BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 20 października 2012, 19:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Witam,

Poszukuje informacji na temat pakietu na złe drogi.
Najbardziej interesują mnie dokładne wymiary: średnice, otwory, śruby generalnie wszystko żeby wykonać takie podkładki na przednie mcpersony.
Być może ktoś z was ma założony taki pakiet (przód tył-podkładki gumowe), interesuje mnie wysokość na jakiej jest górna krawędź rantu błotnika od podłoża oraz jakie zawieszenie posiadacie.

Dzięki za info,
Paka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 21 października 2012, 08:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 466
Lokalizacja: Radzimex/TRW-AUTOMOTIVE-Czechy
Moje BMW: e36 touring tds
Garaż: Mam
musisz wejść na realoem pakiet na złe drogi to ogólnie są gumowe podkładki pod sprężyny Na realomie podane są dokładne wymiary tych podkładek tu masz przykład na e36 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... 10&lang=pl i tył http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... 45&lang=pl Nie napisałeś do jakiego auta potrzebujesz info

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 21 października 2012, 10:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Potrzebuje do e46, niestety w realoem jest tylko nazwa i ile kosztuje - nie ma grubości tych adapterów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 23 października 2012, 09:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 466
Lokalizacja: Radzimex/TRW-AUTOMOTIVE-Czechy
Moje BMW: e36 touring tds
Garaż: Mam
e46 to jest praktycznie e 36 więc myślę że będzie tu wszystko bardzo podobnie wyglądało prześlij mi swój vin na pw mam kolegę w serwisie to może znajdzie coś

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 26 października 2012, 09:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 466
Lokalizacja: Radzimex/TRW-AUTOMOTIVE-Czechy
Moje BMW: e36 touring tds
Garaż: Mam
ok znajomy odp. mi w sprawie tego pakietu na złe drogi. Może to pomóc innym więc zamieszczam na forum.
A więc tak. Sprężyny nie zmieniają się dziwne, ale niezależenie od tego czy usunąć sportowe dostosowanie podwozia i zostawić standard czy dodać pakiet na złe drogi sprężyny w tym 330i są identyczne podkładki przednich sprężyn to samo - brak zmian.podkładki tylnych sprężyn to samo - brak zmian.Wygląda na to że w tym e46 tzn. w 330i zmieniają się wyłącznie amortyzatory 330i jest zawsze niezależnie od opcji zawieszenia niższe niż pozostałe e46 i stąd brak zmian w spręzynach i podkładkach z tyłu tylko górna podkładka się zmienia ze standardowych / pakiet na złe drogi /sportowe dostosowanie podwozia 5mm na 14,5 mm dla 'samochód opancerzony' .Także z VIN-u mamy takie sprężyny i podkładki:
31 33 6 756 965 33 53 6 756 983
-- 31 33 1 096 664 -- 33 53 1 136 385
-- 31 33 1 091 867 -- 33 53 1 094 518
dla standardu i dla pakietu na złe drogi te elementy są identyczne.Także jedynie amortyzatory się zmieniają. Więc realoem czy bmwfans.info powinny je odnaleźć,w każdym razie z ETK wynika że poza amortyzatorami w tym konkretnym modelu E46 nic się nie zmienia

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 6 listopada 2012, 06:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
No koniec końców wykonałem te podkładki u tokarza.
Efekty:
zauważalne auto stoi wyżej, ale - wszystko w porządku na gwincie jest, także się obniży na lato.
Auto urosło jakieś 4cm pomimo ze podkładki mają po 3cm. Wynika to z tego że niestety po raz kolejny inżynierowie z BMW mieli rację. W aucie na twardym zawieszeniu odkształca się powierzchnia mocowania kolumny (zarówno "od strony amortyzatora" jaki i sam kielich).
I "uważam rze", koledzy którzy chcą sobie utwardzić zawias (nie koniecznie obnizyć) powinni zakładać takie pierścienie. Np. ze względu na progi zwalniające. Na zimę jak znalazł nie trzeba rozbierać całej kolumny wystarczy odkręcić łącznik stabilizatora i górne mocowanie mcpersona - także można to zrobić nawet pod blokiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 6 listopada 2012, 09:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 466
Lokalizacja: Radzimex/TRW-AUTOMOTIVE-Czechy
Moje BMW: e36 touring tds
Garaż: Mam
:ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 11:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 35
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133580
Chciałem trochę odświeżyć temat, mam podobną sytuację co poltec. Moje pytanie: czy aby podnieść przód samochodu wystarczy zamontować część nr 14 z tego zestawu:
http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/31_0087-lozysko-oporowepodkl-sprezelem-dod/vAM08465

I jeśli tak to czy on podnosi całą kolumnę czy tylko podnosi sprężynę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 11:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
czndl napisał(a):
jeśli tak to czy on podnosi całą kolumnę czy tylko podnosi sprężynę?
Bardziej podnosi wysokość prześwitu auta i wzmacnia łączenie Mcphersona z kielichem. Zresztą widać na rysunku że jest montowany na łożysko i dokręcany do kielicha.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Właściwie to opuszcza całą kolumnę względem karoserii, nie utwardza zawieszenia - przez podniesienie przodu część masy idzie na tył więc staje się ciut miększy i odrobinę traci się na czułości kierowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 35
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133580
Czyli podniesienie zawieszenia przez zmianę sprężyny na wyższą o np. 20 mm da trochę inne efekty niż adapter na złe drogi o tej samej wysokości?

Teoretycznie różnica może być niezauważalna przy normalnej jeździe. Mój problem to nierówne obniżenie zawieszenia w samochodzie przez poprzedniego zawieszenia co skończyło się urwaniem zderzaka podczas parkowania przy krawężniku. Chce jak najmniejszym kosztem podnieść przód samochodu o 25-30 mm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 06:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Najtańszym w czasie będą adaptery "pakiet na złe drogi", a na teraz wstawienie gum w sprężyny - tylko nie wiem czy uzyskasz 3cm. Możesz jeszcze zobaczyć jakie masz poduszki na komunach, są dwa rodzaje różnią się wytrzymałością i wysokością (różnica około 1cm) te wyższe są mocniejsze. I wyglądają tak: http://img10.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3091482671


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 28 maja 2013, 22:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 331
Lokalizacja: Wars&Sawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113367
Odświeżam temat, chciałbym podnieśc tył auta w E46. wg real oeam mam dostępny "Pakiet na złe drogi"
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... 45&lang=pl

Zwykła 5mm
Pakiet na złe drogi 14,5 mm (i właśnie o ten 1cm mi chodzi żeby uzyskać wyżej tył).

Jednak wg tego rysunku dostępna jest tylko podkładka górna. Tylko jaki sens byłby stosowanie takich podkladki na górę sprężyny? Czy może źle to czytam i dolna i górna są takie same (nr częsci są inne)? Testował to ktoś? Tak się zastanawiam co mi da ta podkładka na górę sprężyny?

_________________
Także tego.

Byłe E46 2.2 Mystic Blau/Hellbeige
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx] pakiet na złe drogi
PostNapisane: 1 czerwca 2013, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Auto teoretycznie będzie stało 9,5mm wyżej w pkt sprężyny - koło jest dalej więc będzie więcej jakieś 1-2mm. Ale w związku z tym że środek ciężkości przesunie się do przodu - również będzie odrobinę wyżej stał.
Jakiejś większej filozofii to nie ma - podkładka jest tylko składową części pakietu na złe drogi.
Należałoby zastosować resztę pakietu na złe drogi tzn. amorytzatory, odboje i adaptery - wszystko co jest na kodzie S815.
http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=33&fg=45


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL