BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Scina przedine opony-co robić?
PostNapisane: 4 października 2007, 15:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Witam wszystkich użytkowników bmw.Chciałbym skorzystac z waszych doświadczen dotyczących eksploatacji tej marki.Około poł roku temu kupilem moje pierwsze bmw e-36 coupe i po przejechaniu 10 tyś km zaóważyłem ścięte wewnętrzne brzegi dwóch przednich opon.Jeżdze na felgach 16 205/55/16 auto jest troche obniżone.Myslalem że jest to wina złego ustawienia zbierzności i udałem sie na stacje diagnostyczna.Tam wyszlo wszystko ok zadnych luzow i zbierznośc byla ok.Okazało sie że jest zbyt duże pochylenie kół przednich i opone zbiera brzegiem.Czy można coć w tym przypadku zrobic?Dziekuje za wszelkie informacje i pozdrawiam.

Czy może to mieć związek ze zle dobraną dlugością amortyzatorow?


Ostatnio edytowano 4 października 2007, 16:41 przez Dawid e-36coupe, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 15:05 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Moze powinienes ustawic GEOMETRIE a nie zbieznosc...w geometrii ustwiaja wszystkie 4 kola...i wydaje mi sie, ze jest dokladniejsze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 15:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 288
Lokalizacja: xxx
Geometria, ja u siebie mam 19' kola i mam podobnie jak mowisz, ale na tyle i to ponoc norma przy szerszych kapciach, ja mam na tyle 275/35 :hyhy: nie wiem czy na przodzie powinno scinac, na tyle wiem, ze jest mozliwe.... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 16:43 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Witam Kolego.W BMW można regulować pochylenie kół przednich pojedż na stację gdzie mają komputer i znają kąty pochylenia szerokość opon jakie podałeś nie ma tu znaczenia taką samą regulację przeprowadza się z tylnymi kołami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 17:56 
A nie wystarczy wstawienie - rozpórki ??? U mnie ten zabieg zlikwidował podobny problem :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 18:09 
Jeżeli masz spore obniżenie samochodu to norma. Niestety przy obniżeniu zwiększa się pochylenie przednich jak i tylnych kół. Można to regulować ale przy dużym obniżeniu nadal tak będzie. Dla spokoju możesz podjechać na sprawdzenie geometrii.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 18:11 
stilomen napisał(a):
A nie wystarczy wstawienie - rozpórki ??? U mnie ten zabieg zlikwidował podobny problem :D

Rozpórka nie powinna nic zmieniać w żaden sposób nie reguluje ona pochylenia przednich kół. Jeżeli rzeczywiście tak miałeś to znaczy,że nadwozie masz już lekko wymęczone i mocno pracowało podczas jazdy.


Góra
  
 
 Tytuł: [E36] Czy można regulować kąt pochylenia kół przednich w e36
PostNapisane: 4 października 2007, 19:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Witam.Czy można regulować kąt pochylenia kół przednich w e-36 coupe.Jest wiele opini n ten temat-na stacji diagnosta powiedział mi że nie można ale jesli tak to w jaki sposób można to zrobic?Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy można regulować kąt pochylenia kół przednich w e36
PostNapisane: 5 października 2007, 10:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Dawid e-36coupe napisał(a):
Witam.Czy można regulować kąt pochylenia kół przednich w e-36 coupe.Jest wiele opini n ten temat-na stacji diagnosta powiedział mi że nie można ale jesli tak to w jaki sposób można to zrobic?Pozdrawiam!

diagnosta tak powiedzial bo pewnie sie nie zna,trzeba poszukac porzadny warsztat gdzie to robia lub jak to mozliwe poszukac firmy lub warsztat gdzie przygotowuja auta do driftu,bo tam ustawiaja pochylenie kol

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy można regulować kąt pochylenia kół przednich w e36
PostNapisane: 5 października 2007, 14:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Ok dzieki bo już myślalem że z moją bunią jest cos nie tak.Ten wspanialomyślny diagnosta stwierdzil ze chyba była uderzaona ale po obejrzeniu jej od spodu nic nie zaóważylem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy można regulować kąt pochylenia kół przednich w e36
PostNapisane: 5 października 2007, 14:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Dawid e-36coupe napisał(a):
Ok dzieki bo już myślalem że z moją bunią jest cos nie tak.Ten wspanialomyślny diagnosta stwierdzil ze chyba była uderzaona ale po obejrzeniu jej od spodu nic nie zaóważylem.

to nic nowego o niektorych diagnostach mozna by ksiazke napisac

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 15:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
sprawdzales stan amortyzatorów?

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 21:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Stan amorków byl sprawdzany i niby sa ok wprawdzie zmienialem je zaraz po kupnie auta bo jeden mi sie wylal.Nie moglem nigdzie dostac oryginalnych bo mialem jakies fioletowe włoskie takiego koloru mam też spreżyny wiec kupilem na allegro żółte.Sprzedawca powiedział że będą ok ale po zjeciu miały różna długośc elementów pracujących.Auto nie siadlo bardziej niż na początku więc myślalem że wszystko gra!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 21:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
A tak poza tematem-czy można gdzieś kupic oryginalne progi M3 do e36 coupe?Tandety z laminatu jest pod dostatkiem ale nie chciał bym czegoś takiego zakładac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL