BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] LUZ W UKŁADZIE KIEROWNICY (LUŹNE JEDNO KOŁO)
PostNapisane: 26 sierpnia 2013, 08:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Garaż: E34 525i oraz E34 540i
Cześć.

Jestem nowym użytkownikiem zarejestrowanym ale z tego 4um korzystam często bo zawsze znajdywałem tu informację odnośnie mojej usterki ale nie tym razem ...

Rozchodzi się o E34 525i sedan 92r.
Wymieniałem wszystko w aucie tj. całe zawieszenie, wahacze, końcówki, drążki itp. komplet. Ale mam jeszcze jeden problem, rozbieżność kół ! Jedno koło nie jest sztywne,po podniesieniu ma luz wyczuwalny ręką zaś drugie stoi twardo. Czasami na postoju widzę minimalną różnicę skrętu kół tj. jedno prosto drugie minimalnie skręcone. W jeździe odczuwam bicie/luz zwłaszcza przy hamowaniu w okolicach od 110- 80. Nie wiem co to może być i co mam wymienić nawet gdzie zajrzeć. Kolumna kierownicy była regulowana bo o to była bawarka podejrzewana ale to niczego nie zmieniło. Koło od strony kierowcy luz wyczuwam na górze za kołem przy tym cały drążku kierowniczym ... ostatnio mechanik powiedział żebym to olał :mur: (zmieniłem mechanika). Pomóżcie jeżeli potraficie bo ja już tracę cierpliwość i pieniądze.

Pozdro Szaszko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] LUZ W UKŁADZIE KIEROWNICY (LUŹNE JEDNO KOŁO)
PostNapisane: 26 sierpnia 2013, 13:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 632
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E38 740i 5gang/E36/
Kod silnika: M60B40/M43/M52
Jeć na zbierzność jeśli coś nie tak bedzie to ci powiedzą.
Jeśli widzisz różnice gołym okiem w ustawieniu kół to nie trzeba być specjalistą w diagnozie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] LUZ W UKŁADZIE KIEROWNICY (LUŹNE JEDNO KOŁO)
PostNapisane: 26 sierpnia 2013, 14:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Garaż: E34 525i oraz E34 540i
To koło ma luzy! to nie jest stałe ustawienie błędne. Raz jest ok raz ma rozbieżność. Interesuje mnie to, jaka część jest za to odpowiedzialna jeżeli do miejsca regulacji kolumny jest ok i wszystkie drażki/końcówki również ... auto mam od miesiąca w naprawy już wsadziłem przeszło 4tyś zostało mi tylko to "COŚ"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] LUZ W UKŁADZIE KIEROWNICY (LUŹNE JEDNO KOŁO)
PostNapisane: 27 sierpnia 2013, 09:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 351
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E34 E60
Kod silnika: M50B25 M57N2 D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136216
Tam masz drążek środkowy który robi za maglownice może na nim masz luz lub na jego ramionach trzymających to tez się wyrabia.Po przekręceniu kierownicą koła od razu skręcają czy np. pół obrotu kierownicy i nic się nie dzieje? Jak to jedno koło aby to może masz coś nie tak z mcpherson lub sprężyna pęknięta albo masz różne sprężyny z przodu. Tu masz cały drążek kierowniczy http://allegro.pl/bmw-e34-2-5-tds-drazk ... 24902.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] LUZ W UKŁADZIE KIEROWNICY (LUŹNE JEDNO KOŁO)
PostNapisane: 27 sierpnia 2013, 10:54 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Sprawdź, czy drążek kierowniczy masz dobrze dokręcony. U siebie miałem podobny objaw - lekki luz (ale tylko na jednym kole), do tego czuć było ten luz na kierownicy. Okazało się, że drążek nie był dokręcony jak należy.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] LUZ W UKŁADZIE KIEROWNICY (LUŹNE JEDNO KOŁO)
PostNapisane: 27 sierpnia 2013, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Garaż: E34 525i oraz E34 540i
maaaad napisał(a):
Sprawdź, czy drążek kierowniczy masz dobrze dokręcony. U siebie miałem podobny objaw - lekki luz (ale tylko na jednym kole), do tego czuć było ten luz na kierownicy. Okazało się, że drążek nie był dokręcony jak należy.



Ok, auto akurat jest na warsztacie bo mi sprzegło wymieniają więc powiem aby to zrobili. Mam nadzieję, że to będzie to ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL