czemu. Dziwi mnie fakt, że na analogowej działa dobrze a na cyfrowej z dekoderem nie. Nie chciałbym obwieszać antenami samochodu tylko je gdzieś schować.


Antena leży na razie na tylnej półce zamknięta w pudełku. Też próbowałem wykorzystać oryginalną antenę ale podobnie jak u Ciebie nie miałem z niej sygnału. Szukam złotego środka (ukryć antenę ale żeby była "w miarę" na zewnątrz samochodu albo za szybą)

wlodbann napisał(a):
baaardzo fajna sprawa z tym tunerkiem......mysle ze mozna sie pokusic i kupic troszke lepszy tuner z wyjsciem usb dociagnac sobie gniazdo usb do np.schowka i mamy juz i mp3 i divix .....napewno bede montował u kumpla w e39,bo zapalił sie do pomysłu.....


W tunerze, który zastosowałem, jest wyjście usb. Podłączenie pendrive'a daje możliwość oglądania filmów, odtwarzania muzyki i nagrywania programów z tv.

_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawdę... czasami aż mi ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 11 maja 2012, 17:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
kielon,
Kolego mam do ciebie prośbę
Rozebrałem podłogę w bagażniku i zauważyłem że ktoś grzebał przy tunerze TV
Z " białej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone ( Pin 4 ,5 , 6, 15 ) i jest to zakończone cinch żółtym i czarnym. Rozumiem że odpowiada to za obraz i dźwięk mono. Podłączałem pod to odtwarzacz DVD ( brak obrazu i dźwięku ) a potem telewizor domowy ( brak obrazu i dźwięku ).
Z " niebieskiej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone :
1 - i bus Out ( in pin3 von blouen stecker von TV-tuner
2 - kol. czerwony +12V
3 - kol. czarny - masa
4 - i bus ( an kabel von TV-tuner von pin3 )
Te wszystkie opisane przewody ( niebieska kostka ) wpadają do niewielkiego plastikowego pudełka z którego wystają dwa cinch kol. czerwonego i białego ( dźwięk stereo - podłaczyłem mp3 i brak efektu jak i podłączyłm zewnętrzny wzmacniacz z głośnikiem i też brak efektu ) oprócz tego z wyżej opisanego pudełka wychodzi sześć przewodów oznaczonych ( pin2 von , Pin8 von ,pin9 von ) oraz ( Pin2 , pin8 , pin9 ) i nie są one niczym zakończone.
Czy mógłbyś mnie oświecić do czego to wszysko służy ? Jak to mam podłączyć aby to wszystko działało ?
Z góry dziękuje :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 11 maja 2012, 18:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 419
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
Burza123 napisał(a):
kielon,
Kolego mam do ciebie prośbę
Rozebrałem podłogę w bagażniku i zauważyłem że ktoś grzebał przy tunerze TV
Z " białej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone ( Pin 4 ,5 , 6, 15 ) i jest to zakończone cinch żółtym i czarnym. Rozumiem że odpowiada to za obraz i dźwięk mono. Podłączałem pod to odtwarzacz DVD ( brak obrazu i dźwięku ) a potem telewizor domowy ( brak obrazu i dźwięku ).
Z " niebieskiej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone :
1 - i bus Out ( in pin3 von blouen stecker von TV-tuner
2 - kol. czerwony +12V
3 - kol. czarny - masa
4 - i bus ( an kabel von TV-tuner von pin3 )
Te wszystkie opisane przewody ( niebieska kostka ) wpadają do niewielkiego plastikowego pudełka z którego wystają dwa cinch kol. czerwonego i białego ( dźwięk stereo - podłaczyłem mp3 i brak efektu jak i podłączyłm zewnętrzny wzmacniacz z głośnikiem i też brak efektu ) oprócz tego z wyżej opisanego pudełka wychodzi sześć przewodów oznaczonych ( pin2 von , Pin8 von ,pin9 von ) oraz ( Pin2 , pin8 , pin9 ) i nie są one niczym zakończone.
Czy mógłbyś mnie oświecić do czego to wszysko służy ? Jak to mam podłączyć aby to wszystko działało ?
Z góry dziękuje :ok:

wiem ze moze to pytanie jest glupie ale jak podlaczales cos pod te chinch to wlaczyles av na navi??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 11 maja 2012, 20:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
ziooloo napisał(a):
Burza123 napisał(a):
kielon,
Kolego mam do ciebie prośbę
Rozebrałem podłogę w bagażniku i zauważyłem że ktoś grzebał przy tunerze TV
Z " białej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone ( Pin 4 ,5 , 6, 15 ) i jest to zakończone cinch żółtym i czarnym. Rozumiem że odpowiada to za obraz i dźwięk mono. Podłączałem pod to odtwarzacz DVD ( brak obrazu i dźwięku ) a potem telewizor domowy ( brak obrazu i dźwięku ).
Z " niebieskiej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone :
1 - i bus Out ( in pin3 von blouen stecker von TV-tuner
2 - kol. czerwony +12V
3 - kol. czarny - masa
4 - i bus ( an kabel von TV-tuner von pin3 )
Te wszystkie opisane przewody ( niebieska kostka ) wpadają do niewielkiego plastikowego pudełka z którego wystają dwa cinch kol. czerwonego i białego ( dźwięk stereo - podłaczyłem mp3 i brak efektu jak i podłączyłm zewnętrzny wzmacniacz z głośnikiem i też brak efektu )
oprócz tego z wyżej opisanego pudełka wychodzi sześć przewodów oznaczonych ( pin2 von , Pin8 von ,pin9 von ) oraz ( Pin2 , pin8 , pin9 ) i nie są one niczym zakończone.
Czy mógłbyś mnie oświecić do czego to wszysko służy ? Jak to mam podłączyć aby towszystko działało ?
Z góry dziękuje :ok:

wiem ze moze to pytanie jest glupie ale jak podlaczales cos pod te chinch to wlaczyles av na navi??

Za bardzo nie mogę zrozumieć twojego pytania. Te wszystkie przewody wychodzą z tunera telewizyjnego. Jak podłączyłem cokolwiek pod te cinche to nic sie nie działo.
Sprawdziłem to plastikowe pudełko i jest to :
TV Free
Www.BMW-modules.com
Model. TVFree PRO-2a
Version 2.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 11 maja 2012, 23:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 419
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
Burza123 napisał(a):
ziooloo napisał(a):
Burza123 napisał(a):
kielon,
Kolego mam do ciebie prośbę
Rozebrałem podłogę w bagażniku i zauważyłem że ktoś grzebał przy tunerze TV
Z " białej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone ( Pin 4 ,5 , 6, 15 ) i jest to zakończone cinch żółtym i czarnym. Rozumiem że odpowiada to za obraz i dźwięk mono. Podłączałem pod to odtwarzacz DVD ( brak obrazu i dźwięku ) a potem telewizor domowy ( brak obrazu i dźwięku ).
Z " niebieskiej " kostki wychodzą cztery przewody oznaczone :
1 - i bus Out ( in pin3 von blouen stecker von TV-tuner
2 - kol. czerwony +12V
3 - kol. czarny - masa
4 - i bus ( an kabel von TV-tuner von pin3 )
Te wszystkie opisane przewody ( niebieska kostka ) wpadają do niewielkiego plastikowego pudełka z którego wystają dwa cinch kol. czerwonego i białego ( dźwięk stereo - podłaczyłem mp3 i brak efektu jak i podłączyłm zewnętrzny wzmacniacz z głośnikiem i też brak efektu )
oprócz tego z wyżej opisanego pudełka wychodzi sześć przewodów oznaczonych ( pin2 von , Pin8 von ,pin9 von ) oraz ( Pin2 , pin8 , pin9 ) i nie są one niczym zakończone.
Czy mógłbyś mnie oświecić do czego to wszysko służy ? Jak to mam podłączyć aby towszystko działało ?
Z góry dziękuje :ok:

wiem ze moze to pytanie jest glupie ale jak podlaczales cos pod te chinch to wlaczyles av na navi??

Za bardzo nie mogę zrozumieć twojego pytania. Te wszystkie przewody wychodzą z tunera telewizyjnego. Jak podłączyłem cokolwiek pod te cinche to nic sie nie działo.
Sprawdziłem to plastikowe pudełko i jest to :
TV Free
http://Www.BMW-modules.com
Model. TVFree PRO-2a
Version 2.0

no tak ale te chinch to nie jest przypadkiem sygnal AV i trzeba je wlaczyc czyli program 1 i pokretlem 1 w dol i jest AV


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 12 maja 2012, 05:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
ziooloo,
no tak ale te chinch to nie jest przypadkiem sygnal AV i trzeba je wlaczyc czyli program 1 i pokretlem 1 w dol i jest AV
Kolego czy mógłbyś mi opisać krok po kroku jak włączyć program AV na monitorze bo za bardzo nie rozumiem twojego wcześniejszego opisu?
Z góry dziękuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 6 września 2012, 17:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: 645 ci
panowie a wiecie moze czy do bmw 6 e63 bedzie pasował taki zwykły tuner ?? bo u mnie sa swiatło wody itp i nie wiem czy nie musze szukac czegos specjalnego

_________________
Panie Władzo jechałem szybko gdyż................poprostu lubie zapi....alać
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 19 maja 2013, 20:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57d25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 6&start=20
wiesz może kolego jak podłączyć narazie sam tuner tv bo mam navi mk4 ale nie mam tunera tv. A twój pomysł jest bardzo dobry. tylko mam problem jak podłączyć ten tuner.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 19 maja 2013, 21:49 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 1605
Lokalizacja: śląsk/Gliwice
Moje BMW: 530 diesel
Kod silnika: M57D30
Garaż: Moje Byłe Sreberko
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=101097

Moja Obecna CZARNA PERŁA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 3#p1477693

Moje obecne GRAYowe e61 SILVER BULLET
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163310
Kurcze - pomysł bardzo dobry - zobaczymy czy go nie udoskonalę ;)

_________________
Moje Byłe Sreberko

Moja Obecna Czarna Perła


Mój Obecny GRAY Silver Bullet

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Telewizja cyfrowa DVB-T w E39
PostNapisane: 20 maja 2013, 06:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 68
Lokalizacja: WU a dawniej WPR
Moje BMW: e39 523iA '98
Kod silnika: m52b25
zuki997 napisał(a):
wiesz może kolego jak podłączyć narazie sam tuner tv bo mam navi mk4 ale nie mam tunera tv. A twój pomysł jest bardzo dobry. tylko mam problem jak podłączyć ten tuner.


Bez tunera tv w samochodzie nie bedziesz mial gdzie podłączyć tunera dvb.

Loona Thic napisał(a):
Kurcze - pomysł bardzo dobry - zobaczymy czy go nie udoskonalę ;)


Jeśli coś uda Ci się udoskonalić to bardzo proszę. Ja mam w dalszym ciągu problem z ukryciem anten, cały czas leżą na tylnej półce.

_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawdę... czasami aż mi ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL