BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Błąd nr 8 i 124
PostNapisane: 20 lutego 2018, 15:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 10
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
Witam

Posiadam 325 silnik m54 2.5 192km automat. Falują mi obroty na biegu jałowym , na zimnym silniku znacznie bardziej jak rozgrzanym. Słaba moc przy niskich obrotach. Spalanie 14L w mieście i w trasie również sztywno stoi na 14L. Wcześniejsze spalanie 14 miasto 11 trasa.
Po podłączeniu Inpy wyskakiwały na początku błędy nr 8 przepływomierza oraz 127 i 128 sondy zbyt bogata mieszanka. DISA przez cały czas pozostawała otwarta ( w niskich obrotach i powyżej 4k), wymieniłem DISA na używkę. Po wymianie DISA wyskakują błędy 8 przepływki i 124 błąd DISY, DISA dalej jest przez cały czas otwarta przy niskich obrotach oraz powyżej 4krpm.
Żadna z dwóch DISA nie reaguje na komendę aktywacji w INPA, nie zamyka klapki tzn. że obydwie DISA są niesprawne ? Napięcie na kostce przy DISA jest.
Przepływomierz - odpalam silnik, odpinam kostkę przepływki i raz silnik reaguje i falują przez moment obroty ( rzadko) a innym razem kompletnie brak reakcji. Podłączyłem inny sprawny przepływomierz od kumpla od 2.2 m54, odpaliłem samochód, po chwili odłączam wtyczkę przepływki obroty spadają i silnik przygasa za każdym razem, raz nawet zgasł. Natomiast DISA z inną przepływką w dalszym ciągle 0 reakcji, pozostaje otwarta.

Jeżeli dobrze rozumiem, to nie sprawna DISA może generować błąd niesprawnej przepływki, i odwrotnie niesprawny przepływomierz może generować błędne wartości przez to DISA nie reaguje. Zgadza się ?

Czy ktoś ma jakieś sugestie i mógłby pomóc ? Podejrzewam, ze przepływomierz i obydwie DISA są nie sprawne.

Dodam, że odma i węże są nowe oryginał, szczelne. Cały dolot szczelny, silniczek krokowy sprawny i wyczyszczony, przepustnica tak samo. Vanos nie grzechocze i jest po wymianie uszczelniaczy 5k km temu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Błąd nr 8 i 124
PostNapisane: 20 lutego 2018, 18:07 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
viewtopic.php?f=1&t=118805&start=1420

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL