BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Dodając opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.

Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca/warsztat, koniecznie podajcie w przejrzystej formie dane kontaktowe:
Nazwa firmy
Adres
Tel. kontaktowy
Strona internetowa
etc.

Wszystko w formie czytelnej i łatwej do odnalezienia dla innych użytkowników.


Dział podzielony jest na województwa w których umieszczamy posty z informacjami o warsztatach polecanych i niepolecanych

Tematy ogólne przeznaczone są na sprawy inne niż czysto serwisowe/obsługowe np.:
- autodetailing
- warsztaty blacharsko/lakiernicze
- przyciemnianie szyb
- usługi programowania/kodowania
- chiptuning/hamownie
- tuning i SWAPy
- renowacja felg
etc.


Przypominam iż tutaj - tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin
Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.


BMW Sport nie odpowiada za opinie użytkowników. Pamiętaj, zanim napiszesz opinię Ty odpowiadasz za nią!



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 8 marca 2019, 11:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW.
Kod silnika: M62B44
Cześć,

- Jeżeli to nie jest odpowiedni dział to proszę moderatora o przeniesienie.

Zostawiam post o firmie EMSetup z Grodziska Mazowieckiego dla potomnych.

Pacjent Audi S3 8V. Samochód po zrobieniu programu i przejeździe na rolkach przestał odpalać. Pojawiła się choinka na zegarach i masa błędów w vcdsie po wgraniu mapy od nich. Okazało się, że podczas hamowania auta rozerwało turbinę. Firma nie poczuwa się do odpowiedzialności za uszkodzenie auta. Auto przyjechało na program przy przebiegu 45 tys km. Auto przyjechało na kołach wyjechało na lawecie! Nigdy wcześniej nie jeździł na programie. Podejście firmy żenujące i nie czują się winni. Chcieli jak najszybciej pozbyć się auta i umywają ręce. Sprawa trafia do sądu ponieważ podejście firmy i nie zasługuje na lepsze traktowanie. Przy wyborze firmy tuninowej zapoznajcie się koniecznie z historią projektów.

Panowie znają się dobrze z Perunem który na ich korzyść wystawił opinię o uszkodzeniach turbiny! Opinia z PZMotu sporządzona na taką okoliczność jest sprzeczna z opinią Peruna. Z opinii Peruna wynika, że "turbo nie zostało przegrzane" oraz wygięte jest cięgno sterujące pracą klapy WG, które mogło powodować nieprawidłową jego pracę." Cięgno faktycznie zostało wygięte przy demontażu ponieważ z turbiną nikt się nie pieścił, a z opinii PZMotu wynika, że turbo zostało przegrzane co doprowadziło do uszkodzenia...

Szczerze odradzam i zastanówcie się dwa razy gdzie oddajecie auto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 8 marca 2019, 14:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Życie Panie Kolego, życie. Decydując się na tuning trzeba być świadomym ryzyka.

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 8 marca 2019, 14:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW.
Kod silnika: M62B44
Nie będę płakał z tego powodu. Ostrzegam po prostu innych, aby 10 razy się zastanowili gdzie oddają auto. Nie wiedziałem że EMSetup nie ma zielonego pojęcia o tym co robi. Wyszło jak już było za późno i grzebali przy kompie ponad 6 godzin gdzie inny tuner zrobił by w tym czasie 3-4 zmiany i hamowania.

Mnie skusili dobrymi opiniami, jak się później okazało to wcale tak kolorowo nie jest bo uwalili kilka ECU...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 8 marca 2019, 20:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Masz Compsport , Sportmile - firmy sprawdzone od lat, robiące mnóstwo Vagów a nie pchać się w jakieś nie wiadomo co, jeszcze z nowym autem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 8 marca 2019, 20:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1456
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Ja w pewnej firmie zakładałem gaz. Czytałem opinie - same rewelacyjne. Montowali gazownie nawet do mocnych v8. Mój pacjent to prosta konstrukcja 1.6 16v bez żadnych udziwnień a i tak dali kompletnie ciała. Auto niewyregulowane, nie umieli wystroić, wypadały zapłony, wyjęli wkład z filtra powietrza! Problemów później było jeszcze kilka.
Opinie opiniami, ktoś wstanie lewą nogą, pokłóci się z żoną, będzie na kacu i nieszczęście gotowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 9 marca 2019, 10:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: BMW.
Kod silnika: M62B44
Dokładnie w tym przypadku było tak samo. Super kontakt, same dobre opinie, ekipa na prawdę na poziomie, fajne projekty na stronie no i się skusiłem. Na miejscu okazało się zupełnie co innego i do tego z fajerwerkami na koniec. Sprawę bym zamiótł pod dywan jakbyśmy się dogadali, ale firma nie poczuwa się do odpowiedzialności. Od teraz tylko sprawdzone firmy, a inne omijać z daleka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 9 marca 2019, 12:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Acha, czyli jak turbina padnie na autostradzie to pozwiesz autostradę?
Sorry, ale niestety takie sytuacje się zdarzają. Nawet z tego powodu dużo diagnostów boi się tych badań emisji spalin i mocnego wkrecania na obroty obcego auta.
Turbo było śmieć i wykorzystanie jego możliwości do końca pomogło jej odejść z tego świata, proste...
Zwłaszcza, że robiąc soft trzeba sobie zdawać sprawę, że awaryjność się zwiększa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 9 marca 2019, 13:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
deejeys, ale bez przesady żeby turbina wybuchała po programie na hamowni, do tego w prawie nowym aucie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 9 marca 2019, 15:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
To nowe sie nie psują?

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 9 marca 2019, 18:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Pewnie że się psują i to bez tuningów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 9 marca 2019, 20:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Nie tam, gdzie się psują. Żadne auta się nie psują, a wykwit autolawet i firm regenerujących to są słupy i oni siedzą w domu na zasiłku.

40k km to przecież nowe, świeżo z salonu pierwsza trasa. Nie ważne, że są tacy przy tym nalocie co mają trzeci silnik w niektórych modelach. Jebło turbo, tuner ch*j! RYSZARD DRANIU ODDAJ ROWER !!!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 9 marca 2019, 21:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Nie wiesz tego jak było deejeys. Moze pzregrzali, a moze było na wykończeniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 10 marca 2019, 23:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
deejeys napisał(a):
Acha, czyli jak turbina padnie na autostradzie to pozwiesz autostradę?
Sorry, ale niestety takie sytuacje się zdarzają. Nawet z tego powodu dużo diagnostów boi się tych badań emisji spalin i mocnego wkrecania na obroty obcego auta.
Turbo było śmieć i wykorzystanie jego możliwości do końca pomogło jej odejść z tego świata, proste...
Zwłaszcza, że robiąc soft trzeba sobie zdawać sprawę, że awaryjność się zwiększa.


Zgadzam się z Tobą w 100%. Przy badaniu emisji spalin dyskutowałem na ten temat z diagnostą. Teraz nawet jak policja zawinie na rutynowe badanie zadymienia może się zdarzyć taka dziwna sytuacja.

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 10 marca 2019, 23:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
grzeszak napisał(a):
deejeys napisał(a):
Acha, czyli jak turbina padnie na autostradzie to pozwiesz autostradę?
Sorry, ale niestety takie sytuacje się zdarzają. Nawet z tego powodu dużo diagnostów boi się tych badań emisji spalin i mocnego wkrecania na obroty obcego auta.
Turbo było śmieć i wykorzystanie jego możliwości do końca pomogło jej odejść z tego świata, proste...
Zwłaszcza, że robiąc soft trzeba sobie zdawać sprawę, że awaryjność się zwiększa.


Zgadzam się z Tobą w 100%. Przy badaniu emisji spalin dyskutowałem na ten temat z diagnostą. Teraz nawet jak policja zawinie na rutynowe badanie zadymienia może się zdarzyć taka dziwna sytuacja.


Też się co nieco nasłuchałem na ten temat. Nikt nie chce sprawdzać spalin w dieslach, a tam gdzie sprawdzają, to mają głęboko czy coś się stanie. Samochód klienta jak coś poszło, to miał niesprawne i tyle.

Przykra sprawa z Twoim samochodem. Pytanie co tak naprawdę się stało. Teraz takie auta produkują niestety, fabrycznie mocno wyżyłowane, oszczędza się gdzie się da i potem są efekty. Dlatego jak jest taka opcja, warto sobie dokupić dodatkową gwarancję...

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 11 marca 2019, 14:48 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
grzeszak napisał(a):
deejeys napisał(a):
Acha, czyli jak turbina padnie na autostradzie to pozwiesz autostradę?
Sorry, ale niestety takie sytuacje się zdarzają. Nawet z tego powodu dużo diagnostów boi się tych badań emisji spalin i mocnego wkrecania na obroty obcego auta.
Turbo było śmieć i wykorzystanie jego możliwości do końca pomogło jej odejść z tego świata, proste...
Zwłaszcza, że robiąc soft trzeba sobie zdawać sprawę, że awaryjność się zwiększa.


Zgadzam się z Tobą w 100%. Przy badaniu emisji spalin dyskutowałem na ten temat z diagnostą. Teraz nawet jak policja zawinie na rutynowe badanie zadymienia może się zdarzyć taka dziwna sytuacja.


mały OT, a co jeśli przy badaniu emisji spalin mam w aucie ustawione na 2k LC? i zacznie strzelać i większych obrotów nie będzie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo.
PostNapisane: 11 marca 2019, 16:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Jak diesel zacznie strzelać to gwarantuję, że stempel będzie pozytywny i przegląd na 5 lat do przodu :D

Generalnie na ten moment mało gdzie robią te spaliny, więcej osób drogówka ucina za to. Ale to kwestia czasu, bo ciągle nad tym pracują jak to uszczelnić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL